Akcie

Recesia na obzore: Nemal by som už prestať investovať?
Náznaky hroziacej recesie vyvolávajú otázku: nie je čas prestať dávať svoje peniaze na trh? Je pochopiteľné, že nikto nechce investovať v najvyššom bode trhu, ak by malo dôjsť k prepadom a stratám. Čakanie však môže vyjsť celkom draho.
Prepady na trhu: Bez skúseností na nich nezarobíte
- včera o 00:49 - Názory čitateľov (2)
Väčšina investorov chce lacno kúpiť, potom po určitý čas držať a v najlepšom prípade so ziskom predať. Tomu sa hovorí držanie dlhej pozície. Keď ale chcú investori využiť prepady na trhu vo svoj prospech, majú inú možnosť. Predaj nakrátko čiže short selling.
Renault varoval pred slabšímu výsledkami, jeho akcie prudko klesli
- 18. 10. 2019
Akcie francúzskej automobilky Renault sa v piatok prepadli až o 15 % po tom, ako koncern vydal varovanie pred slabšími výsledkami.
Akciový trh v USA rástol, investori privítali dohodu o brexite
- 18. 10. 2019
Index S&P 500 posilnil o 0,3 %, Dow Jones o 0,1 % a Nasdaq o 0,4 %.
Dohoda o Brexite je na stole, európske akcie reagujú
- 17. 10. 2019 - Názory čitateľov (3)
Európske akcie sa vo štvrtok posilnili, keď kľúčoví politickí lídri oznámili, že dosiahli dohodu pre odchod Spojeného kráľovstva z EÚ.
Jediný graf: Prečo tí opatrní starci sedia na hromade hotovosti
- 17. 10. 2019
Ocenenia sú na úrovni, ktorá tu nebola od čias internetovej bubliny pred dvoma desaťročiam
Bank of America: Zabudnite na pravidlo 60-40, už neplatí
- 16. 10. 2019
Investori sa doteraz riadili pravidlom, ktoré hovorí, že ideálne portfólio by malo byť zložené z 60 % akcií a 40 % mať v dlhopisoch. Je to kombinácia, ktorá poskytuje väčšie vystavenie historicky vynikajúcim výnosom z akcií, pričom poskytuje aj výhody diverzifikácie a nižšie riziko investícií s pevným výnosom. Časy sa ale menia a čo platilo včera, dnes už stráca zmysel.
Investovať alebo šetriť? Podľa čoho sa mám rozhodnúť?
- 16. 10. 2019 - Názory čitateľov (6)
Pokiaľ ste v pozícii, kedy vás neťažia žiadne dlhy a riešite, čo s prostriedkami, ktoré máte navyše, gratulujeme vám. Vyberať si medzi sporením a investovaním je bez debaty príjemnejšia dilema ako to, ktorý úver splatiť ako prvý. Stále je to však dilema, ktorá sa niektorým ľuďom dokáže dostať poriadne hlboko pod kožu.
Investorské legendy? Opatrní starci!
- 15. 10. 2019 - Názory čitateľov (3)
Investičná spoločnosť miliardára a investora Warrena Buffetta Berkshire Hathaway prišla v minulých dňoch o hlavného akcionára, ktorým bol David Rolfe investičný šéf spoločnosti Wedgewood Partners.
História sa musí zopakovať: Prečo sa dnes tak často spomínajú bubliny
- 15. 10. 2019 - Názory čitateľov (3)
Niekedy je ťažké pochopiť, prečo sú dané aktíva drahé, ale to ešte neznamená, že ide o bublinu, ktorá musí prasknúť. Informuje agentúra Bloomberg.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov