Dane

Sunak chce pomôcť naštartovať britskú ekonomiku znížením daní
- včera o 14:16 - Názory čitateľov (1)
Britský minister financií Rishi Sunak sa pokúsi znovu naštartovať hospodárstvo s pomocou daňových úľav pre domácnosti a znížením dane z pridanej hodnoty (DPH) pre tzv. puby, reštaurácie a ďalšie firmy v tomto odvetví služieb. Uviedli to londýnske noviny Times.
Rozpočtový deficit Česka vzrástol na historické maximum
- 2. 7. 2020
Deficit štátneho rozpočtu Českej republiky vzrástol ku koncu júna na 195,2 miliardy Kč (7,32 miliardy eur), zatiaľ čo v závere mája predstavoval 157,4 miliardy Kč.
Chceme, aby daňovo-odvodové zaťaženie nerástlo
- 2. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Daňovo-odvodové zaťaženie na Slovensku by nemalo rásť. Uviedol to pre TASR minister financií Eduard Heger (OĽaNO) pri príležitosti 100 dní vlády.
Daňové priznanie k dani z príjmov stále možno podať
- 30. 6. 2020
Podať daňové priznanie k dani z príjmov a daň zaplatiť môžu daňovníci aj naďalej. Uviedla to Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.
Bundestag schválil opatrenia na podporu ekonomiky vrátanie zníženia DPH
- 29. 6. 2020 - Názory čitateľov (3)
Nemecký Bundestag schválil opatrenia na podporu ekonomiky, ktorých súčasťou je aj zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH). Súhlasiť musí aj Spolková rada (Bundesrat), očakáva sa však, že ani tam nebude s hlasovaním za balík opatrení problém.
Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre SZČO, ktorá je..
- 25. 6. 2020
Vyjadrenie: Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre SZČO, ktorá je povinne poistená k 30.
Putin navrhol zvýšiť daň ľuďom s príjmami nad 5 miliónov RUB
- 24. 6. 2020
Ruský prezident Vladimir Putin navrhol zvýšiť federálnu daň z príjmu o dva percentuálne body na 15 % v prípade osôb s ročným príjmom väčším ako 5 miliónov rubľov (64.310,83 eura).
Vyhral zdravý rozum: Banky nepovažujeme za nepriateľov
- 22. 6. 2020 - Názory čitateľov (2)
Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír víta zmeny pri bankovom odvode. Podľa neho prispeje k zvýšeniu stability bankového sektora na Slovensku.
O daniach, dlhoch, pôžičkách a deficitoch
- 19. 6. 2020 - Názory čitateľov (4)
Zástancovia dlhového financovania sa delia na dve skupiny. Prvá verí, že takéto výdavky sú účinným prostriedkom, ktorým vláda zabezpečuje, aby hospodárstvo využilo aj nevyužité zdroje. Druhá nemá ilúzie, že na stimulovanie hospodárstva sú potrebné deficitné výdavky. Jednoducho neveria, že dobre fungujúce hospodárstvo si vyžaduje aktívny vládny fiškálny alebo peňažný stimul. Namiesto toho hlásajú, že dane narúšajú hospodársku aktivitu, a teda spomaľujú hospodársky rast.
Neochota USA rokovať o digitálnej dani zvyšuje riziko obchodnej vojny
- 18. 6. 2020
Šéf Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) Ángel Gurría varoval pred rizikom obchodnej vojny. Dôvodom je rozhodnutie USA prerušiť rokovania o globálnom riešení takzvanej digitálnej dane.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov