Akcie

Ako by malo vyzerať dobré investičné portfólio?
- 14. 6. 2021 - Názory čitateľov (1)
Odpoveď vôbec nie je jednoduchá. Podobne ako pri chudnutí, aj v tomto prípade fungujú rôzne stratégie podľa toho, aká je vaša východisková situácia a čo chcete dosiahnuť. Dobrou správou však je, že existujú pravidlá, ktoré vám pomôžu sa v tvorbe portfólia aspoň základne zorientovať.
Stavebné práce na bratislavskom nultom obchvate sa blížia ku koncu
Práce na nultom obchvate mesta Bratislavy, diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7, sa blížia ku koncu. Vo štvrtok to oznámil hlavný zhotoviteľ stavby D4R7 Construction s tým, že jednotlivé úseky sú z technického hľadiska takmer hotové a pripravené na odovzdanie do užívania vodičom.
Inflácia sa zvyšuje. Týždeň vo svete
- 5. 6. 2021 - Názory čitateľov (2)
Pandemická situácia sa zlepšuje a ekonomikám sa darí. To so sebou nesie rast spotrebiteľského dopytu a rast cien. Májová inflácia v eurozóne dosiahla úroveň dvoch percent. 
Ceny ako na horskej dráhe: 4 lekcie na prežitie, ak chcete investovať do krypta
- 2. 6. 2021 - Názory čitateľov (3)
Raketový rast a náhly prepad. Nič výnimočné, ako to dokazujú aj ostatné týždne. Z maxima len pred pár týždňami klesol bitcoin o viac ako 50 %, ether dokonca o 60. Celkovo tak v priebehu niekoľkých hodín trh odpíše stovky miliárd dolárov. Nie každý má na to žalúdok.
Praskanie štvrtej kryptomenovej bubliny. Týždeň vo svete
- 29. 5. 2021 - Názory čitateľov (14)
Po prudkom prepade, kedy sa cena za Bitcoin dostala na hranicu 30 000 USD (25 000 €) za kus, došlo k miernemu odrazu ceny. Stabilizácia poklesu sa nateraz javí byť len dočasná a kryptomenový svet si prechádza prasknutím štvrtej bubliny....  
About You chce vstúpiť na frankfurtskú burzu, plánuje upísať akcie za 600 miliónov eur
- 27. 5. 2021
Nemecký internetový predajca módneho oblečenia About You plánuje vstup na frankfurtskú burzu. Výťažok z predaja akcií chce použiť na expanziu v zahraničí a na rozvoj technologickej platformy pre firmy. 
Čo má spoločné investovanie do akcií s otvorením kaviarne?
- 26. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Viac, ako by ste si možno po prvom zamyslení povedali.
Tam, kde je zisk, panika nebude príliš ďaleko 
- 26. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Zabudnite na raketový rast, či prepad kryptomien. Veľkým problémom trhov je vnímanie skutočného obrazu, ktorý predstavujú hrozby ako je inflácia, uvoľnená monetárna politika a cenová udržateľnosť. 
Štyri mýty o peniazoch, ktoré by sa mali byť raz a navždy vyvrátené
- 25. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
S výnimkou medzinárodného obchodu nejestvuje žiadna téma v ekonómii, ktorá by bola opradené väčším množstvom mýtov ako monetárna teória.
Robert Shiller vidí realitnú bublinu: Mentalita divokého západu sa zmocňuje bývania, akcií a kryptomien
- 24. 5. 2021
Ekonóm, ktorý získal Nobelovu cenu, Robert Shiller sa obáva, že sa vytvorí bublina z niektorých najhorúcejších obchodoch na trhu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov