Nebankové inštitúcie

Spotrebiteľské úvery v prvom polroku rástli
SITA - 6. 10. 2017
Tempo rastu sa ku koncu júna tohto roka spomalilo na necelých 13 %.
Výhodnejšia pôžička: Nápad za milión, aj keď nie vlastný
- 18. 9. 2017 - Názory čitateľov (1)
Istý 35-ročný bankár dal výpoveď v Goldman Sachs, aby si založil vlastnú fintech spoločnosť. O päť rokov neskôr mu Goldmani odklepli 100 miliónov libier.
Sociálna poisťovňa exekvuje čoraz viac dôchodkov
Kým v januári tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala pri dôchodkoch 35 459 exekučných zrážok, v júni zaznamenala už 35 811 takýchto prípadov.
Sme rodina vidí za konaním Rapid Life politickú mafiu
Syn šéfa Rapid Life Peter Talán mladší, na ktorého firmu za záhadných okolností putovali pohľadávky či budova poisťovne, bol napríklad v minulosti asistentom poslanca Smeru-SD Milana Géciho.
Republikáni chcú v Kongrese zvrátiť Obamovu finančnú reformu
SITA - 2. 5. 2017
Regulácie finančného trhu, ktorú zaviedla administratíva prezidenta Baracka Obamu v snahe zabrániť opakovaniu kríz, podľa republikánov sťažujú prístup k úverom a komplikujú zakladanie firiem
V prvom kvartáli tohto roka vyhlásili 58 konkurzov
Okrem toho súdy v prvom štvrťroku 2017 povolili 24 reštrukturalizácií, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nárast o 60 percent.
Trump vyzve na prehodnotenie bankových a finančných regulácií
SITA - 21. 4. 2017
Najnovšie iniciatívy amerického prezidenta sa zameriavajú na legislatívu o bankách a finančných spoločnostiach, ktorých krach by mohol ohroziť stabilitu finančného systému.
Sociálna poisťovňa pre exekúcie kráti čoraz viac penzií
Kým ešte vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29 387 dôchodkov, vo februári tohto roka už Sociálna poisťovňa vykonávala 35 804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Počet exekvovaných dôchodkov opäť vzrástol
Počet dôchodcov, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) kráti dôchodok exekučnou zrážkou, stále rastie. Kým vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29.387 dôchodkov, o rok nato v rovnakom mesiaci ich počet stúpol na 32.429 a vo februári tohto roka už poisťovňa vykonávala 35.804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Slováci si často berú prvú ponuku pôžičky, a to aj keď nepoznajú výšku úroku
Úrokové sadzby na pôžičkách sú čoraz nižšie a s nimi sa zrýchľuje aj tempo, akým sa ľudia zadlžujú. Ak ešte pred niekoľkými rokmi bola najdôležitejším kritériom výška úročenia, dnes je to rýchlosť, akou je možné pôžičku získať.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov