Dane

Podnikateľ ako potenciálny podvodník: Zdanenie reorganizácie je podľa experta proti európskym princípom únie
- včera o 11:02 - Názory čitateľov (1)
V množstve zmien, ktoré majú platiť od 1. januára 2018 v oblasti daní z príjmov, trochu zanikla tá s najväčším dopadom, kvôli ktorej Slovensko výrazne zníži svoju atraktivitu pre investorov.
NDS vyhlásila tender na mobilné telekomunikačné služby a zariadenia
SITA - 11. 12. 2017 - Názory čitateľov (1)
Predpokladaná cena zákazky na štyri roky predstavuje 920 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Lehota na predkladanie ponúk je 19. januára 2018 a použitá bude elektronická aukcia.
Prievidza bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom
TASR - 11. 12. 2017
Prievidza bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške viac ako 35,6 milióna eur. Základný dokument mesta schválili na svojom rokovaní v pondelok prievidzskí mestskí poslanci.
AKTUALIZÁCIA Parlament schválil novinky v zákone o dani z príjmov
SITA - 7. 12. 2017
Okrem zvýšenia podpory výskumu a vývoja či opatrení, ktoré majú zabrániť odlievaniu príjmov do zahraničia, obsahuje novela zákona o dani z príjmov aj novinky zamerané na podporu kúpeľníctva. Pobyt v kúpeľoch tak ľuďom zníži daň.
Parlament schválil novinky v zákone o dani z príjmov
SITA - 7. 12. 2017
Okrem zvýšenia podpory výskumu a vývoja či opatrení, ktoré majú zabrániť odlievaniu príjmov do zahraničia, obsahuje novela zákona o dani z príjmov aj novinky zamerané na podporu kúpeľníctva. Pobyt v kúpeľoch tak ľuďom zníži daň.
Od 1.1. 2018 platí nový vymeriavací základ na sociálne poistenie
Od 1. januára 2018 plaaOd 1. januára 2018 platí nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO). Nový je aj maximálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené SZČO, DPO, zamestnanca a zamestnávateľa.tí nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO).
Koalícia zdvihne platy ústavných činiteľov o jedno euro cez zákon o DPH
Koaliční poslanci zdvihnú platy ústavných činiteľov o jedno euro cez novelu zákona o DPH z dielne ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD). Pozmeňujúci návrh v stredu predložil predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický (Smer-SD) s tým, že ide o dohodu s rezortom financií.
Rýchliky medzi Bratislavou a Púchovom budú jazdiť rýchlosťou 160 km za hodinu
Po ukončení výlukových prác na trati pri Trenčíne rýchliky Železničnej spoločnosti Slovensko od nového cestovného poriadku od 10. decembra zvládnu cestu z hlavného mesta do Žiliny o pätnásť minút rýchlejšie a do Trenčína o sedem minút. Rýchlejšie budú jazdiť aj InterCity vlaky.
Slovenská pošta zaplatí za ochranné pracovné prostriedky 1,34 mil. eur
Slovenská pošta zadala zákazku spoločnosti Rempo na základe verejnej súťaže vyhlásenej v auguste tohto roka, keď jedinú ponuku predložil uvedený uchádzač.
Schodok štátneho rozpočtu dosiahol ku koncu novembra takmer miliardu eur
Celoročný schodok je rozpočtovaný na takmer dvojnásobnej úrovni.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov