Bývanie

Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom za 7 rokov
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom takmer za sedem rokov. Podporili ich nízke úroky z hypoték aj pokračujúci "útek" Američanov z preplnených mestských oblastí do domov na predmestí v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ukázal to v utorok vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí.
V Nitre má vyrásť nová mestská štvrť pre tisícky obyvateľov
- 19. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
V Nitre má vzniknúť nová obytná štvrť. Vyrásť má v lokalite Párovské lúky. Na rozlohe vyše 90.000 štvorcových metrov má byť postavených v piatich objektoch viac ako 800 bytov.
V Bratislave ceny bytov naďalej porastú, prenájmy čaká mierne oživenie
- 18. 2. 2021 - Názory čitateľov (14)
Aj napriek nepriaznivým ekonomickým dôsledkom súčasnej krízy si vlani pripísali predajné ceny bytov a domov v hlavnom meste a okolí dvojciferný rast. Vyplýva to z údajov realitnej kancelárie HERRYS. Tento rok ceny nehnuteľností napriek pokračujúcim obmedzeniam naďalej porastú a ceny za prenájmy by sa mohli na jeho konci vrátiť na pôvodnú úroveň spred pandémie.
Najnákladnejšou položkou výdavkov domácnosti v SR je bývanie
- 15. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Výdavky na potraviny rástli za posledných päť rokov vo všetkých krajoch na Slovensku v priemere o viac ako 12 eur mesačne na osobu. Priemerná štvorčlenná rodina žijúca v Trenčianskom kraji vynakladá na potraviny a nealkoholické nápoje viac ako 350 eur mesačne. Ide o najvyššiu sumu zo všetkých krajov. Naopak, najmenej minú domácnosti v Prešovskom kraji, približne 262 eur mesačne. Ukazujú to výpočty ekonomickej analytičky FinGo.sk Lenky Buchlákovej na základe údajov zo Štatistického úradu SR.
Záujem o "mamahotely" v Česku klesá, využíva ho iba pätina mladých
- 13. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Záujem o bývanie v takzvaných mamahoteloch v Česku postupne klesá. Zatiaľ čo pred šiestimi rokmi býval s rodičmi každý tretí Čech vo veku od 26 do 30 rokov, v súčasnosti túto možnosť využíva iba pätina mladých.
Málo schválených záväzných stanovísk zablokuje výstavbu bytov v Bratislave
- 13. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Nízky počet schválených záväzných stanovísk zablokuje výstavbu bytov v Bratislave. Tvrdí to Inštitút urbánneho rozvoja (IUR) s tým, že dlhodobo sleduje situáciu pri povoľovaní novej výstavby v hlavnom meste a dáta ukazujú, že situácia bude ešte výrazne horšia.
Kto je vlastne stredná trieda a ako ju likviduje ekonomika plná bublín
- 12. 2. 2021 - Názory čitateľov (13)
Čo je to vlastne stredná trieda a akú jedinečnú úlohu zohráva v ekonomike? Vzhľadom na to, že politici a ekonómovia sa neustále odvolávajú na strednú triedu, máte pocit, že viete o kom je reč. Bohužiaľ, nie je to tak jednoduché.
Ceny domov v USA rástli na konci vlaňajška rekordným tempom
- 11. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Ceny domov v USA rástli na konci vlaňajška rekordným tempom, ktoré bolo vyššie než počas vrcholu realitného boomu v roku 2005.
V obytnom súbore Žitava II vo Vrábľoch vyrastá bytový dom s 39 bytmi
- 10. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Pri parku Žitava vo Vrábľoch sa začala výstavba bytového domu v rámci projektu Žitava II. Vznikne v ňom 39 bytových jednotiek, z ktorých viac ako polovica je už rezervovaná.
M. Slávik už nebude blokovať stavebníkov, tvrdí v emaile ministrovi hospodárstva
- 8. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Marcel Slávik a jeho Združenie domových samospráv už nebudú vstupovať do správnych konaní. Slávik o tom emailom informoval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), ktorý na neho podal koncom januára trestné oznámenie za to, že nezmyselnými podmienkami a požiadavkami zdržiaval proces výstavby a spôsoboval problémy developerom. Slávik svoje rozhodnutie zdôvodnil "masívnou mediálnou antikampaňou", informoval o tom v pondelok rezort hospodárstva.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov