Bývanie

Dvaja z piatich ľudí s úverom očakávajú zhoršenie finančnej situácie
- včera o 11:16
Dvaja z piatich ľudí, ktorí v súčasnosti majú hypotekárny alebo spotrebný úver, si myslia, že ich schopnosť splácať tieto záväzky sa nasledujúce tri mesiace trochu alebo oveľa zhorší. Vyplýva to z aprílového prieskumu agentúry 2muse, ktorého sa zúčastnilo 319 respondentov. Výsledky prieskumu sa odrážajú aj v štatistikách Poštovej banky v súvislosti s odkladom splátok. Banka vyčíslila, že o túto formu pomoci už požiadali tisícky klientov.
Nemecké realitné koncerny LEG a TAG plánujú fúziu
- 23. 5. 2020
Nemecké realitné koncerny LEG a TAG plánujú fúziu, čo v piatok (22. 5.) potvrdilo predstavenstvo LEG.
Kríza-nekríza, ceny bytov neklesnú: Ak potrebujete bývať, žiadajte o úver čím skôr
- 18. 5. 2020 - Názory čitateľov (21)
Je málo pravdepodobné, aby ceny bytov v tomto roku klesli. Bytov je na trhu obrovský nedostatok a už májové čísla hovoria, že sa dopyt po kúpe obnovuje. Ak máte dostatočný príjem, istotu v práci a potrebujete nové bývanie, je lepšie poponáhľať sa s úverom. Úrokové sadzby totiž rastú.
V Prešovskom kraji sa vlani znížil počet dokončených bytov
- 18. 5. 2020
Počet dokončených bytov v Prešovskom kraji sa v minulom roku znížil. Najviac sa stavali štvorizbové.
Slováci sa môžu dostať do Chorvátska, ak tam vlastnia nehnuteľnosť či loď
- 18. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Slováci sa môžu v súčasnosti dostať do Chorvátska, ak tam vlastnia nehnuteľnosť či loď. Teda nie ako štandardní turisti. Pre TASR to uviedol prezident Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR Marek Harbuľák. Zdôraznil, že režim na hraniciach jednotlivých európskych krajín sa v súvislosti s ochorením COVID-19 výrazne líši.
Prokurátorka protestuje proti VZN,ktorým zvýšili daň z nehnuteľnosti
- 13. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava podala protest proti všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) hlavného mesta, ktorým sa od januára zvýšila daň z nehnuteľnosti v Bratislave. Pre TASR to potvrdil bratislavský magistrát i šéf mestskej finančnej komisie Rastislav Tešovič.
Na 1000 Slovákov pripadá 321 obývaných bytov, dostupnosť bývania je slabá
- 12. 5. 2020 - Názory čitateľov (3)
Na 1000 obyvateľov na Slovensku pripadá 321 obývaných bytov, pričom priemer EÚ15 je 416 a priemer V3 je 373.
DSS na Slovensku by mohli investovať do výstavby nájomných bytov
- 11. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Dôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) by mohli investovať peniaze sporiteľov do výstavby nájomných bytov či infraštruktúrnych projektov, ktoré sú prioritami hnutia Sme rodina. Uvažuje nad tým minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý avizuje zriadenie odbornej komisie, ktorá sa má zaoberať nastavením druhého dôchodkového piliera. Uviedol to v rozhovore pre TASR s tým, že v prípade sporenia na dôchodok by sa mohli uskutočniť aj ústavné zmeny.
Objem úverov na bývanie v marci tohto roka vzrástol na 31 miliárd eur
- 11. 5. 2020
Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol aj v marci tohto roka, keď dosiahol 31 miliárd eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 219,3 milióna eur.
Slovákom klesli výdavky na bývanie, mesačne zhltnú štvrtinu výplaty
- 11. 5. 2020 - Názory čitateľov (3)
Priemerná slovenská domácnosť vynaložila za prvé štyri mesiace tohto roka mesačne na bývanie a energie takmer štvrtinu z celkových mesačných výdavkov (24,8 %). Oproti minulému roku sa náklady mierne znížili.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov