Dane

SZČO s odkladom daňového priznania sa poistné posúdi k 1. februáru
- 19. 10. 2020
Samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO) s odkladom daňového priznania sa poistné do Sociálnej poisťovne (SP) posúdi k 1.
Spotrebiteľské ceny v Nemecku v septembri klesli o 0,2 %
- 13. 10. 2020
Spotrebiteľské ceny v Nemecku v septembri medziročne klesli tak, ako to naznačil predbežný odhad. Ukázali to v utorok spresnené údaje spolkového štatistického úradu Destatis.
EK chce sprísniť reguláciu veľkých internetových koncernov
- 12. 10. 2020
Európska komisia (EK) pripravuje zoznam približne 20 veľkých internetových koncernov, ktoré by mali podliehať novej a oveľa prísnejšej regulácii. Cieľom tohto kroku je obmedzenie ich nadmernej trhovej sily, uviedol britský denník Financial Times (FT) s odvolaním sa na zdroje blízke záležitosti.
OECD predlžuje rokovania o globálnej reforme zdaňovania firiem
- 12. 10. 2020
Členovia Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) sa v piatok (9. 10.) dohodli na pokračovaní rokovaní o globálnej digitálnej dani. Novým cieľom je dosiahnutie dohody do polovice roka 2021. OECD v pondelok varovala, že stroskotanie rokovaní o nových globálnych pravidlách zdaňovania firiem môže stáť svetovú ekonomiku viac než 1 % hrubého domáceho produktu (HDP).
Sme rodina predloží koalícii vlastný návrh plánu obnovy
- 9. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Hnutie Sme rodina predloží koalícii vlastný návrh plánu obnovy, ktorý zahŕňa zelené investície a reformy spolu za 5,8 miliardy eur.
Daňové zaťaženie autodopravcov by sa malo znížiť
- 7. 10. 2020
Daňové zaťaženie autodopravcov podnikajúcich v kamiónovej a autobusovej doprave by sa malo znížiť. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorý v stredu schválila vláda a posunula ho na prerokovanie do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Kabinet tak chce posilniť konkurencieschopnosť autodopravcov.
Inflácia: Rakúsko dvihne cenu diaľničných známok
- 6. 10. 2020 - Názory čitateľov (5)
Hoci kvôli koronakríze cestujeme menej, možno vás bude zaujímať, že použitie rakúskych diaľnic budúci rok mierne zdražie. Rakúsky správca diaľnic a rýchlostných ciest ASFINAG upraví ceny podľa inflácie, čo predstavuje zvýšenie o 1,5 percenta.
30 rokov väzenia za neplatenie daní
- 6. 10. 2020 - Názory čitateľov (1)
Podľa aktuálneho obvinenia v USA John McAfee v rokoch 2014 až 2018 nepodával daňové priznania, hoci získaval podľa žalobcov značný príjem z niekoľkých zdrojov. Tie ale zrejme nemali súvislosť s firmou, ktorá nesie jeho meno, oznámili prokurátori. Pokiaľ bude uznaný vinným vo všetkých bodoch obžaloby, hrozí mu až 30 rokov väzenia.
SaS sa pokúsi presadiť do plánu obnovy odvodový bonus či rovnú daň
- 6. 10. 2020 - Názory čitateľov (4)
Koaličná strana SaS sa pokúsi presadiť do plánu obnovy napríklad odvodový bonus, zavedenie rovnej dane, udržateľnú zelenú ekonomiku či zlepšenie postavenia športu na Slovensku. Pre TASR to uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.
Zníženie daňovej medzery o polovicu by Slovensku prinieslo 800 miliónov eur ročne
- 5. 10. 2020 - Názory čitateľov (6)
Daňovú medzeru v oblasti DPH, ktorá vyjadruje rozdiel medzi očakávanými príjmami z výberu dane z pridanej hodnoty a skutočne vybranou sumou, má Slovensko stále jednu z najvyšších v Európskej únii.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov