Dane

NDS chce dať na čistenie odlučovačov ropných látok dva milióny eur
- 12:46
Národná diaľničná spoločnosť zadala zákazku na údržbu vozoviek v pôsobnosti Strediska správy a údržby diaľnic Bratislava spoločnosti DOPRA - VIA z hlavného mesta. Za štyri roky jej má za to zaplatiť 625,7 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty.
Obec Nový Život chce vybudovať prvú etapu kanalizácie za takmer 5,5 milióna eur
- 22. 8. 2019 - Názory čitateľov (3)
Stavebné práce plánované na dvanásť mesiacov plánuje spolufinancovať s využitím prostriedkov štátneho Environmentálneho fondu.
Finančná správa preveruje internetového predajcu zájazdov
- 22. 8. 2019
Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy preverujú podvody pri internetovom predaji zahraničných zájazdov. Firma zaregistrovaná v Bratislavskom kraji predávala a sprostredkovávala od roku 2017 zahraničné dovolenky, no opakovane podávala nulové daňové priznania. V niekoľkých prípadoch poškodila aj zákazníkov, keď v prípade zrušenia zájazdov nevrátila klientom prijaté zálohy, informovala vo štvrtok Finančná správa (FS) SR.
Ministri odsúhlasili zadržiavanie vodičských preukazov pre dlžoby na daniach
- 21. 8. 2019
Novelou zákona o správe daní sa má do slovenského právneho systému zaviesť nový druh daňovej exekúcie, a to zadržanie vodičského oprávnenia.
Trump: Európa nám dá všetko, čo chceme, len musíme zdaniť ich autá
- 21. 8. 2019 - Názory čitateľov (13)
Americký prezident Donald Trump verí, že má s Európskou úniou pri vyjednávaní eso v rukáve.
Železnice SR zrekonštruujú nástupištia a koľaje na stanici v Košiciach z vlastných peňazí
- 20. 8. 2019
Pre morálnu a technickú opotrebovanosť osvetlenia nástupíšť, elektrických rozvodov súvisiacich s osvetlením, rozvodov na nástupištiach a ovládania osvetlenia je potrebná rekonštrukcia týchto objektov.
Vodiči z povolania by sa zadržiavaniu vodičákov pre dlžoby na daniach mali vyhnúť
- 20. 8. 2019
Nový druh daňovej exekúcie zadržaním vodičského oprávnenia v návrhu novely daňového poriadku ministerstvo financií necháva. Nebude sa však môcť uplatniť na profesionálnych vodičov.
Cestári v Nitrianskom kraji nakúpia techniku na údržbu za jeden milión eur
- 19. 8. 2019
Regionálna správa a údržba ciest Nitra hľadá dodávateľa čelných snehových radlíc, posýpacích nadstavieb a predných pracovných dvojramien k podvozkom dvoch typov vozidiel Mercedes-Benz.
Obec Okoč plánuje výstavbu kanalizácie a intenzifikáciu čistiarne odpadových vôd
- 19. 8. 2019
Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných na osemnásť mesiacov je takmer 12 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty. Obec chce investíciu spolufinancovať z prostriedkov štátneho Environmentálneho fondu
Železnice SR chcú na stanici v Košiciach zrekonštruovať nástupištia a koľaje
- 19. 8. 2019
Predpokladaná cena investície predstavuje vyše 15 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty, vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov