Poistenie

Z 13. platu vyplateného v tomto roku ľuďom sa stále platí poistné
Z 13. platu vyplateného tento rok stále musia zamestnávatelia platiť poistné na sociálne poistenie. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).
Poistné za marec a máj môžu SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do konca roka
- včera o 15:46
Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) majú predĺženú lehotu na zaplatenie poistného za marec tohto roka až do 31.
Ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii
- včera o 09:23 - Názory čitateľov (1)
Môže sa stať, že pri vybavovaní žiadosti o pôžičku či úver na nové auto je vaša žiadosť zamietnutá a vy neviete prečo. Stačí sa párkrát opakovane oneskoriť so zaplatením vyúčtovania, nezadať trvalý príkaz pri zmene banky či pozabudnúť, že ste niekedy v minulosti ručili za pôžičku kamarátovi a stávate sa nevedomým dlžníkom. Poradíme vám, ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii.
Rodičia môžu čerpať pandemickú OČR aj po otvorení materských škôl
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Otvorenie materských a základných škôl prvého stupňa a 5. ročníka automaticky pre rodičov neznamená ukončenie čerpania pandemického ošetrovného (OČR).
O odpustenie poistného za apríl požiadalo SP 34.551 subjektov
- 19. 5. 2020
O odpustenie poistného za apríl doteraz požiadalo Sociálnu poisťovňu (SP) 34.551 subjektov, z toho bolo 15.035 samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a 19.516 zamestnávateľov.
Rodičia detí, ktoré nenastúpia do školy, môžu ďalej poberať OČR
- 19. 5. 2020
Rozhodnutie ústredného krízového štábu otvoriť od 1. júna tohto roka materské a základné školy 1. stupňa a 5. ročník neznamená pre rodičov automatické ukončenie pandemického ošetrovného (OČR) a poberania tejto dávky. Rodičia detí, ktoré v júni do týchto zariadení nenastúpia a zostanú s nimi doma, môžu dávku poberať naďalej, musia však na konci mesiaca zaslať Sociálnej poisťovni (SP) vyplnený formulár Čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné.
Záleží nám na vás, preto ponúkame pomocnú ruku
PR článok - 19. 5. 2020
Koronavírus ovplyvnil život každého z nás. Pravdepodobne nikto zatiaľ nevie odhadnúť, ako dlho sa budeme všetci z následkov pandémie zotavovať. Záleží nám na vás a preto vám chceme v čo najväčšej miere podať pomocnú ruku. Viacerí už možno opäť otvárate svoje prevádzky alebo sa vraciate do práce, váš život sa bude vracať do normálu ešte dlhý čas.
Sociálna poisťovňa sa dôrazne ohradzuje: Nemáme so štátnou pomocou nič spoločné!
- 15. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Sociálna poisťovňa sa dôrazne ohradzuje voči opakujúcim sa tvrdeniam viacerých médií i politikov, že je v súvislosti s koronakrízou zodpovedná za "meškanie" štátnej pomoci podnikateľom a občanov. Nie je to pravda – Sociálna poisťovňa túto oblasť vôbec nemá v náplni svojej činnosti. Niektorí politici a novinári však opakovane túto tému zjednodušujú a podsúvajú verejnosti názor, že prúdenie finančnej pomoci štátu pre podnikateľov a občanov mešká kvôli neschopnosti Sociálnej poisťovne a jej vedenia.
Až 15.000 žiadateľov o OČR zabudlo na zaslanie čestného vyhlásenia
- 12. 5. 2020
V najbližších dňoch bude Sociálna poisťovňa (SP) posielať SMS správy a emailové správy žiadateľom o pandemické ošetrovné (OČR), ktorí jej k žiadosti o túto dávku za marec neposlali čestné vyhlásenie.
Allianz zaznamenal v 1. kvartáli pokles zisku
- 12. 5. 2020
Nemecká poisťovňa Allianz zaznamenala v uplynulom 1. kvartáli 2020 pokles zisku. Dôvodom boli turbulencie, ktoré spôsobila pandémia nového koronavírusu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov