Bývanie

Lloyds Banking Group založí tretiu dcérsku spoločnosť v EÚ v Luxembursku
TASR - 16:31
Britská banková skupina Lloyds Banking Group sa chystá založiť tretiu dcérsku spoločnosť v Európskej únii (EÚ), a to v Luxembursku, aby mohla poskytovať služby dlhoročným zákazníkom svojej poisťovacej divízie aj po brexite.
Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo
TASR - včera o 16:46 - Názory čitateľov (1)
Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo. To je pozitívny signál pre trh s bývaním, ktorý sa doteraz vyvíjal slabšie než zvyšok ekonomiky z dôvodu zvyšovania úročenia hypotekárnych úverov.
Toxický stres: Trvalé následky finančnej krízy nie sú ekonomické
- 18. 9. 2018 - Názory čitateľov (2)
Po globálnej finančnej kríze prišla recesia. Ľudia na celom svete stratili strechu nad hlavou, prišli o prácu aj o nasporené peniaze na dôchodok. Prišli ale aj o pocit bezpečia a stability.
Islamské banky by mali prevziať pravidlá Bazilej 3 pre nehnuteľnosti
TASR - 16. 9. 2018
Bankový dohľad, ktorý sleduje banky v islamských regiónoch, musí upraviť reguláciu pre angažovanosť v nehnuteľnostiach tak, aby zodpovedala najnovším pravidlám Bazilejského výboru pre bankový dohľad (Bazilej 3).
Chronológia veľkých záchranných akcií americkej federálnej vlády
V spojitosti s 10. výročím pádu banky Lehman Brothers Holdings Inc., ktorý odštartoval hospodársku krízu, prináša TASR prehľad veľkých záchranných akcií americkej federálnej vlády.
Brexit bez dohody spôsobí zvýšenie úrokových sadzieb a prepad cien domov
Guvernér britskej centrálnej banky (Bank of England, BoE) Mark Carney informoval predstaviteľov vlády, že brexit bez dohody by zrejme spôsobil zvýšenie úrokových sadzieb a prepad cien nehnuteľností.
Erdogan nariadil uzatvárať kontrakty, kúpy a prenájmy iba v lírach
Turecko prijme nové opatrenia, aby sa vyrovnalo s oslabením líry. A nebude sa vyhýbať ani "zložitým" krokom, pričom bude dodržiavať pravidlá voľného trhového hospodárstva. Uviedol to vo štvrtok turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v prejave na konferencii obchodníkov v Ankare.
Opatrenia NBS v rámci úverov sa v štatistikách zatiaľ neprejavili
SITA - 13. 9. 2018
Sprísnenie podmienok bolo síce zavedené 1. júla, nastavené mantinely však zatiaľ kopírujú požiadavky trhu.
Finančný výbor súhlasí so zmenami pri stavebnom sporení
Stavebné sporenie čakajú zmeny. Po novom má byť štátna podpora poskytovaná účelnejšie, efektívnejšie a adresnejšie.
BCPB - Oznam
SITA - 7. 9. 2018
BRATISLAVA 7. septembra (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.9.2018) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za prvý polrok 2018.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov