Správy v kategóriách

Sporenie

Banky
Termínované vklady
DDP
Stavebné sporenie
  

Investovanie

Podielové fondy
Správcovské spoločnosti
Slovenské akcie
Zahraničné akcie
Brokeri
Komodity
 

Poistenie

Poisťovne
Doplnkové dôchodkové poisťovne
Povinné ručenie
  

Úvery

Hypotekárne úvery
Splátkový predaj
Leasing
Pôžičky a úvery
 

Ostatné

Dane
Bývanie
Vzdelanie
Inflácia
Nebankové inštitúcie

Najnovšie správy

Nekupuj zo strachu: Panika a nedostatok ako sebanaplňujúce proroctvá
- 31. 12. 2022
Zdá sa, že vyprázdňovanie regálov supermarketov sa stáva každoročnou tradíciou. Dochádza k tomu z rôznych dôvodov, ale postup je rovnaký. Hovorí sa tomu panický nákup, ale panika je len spúšťačom.
Vedeli ste? 10 prekvapujúcich faktov o najväčšej ekonomike sveta
- 31. 12. 2022
Rekordný hospodársky rast. Už viac ako jedno storočie sú Spojené štáty svetovou ekonomickou veľmocou. Od veľkosti HDP až po burzu, USA je trh, na ktorý sa zameriava zvyšok sveta, aj keď je v ťažkostiach.
Platnosť zmluvy aj bez výslovného prijatia: Čo ak vám banka zašle kreditku, o ktorú ste nežiadali
- 31. 12. 2022
V rámci svojich obchodných politík, niektoré banky zasielajú svojim klientom poštou kreditné karty aj bez predchádzajúcej žiadosti zákazníka. S takouto praxou sa spája veľa pochybností, najmä v súvislosti s jej zákonnosťou a ekonomickými dôsledkami vyplývajúcimi z použitia týchto kariet.
Fikcia z budúcnosti: Koordinovaný počítačový útok položil tri z najväčších amerických bánk
- 31. 12. 2022
Pamätáte sa ešte na Lehman Brothers? Takmer dvadsať rokov po páde investičnej banky, takmer opäť skolaboval globálny finančný systém. Obchodníci z Wall Street označili najnovšiu paniku za "Lehman moment", ide o koordinovaný počítačový útok na tri z najväčších amerických bánk.
Väčšina ľudí rozumie zvyšovaniu cien, chcú však zásahy štátu
TASR - 6. 12. 2022
Väčšina ľudí rozumie zvyšovaniu cien, chcú však zásahy štátu. Vyplýva to z novembrového dotazníkového prieskumu spoločnosti Investart realizovaného na vzorke 1002 respondentov starších ako 18 rokov.
Úspešný príbeh pokračuje: Porsche po necelom štvrťroku na burze mieri do hlavného nemeckého indexu DAX
- 6. 12. 2022
Porsche nahradí v indexe DAX výrobcu športového oblečenia Puma, ktorý mal tento rok náročné obdobie v dôsledku náhleho zníženia dopytu.
Obchodný deficit USA vzrástol v októbri na 4-mesačné maximum
TASR - 6. 12. 2022
Obchodný deficit USA vzrástol v októbri v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom o viac než 4 miliardy USD a dosiahol najvyššiu úroveň za posledné štyri mesiace.
Sadzba odvodu pre Slovnaft zohľadňuje výnimku na dovoz ruskej ropy
TASR - 6. 12. 2022
Výška sadzby solidárneho príspevku, ktorý má odviesť do štátneho rozpočtu zo zvýšeného zisku rafinéria Slovnaft, zohľadňuje výnimku na dovoz ruskej ropy vyrokovanú vládou.
Rozsah sankcií vo svete ide proti princípu slobodného obchodu
TASR - 6. 12. 2022
Rozsah sankcií vo svete ide proti princípu slobodného obchodu. Uviedol to v utorok na tlačovej konferencii predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók.
MH vyplatilo prvé kompenzácie podnikom za energie, rezort očakával vyšší záujem
TASR - 6. 12. 2022
Ministerstvo hospodárstva (MH) SR už vyplatilo prvé kompenzácie podnikom za vysoké ceny energií. Niekoľko stoviek spoločností dostane spolu viac ako 4,6 milióna eur, pričom sú medzi nimi aj také, ktorým štátna pomoc takmer dosiahla maximálnu výšku 500.000 eur.
Strana 1 z 10Staršie