Nebankové inštitúcie

Počet osobných bankrotov v máji rástol už druhý mesiac po sebe
TASR - 7. 6. 2021
V máji tohto roku zbankrotovalo 596 obyvateľov Slovenska. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď v apríli zbankrotovalo 419 dlžníkov, ich v piatom mesiaci toho roka bolo o 42,24 % viac.
Na dovolenku je lepšie ísť s debetnou aj kreditnou kartou
TASR - 27. 5. 2021
Okrem kreditnej či debetnej karty je pri cestovaní do zahraničia na letnú dovolenku dobré mať pri sebe aj menšiu hotovosť.
Bonitu klienta netvoria len príjmy, ale aj ďalšie ukazovatele
Bonita vyjadruje schopnosť klienta splácať záväzky. Pri žiadosti o hypotekárny úver je dôležité vedieť, ako ju posudzujú banky.
Izraelská centrálna banka pomôže malým podnikom prekonať koronakrízu
TASR - 13. 12. 2020
Izraelská centrálna banka začne veľmi malým podnikom, ktoré v dôsledku pandémie nového koronavírusu majú problém získať peniaze, ponúkať tzv.
Zásah v nelegálnej herni v Šali odhalil nové typy takzvaných kvízomatov
Úrad pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) odhalil v utorok 1. decembra v nelegálnej herni v Šali desať kvízomatov.
Home Credit vykázal za 1. polrok svoju doteraz najväčšiu stratu
TASR - 28. 9. 2020
Pandémia nového koronavírusu, ktorá tento rok na jar zastavila ekonomiky na celom svete a poslala do karantény milióny ľudí, zasiahla tiež hlavné podnikanie najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.
Konsolidáciou úverov: Ženy si zlučujú pôžičky do jednej častejšie ako muži
- 11. 8. 2020
Priemerne si Slováci zlučujú do jedného dva až tri úvery. Mesačne tak ušetria v priemere takmer 80 eur. Vyplýva to z údajov spoločnosti Home Credit.
V júli zbankrotovalo 829 obyvateľov Slovenska
Vyplýva to z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau (CRIF SK), ktorá spravuje úverové registre bankových aj nebankových inštitúcií. V medziročnom porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje pokles takmer o 48 %. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď zbankrotovalo 816 dlžníkov, ich počet v júli vzrástol.
Eurokomisia víta vznik zoznamu najlepších postupov na pomoc po koronakríze
TASR - 14. 7. 2020
Európska komisia (EK) v utorok privítala zoznam "najlepších postupov", ktorý odsúhlasili finančný sektor a spotrebiteľské a podnikateľské organizácie s cieľom pomôcť zmierniť dosah pandémie nového koronavírusu.
Najviac zadlžených Slovákov pochádza z Košického kraja
Priemerný dlh slovenských dlžníkov v minulom roku bol 2700 eur. Dlhy majú stále skôr muži, rovnako ako v predchádzajúcom roku. Každý šiesty slovenský dlžník pochádza z Košického kraja a jeho priemerný dlh je 2400 eur. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Kruk Česká a Slovenská republika, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov