Správy v kategóriách

Sporenie

Banky
Termínované vklady
DDP
Stavebné sporenie
  

Investovanie

Podielové fondy
Správcovské spoločnosti
Slovenské akcie
Zahraničné akcie
Brokeri
Komodity
 

Poistenie

Poisťovne
Doplnkové dôchodkové poisťovne
Povinné ručenie
  

Úvery

Hypotekárne úvery
Splátkový predaj
Leasing
Pôžičky a úvery
 

Ostatné

Dane
Bývanie
Vzdelanie
Inflácia
Nebankové inštitúcie

Najnovšie správy

Objednávky v nemeckom priemysle v máji ožili a medzimesačne vzrástli
- 09:46
Objednávky na nové priemyselné výrobky z Nemecka v máji ožili a vzrástli po strmom poklese v marci a v apríli, keď v Európe vrcholili blokády spojené s pandémiou nového koronavírusu.
Finančný priemysel tlačí na EÚ, aby mu zabezpečila prístup na londýnske trhy
Finančný priemysel zvyšuje tlak na Európsku úniu (EÚ), aby mu zabezpečila prístup na londýnske finančné trhy. A varuje pred vážnymi problémami, ak sa nepodarí dosiahnuť pokrok na rokovaniach o obchodnej dohode po brexite do konca septembra.
Štatistická hodnota ľudského života v diktatúre súčasnosti
V dôsledku koronakrízy sa do povedomia verejnosti dostala málo známa ekonomická koncepcia. Zatiaľ čo metriky ako HDP, miera nezamestnanosti a miera inflácie sa omieľajú už roky, tak frekventovaná nebola. Je to hodnota v peňažnom vyjadrení, aká sa očakáva, že sa ušetrí verejnými politikami. Aby sa určilo, či náklady „stoja za to“. Hodnota sa líši naprieč sektormi.
Nemecká ekonomika môže začať od októbra znova rásť
- včera o 12:46 - Názory čitateľov (2)
Nemecká ekonomika sa môže od októbra začať zotavovať z pandémie nového koronavírusu. Uviedol to minister hospodárstva Peter Altmaier v rozhovore pre nedeľné noviny Bild am Sonntag.
Ceny ropy na konci tohto obchodného týždňa klesli
- včera o 11:16 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy v piatok (3.7.), posledný deň tohto obchodného týždňa, klesli. Nárast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 vo svete zastavil totiž predchádzajúce zvyšovanie cien komodity na štvormesačné maximum vo štvrtok (2.7.) po dobrých správach z amerického trhu práce, kde v júni pribudlo oveľa viac pracovných miest, ako analytici očakávali.
Koronadepresia: Južná Európa sa už nikdy neobnoví
- včera o 00:40 - Názory čitateľov (16)
Vyzerá to tak, že koronavírus ďalej prehĺbi dlhotrvajúce rozdiely Európskej únie medzi severom a juhom. Hospodárske rozdiely medzi severnou a južnou Európou sa prejavujú prinajmenšom od konca 19-teho storočia a najmä od druhej svetovej vojny.
Riešenie rozdrobenosti pozemkového vlastníctva je jednou z priorít agrorezortu
- 4. 7. 2020 - Názory čitateľov (5)
Problematikou rozdrobenosti pozemkového vlastníctva a potrebou úprav vlastníckych vzťahov sa zaoberal minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO) počas výjazdu v Levickom okrese.
Korporácie prehodnocujú svoje realitné portfóliá, chcú uvoľniť kapitál
- 4. 7. 2020 - Názory čitateľov (2)
Korporácie v regióne Európa, Stredný východ a Afrika (EMEA) v čoraz väčšej miere uvoľňujú svoj kapitál viazaný v nehnuteľnostiach.
Príchod druhej vlny poškodí ekonomikám. Týždeň vo svete
- 4. 7. 2020 - Názory čitateľov (4)
Európa nestihla opraviť škody po prvej vlne pandémie a vynárajú sa nové obavy. Na začiatku sme sa báli, aby sa nákaza z Talianska nerozšírila do zvyšku Európy. Dnes sa bojíme, aby sa nákaza zo zvyšku sveta do Európy opäť neimportovala...
MMT: Nie je moderná, nie je menová a nie je to ani teória
- 4. 7. 2020 - Názory čitateľov (8)
Argument pre Modernú menovú teóriu prvýkrát uviedol Warren Mosler v 90-tych rokoch. Je to pomerne jednoduché: vládne výdavky nie sú obmedzené príjmami. Dane fungujú iba na reguláciu dopytu, a tým aj inflácie, vládne pôžičky fungujú iba na reguláciu úrokových sadzieb. Štátne pokladnice môžu vytvárať a míňať toľko peňazí, koľko chcú, na stimuláciu rastu, najmä ak ekonomika nemá dostatočný výkon. A keď inflácia prudko vzrastie, prostredníctvom daní sa peniaze z ekonomiky stiahnu.
Strana 1 z 10Staršie