Bývanie

Predaj nových rodinných domov v USA v máji stúpol
SITA - 17:31
Predaj nových jednogeneračných domov v krajine sa minulý mesiac zvýšil o 2,9 percenta na sezónne upravenú ročnú mieru 610 tis. bytových jednotiek.
Daňový bonus predraží hypotéku mladým, analytik odporúča využiť súčasnú štátnu podporu úverov
Ak prejde zmena štátnej podpory úverov na bývanie tak, ako je dnes navrhnutá, hypotéky pre mladých ľudí do 35 rokov budú drahšie. Keďže podľa návrhu by mladí ľudia mali mať nárok dočerpať úver za pôvodných podmienok, oplatí sa ešte tento rok využiť štátny príspevok pre mladých (ŠPM), radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
Predaj existujúcich domov v USA sa v máji nečakane oživil
TASR - 21. 6. 2017
Predaj existujúcich domov v USA sa v máji nečakane oživil po prudkom spomalení v predchádzajúcom mesiaci.
BCPB - Oznam
SITA - 19. 6. 2017
BRATISLAVA 19. júna (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- štátnych dlhopisov emisie č. 221, ISIN: SK4120008665, dňa 11.7.2017, Agentúra pre riaden
Počet začatých stavieb domov v USA v máji klesol
SITA - 16. 6. 2017
Počet začatých stavieb domov v krajine sa minulý mesiac zmenšil o 5,5 % na sezónne upravenú ročnú mieru 1,09 mil. bytových jednotiek.
SNB nezmenila expanzívnu menovú politiku
TASR - 15. 6. 2017
Švajčiarska národná banka (SNB) dnes podľa očakávania nezmenila svoju expanzívnu menovú politiku a ani kľúčové úrokové sadzby, ktoré ponechala v zápornom pásme.
Novely zákonov o ŠFRB a o dotáciách na rozvoj bývania idú do druhého čítania
SITA - 14. 6. 2017
Novela zákona o ŠFRB zavedie dva nové účely podpory nájomného bývania - pri obstarávaní technickej vybavenosti a kúpe pozemku pre výstavbu a užívanie nájomných bytov. Novela zákona o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní umožní poskytovať podporu aj na štartovacie byty.
Mesto Šaľa rozbieha výstavbu troch bytových domov so 150 bytmi
TASR - 12. 6. 2017
Mesto Šaľa pripravuje výstavbu troch bytových domov. Súkromná spoločnosť, ktorá byty postaví, začala s prípravou a vyrovnávaním terénu a jeho čistením od náletových drevín.
Záujem o rekreačné nehnuteľnosti stúpa, ich ceny mierne rastú
Na Slovensku opäť rastie popularita chát, rekreačných a dovolenkových nehnuteľností, v realitnom biznise nazývaných druhé bývanie.
BCPB - Oznam
SITA - 9. 6. 2017
BRATISLAVA 9. júna (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- a dátumom splatnosti hypotekárnych záložných listov ISIN: SK4120008590 emitenta Slovenská
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov