Akcie

BCPB - Oznam
SITA - 19:46
BRATISLAVA 20. septembra (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.9.2018) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za prvý polrok 2018.
S rizikom rastú výnosy. Skutočne?
- 09:28
Je to jedna zo základných poučiek v investovaní: vyššie riziko je prísľubom vyšších ziskov. Hoci to znie logicky, nie je to celkom tak.
Rozdiel medzi pohlaviami: Muži panikária, ženy investujú rozumne
Ekonomická literatúra naznačuje, aké veľké rozdiely prevládajú medzi pohlaviami, pokiaľ ide o obchodovanie a investovanie. Kľúčovým záverom je, že skoro všetko na Zemi, vrátane finančných trhov, by fungovalo lepšie, ak by za ne prevzali zodpovednosť ženy.
BCPB - Oznam
SITA - včera o 16:31
BRATISLAVA 19. septembra (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.9.2018) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za prvý polrok 2018.
Rozdiely v odmeňovaní: Ženy dostávajú menej, nielen na výplatu
- včera o 13:52 - Názory čitateľov (1)
Napriek tomu, že plat je často jediný ukazovateľ úspechu zamestnanca, existuje aj možnosť, aby zamestnanec dostal podiel z finančnej hodnoty, ktorú pomáhajú vytvárať. Aj v takomto prípade sú ženy ukrátené.
Čierna labuť? Wall Street sa vystupňovania obchodnej vojny zatiaľ neobáva
- včera o 10:07
Dow vyskočil o 175 bodov a Nasdaq sa v utorok vyšplhal o 1 % napriek tomu, že Washington a Peking ohlásili ďalšie kolo zavádzanie ciel. Investori vsádzajú na to, že americká ekonomika bude pokračovať v napredovaní, s náskokom pred zvyškom sveta.
BCPB - Oznam
SITA - 18. 9. 2018
BRATISLAVA 18. septembra (SITA) -Jednorazový štátny sviatokNakoľko Národná rada Slovenskej republiky schválila 30.
Varovanie Goldman Sachs: Čína by sa mohla v obchodnej vojne zamerať na americké tech akcie
- 18. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Analytici banky Goldman Sachs trvdia, že Peking by sa mohol v pretrvávajúcej obchodnej vojne zamerať na dodávateľský reťazec amerických technologických firiem.
Volkswagen do konca roka pripraví divíziu nákladných áut na vstup na burzu
TASR - 17. 9. 2018
Nemecká skupina Volkswagen Group chce do konca roka pripraviť svoju divíziu nákladných áut so značkami MAN a Scania na vstup na burzu. Dozorná rada koncernu rozhodla, že divízia sa zmení na európsku akciovú spoločnosť s menom Traton SE.
Investori na akciových trhoch vyčkávajú
TASR - 17. 9. 2018
Investori sú na začiatku nového týždňa opatrní. Dôvodom je eskalácia obchodného sporu medzi USA a Čínou. Očakáva sa, že Washington zavedie ďalšie sankčné clá na dovoz čínskych tovarov. To zhoršilo náladu na trhoch a čínske akcie sa dostali najnižšie za 4 roky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov