Akcie

Akcie technologických gigantov klesajú, je čas na nákup. Týždeň vo svete
- včera o 08:00
Akciové trhy už tretí týždeň po sebe zaznamenávajú straty. Dôvodom je rast inflačných očakávaní v USA, ktorý ukazuje obavy trhu o skoršie uťahovanie menovej politiky zo strany Fedu. Odnášajú si to technologické spoločnosti zahrnuté v indexe Nasdaq 100. 
Zlatý býk Peter Schiff: Ktokoľvek, kto staví proti zlatu, prerobí
- 5. 3. 2021 - Názory čitateľov (4)
Zlato a striebro naďalej zápasia s výrazným predajným tlakom. Rastúca inflácia a ekonomický rast prinútia centrálnych bankárov, aby sa obrátili k prísnejšej menovej politike skôr, ako sa očakávalo. Peter Schiff ale vo svojom podcaste pripomína, že inflácia nepredstavuje hrozbu, ak investujete do zlata.
Dôvod, prečo sa začalo viac obchodovať s opciami
- 28. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Nie je možné dokonale zaškatuľkovať obchodovanie z pohľadu motivácie, pretože obchodníci a investori majú rôzne ciele, názory, pozície a dôvody. Ale povedzme si pravdu, väčšina malých investorov práve teraz využíva možnosti špekulácie.
Akciové trhy v červených číslach. Týždeň vo svete
- 27. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Akciové trhy sa po týždňoch rastu dostali do červených čísel. Rizikové aktíva zamierili nadol a investori majú možnosť naskočiť do rozbehnutého vlaku.
Index ospalosti: Základom je byť odpočinutý, aj keď chcete uspieť na trhu
- 27. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Dosahujú finanční obchodníci lepšie výnosy na akciovom trhu, ak sú dobre odpočinutí? Intuitívne by sa dalo predpokladať, že úroveň spánku ovplyvňuje aj takéto rozhodovanie.
Trh, klam a logika
- 26. 2. 2021 - Názory čitateľov (8)
Pred niečo viac ako štyrmi rokmi, keď sa cena Bitcoinu výraznejšie pohla a keď ho začala viac vnímať aj široká verejnosť, John Hussman zo spoločnosti Hussman Investment Trust napísal rozsiahlu a kľúčovú správu s názvom „Tri bludy: papierové bohatstvo, prosperujúca ekonomika a bitcoin.“ Hlavné odkazy z tejto správy sú svojou trvalou použiteľnosťou aktuálne aj dnes.
Trendy v obchodovaní: Umelá inteligencia nevie nič o investovaní
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemožno poprieť, že rok 2020 bol mimoriadne náročným rokom. Málokto ale vie, že sľubované  výnosy neodkázali splniť ani slávni manažéri investícií. Museli priznať, že ich aktívne riadené investičné modely zlyhali a že sa snažia ich vylepšiť. Ide však len o ilúziu zmien, skôr je to taktika založená na nádeji, že klienti zostanú zo zotrvačnosti, alebo jednoducho sa na nich usmeje šťastie. Existuje však aj iná možnosť. Umelá inteligencia.
Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8 %
PR článok - 22. 2. 2021
Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.
Rekordy na akciových trhoch signalizujú obnovu. Týždeň vo svete
- 20. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Uplynulý týždeň plnil titulky novín najmä bitcoin. Nedávno totiž prekonal hranicu 50-tisíc USD. V tieni ostali akciové trhy a solídne výsledky spotrebiteľského správania, ktoré naznačujú ekonomickú obnovu.
Mieri Porsche na burzu?
- 19. 2. 2021
Nemecký koncern Volkswagen zvažuje, že na burzu samostatne uvedie značku športového automobilu Porsche. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním na zdroje oboznámené s úvahami spoločnosti. Ako prvý správu priniesol ekonomický mesačník Manager Magazin.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov