Bývanie

Draghi: Pozor na oceňovanie komerčných nehnuteľností, v akciách a dlhopisoch žiadne známky bublín
- včera o 12:16
Podľa prezidenta Európskej centrálnej banky sú ceny komerčných nehnuteľností v eurozóne deformované, ale na širších európskych trhoch nie sú príznaky bublín. Ako povedal na tlačovej konferencii na výročnom stretnutí MMF vo Washingtone, Draghi nevidí dôkaz o tom, že akcie alebo dlhopisy sú v Európe predražené.
Už žiadna chudoba a ultraboháči: Návod, ako jednoducho zlikvidovať majetkovú nerovnosť
- včera o 00:20 - Názory čitateľov (11)
Stále sa o tom hovorí. Priepasť medzi bohatými a chudobnými sa neľútostne prehlbuje. Niektoré mzdy rastú raketovo, iné stagnujú celé desaťročia. Ekonomické výnosy sú čoraz častejšie vyššie pre investorov ako pre zamestnancov. Skutočný problém nie je nerovnosť príjmov, ale majetková nerovnosť.
V Novej Bošáci chcú za takmer 640.000 eur postaviť novú bytovku s 15 bytmi
TASR - 15. 10. 2017
V obci Nová Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom plánujú postaviť novú bytovku s 15 bytmi. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila obec vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
Systém podpory hypoték pre mladých má nahradiť daňový bonus
SITA - 12. 10. 2017
Novela zákona o bankách, ktorú schválil parlament, upravuje aj financovanie hypotekárneho bankovníctva, ako aj overovanie informácií v rámci spotrebiteľských úverov.
Ku koncu augusta schválili banky cez 211 tisíc hypoték
SITA - 10. 10. 2017
V medziročnom porovnaní je to nárast o 6,1 %.
MF SR plánuje zmeniť zákon o stavebnom sporení
TASR - 9. 10. 2017
Ministerstvo financií (MF) SR plánuje zmeniť zákon o stavebnom sporení. O prípravách novej legislatívy informuje rezort na portáli právnych predpisov Slov-lex.
Pracuj tvrdo, aby si sa mal lepšie: Čo si predstaviť, keď politici rozprávajú o snoch
- 9. 10. 2017 - Názory čitateľov (1)
Mnohí ľudia sa pýtajú, čo tým britská premiérka Theresa Mayová myslela, keď prisľúbila vrátiť "britský sen" počas svojho veľkého prejavu na výročnej konferencii jej konzervatívnej strany.
Finportal zaznamenal za 9 mesiacov nárast provízneho obratu o 43 %
TASR - 5. 10. 2017
Trh finančných služieb sa vyvíjal v treťom štvrťroku 2017 mimoriadne dynamicky. Charakterizovali ho pokračujúci hypotekárny boom, rozvoj online predaja, ako aj prestupy a personálne zmeny.
Objem úverov na bývanie ku koncu augusta vzrástol na 23,9 mld. eur
TASR - 5. 10. 2017
Objem úverov na bývanie ku koncu augusta tohto roka dosiahol 23,9 miliardy eur. Medzimesačne objem poskytnutých pôžičiek vzrástol o takmer 249 miliónov eur, medziročne stúpol o 2,95 miliardy eur.
Slováci sa cez leto viac zaujímali o dovolenky, ako o nehnuteľnosti
- 4. 10. 2017
Letné mesiace tohto roka testovali rezidenčný trh nehnuteľností naplno. Prvé čísla za tretí kvartál poukazujú na veľmi zaujímavé zmeny a väčší záujem Slovákov o dovolenku než o kúpu nehnuteľností.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov