Bývanie

Za meter štvorcový nehnuteľnosti zaplatíme o 260 eur viac ako pred pandémiou: Prečo ceny napriek koronakríze stále rastú?
Podľa zverejnených štatistík NBS sa ceny na našom realitnom trhu zvýšili v 1. kvartáli tohto roka medziročne až o 15,5 %. Meter štvrocový nehnuteľnosti nás teda v priemere vychádza 1 930 eur, čo je o takmer 260 eur viac ako pred pandémiou.
Mesto odkúpi 36 bytov na Bajkalskej ulici za takmer 2,7 milióna eur
- 4. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Celkovo 36 bytov v dvoch bytových domoch na Bajkalskej ulici odkúpi mesto Prešov. Investičný zámer kúpy v utorok na online rokovaní schválili mestskí poslanci.
Prieskum: S kúpou prvého bývania pomáhajú deťom ich rodičia
- 4. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Kúpa bytu či domu je pre mnohých ľudí jeden z najväčších finančných výdavkov, ktoré v živote urobia. Väčšina rodičov na Slovensku chce svojim deťom pomôcť pri štarte do života aj tým, že im zabezpečia aspoň časť financií na prvý vlastný domov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý vo februári  a marci tohto roku realizovala pre Prvú stavebnú sporiteľňu prieskumná agentúra MEDIAN SK.
Nehnuteľnosti v úvode roka zdraželi o 4,2 %, najviac stúpli ceny domov
- 4. 5. 2021
Ponukové ceny nehnuteľností na bývanie vzrástli v 1. kvartáli tohto roka medzištvrťročne o 4,2 %. Rast bol zaznamenaný vo všetkých krajoch, najviac v Trenčianskom a Nitrianskom.
Medziročné porovnanie: Ceny nových i starých bytov stále rastú, trh nájmov prekonal očakávania
- 30. 4. 2021 - Názory čitateľov (10)
Na začiatku roka pretrvával na najväčšom slovenskom realitnom trhu nedostatok starších bytov. Aj preto ich ceny rástli rýchlejšie a dobiehajú ceny nových bytov. Trh novostavieb zas zaznamenal svoje nové maximá. V prípade prenájmov za prvé tri mesiace tohto roku výrazne narástol počet uzatvorených nájomných zmlúv. Vyplýva to z údajov realitnej kancelárie Herrys, ktorá je najväčšou realitnou kanceláriou na našom trhu s viac ako 800 transakciami ročne.
Základná výbava k úveru chráni klientov, ak nevedia splácať hypotéku
- 29. 4. 2021
Ľudia sa viac zaujímajú o výšku sumy úveru a s akým úrokom ho od banky získajú. Menej sa však zamýšľajú nad ochranou pred situáciou, keď nevedia hypotéku splácať.
PTH navrhlo riešenie vykurovania aj pre Nováky, má fungovať len na OZE
- 28. 4. 2021
Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) pokračuje v prípravách na zabezpečenie vykurovania domácností v Prievidzi po roku 2023. Možnosti riešenia navrhla, prípadne navrhne aj pre Nováky a Zemianske Kostoľany, ktorých sa rovnako dotkne ukončenie výroby tepla z domáceho uhlia.
Ceny stavebných prác sa v marci 2021 medzimesačne nezmenili
- 28. 4. 2021
Ceny stavebných prác v marci 2021 oproti februáru 2021 ostali nezmenené. V porovnaní s marcom 2020 klesli o 2,6 %. V priemere od začiatku roka ceny stavebných prác medziročne klesli o 2,3 %. Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Zisk UBS v 1. kvartáli vzrástol, aj keď ju zasiahol kolaps Archegos
- 27. 4. 2021
Švajčiarska banka UBS zaznamenala v 1. štvrťroku 2021 nárast čistého zisku o 14 % aj napriek tomu, že ju zasiahol kolaps amerického hedžového fondu Archegos.
Najväčšie problémy so splácaním záväzkov majú ľudia v Košickom kraji
- 26. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
Najväčšie problémy so splácaním zvyčajných finančných záväzkov majú ľudia v Košickom kraji. Viac ako tretina domácností má ťažkosti so zaplatením hypotéky, nájmu, účtov za energie či iných mesačných poplatkov. Upozornila na to ekonomická analytička spoločnosti FinGO.sk Lenka Buchláková.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov