Akcie

Neskúšajte to s časovaním trhu, týchto päť alternatív bude účinnejších
- 00:35
Mnohí investori to skúšajú s časovaním trhu, hoci ide o jeden z najmenej vhodných spôsobov, ako dosahovať nadpriemerné výsledky. Pritom existuje niekoľko lepších prístupov, ktoré môžu mať na portfólio oveľa lepší vplyv.
Ázijské trhy uzatvorili zmiešane, čínsku burzu podporilo zníženie úrokových sadzieb
- včera o 10:31
Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,7 % a austrálsky ASX/200 o 1 %. Juhokórejský Kospi stagnoval na hodnote 2 243,45 bodu. Hongkonský Hang Seng posilnil o 0,6 % a zložený šanghajský index o 1,9 %.
Kvadrant zbohatnutia
- včera o 00:30 - Názory čitateľov (5)
Tajomstvo zbohatnutia je celkom jednoduché. Samozrejme, reč nie je o dedení ani o vstupe do manželstva s milionárom.
Stávka na akcie úspešných firiem: Podnikanie do značnej miery súvisí so šťastím
- 16. 2. 2020 - Názory čitateľov (3)
Mnohé úspešné knižné tituly sľubujú, že vám prezradia fungujúcu receptúru a odhalia tajomstvá úspechu. Pravdou však je, že na výnimočné úspechy v podnikaní neexistuje žiadne pravidlo, pretože zvyčajne si to vyžaduje urobiť niečo iné alebo niečo nové a pre takúto inováciu nemôže existovať recept.
Mladí sporitelia v druhom pilieri by mali viac investovať do akcií, zhodujú sa viaceré politické strany
- 13. 2. 2020
Zaviesť predvolenú sporiacu stratégiu pre sporiteľov v druhom pilieri tak, aby časť majetku sporiteľov bola investovaná do akcií podľa ich veku, sa v Národnom programe reforiem ešte vlani zaviazala aj súčasná vláda.
Európske burzy pokračujú v raste, Dax sa dostal na nový rekord
- 12. 2. 2020
Frankfurt nad Mohanom/Londýn/Tokio 12. februára (TASR) - Európske burzy pokračujú v stredu dopoludnia v raste a prelamovaní rekordov. Nasledujú tak Wall Street, kde v utorok (11. 2.) všetky hlavné indexy stanovili nové maximá. V stredu posilnili aj ázijské burzy.
Indexy S&P 500 a Nasdaq dosiahli dva dni po sebe nové historické maximá
- 12. 2. 2020
Index S&P 500 posilnil o 0,2 % na 3 357,75 bodu a Nasdaq o 0,1 % na 9 638,94 bodu. Dow Jones klesol o 0,1 % na 29 276,34 bodu.
Fúzia T-Mobile a Sprint schválená: Akcie SoftBank prudko vyleteli
- 12. 2. 2020
Akcie skupiny SoftBank Group v stredu uzatvárali s rastom o 11,89 % po tom, čo časť ziskov z pôvodných 14 % odpísali. Pohyby nastali po tom, ako americký regulátor schválil zlúčenie Sprint a T-Mobile. SoftBank je hlavným akcionárom spoločnosti Sprint.
Bridgewater o globálnom akciovom trhu: Skupina ázijských krajín do 15 rokov predbehne Európu aj USA
- 11. 2. 2020 - Názory čitateľov (1)
Bridgewater, ktorý dohliada na aktíva vo výške 160 miliárd dolárov, je najväčším hedžovým fondom na svete. V novej správe o trhových podmienkach uviedol, že skupina ázijských krajín pod vedením Číny bude rásť oveľa rýchlejšie ako USA a Európa. Správa predpokladá, že „ázijský blok“ siedmich krajín bude do roku 2035 vlastniť väčšinu globálneho akciového trhu.
Ekonomický rast nás môže zhodiť do priepasti
- 8. 2. 2020 - Názory čitateľov (4)
Cesta vpred nás nemusí vždy viesť tam, kam by sme chceli ísť. Ako krajina a spoločnosť nemáme vždy svoj osud o vlastných rukách. Skôr máme tendenciu uveriť, že naša vláda a spoločnosť urobia správne rozhodnutia. Bohužiaľ, náš ekonomický a finančný systém bol vytvorený tak, aby náš osud bol v rukách tých, ktorí sa o nás ako jednotlivcov často nestarajú.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov