Akcie

Rozmýšľajte lineárne, nie exponenciálne
- včera o 10:25 - Názory čitateľov (4)
Zložené úročenie má obrovskú silu. Je tu ale jedno ale. Musíte dokázať dostatočne dlho čakať. Efekt sa totiž naplno začína prejavovať zvyčajne až po desiatkach rokov.
Na americkom akciovom trhu sa nafukuje masívna bublina, využite to!
- 22. 10. 2020 - Názory čitateľov (2)
Americké akciové indexy vrátane širšieho S&P 500 dokázali po februárovom a marcovom prepade v priebehu niekoľkých mesiacov odpísať straty a posunúť historické maximá. A to je vraj len začiatok.
About You chystá vstup na burzu
- 22. 10. 2020
Nemecký internetový predajca módy dúfa, že ocenením akcií dosiahne trhovú hodnotu najmenej tri miliardy eur. Na svojom webe o tom s odkazom na zdroje oboznámené so situáciou informuje časopis Manager Magazin. Firma by sa tak pripojila k svojmu najväčšiemu rivalovi Zalando, ktorý rovnaký krok podnikol už v roku 2014.
Tesla zaznamenala piaty kvartálny zisk po sebe
- 22. 10. 2020
Americkému výrobcovi elektromobilov Tesla sa darí, má za sebou najlepší štvrťrok vo svojej histórii.
Akciový trh už nemožno považovať za ekonomický indikátor
- 22. 10. 2020 - Názory čitateľov (1)
Výkonnosť akciového trhu nám už nič nehovorí o skutočnom stave ekonomiky. A nemôže za to Covid-19, postupne sa od seba tieto dve veci vzďaľujú už niekoľko desaťročí.
Goldman Sachs: Karta sa obráti, toto budú najväčší víťazi na pandemickom akciovom trhu
- 19. 10. 2020
Príval politických a ekonomických zmien dočasne ukončí silný výkon technologických akcií a namiesto nich popoženie najviac zasiahnuté sektory, ako sú banky a automobilky, hovoria stratégovia Goldman Sachs Group.
Ako môžu americké voľby ovplyvniť európske trhy, ekonomiku a obchod
- 19. 10. 2020 - Názory čitateľov (3)
Nadchádzajúce americké voľby nie sú dôležité iba pre obyvateľov Ameriky a ekonomiku krajiny. Podľa ekonómov a stratégov dokáže ovplyvniť európske finančné trhy a hospodárske vyhliadky každý, kto sa po voľbách ocitne v Bielom dome.
Akcie poľskej firmy Allegro pri debute na burze vyskočili o 63 %
- 12. 10. 2020
Akcie poľského internetového obchodu Allegro sa v pondelok pri svojom debute na burze posilnili o vyše 60 %. Prvotná emisia akcií (IPO) Allegra bola najväčším vstupom na burzu v Európe v tomto roku a ohodnotila firmu takmer na 19 miliárd USD (16,10 miliardy eur).
Európske burzy sa v pondelok posilnili, Dax vzrástol o 0,67 %
- 12. 10. 2020
Európske akciové trhy sa na začiatku nového týždňa posilnili. Podporili ich očakávania, že americký Kongres schváli nové rozsiahle stimuly, ale aj pozitívne údaje z čínskej ekonomiky a rast ázijských búrz. Kľúčový nemecký index Dax si v pondelok pripísal 0,67 % a uzavrel na 13.138,41 bodu. Dax sa tak aktuálne pohybuje na úrovni z polovice septembra.
Vianoce tento rok prídu skôr. Týždeň vo svete
- 10. 10. 2020
Napriek koronavírusu tweetuje Donald Trump na sociálnych sieťach naplno a nezaháľa v predvolebnej kampani. Spolu so zákonodarcami vytvoril pre Američanov nový balíček stimulačnej pomoci. Má ísť o šeky v hodnote 1 200 USD pre každého občana. Zdá sa, že Vianoce v USA tento rok prídu skôr...
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov