Akcie

Buffett nechce mať vo svojom portfóliu akcie leteckých spoločností, dnes sa mu už nikto nečuduje
- 13:20
Warren Buffett investoval do leteckého priemyslu v osemdesiatych rokoch minulého storočia, prišiel o peniaze a prisahal, že do neho už nikdy nebude investovať.
Tesla rastie neuveriteľným tempom, už prekonala Intel, Verizon, AT&T, Walt Disney aj Bank of America
Tesla minulý týždeň prekonala trhovou kapitalizáciou každého jedného automobilového výrobcu na svete, vrátane japonského gigantu Toyota, ktorý v roku 2019 predal 10,6 milióna automobilov v porovnaní s 367 500 vozidlami Tesla. Akcie Tesla pokračovali vo svojom neúprosnom raste na 1400 dolárov.
Kam mizne bohatstvo počas krízy?
- 3. 7. 2020 - Názory čitateľov (8)
Bežnou, ale naivnou odpoveďou je, že si ho vzali bohatí ľudia, ktorí ešte viac zbohatli. Vzhľadom na to, že väčšinou počas krízy strácajú bohatí ľudia, ktorí v neúmernej miere vlastnia akcie alebo iné aktíva, ktorých hodnoty klesli, sa to zdá nepravdepodobné.
Pravdepodobnosť a slepota
- 2. 7. 2020
Keď sa investori pozerajú do späť do minulosti, nekladú si otázku, nakoľko bol ten či onen scenár pravdepodobný a či bolo ich rozhodnutie urobené vo vzťahu k tejto pravdepodobnosti. Zaujímajú sa jednoducho len o to, aký bol výsledok.
Test investovania do fondov: Nižšie poplatky alebo väčšia výkonnosť v minulosti?
- 2. 7. 2020
Pri výbere podielového fondu sa najčastejšie zaujímame o jeho predchádzajúcu výkonnosť. Aj napriek náhodnosti či šťastiu, prijatie rozhodnutia či investovať, je značne ovplyvnené historickými výnosmi.
Prepady na trhoch vás trápiť nemusia, stačí dodržať 4 kroky
- 1. 7. 2020
Vysoká miera volatility, ked ceny na trhu lietajú hore dole, patrí bezpochyby k najťažším skúškam nervov investorov. Nie je tomu inak ani dnes, keď sa po mnohoročnom býčom trende cyklus mení.
USA môžu zmeniť svet, znehodnotením dolára
- 30. 6. 2020 - Názory čitateľov (2)
Programy kvantitatívneho uvoľňovania, kedy centrálne banky nakupujú aktíva, ako sú štátne dlhopisy, aby do ekonomiky naliali likviditu, nefungujú. Namiesto toho, aby sa tvorcovia politík zameriavali na dlhopisy, ako na formu ekonomických stimulov, mala by ich viac zaujímať hodnota dolára.
Liek na koronavírus bude stáť 2340 dolárov, menej ako analytici očakávali
- 30. 6. 2020 - Názory čitateľov (4)
Remdesivir, liek na COVID-19 od spoločnosti Gilead Sciences, bude stáť oveľa menej, ako odhadovali analytici z Wall Street. Cena pravdepodobne odkazuje na odmeranejší a zodpovednejší prístup k cenotvorbe liekov a vakcín počas pandémie.
Riešenie sociálnych problémov: Členovia U2 investujú do írskeho technologického fondu
- 29. 6. 2020
David Howell Evans, známy ako „The Edge“ a Adam Clayton z rockovej skupiny U2, podporujú v Írsku nový technologický fond, ktorého cieľom je získať 100 miliónov eur.
Strach z druhej vlny pandémie tlačí hore cenu zlata
- 29. 6. 2020
Boj proti COVID-19 ešte neskončil, nové prípady globálne dosiahli nové maximá. Nie je prekvapením, že otázka číslo jedna od investorov je, či to naruší oživenie. Zlato zdražuje a mieri k najvyšším úrovniam od roku 2011.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov