Dôchodok

SP priznala kompenzácie viac než 45.000 diskriminovaným dôchodcom
Sociálna poisťovňa (SP) doteraz priznala kompenzácie viac než 45.000 poistencom, ktorí boli diskriminovaní v súvislosti s neskorším odchodom do dôchodku.
Allianz odhaduje výšku odškodného za nedávne búrky na viac ako 500 miliónov eur
TASR - včera o 11:46
Nemecká poisťovňa Allianz v utorok uviedla, že očakáva nároky na odškodné vo výške viac ako 500 miliónov eur za vyčíňanie búrky Bernd, ktorá začiatkom tohto mesiaca spôsobila katastrofické povodne v niektorých častiach západného Nemecka.
Deficit Vatikánu sa v dôsledku pandémie zvýšil šesťnásobne
TASR - 25. 7. 2021
Pandémia nového koronavírusu zasiahla aj Vatikán. Deficit Svätej stolice vlani dosiahol 66,3 milióna eur, v roku 2019 išlo o 11,1 milióna eur.
Zákon o podpore štátneho nájomného bývania je v 2. čítaní
Výstavba nových nájomných bytov, ktorých nájom by mal byť vďaka štátnej podpore o 30 % lacnejší ako v prípade komerčných prenájmov, by mala byť systémom neutrálnym voči štátnemu rozpočtu aj voči rozpočtu samospráv.
Občanom ubudne povinnosť predkladania 21 listín úradom (2)
Slováci nebudú musieť úradom v budúcnosti predkladať 21 výpisov v listinnej podobe. Novelu zákona proti byrokracii z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR schválilo v sobotu plénum Národnej rady (NR) SR.
Sociálne výdavky v Rakúsku dosiahli pre pandémiu rekordnú výšku
TASR - 22. 7. 2021
Pandémia nového koronavírusu sa v Rakúsku podpísala pod výrazný vzostup sociálnych výdavkov v roku 2020.
Investormi na Slovensku sú najmä stredné a staršie ročníky
TASR - 20. 7. 2021
Slováci v strednom a staršom veku investujú v priemerne 70 až 80 eur mesačne, mladí do 35 rokov približne 40 eur za mesiac.
Mladí ľudia by mali myslieť na druhý pilier a na investovanie
Základným predpokladom k lepšej penzii pre mladých ľudí je mať založený druhý pilier a, pokiaľ sa dá, aj daňovo a zamestnávateľom zvýhodnený tretí pilier.
Po tornáde na Morave zaznamenali väčší záujem o poistenia
TASR - 16. 7. 2021
Mnohí ľudia sa po veľkých škodových udalostiach začali zaujímať o svoje poistky. Poisťovne na Slovensku zaznamenali po tornáde na Morave väčší trend záujmu o poistenia.
S dôchodkovou reformou sme si dali čas do konca augusta
Koalícia si dala čas do konca augusta na diskusiu o dôchodkovej reforme. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v stredu pred rokovaním vlády. Na konci augusta padne rozhodnutie, ak bude hroziť, že legislatíva nebude mať dostatočnú podporu na to, aby prešla ako ústavný zákon, zmeny bude robiť rezort práce v zákone o sociálnom poistení.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov