Poistenie

SP vyplatí účastníkom národného boja za oslobodenie príspevok 630 eur
TASR - včera o 11:16
Sociálna poisťovňa (SP) vyplatí jednorazový príspevok 630 eur približne štyrom stovkám priamych účastníkov národného boja za oslobodenie.
SP priznala kompenzácie viac než 45.000 diskriminovaným dôchodcom
Sociálna poisťovňa (SP) doteraz priznala kompenzácie viac než 45.000 poistencom, ktorí boli diskriminovaní v súvislosti s neskorším odchodom do dôchodku.
Allianz odhaduje výšku odškodného za nedávne búrky na viac ako 500 miliónov eur
TASR - 27. 7. 2021
Nemecká poisťovňa Allianz v utorok uviedla, že očakáva nároky na odškodné vo výške viac ako 500 miliónov eur za vyčíňanie búrky Bernd, ktorá začiatkom tohto mesiaca spôsobila katastrofické povodne v niektorých častiach západného Nemecka.
ÚJD odmietol informácie o nečistotách v systéme reaktora v Mochovciach
TASR - 23. 7. 2021
Úrad jadrového dozoru (ÚJD) Slovenskej republiky s vysokou pravdepodobnosťou vylúčil, že by sa v chladiacom okruhu reaktora tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach mohli nachádzať zvyšky po mechanickom opracovaní zvarových plôch.
CK vyhlásila úpadok, ľudí odškodní Európska cestovná poisťovňa
TASR - 22. 7. 2021
Spoločnosť CK YS Group (dreamdestination.sk) informovala Európsku cestovnú poisťovňu o vyhlásení úpadku. Klientov odškodní Európska cestovná poisťovňa. Podľa informácií poisťovne Generali sa aktuálne v zahraničí nenachádza žiaden klient cestovnej kancelárie. Európska cestovná poisťovňa aktuálne čaká na oficiálne potvrdenie o zaevidovaní konkurzného konania k úpadku spoločnosti na miestnom príslušnom súde.
K aquaplaningu môže dôjsť pri vyššej rýchlosti bez predošlého varovania
Búrky, záplavy, polámané stromy na ceste dokážu byť pre vodičov nebezpečné. Šéf Operations Services Business Lease Slovakia Vladimír Guštafík upozorňuje, že aquaplaning (keď dôjde k úplnej strate priľnavosti pneumatiky spôsobenej nedostatočným odvodom vody z jej povrchu), hrozí pri rýchlostiach od 80 km/h a môže prísť náhle, bez predošlého varovania.
Sociálna poisťovňa už komunikuje v EÚ elektronicky
TASR - 19. 7. 2021
Sociálna poisťovňa (SP) si už s inštitúciami sociálneho zabezpečenia v Európskej únii (EÚ) vymieňa vybrané údaje o poistencoch elektronicky.
Po tornáde na Morave zaznamenali väčší záujem o poistenia
TASR - 16. 7. 2021
Mnohí ľudia sa po veľkých škodových udalostiach začali zaujímať o svoje poistky. Poisťovne na Slovensku zaznamenali po tornáde na Morave väčší trend záujmu o poistenia.
Union nadobudla 100 % akcií Poštovej poisťovne
TASR - 6. 7. 2021
Poisťovňa Union kompletne prevzala Poštovú poisťovňu. V týchto dňoch nadobudla 100 % jej akcií, čím sa stala jej oficiálnym vlastníkom.
Krádež auta počas dovolenky je potrebné hneď nahlásiť miestnej polícií
TASR - 6. 7. 2021
Ak počas dovolenky príde človek o auto, udalosť by mal ihneď nahlásiť na miestnej polícii. Ak neovláda jazyk danej krajiny, je potrebné kontaktovať asistenčnú službu svojej poisťovne, ktorá pomôže s prekladom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov