Správy v kategóriách

Sporenie

Banky
Termínované vklady
DDP
Stavebné sporenie
  

Investovanie

Podielové fondy
Správcovské spoločnosti
Slovenské akcie
Zahraničné akcie
Brokeri
Komodity
 

Poistenie

Poisťovne
Doplnkové dôchodkové poisťovne
Povinné ručenie
  

Úvery

Hypotekárne úvery
Splátkový predaj
Leasing
Pôžičky a úvery
 

Ostatné

Dane
Bývanie
Vzdelanie
Inflácia
Nebankové inštitúcie

Najnovšie správy

Od stredy v EÚ platí nové nariadenie o externých zdrojoch energie
- 18:16
Európska komisia (EK) v stredu upozornila na skutočnosť, že od 1. apríla vstupuje do platnosti nové nariadenie EK o externých zdrojoch energie.
V čase určenom pre seniorov sú obchody prázdne alebo poloprázdne
- 18:16
Určenie vyhradeného času na nákupy pre seniorov sa ukazuje ako problematické. Uviedol to pre TASR Martin Katriak, prezident Zväzu obchodu (ZO) SR po dva a pol dni platnosti nových nariadení zavedených pre výskyt nového koronavírusu.
L. Kamenický kritizuje opatrenia MF, E. Heger hovorí o historickej pomoci
- 18:16
V prípade opatrení vo vládnom návrhu zákona z dielne Ministerstva financií (MF) SR ide len o kozmetické úpravy, Slovensko pritom potrebuje zásadnejšie ekonomické opatrenia. Uviedol to počas rozpravy poslanec Smeru-SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický. Súčasný šéf rezortu financií Eduard Heger (OĽaNO) mu oponoval, podľa neho ide o historickú pomoc.
PPS Group chce, aby vláda nechala aj možnosť náhrady mzdy vo výške 60 %
- 18:01
Spoločnosť PPS Group Detva nesúhlasí s niektorými vládnymi opatreniami proti tzv. koronakríze, najmä novelou Zákonníka práce.
Kurz eura v stredu klesol až na 1,0918 USD/EUR
- 17:46
Spoločná európska mena sa uprostred týždňa výrazne oslabila. Jej kurz v stredu klesol až na 1,0918 USD/EUR, čo bolo o vyše 1 centa menej ako v noci na stredu.
Globálna ekonomika v tomto roku klesne, tvrdí OSN
- 17:31
Svetová ekonomika podľa odhadu Organizácie spojených národov (OSN) tento rok klesne. Ako výrazne, bude závisieť od dĺžky reštriktívnych opatrení na zastavenie šírenia nového koronavírusu.
Pandémia poškodí najvýraznejšie otvorené ekonomiky ako Nemecko a Kanada
- 16:46
K najväčším svetovým ekonomikám, ktorým hrozí výrazný šok súvisiaci so šírením nového koronavírusu, patria Nemecko a Kanada.
M. Dzurinda považuje nápad špekulovať o celoštátnom blackoute za škodlivý
- 16:01
Nápad verejne špekulovať o plošnom, celoštátnom "blackoute" považuje bývalý premiér Mikuláš Dzurinda za neadekvátny a nemiestny.
UniCredit je blízko k dohode s odbormi o zrušení vyše 5000 miest
- 15:46
Najväčšia talianska banka UniCredit je blízko k dohode s odbormi o rozsahu prepúšťania. Plány o redukcii pracovných miest banka predstavila už v decembri, keď oznámila nový 4-ročný biznis plán.
Vypnutie Slovenska nie je vhodné, prínosy sú neisté, náklady enormné
- 15:46
Vypnutie Slovenska, tzv. blackout, o ktorom hovoril premiér Igor Matovič (OĽaNO) v súvislosti s krízou okolo nového koronavírusu, sa nepozdáva bývalému ministrovi financií Ivanovi Miklošovi. Upozorňuje, že takéto opatrenie by malo enormné priame aj nepriame ekonomické dôsledky. V súčasnej situácii sa mu zdá najrozumnejším riešením čo najrýchlejšie sa pripraviť na zvládnutie narastajúceho počtu nakazených, najmä tých s ťažkým priebehom choroby.
Strana 1 z 10Staršie