Dane

Prinúti umelá inteligencia vlády radikálne zmeniť daňové systémy?
- 20. 10. 2017 - Názory čitateľov (10)
Vývoj zariadení a systémov postavených na umelej inteligencii bude v blízkej budúcnosti revolučne meniť nielen trh práce či pracovné náplne mnohých ľudí, ale aj školské osnovy, rekvalifikačné kurzy a zrejme aj daňové systémy štátov.
Tržby aj zisk Philip Morris v 3. kvartáli vzrástli
TASR - 19. 10. 2017
Americký tabakový koncern Philip Morris International zaznamenal v 3. kvartáli nárast zisku aj tržieb, ale menší, ako mu predpovedali analytici.
Železnice SR vyhlásili tender na rekondičné pobyty zamestnancov
SITA - 17. 10. 2017
Predpokladaná cena za rekondičné pobyty zamestnancov Železníc Slovenskej republiky na tri roky je 1,61 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Rekondičné pobyty musia byť v kúpeľnom zariadení a zamerané na predchádzanie chorôb pohybového ústrojenstva.
Tri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z Tesly
- 17. 10. 2017 - Názory čitateľov (7)
Nórsko je európskym a možno aj svetovým lídrom v oblasti predaja elektromobilov na obyvateľa. Môže za to štedrá podpora týchto vozidiel a naopak vysoká daňová záťaž vozidiel so spaľovacím motorom. Teraz sa ale karta obrátila.
Odmena 10 miliónov za pomoc pri zosadení prezidenta Trumpa
- 16. 10. 2017 - Názory čitateľov (2)
Larry Flynt, zakladateľ časopisu Hustler Magazine, si v nedeľu zakúpil reklamu v The Washington Post a ponúka 10 miliónov dolárov každému, kto má informácie, ktoré by mohli viesť k impeachmentu – ústavnej žalobe na prezidenta Donalda Trumpa.
Návrh novely zákona o dani z pridanej hodnoty posunuli ďalej
SITA - 11. 10. 2017
Ide o úpravy, ktoré vyplývajú z aplikačnej praxe a tiež z potreby zosúladenia legislatívy s judikatúrou Súdneho dvora Európskej únie.
Bisnode: Tradičné daňové raje prestávajú byť v kurze, čísla sú na úrovni vlaňajška
- 11. 10. 2017
Kým začiatok tohto roka sa niesol v rastúcom počte odchodov slovenských firiem do destinácií s prívlastkom daňový raj, leto a začínajúca sa jeseň priniesli opäť zmenu. Množstvo firiem sa dokonca ustálilo na počte z konca minulého roka. Aktuálne tak podľa analýzy v daňových rajoch sídli 4 802 našich spoločností, čo je o 32 firiem menej ako na začiatku tohto roka a len o 5 firiem viac ako v decembri 2016. Detaily priniesla poradenská spoločnosť Bisnode.
Odvod v rámci neživotného poistenia zrejme nahradí daň z poistenia
SITA - 9. 10. 2017
Navrhovaným zákonom sa zruší platenie odvodu z poistného a zachované ostane len platenie odvodu z prijatého poistného z PZP.
Pokuty od EK: Globálne firmy musia zložiť miliardy, ktoré a koľko?
- 6. 10. 2017
Európska komisia nedávno rozhodla, že technologický gigant Amazon musí zaplatiť 250 miliónov eur kvôli nezákonnej dohode z roku 2003. Firma je tak najčerstvejším prírastkom v rámci rozhodnutí komisie pod vedením Margrethe Vestager.
EK podala na súde voči Írsku sťažnosť pre pomalé vymáhanie daní od firmy Apple
SITA - 4. 10. 2017
Európska komisia ešte v auguste 2016 dospela k záveru, že daňové úľavy, ktoré Dublin firme poskytol, sú nelegálne, a Írsko od nej musí vymôcť sumu do 13 mld. eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov