Akcie

Akcie v USA v reakcii na prejav šéfa Fedu vzrástli, dolár oslabil
- 09:20
Čokoľvek, čo dáva nádej myšlienke, že Fed spomalí zvyšovanie úrokov, je vnímané pre akcie ako pozitívne, aspoň v krátkodobom výhľade, uviedol riaditeľ spoločnosti Horizon Investment Services Chuck Carlson.
Akcie v USA prevažne oslabili, trh čaká na stredajší prejav šéfa Fedu
- včera o 10:11 - Názory čitateľov (1)
Šéf americkej centrálnej banky Jerom Powell v stredu rehovorí o výhľade americkej ekonomiky a trhu práce. Investori sa budú v jeho prejave sústrediť na náznaky, kedy Fed spomalí tempo svojho agresívneho zvyšovania úrokových sadzieb.
Akcie v USA kvôli Applu a obavám o situáciu v Číne klesli, dolár vzrástol
- 29. 11. 2022
V Číne sa cez víkend konala séria demonštrácií proti koronavírusovým obmedzeniam. Protesty sú označované za najrozsiahlejší prejav nespokojnosti s vládnucou komunistickou stranou za niekoľko desiatok rokov.
Akcie spoločnosti Apple oslabili po nepokojoch v čínskej továrni
- 28. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Oslabenie výroby by znamenalo chýbajúcich takmer 6 miliónov modelov iPhone Pro, uvádza Bloomberg s odvolaním sa na zdroj. Apple a Foxconn očakávajú, že budú môcť tento nedostatok vyrovnať počas budúceho roka.
Akciové trhy minulý týždeň podporil Fed aj výsledky z Nemecka. Rizikom do ďalších dní ostáva Čína.
- 28. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Z makroekonomických udalostí stálo v uplynulom týždni za pozornosť predovšetkým zverejnenie zápisnice z posledného zasadnutia Fedu, ktoré podporilo americké aj svetové akcie. V Európe pomohli pozitívnemu sentimentu aj priaznivé ekonomické výsledky z Nemecka.
Credit Suisse získa finančnú injekciu
- 26. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Švajčiarska Banka Credit Suisse prechádza na cestu ozdravného procesu. V posledných rokoch sa jej vôbec nedarilo a chybné rozhodnutia ju dostali do problémov. Patrí však na zoznam systémovo dôležitých bánk, a preto je jej ozdravný proces nevyhnutný pre zachovanie finančnej stability vo svete.
Eustream odmieta navrhovanú daň z potrubia
TASR - 24. 11. 2022 - Názory čitateľov (2)
Prepravca plynu eustream odmieta zavedenie špeciálnej dane z potrubia, ktorou sa má zaoberať Národná rada (NR) SR.
Americké akcie posilnili, trhy veria v pomalšie tempo zvyšovania úrokov
- 24. 11. 2022
V poslednom čase sa špekuluje o tom, že na decembrovom zasadnutí už Fed zvýši úroky iba o 0,5 percentuálneho bodu, čo má priaznivý vplyv na americké akcie.
Dve strany barikády: Kto sú aktivistickí predajcovia a kto finanční analytici
- 24. 11. 2022 - Názory čitateľov (4)
V nestálom svete financií, kde je množstvo informácií a vládne neistota ohľadom budúcnosti, zohráva naratívna autorita dôležitú úlohu pri usmerňovaní investícií. Tradične sú analytici na strane predaja kvalifikovaní ako odborníci. Ich technickú odbornosť a kritické myslenie spochybňujú aktivistickí predajcovia, ktorí obchodujú nakrátko.
Najväčší bitcoinový fond na svete odmieta ukázať rezervy. Dočkáme sa ďalšieho pádu?
- 23. 11. 2022 - Názory čitateľov (13)
Správcovská spoločnosť Grayscale, ktorej vlajkovou loďou je najväčší bitcoinový fond na svete Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), svoje rezervy zverejniť odmietla. Tvrdí, že kvôli bezpečnostným obavám.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov