Dôchodok

SZČO nemusia oznámiť Sociálnej poisťovni odklad daňového priznania
TASR - včera o 10:01
Živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) nemajú povinnosť posielať daňové priznanie Sociálnej poisťovni a ani jej oznamovať, že si predĺžili lehotu na jeho podanie.
MMF výrazne zvýšil odhad rastu ekonomiky Slovinska, tento rok očakáva rast o 3 %
TASR - 28. 3. 2017
Medzinárodný menový fond (MMF) výrazne zlepšil svoj odhad tohtoročného rastu slovinskej ekonomiky. Zatiaľ čo ešte na jeseň predpokladal rast na úrovni 1,8 %, teraz odhaduje, že v tomto roku by slovinská ekonomika mala vzrásť o 3 %.
Investičný fond Pimco zaplatí B. Grossovi odškodné 81 miliónov USD
TASR - 27. 3. 2017
Investičný fond Pimco, ktorý je dcérou koncernu Allianz, musí podľa amerických médií siahnuť hlboko do peňaženky, aby vyriešil súdny spor so spoluzakladateľom a bývalým prezidentom Billom Grossom.
Index DAX Nemeckej burzy tento týždeň klesol o 0,26 %
TASR - 24. 3. 2017
DAX, hlavný index Nemeckej burzy vo Frankfurte nad Mohanom, dnes vzrástol o 0,20 % a obchodovanie skončil na 12.064,27 bodu.
Prečo dievky šetria: Peniaze sú ženská záležitosť, napriek tomu, že o nich nechcú hovoriť
- 23. 3. 2017 - Názory čitateľov (10)
Podľa nedávneho prieskumu magazínu Bustle, v ktorom oslovili viac ako tisícku mladých žien, viac ako 50 percent oslovených uviedlo, že ešte nikdy nediskutovali o osobných financiách so svojimi priateľmi. Ďalších 28 percent uviedlo, že im peniaze spôsobujú každodenný stres.
Nemecké dôchodky sa v tomto roku zvýšia
Penzie v bývalom Západnom Nemecku od prvého júla stúpnu o 1,9 % a v bývalom Východnom Nemecku o 3,6 %.
Sociálna poisťovňa pre exekúcie kráti čoraz viac penzií
Kým ešte vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29 387 dôchodkov, vo februári tohto roka už Sociálna poisťovňa vykonávala 35 804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Počet exekvovaných dôchodkov opäť vzrástol
Počet dôchodcov, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) kráti dôchodok exekučnou zrážkou, stále rastie. Kým vo februári 2015 sa exekúcie týkali 29.387 dôchodkov, o rok nato v rovnakom mesiaci ich počet stúpol na 32.429 a vo februári tohto roka už poisťovňa vykonávala 35.804 exekučných zrážok z dôchodkov.
Problémy starnúcej populácie: Seniori, odovzdajte vodičák, budete mať lacnejší pohreb
- 21. 3. 2017 - Názory čitateľov (7)
V ostatnom čase v Japonsku stúpol počet automobilových havárií, pričom niektoré spôsobili starší vodiči. Jednoducho si pomýlili brzdu a plyn. Japonské úrady sa preto snažia presvedčiť starších vodičov, aby sa dobrovoľne vzdali vodičského preukazu. Skúšajú rôzne spôsoby motivácie.
Severskí bankári majú menšie príjmy ako ich kolegovia v Grécku
Niektoré najlepšie banky na svete vedú manažéri, ktorí zarábajú podstatne menej ako ich kolegovia v najznámejších finančných domoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov