Dôchodok

Boris Kollár: Každý rok sa budem snažiť pridať dôchodcom ďalších 100 miliónov eur
- včera o 15:31 - Názory čitateľov (5)
Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa bude usilovať každý rok zvýšiť sumu určenú na 13. dôchodky o 100 miliónov eur. Šéf parlamentu to povedal na pondelkovom brífingu v NR SR a zároveň zdôraznil, že už v tomto roku dôchodcovia dostanú v závere roka 13. dôchodok v dvojnásobnej výške, akú vyplácala predchádzajúca vláda. Kabinet Igora Matoviča (OĽANO) chce zmenou zákona znížiť v súčasnosti platnú výšku 13. dôchodkov, ktorú schválil parlament tesne pred parlamentnými voľbami.
V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne
- včera o 13:31
V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne. Informovala o tom Mária Ďurišová z odboru komunikácie s verejnosťou Sociálnej poisťovne (SP).
Zisk Allianz v 2. kvartáli klesol menej ako sa čakalo
- 5. 8. 2020
Nemecká poisťovacia a správcovská spoločnosť Allianz v stredu oznámila, že jej čistý zisk v 2. štvrťroku klesol menej ako sa čakalo počas pandémie nového koronavírusu.
Pomoc chudobným podľa RRZ stráca na hodnote
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Pomoc v hmotnej núdzi je sociálna pomoc štátu pre najchudobnejších. Jej cieľom je zabezpečiť základné životné podmienky pre ľudí, ktorí sa nedokážu alebo nie sú schopní sa zamestnať a tým si zabezpečiť základné životné potreby.
Najväčší investor na svete investuje do morskej veternej elektrárne v Holandsku
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Spoločnosť BlackRock, ktorá je najväčšou investičnou skupinou na svete, zvažuje miliardovú investíciu do veternej farmy pri pobreží Holandska. Uviedli to v utorok holandský denník Financieele Dagblad a spravodajský server DutchNews.nl.
Podnikateľské kilečko: Od budúceho roka sa zrušia niektoré povinnosti voči sociálnej poisťovni
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (9)
Rôzne doterajšie povinnosti voči SP však zostávajú v platnosti do konca roka 2020 a nové postupy sa budú uplatňovať až od budúceho roka.
Koronakríza v 1. polroku pribrzdila počet žiadostí o dôchodok
- 3. 8. 2020 - Názory čitateľov (1)
Koronakríza v prvom polroku tohto roka pribrzdila počet podaných žiadostí o niektorú z dôchodkových dávok.
Trh práce by podporila flexibilita zamestnávania aj vzdelávanie
- 1. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Slovensko čakajú výrazné demografické zmeny, ktoré budú viesť aj k zmenám na trhu práce. Ten ovplyvní najmä postupné starnutie súčasných štyridsiatnikov a zvyšovanie vzdelanostnej úrovne obyvateľstva.
Šéfkou odboru rovnosti žien a mužov na MPSVR bude Z. Brixová
- 27. 7. 2020 - Názory čitateľov (2)
Novou šéfkou odboru rovnosti žien a mužov a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa stane Zuzana Brixová, ktorá pôsobila v Konferencii biskupov Slovenska (KBS). Do funkcie nastúpi 1. augusta. Na poste vystrieda Oľgu Pietruchovú. TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu práce Veronika Husárová.
Zamestnávateľom sa upravila povinnosť predkladať SP evidenciu o zamestnancovi
- 21. 7. 2020
Zamestnávateľom sa mení lehota pri predkladaní evidenčného listu dôchodkového poistenia. Dôvodom je prijatie zákona na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktorým sa zmenil aj zákon o sociálnom poistení.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov