Dane

Finančná správa pripomína pravidlá "nákupnej turistiky" v tretích krajinách
TASR - včera o 13:31 - Názory čitateľov (3)
So začiatkom letnej turistickej sezóny a uvoľnenými protipandemickými opatreniami umožňujúcimi cestovať do zahraničia vrátane takzvaných tretích krajín upozorňuje Finančná správa (FS) Slovenskej republiky na pravidlá dovozu tovaru.
Inflácia v máji prekročila hranicu 2 %, smerom nahor mieria potraviny
TASR - včera o 12:01
Inflácia v máji 2021 prekročila hranicu 2 %, smerom nahor mieria potraviny. Uviedla to v komentári k májovým spotrebiteľským cenám Jana Glasová, analytička 365.bank.
Rast spotrebiteľských cien v Nemecku sa v máji zrýchlil
TASR - včera o 11:16
Rast spotrebiteľských cien v Nemecku sa v máji 2021 zrýchlil, už piaty mesiac po sebe. Dosiahol pritom najväčšie tempo od septembra 2011, ktoré prekonalo aj cieľovú hranicu Európskej centrálnej banky (ECB), ktorá zaručuje cenovú stabilitu pri inflácii tesne pod hranicou 2 %.
Ubytovňu a reštauráciu Fatranka Vrútky by mala od ŽSR odkúpiť Levice invest
TASR - 14. 6. 2021
Osempodlažnú ubytovňu a susediacu reštauráciu Fatranka v okrajovej časti Vrútok by mohla od Železníc Slovenskej republiky odkúpiť bratislavská spoločnosť Levice invest.
TSK plánuje vybudovať cyklochodník v Partizánskom, hľadá dodávateľa prác
TASR - 14. 6. 2021
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) hľadá cez verejnú súťaž dodávateľa, ktorý zabezpečí výstavbu cyklistického chodníka v Partizánskom.
Británia chce, aby sa globálna minimálna daň nevzťahovala na finančné služby
Britský minister financií Rishi Sunak presadzuje, aby boli spoločnosti z odvetvia finančných služieb oslobodené od novej minimálnej globálnej dane, na ktorej sa minulý týždeň dohodli štáty skupiny G7 (sedem najvyspelejších ekonomík sveta). Uviedli to zdroje oboznámené so záležitosťou.
Daňová dohoda G7: Ak si myslíte, že nadnárodné firmy budú nútené platiť viac, nerozumiete fungovaniu daňových únikov 
- 9. 6. 2021 - Názory čitateľov (15)
Skupina najvyspelejších krajín sveta G7 uzavrela prelomovú dohodu týkajúcu sa zdaňovania firiem. Pôjde o zaplátanie právnych daňových medzier, ktoré využívajú niektoré veľké nadnárodné koncerny. O dohode sa hovorí ako o transformačnej, ale nie je jasné, čo by mala transformovať.
Výrobca svietidiel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou
TASR - 8. 6. 2021
Nemecký výrobca komponentov pre automobilový priemysel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou o nové výrobné priestory.
FS: Sprístupnili sme verejnú zónu e-commerce portálu - aktualizované
TASR - 8. 6. 2021
Finančná správa sprístupnila nový portál e-commerce. Slúžiť bude od 1. júla na preclievanie zásielok z krajín mimo Európskej únie s hodnotou tovaru do 150 eur.
Pre tlak na zelené energie hrozí svetu nedostatok ropy
TASR - 6. 6. 2021
Svet bude čeliť výraznému nedostatku ropy, vyhlásil šéf ruskej ropnej spoločnosti Rosnefť Igor Sečin.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov