Dôchodok

Viac než dve tretiny mladých ľudí si pravidelne sporia
- 14:46
Mladí Slováci myslia na svoju budúcnosť i horšiu ekonomickú situáciu. Pravidelne si odkladá určitú sumu každý mesiac až 69 % ľudí vo veku 18 až 30 rokov.
Dosiahnutý sociálny štandard ľudí by sa nemal ani pre pandémiu znižovať
- 11:18
Dosiahnutý sociálny štandard ľudí by sa nemal ani pre pandémiu znižovať. Uviedol to na utorkovej tlačovej besede predseda strany Smer–SD Robert Fico.
Poistné za marec a máj môžu SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do konca roka
- včera o 15:46
Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) majú predĺženú lehotu na zaplatenie poistného za marec tohto roka až do 31.
Vznikne komisia, ktorá má riešiť zmeny v dôchodkovom a daňovom systéme
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (4)
Zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľov sa dohodli s vládou, že vznikne komisia, ktorá bude riešiť zmeny v dôchodkovom systéme a oblasti daňovo-odovodového zaťaženia.
Pri 13. dôchodkoch sa uvidí, aké budú finančné možnosti štátu
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (3)
Vyplatenie 13. dôchodkov na Slovensku záleží od finančných možností štátu. Uviedla to podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu a podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
Pobočky Sociálnej poisťovne budú od 25. mája 2020 fungovať v...
- 20. 5. 2020
Vyjadrenie: Pobočky Sociálnej poisťovne budú od 25. mája 2020 fungovať v štandardnom režime okrem pokladníc Bratislava 20.
Je predčasné hovoriť o tom, či budú alebo nebudú 13. dôchodky
- 20. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Je predčasné hovoriť, či 13. dôchodky budú alebo nebudú vyplatené, potrebné je zanalyzovať dosah súčasnej situácie a ďalšieho možného vývoja na ekonomiku krajiny.
Príspevok na udržanie pracovného miesta sa nebude brať ako príjem
- 20. 5. 2020
Príspevok z „Prvej pomoci“ na udržanie pracovných miest sa nebude započítavať ako príjem, podmienky na odklad platenia poistného na sociálne poistenie za máj tak splní viac zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO).
Rast minimálnej mzdy aj dôchodkov pomohli k znižovaniu príjmových nerovností
- 18. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Slovensku sa darí predchádzať prehlbovaniu príjmovej nerovnosti, dokonca rozdiely medzi jednotlivými skupinami obyvateľstva znižovať.
Najviac zadlžených Slovákov pochádza z Košického kraja
- 18. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Priemerný dlh slovenských dlžníkov v minulom roku bol 2700 eur. Dlhy majú stále skôr muži, rovnako ako v predchádzajúcom roku. Každý šiesty slovenský dlžník pochádza z Košického kraja a jeho priemerný dlh je 2400 eur. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Kruk Česká a Slovenská republika, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov