Nebankové inštitúcie

V prvom kvartáli tohto roka vyhlásili 58 konkurzov
Okrem toho súdy v prvom štvrťroku 2017 povolili 24 reštrukturalizácií, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nárast o 60 percent.
Trump vyzve na prehodnotenie bankových a finančných regulácií
SITA - 21. 4. 2017
Najnovšie iniciatívy amerického prezidenta sa zameriavajú na legislatívu o bankách a finančných spoločnostiach, ktorých krach by mohol ohroziť stabilitu finančného systému.
Sociálna poisťovňa pre exekúcie kráti čoraz viac penzií
Kým ešte vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29 387 dôchodkov, vo februári tohto roka už Sociálna poisťovňa vykonávala 35 804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Počet exekvovaných dôchodkov opäť vzrástol
Počet dôchodcov, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) kráti dôchodok exekučnou zrážkou, stále rastie. Kým vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29.387 dôchodkov, o rok nato v rovnakom mesiaci ich počet stúpol na 32.429 a vo februári tohto roka už poisťovňa vykonávala 35.804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Slováci si často berú prvú ponuku pôžičky, a to aj keď nepoznajú výšku úroku
Úrokové sadzby na pôžičkách sú čoraz nižšie a s nimi sa zrýchľuje aj tempo, akým sa ľudia zadlžujú. Ak ešte pred niekoľkými rokmi bola najdôležitejším kritériom výška úročenia, dnes je to rýchlosť, akou je možné pôžičku získať.
Pri výbere pôžičky je dôležitá rýchlosť jej získania
SITA - 23. 2. 2017
Z prieskumu mBank vyplynulo, že nadpolovičná väčšina ľudí si zobrala hneď prvú pôžičku, ktorú im finančný dom ponúkol.
Exekúcii v minulom roku podliehal každý 41. dôchodca
Kým v roku 2014 bol počet exekvovaných poberateľov starobných dôchodkov 27 986, k 31. decembru minulého roka Sociálna poisťovňa vykonávala až 34 015 zrážok z dôchodku.
Združenie pre bankové karty povedie Rastislav Vallo
TASR - 1. 2. 2017
Združenie pre bankové karty (ZBK) má nového predsedu. Stal sa ním Rastislav Vallo, vedúci oddelenia platobných kariet v Tatra banke.
Združenie pre bankové karty povedie R. Vallo z Tatra banky
SITA - 31. 1. 2017
Na pozícii vystriedal Ivana Kubaša, ktorý združenie viedol od roku 2013.
Mýty a fakty o finančných sprostredkovateľoch
PR článok - 23. 1. 2017
Povolanie finančný sprostredkovateľ vzbudzuje medzi ľuďmi stále pochybnosti. PARTNERS GROUP SK robí finančné služby INAK a tieto mýty vyvracia. Ak sa opýtate ľudí, čo o finančných sprostredkovateľoch vedia, či na ich osobné skúsenosti s nimi, väčšina nevie odpovedať. Odvolávajú sa na zážitky známych, príbehy z počutia alebo na päť najčastejších mýtov o finančnom sprostredkovaní. PARTNERS GROUP SK sa na tieto mýty pozrel bližšie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov