Bývanie

Rozpracované predaje domov v USA v júni klesli
TASR - 29. 7. 2021
Počet Američanov, ktorí podpísali kontrakty na kúpu domu, v júni prekvapujúco klesol po výraznom oživení v predchádzajúcom mesiaci.
Ľuďom nezáleží na energetickej úspore domu, hlavne, aby bol lacný
Ľudia si nezakladajú na tom, či bude ich dom energeticky úsporný, alebo či bude spĺňať ekologické normy. Dôležité pre nich je, aby boli náklady na stavbu čo najnižšie. Vyplýva to zo skúseností odborníkov z radov projektantov a architektov.
Banky rozširujú ponuky online produktov, prispôsobujú sa digitalizácii
Spotrebitelia v dôsledku pandémie fungujú a nakupujú vo väčšej miere on-line. Presmerovanie nákupu spotrebného tovaru z kamenných obchodov do e-shopov malo za následok zvýšenie podielu on-line platieb. Tejto situácii sa pritom prispôsobujú aj samotné banky a rozširujú svoje ponuky on-line produktov. Centrálna banka predpokladá, že sa platby budú ešte viac presúvať do digitálu.
Wüstenrot končí s predajom zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním medziúverov
TASR - 27. 7. 2021
Stavebná sporiteľňa Wüstenrot končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov. Sporiteľňa zároveň založila Wüstenrot InHouse Broker, prostredníctvom ktorej sa zameriava na komplexné finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu.
Ak partneri riešia financie za pochodu, nastáva chaos
TASR - 20. 7. 2021
Spoločné peniaze sa netýkajú iba manželských párov, ale všetkých partnerov žijúcich v jednej domácnosti.
Mladí ľudia by mali myslieť na druhý pilier a na investovanie
Základným predpokladom k lepšej penzii pre mladých ľudí je mať založený druhý pilier a, pokiaľ sa dá, aj daňovo a zamestnávateľom zvýhodnený tretí pilier.
Stavebný materiál dražie, ceny bytov však už nemajú kam rásť
Ceny stavebných pozemkov síce ostávajú stabilné, stavebné materiály však po druhej vlne pandémie nového koronavírusu zaznamenali rekordný nárast cien.
Ceny novostavieb v Bratislave prvýkrát prekonali 4000 eur za m2
Priemerná cena novostavieb v hlavnom meste prvýkrát prekonala hranicu 4000 eur za štvorcový meter (m2) vrátane DPH. Medziročne tak ide o zvýšenie o 13,7 %. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Bencont Investments. Ide pritom o nárast aj v medzikvartálnom meradle, a to o 8,2 %.
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont
TASR - 15. 7. 2021
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont. Podľa právničky Inštitútu alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie Sylvie Ďatelinkovej je lepšie si nastaviť vkladovú sumu na sporenie v rozumnej miere a s prihliadnutím na rodinný rozpočet.
Byty v centrách väčších miest medzikvartálne mierne zlacneli
V 2. kvartáli tohto roka síce ceny nehnuteľností na Slovensku v priemere naďalej rástli, tentoraz sa to však výnimočne netýkalo centra Bratislavy a Košíc.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov