Poistenie

Pandémia krádeže áut výraznejšie nespomalila, vlani sa ukradli takmer tri denne
- 23. 2. 2021
Pandémia nového typu koronavírusu krádeže automobilov na Slovensku nespomalila. Minulý rok boli v priemere odcudzené takmer tri autá denne, čo je približne na úrovni roka 2019.
Spoločnosť Allianz evidovala vo 4. kvartáli slabší pokles zisku, než sa čakalo
- 19. 2. 2021
Nemecká poisťovacia spoločnosť Allianz zaznamenala v poslednom kvartáli minulého roka pokles zisku, tempo poklesu však bolo miernejšie, než sa očakávalo. Napriek tomu bol zisk za celý rok 2020 oproti roku 2019 nižší o viac než desatinu a spoločnosť zaznamenala pokles aj v prípade prevádzkového zisku, prvý za deväť rokov. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá poškodila firmy, zrušila podujatia po celom svete a obmedzila dopyt po cestovnom poistení aj poistkách na auto.
Poškodené čelné sklo sa musí opraviť alebo vymeniť
- 18. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ak sú cesty v zime posypané kvôli snehu a námraze, šanca, že vodičovi odletí do čelného skla menší kameň, je hneď vyššia.
Pandémia podnikanie ochromí, chýbajúce poistenie ho môže zruinovať
PR článok - 15. 2. 2021
Rozsiahly požiar alebo poškodenie kľúčových strojov môžu biznis bez poistenia zruinovať.
Sociálna poisťovňa potrebuje pre pandemickú OČR rozhodnutie orgánu
- 10. 2. 2021
Sociálna poisťovňa (SP) potrebuje pre vyplatenie tzv. pandemickej OČR rozhodnutie nejakého oprávneného subjektu, ktorý školu zatvorí.
V roku 2020 zachytili poisťovne v SR pokles záujmu o poistenie vozidiel
- 9. 2. 2021
Rast cien havarijného poistenia a povinného zmluvného poistenia (PZP) spomalila v minulom roku pandémia nového typu koronavírusu. Okrem toho zachytili poisťovne na Slovensku nárast dočasného vyraďovania vozidiel z evidencie, či pokles záujmu o poistenia vozidiel.
Rakúski ochrancovia spotrebiteľov spúšťajú hromadnú žalobu proti poisťovniam
- 26. 1. 2021 - Názory čitateľov (3)
Rakúske Združenie pre ochranu spotrebiteľov (VSV) spúšťa hromadnú žalobu proti poskytovateľom investičného životného poistenia spojeného so zárukami. Poisťovne sporiteľov spočiatku nalákali klientov prísľubom kapitálovej a úrokovej záruky, no keď investičné fondy nedosahovali potrebné výsledky, záruky vypovedali.
Vlani vzrástol záujem o životné poistenie, ľudia majú väčšie obavy
- 26. 1. 2021 - Názory čitateľov (1)
V minulom roku zaznamenali slovenské poisťovne väčší záujem o životné poistenie. Príčinou sú zvýšené obavy časti spoločnosti z finančných dopadov ochorenia, hospitalizácie alebo práceneschopnosti. Klienti tak v čase pandémie nového koronavírusu urýchľovali rozhodnutia uzatvoriť životné poistenie, uviedli viaceré poisťovne oslovené TASR.
Prírodné katastrofy spôsobili vlani škody približne za 268 mld. USD
- 25. 1. 2021
Prírodné katastrofy spôsobili v minulom roku škody takmer za 270 miliárd USD. Z toho škody na poistenom majetku sa priblížili 100 miliardám USD a vysoko prekonali priemernú úroveň škôd za posledných 20 rokov.
Sociálna poisťovňa vlani ušetrila na svojej prevádzke 46,5 milióna eur
- 15. 1. 2021
Sociálnej poisťovni (SP) sa vlani napriek zvýšeným úlohám počas pandémie podarilo ušetriť v správnom fonde 46,5 milióna eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov