Dôchodok

Mesto Žilina uhradí príspevok na výkony MHD vo verejnom záujme 239.152 eur
TASR - 17:46
Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ), s. r. o., ukončil v roku 2016 hospodárenie vyúčtovaním príspevku z výkonov vo verejnom záujme, ktorý predstavuje mínus 239.152 eur.
Kto sa o Vás postará, ak tu budete sto rokov? No predsa Vy sami!
PR článok - 09:00
Renomovaní svetoví demografi alarmujú pred aktuálnym trendom neustále sa predlžujúceho veku dožitia. Vďaka výraznému pokroku najmä v oblasti biológie a medicíny už nie je ničím zvláštnym dožiť sa sto rokov. Paradoxne, samotný život v zdraví sa však nepredlžuje rovnakým tempom. Inými slovami, zjavne budeme žiť dlhšie, ale v zhoršenom zdravotnom stave.
Agentúra Fitch potvrdila ratingy nemeckej poisťovne Allianz
SITA - včera o 15:01
Potvrdenie ratingov odzrkadľuje veľmi silnú konsolidovanú kapitálovú pozíciu skupiny, silnú technickú ziskovosť, širokú diverzifikáciu z hľadiska geografie a produktov a silné podnikateľské postavenie na kľúčových trhoch spoločnosti.
Priemerný starobný dôchodok v máji presiahol 427 eur
TASR - 23. 6. 2017
Priemerný starobný dôchodok na Slovensku ku koncu mája predstavoval 427,12 eura. V porovnaní s koncom vlaňajšieho mája ide o nárast o 12,07 eura.
Za päť mesiacov tohto roka vybrala Sociálna poisťovňa vyše 3 miliardy eur
Sociálna poisťovňa vybrala za obdobie január až máj 2017 od ekonomicky aktívneho obyvateľstva príjmy z poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie vo výške 3,009 miliardy eur.
Nové životné minimum zmení od 1. júla niektoré dôchodkové dávky
Od 1. júla 2017 sa navrhuje zmena životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu. Suma životného minima by sa mala zvýšiť na 199,48 eura mesačne.
OĽaNO-NOVA: Bojujeme za starodôchodcov : Výsledky hlasovania
V Národnej rade SR dnes (utorok 20. júna) prebehlo historické hlasovanie. Vďaka odhaleniu chyby, ktorú našli v návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č.
Zákonný štrajk nemá vplyv na priznanie dávok zo Sociálnej poisťovne
TASR - 20. 6. 2017
Zákonný štrajk nemá vplyv na priznanie dávok zo Sociálnej poisťovne. Pri štrajku je potrebné rozlišovať, či ide o štrajk zákonný alebo nezákonný.
Starobnú penziu nad priemernou mzdou malo na konci vlaňajška 9,1 tisíca ľudí
Pomer priemerného starobného dôchodku k priemernej mzde ku koncu vlaňajška predstavoval 45,80 %, čo je v porovnaní s rokom 2015 pokles o 0,80 percentuálneho bodu.
Absolventi nemajú automaticky nárok na dávku v nezamestnanosti
TASR - 15. 6. 2017
Študentom a budúcim absolventom škôl po ukončení školy a zamestnania popri štúdiu automaticky nevzniká nárok na dávku v nezamestnanosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov