Akcie

Akciové trhy ako riešenie pre otázku zmeny klímy
- včera o 00:12 - Názory čitateľov (1)
Vlády na celom svete by v boji proti zmene klímy mali čo najviac podporovať svoje akciové trhy. Tie sú totiž oveľa efektívnejšie ako banky pri financovaní obrovských investícií, ktoré budú potrebné na splnenie medzinárodných cieľov v oblasti klímy.
Objem obchodov na bratislavskej burze v novembri medzimesačne klesol o tretinu
- 6. 12. 2019
Väčšinu obchodov na burze pritom naďalej tvoria transakcie s dlhopismi, ktoré sa v novembri postarali až o 98,5 % celkového objemu obchodov.
Colliers International: Chuť investorov na všetky triedy aktív v SVE zostáva pozitívna
- 5. 12. 2019
Na konci 3. kvartálu 2019 zostáva pozitívny záujem investorov o všetky triedy aktív v regióne strednej a východnej Európy. Mnohí investori sa však začínajú zaoberať aj alternatívnymi stratégiami a odvetviami, ktoré sa prispôsobujú trhovým podmienkam.
Akciový trh USA stúpol vďaka nádeji na skorú obchodnú dohodu s Čínou
- 5. 12. 2019
Index S&P 500 posilnil o 0,6 %, Dow Jones si prilepšil o 0,5 %, technologický Nasdaq stúpol tiež o 0,5 % a index menších firiem Russell 2000 vzrástol o 0,7 %.
Pesimizmus na trhoch: Kto všetko hovorí o možnom kolapse
- 3. 12. 2019 - Názory čitateľov (3)
Čierny scenár a predvídanie trhového krachu nepatrí len do slovníka ľudí ako je Dr. Skaza. Podobné predpovede sú prakticky neustále v priebehu celého súčasného býčieho trendu. Nie všetky predpovede prepadov sú ale rovnaké a nie všetky majú rovnaký vplyv na investorov.
Dodržiavate svoje investičné zásady?
- 1. 12. 2019 - Názory čitateľov (4)
Naše investičné správanie je plné rozporov. Hoci prevláda pochopiteľná túžba nakresliť čisté línie kauzality, že správanie sa X povedie k činnosti Y, nakoniec je všetko inak. Veci sú zriedka tak jednoduché, ako sa zdajú byť.
Predpovede odborníkov pre rok 2019: Naplnili sa?
- 27. 11. 2019
Prichádza obdobie roka, kedy analytici, banky, či makléri vydávajú predpovede, čo prinesie nasledujúcich 12 mesiacov na finančných trhoch. V CNBC sa pozreli na to, čo niektorí analytici uviedli koncom roka 2018, aby zistili, či sa ich predpoklady naplnili.
Ako sa vyrovnať so strachom z poklesu trhu
- 24. 11. 2019 - Názory čitateľov (1)
Možno nás čaká recesia a možno nie. Stále sa objavujú predpovede o tom, ako sa budú trhy v budúcnosti správať. Neexistujú však dôkazy o tom, že tí, ktorí sa snažia načasovať trhy alebo vsadiť na víťazov, dosahujú lepšie výsledky. Dobrá správa je, že môžete dosiahnuť zaujímavý výnos aj bez toho, aby ste sa snažili prekonať trh. Možno však budete musieť zmeniť spôsob, akým uvažujete o investovaní.
Ocenenie akcií: Americké výrazne vyššie, prečo?
- 19. 11. 2019 - Názory čitateľov (2)
Americké akciové indexy posúvajú historické rekordy. A nielen v tomto smere sú pred ostatnou časťou sveta. Ocenenie amerického akciového trhu na základe ziskov firiem (P/E) je výrazne vyššie ako ocenenie globálneho akciového trhu bez USA.
Arca Capital CEE vyplatí dividendu vo výške 293 eur na akciu
- 19. 11. 2019
Investičný fond Arca Capital CEE pripíše počas decembra tohto roka svojim akcionárom dividendu v hodnote 7500 Kč (293 eur) na jednu akciu. Rozhodlo o tom valné zhromaždenie. Akcionári zároveň schválili dosiahnutý zisk fondu za rok 2018 vo výške viac ako 5 miliónov eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov