Dane

Rezort dopravy chce dať na veľtrhy cestovného ruchu dva milióny eur
SITA - včera o 11:16
Ministerstvo dopravy a výstavby plánuje vybrať jedného poskytovateľa týchto služieb na základe rámcovej dohody a objednávok.
Menové vojny: Odpor voči Trumpovi rastie, dominancia dolára klesá
- 8. 10. 2018 - Názory čitateľov (4)
Hypotekárna kríza v USA sa rozšírila do zvyšku sveta a spôsobila celosvetovú recesiu, pretože svetový finančný systém fungoval na amerických dolároch. V roku 2010 si zostatok sveta povedal, že by sa to malo zmeniť.
Obchodná vojna: Z turbulencií sa dá aj profitovať, chce to len chladnú hlavu
- 5. 10. 2018
Aktuálny vývoj je iba začiatkom procesu, ktorý hrozí vypuknutím rozsiahleho obchodného konfliktu medzi USA, Európskou úniou a Čínou. Národné ekonomiky budú nútené zavádzať rôzne individuálne ochranné protiopatrenia s cieľom udržať domácu produkciu a zamestnanosť, a to na úkor obmedzovania dovozu. Tvrdí to Peter Baláž z Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.
Francúzi vyberú budúci rok 1,2 miliardy eur na pokutách za prekročenie rýchlosti
- 4. 10. 2018 - Názory čitateľov (1)
Návyky vodičov sa ťažko menia. Prieskum z roku 2017 ukázal, že každý štvrtý Francúz nerešpektuje usmernenia o bezpečnej vzdialenosti a že 41 % pravidelne prekračuje povolený rýchlostný limit. A to aj napriek koordinovanej štátnej politike, ktorá sa snaží od roku 2015 bojovať proti rastúcej miere úmrtnosti na cestách.
Poslanci EP odobrili navrhovanú reformu predpisov týkajúcich sa DPH
Európsky parlament (EP) v stredu podporil návrh Európskej komisie na reformu predpisov týkajúcich sa dane z pridanej hodnoty (DPH).
Údržba tunela Bôrik a informačného systému D1 Mengusovce - Jánovce môžu stáť 3,75 milióna eur
SITA - 3. 10. 2018
Národná diaľničná spoločnosť predpokladá vynaložiť takú sumu na uvedené služby pre stredisko správy a údržby diaľnice Mengusovce počas štyroch rokov.
Čína ako najväčšia hrozba: Jack Ma tvrdí, že obchodná vojna by mohla viesť k vojenskému konfliktu
- 3. 10. 2018 - Názory čitateľov (15)
Jack Ma, zakladateľ Alibaba, fimy ocenenej na viac ako 500 miliárd dolárov, navrhol, aby sa Peking a Washington zamerali na spoluprácu namiesto toho, aby vystupňovali svoj obchodný spor.
Železnice Slovenskej republiky chcú nakúpiť koľajnice za 17,98 milióna eur
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) chcú nakúpiť koľajnice pre celú železničnú sieť za 17,98 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
Zlý recept
- 29. 9. 2018
Pomôžu ochranárske opatrenia vytvoriť v USA stratené pracovné miesta? Aké sú doterajšie skúsenosti so zavedením colných bariér?
NDS obnoví odbočovacie a pripájacie pruhy na odpočívadlá Hybe na D1
SITA - 28. 9. 2018
Predpokladaná cena prác plánovaných na sedem mesiacov je takmer 1,2 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov