Akcie

Čínu ohrozuje bankrot developera. Týždeň vo svete
- 25. 9. 2021 - Názory čitateľov (2)
Spoločnosť Evergrande je druhou najväčšou developerskou spoločnosťou v Číne. Má vo výstavbe viac ako 1 300 projektov vo viac ako 200 mestách po celej kontinentálnej Číne. Zároveň je spoločnosť najviac zadlženým developerom na svete s celkovým objemom dlhu na úrovni 300 mld. USD.
Bez dokončenia križovatky Prievoz nebude podľa nás D4/R7 hotová
TASR - 24. 9. 2021
Bratislavský nultý obchvat, diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7, nebudeme môcť považovať za dokončenú, pokiaľ nebude dokončená mimoúrovňová križovatka Prievoz v Bratislave.
Dr. Skaza: Štyri scenáre, ktoré by mohli nasledovať, hrozí aj úplná stagflácia
- 24. 9. 2021 - Názory čitateľov (3)
Vzhľadom na dnešné vysoké pomery dlhu, riziká na strane ponuky a mimoriadne uvoľnené menové a fiškálne politiky, môže ružový scenár, ktorý je v súčasnosti oceňovaný finančnými trhmi, zostať len snom. V strednodobom horizonte by rôzne pretrvávajúce negatívne šoky z ponuky mohli zmeniť dnešnú miernu stagfláciu na niečo oveľa vážnejšie.
Otvoria sa ďalšie úseky bratislavského obchvatu - Lužný most a zvyšok R7
TASR - 22. 9. 2021
Ďalšie nové úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 budú v nedeľu (26. 9.) odovzdané do užívania vodičom.
Nemecko v pozornosti investorov. Týždeň vo svete
- 18. 9. 2021
Nemecko, ako motor Európy, sa dostáva čoraz viac do pozornosti investorov. Jedným dôvodom sú blížiace sa voľby a vrcholiaca predvolebná kampaň, tým druhým je rozšírenie hlavného nemeckého indexu o 10 spoločností. 
Je zbytočné bojovať proti tomu, čo prichádza z EÚ, treba sa prispôsobiť
Podnikatelia majú obavy zo zavedenia environmentálneho balíka Fit for 55, ktorý predstavila Európska komisia (EK).
Jesenné odstávky v Slovnafte prispejú k zníženiu emisií a zvýšeniu bezpečnosti
TASR - 8. 9. 2021
Bratislavská rafinéria Slovnaft odstaví v septembri a októbri časť svojich výrobných zariadení. Pravidelná údržba a plánovaná modernizácia by mala znížiť spotrebu energií a objem vypúšťaných emisií.
Akcionári môžu za havárie lietadiel 737 MAX žalovať vedenie Boeingu
TASR - 8. 9. 2021
Akcionári amerického výrobcu lietadiel Boeing budú môcť žalovať predstavenstvo firmy v súvislosti s dvomi tragickými haváriami lietadiel 737 MAX v rokoch 2018 a 2019. Rozhodol o tom súd v štáte Delaware.
Operátori ďalej rozširujú prístup k 5G sieti do nových lokalít
Slovenskí mobilní operátori ďalej rozširujú prístup k vysokorýchlostným sieťam piatej generácie (5G) do nových lokalít na Slovensku.
Hudba ako univerzálny jazyk: Čo prezrádzajú naše obľúbené skladby o emocionálnej povahe finančných trhov
- 7. 9. 2021
Radi sa presviedčame o tom, že za našimi nákupnými rozhodnutiami stoja racionálne výpočty, ale vieme, že sú často výsledkom emócií. To isté možno povedať o finančných trhoch. Známa hypotéza „efektívnych trhov“ tvrdí, že ceny akcií sú poháňané racionálnymi výpočtami. Obchodníci sú však ľudia a na ľudí pôsobia emócie. Prejavujú sa tieto emócie na akciovom trhu?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov