Poistenie

V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne
- včera o 13:31
V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne. Informovala o tom Mária Ďurišová z odboru komunikácie s verejnosťou Sociálnej poisťovne (SP).
Zisk Allianz v 2. kvartáli klesol menej ako sa čakalo
- 5. 8. 2020
Nemecká poisťovacia a správcovská spoločnosť Allianz v stredu oznámila, že jej čistý zisk v 2. štvrťroku klesol menej ako sa čakalo počas pandémie nového koronavírusu.
SP v 1. polroku vykonala vyše 16.000 kontrol liečebného režimu pri PN
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Sociálna poisťovňa (SP) vykonala v prvom polroku tohto roka vyše 16.000 kontrol dodržiavania liečebného režimu pri práceneschopnosti (PN).
Podnikateľské kilečko: Od budúceho roka sa zrušia niektoré povinnosti voči sociálnej poisťovni
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (9)
Rôzne doterajšie povinnosti voči SP však zostávajú v platnosti do konca roka 2020 a nové postupy sa budú uplatňovať až od budúceho roka.
Obdobie búrok a záplav: Čoho by ste sa mali držať, aby vás neživotné poistenie chránilo
- 2. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Váš majetok suverénne najviac ohrozuje voda. Poistenie je kľúčové najmä v rizikových oblastiach. Riziko poškodenia majetku je dnes výrazne vyššie ako bolo pred pár rokmi. Ako si poistiť majetok proti živlom radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
Pandemické ošetrovné: Sociálna poisťovňa pripravila pre verejnosť interaktívny formulár
- 31. 7. 2020
Sociálna poisťovňa rozširuje pre verejnosť svoje elektronické služby. Pre tých poistencov, ktorí využívajú e-schránky na portáli Slovensko.sk, pripravila nové interaktívne formuláre žiadosti o dávku pandemické ošetrovné a čestného vyhlásenia k tejto žiadosti na tomto portáli. Pre tých, ktorí nevyužívajú e-schránky, ale disponujú mobilným telefónom, Sociálna poisťovňa pripravila nové interaktívne elektronické formuláre, ktoré sú k dispozícii na portáli korona.gov.sk.
SP už zverejnila formulár na odklad poistného za júl tohto roka
- 24. 7. 2020
Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) majú predĺženú lehotu na zaplatenie poistného za júl tohto roka až do 31.
Mikloš: Rizikom je vnímanie európskych peňazí len ako určených na výstavbu
- 23. 7. 2020 - Názory čitateľov (4)
Riziká nových zdrojov od Európskej únie (EÚ) sú najmä v tom, že ich pochopíme len ako peniaze na výstavbu nemocníc, vodovodov, kanalizácií či diaľnic. Pre TASR na to upozornil bývalý minister financií Ivan Mikloš.
Nemecká ekonomika ešte ani zďaleka nie je z najhoršieho vonku
- 20. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Nemecká ekonomika ešte ani zďaleka nemá to najhoršie za sebou aj napriek uvoľneniu reštrikcií prijatých na zastavenie pandémie nového koronavírusu, uviedol šéf nemeckej priemyselnej a obchodnej komory DIHK Eric Schweitzer.
V druhom pilieri si sporí viac ako polovica pracujúcej populácie
- 18. 7. 2020 - Názory čitateľov (13)
V druhom dôchodkovom pilieri si sporí už vyše 1,6 milióna ľudí. Za posledné štyri roky počet sporiteľov kontinuálne medziročne rástol, pričom prudko rastúcu krivku spomalili v tomto roku opatrenia súvisiace s bojom proti pandémii nového koronavírusu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov