Stavebné sporenie

Ľudia sporia menej, dôvodom je zlá ekonomická situácia
TASR - 26. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Suma, ktorú si Slováci mesačne odkladajú, mierne poklesla. Dochádza k zmene spôsobu sporenia, keď tradičné stavebné sporenie či vkladné knižky nahrádzajú modernejšie formy, ako sú investovanie do fondov alebo kryptomien.
Česká vláda zvažuje, že zruší podporu stavebného sporenia
TASR - 17. 8. 2022
Česká vláda zvažuje možnosť, že by zmenila alebo úplne ukončila štátnu podporu stavebného sporenia. Pripustil to minister financií Zbyněk Stanjura v súvislosti so snahou hľadať úspory v rozpočte na budúci rok.
ČSOB stavebná sporiteľňa ukončuje predaj nových zmlúv
ČSOB stavebná sporiteľňa, a. s., nebude od 1. júla 2022 ponúkať uzatváranie nových zmlúv o stavebnom sporení.
Prieskum: Slováci v čase pandémie ušetrili mesačne o 10 eur viac
TASR - 29. 10. 2021 - Názory čitateľov (1)
Približne 85 % Slovákov vyhlásilo, že je pre nich dôležité mať vytvorenú finančnú rezervu. Za posledné štyri roky vzrástol tento podiel až o 15 percentuálnych bodov (p. b.). Sporeniu prikladajú väčšiu váhu ženy než muži. Spomedzi vekových skupín prevláda tento pozitívny prístup najmä medzi mladými od 18 do 35 rokov.
Wüstenrot končí s predajom zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním medziúverov
TASR - 27. 7. 2021
Stavebná sporiteľňa Wüstenrot končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov. Sporiteľňa zároveň založila Wüstenrot InHouse Broker, prostredníctvom ktorej sa zameriava na komplexné finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu.
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont
TASR - 15. 7. 2021
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont. Podľa právničky Inštitútu alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie Sylvie Ďatelinkovej je lepšie si nastaviť vkladovú sumu na sporenie v rozumnej miere a s prihliadnutím na rodinný rozpočet.
ING bude zákazníkom účtovať poplatky za uloženie peňazí
Banková skupina ING sa pre záporné úroky rozhodla sprísniť podmienky vkladov. Noví aj existujúci zákazníci budú pri vkladoch nad 50.000 eur platiť ročný poplatok 0,5 %.
Možnosti dofinancovania hypotéky
Dofinancovanie hypotéky závisí od príjmu, ktorý banka klientom akceptuje, ale aj od sumy, ktorú potrebujú dofinancovať.
Záujem o "mamahotely" v Česku klesá, využíva ho iba pätina mladých
Záujem o bývanie v takzvaných mamahoteloch v Česku postupne klesá. Zatiaľ čo pred šiestimi rokmi býval s rodičmi každý tretí Čech vo veku od 26 do 30 rokov, v súčasnosti túto možnosť využíva iba pätina mladých.
Objem úverov na bývanie ku koncu septembra dosiahol 32,3 miliardy eur
TASR - 2. 11. 2020
Objem úverov na bývanie na Slovensku ku koncu septembra tohto roka dosiahol 32,3 miliardy eur. Medziročne sa zvýšil o 2,7 miliardy eur, medzimesačne objem vzrástol o 227,7 milióna eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov