Akcie

Na východnom Slovensku by mali vyrásť nové sklady ropy za viac ako 45,5 mil. eur
- včera o 14:46
Plánuje ich postaviť spoločnosť SWS, ktorej spoločníkmi sú firmy Slovnaft a Transpetrol.
Pre problémy Nemecka odporúča Klub 500 opatrenia na udržanie slovenskej ekonomiky
- včera o 11:16
Exportne orientovaná slovenská ekonomika bude totiž podľa klubu medzi prvými zasiahnutými negatívnym vývojom Nemecka i celej eurozóny.
MOL a Total sa dohodli na vzájomnej akceptácii palivových kariet v Európe
- 12. 2. 2019
MOL a Total podpísali dohodu, ktorá ich zákazníkom zjednoduší cesty naprieč Európou. MOL Group karty budú akceptované v sieti čerpacích staníc Total vo Francúzsku, Belgicku, Luxembursku, Holandsku a Nemecku a, naopak, palivové karty Total budú akceptované v sieti čerpacích staníc MOL a Slovnaft v Maďarsku, na Slovensku, v Rumunsku a Slovinsku.
Pre trhy je to odteraz už všetko z kopca
- 11. 2. 2019 - Názory čitateľov (6)
Zatiaľ čo väčšina firiem vo svojich výsledkoch porazila očakávania predaja, zisky a mnohé ďalšie, prognózy do budúcnosti už tak optimistické nie sú.
Na bratislavskej burze naďalej dominujú obchody s dlhopismi
- 8. 2. 2019
Objem obchodov s dlhovými cennými papiermi na Burze cenných papierov v Bratislave v januári dosiahol 12,6 mil. eur, čo predstavovalo 93,3 % z celkového objemu obchodov uzatvorených na burze.
Kam investovať, ak veríte technológiám
- 7. 2. 2019 - Názory čitateľov (3)
Baillie Gifford je škótska investičná spoločnosť s 110-ročnou históriou. Spravuje 221 miliárd dolárov a preslávila sa tým, že na začiatku neváhala investovať do množstva jednorožcov zo Silicon Valley.
V Duálnej akadémii zorganizovali Deň otvorených dverí
- 6. 2. 2019
Duálna akadémia /DA/ zorganizovala v stredu Deň otvorených dverí. Išlo už o tretie podujatie v tomto školskom roku, pričom posledné sa bude konať v sobotu (9.
Kto bude ťažiť z klimatických zmien?
- 6. 2. 2019 - Názory čitateľov (2)
Neziskovka CDP oslovila viac ako 7000 firiem s otázkou, aké dopady budú mať klimatické zmeny na ich aktivity. Niektoré spoločnosti sa rýchlo dovtípili, že na všetkom zlom možno nájsť aj niečo dobré.
Boháči volia zlato a konopu
- 5. 2. 2019
Na americkom trhu panuje vysoká volatilita a opatrnosť. Aj superboháči robia určité zmeny vo svojich investičných portfóliách. Držia viac hotovosti, znižujú podiel akcií a naopak nakupujú obligácie a konopu.
Túžite byť lepším investorom? Skúste týchto 5 jednoduchých trikov
- 5. 2. 2019 - Názory čitateľov (2)
Vďaka pokroku v zobrazovacej technike už dnes vieme identifikovať oblasti mozgu, ktoré sa rozsvietia, keď sú stimulované strachom a eufóriou. Ale vy nepotrebujete žiadne skenovanie mozgu, aby videli, ako sa trh riadi emóciami. A vy neviete, ako sa zachovať.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov