Stavebné sporenie

Wüstenrot končí s predajom zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním medziúverov
TASR - 27. 7. 2021
Stavebná sporiteľňa Wüstenrot končí s predajom nových zmlúv stavebného sporenia a poskytovaním nových medziúverov. Sporiteľňa zároveň založila Wüstenrot InHouse Broker, prostredníctvom ktorej sa zameriava na komplexné finančné služby v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia a kapitálového trhu.
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont
TASR - 15. 7. 2021
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont. Podľa právničky Inštitútu alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie Sylvie Ďatelinkovej je lepšie si nastaviť vkladovú sumu na sporenie v rozumnej miere a s prihliadnutím na rodinný rozpočet.
ING bude zákazníkom účtovať poplatky za uloženie peňazí
Banková skupina ING sa pre záporné úroky rozhodla sprísniť podmienky vkladov. Noví aj existujúci zákazníci budú pri vkladoch nad 50.000 eur platiť ročný poplatok 0,5 %.
Možnosti dofinancovania hypotéky
Dofinancovanie hypotéky závisí od príjmu, ktorý banka klientom akceptuje, ale aj od sumy, ktorú potrebujú dofinancovať.
Záujem o "mamahotely" v Česku klesá, využíva ho iba pätina mladých
Záujem o bývanie v takzvaných mamahoteloch v Česku postupne klesá. Zatiaľ čo pred šiestimi rokmi býval s rodičmi každý tretí Čech vo veku od 26 do 30 rokov, v súčasnosti túto možnosť využíva iba pätina mladých.
Objem úverov na bývanie ku koncu septembra dosiahol 32,3 miliardy eur
TASR - 2. 11. 2020
Objem úverov na bývanie na Slovensku ku koncu septembra tohto roka dosiahol 32,3 miliardy eur. Medziročne sa zvýšil o 2,7 miliardy eur, medzimesačne objem vzrástol o 227,7 milióna eur.
Maximálna štátna prémia na stavebnom sporení má byť naďalej 70 eur
Maximálna štátna prémia na stavebnom sporení sa v budúcom roku nezmení. Rezort financií navrhuje, aby bola 2,5 % z ročného vkladu, najviac však v sume 70 eur.
Objem úverov na bývanie ku koncu júla dosiahol 31,6 miliardy eur
Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol a ku koncu júla tohto roka dosiahol 31,6 miliardy eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem vzrástol o 239,6 milióna eur.
Objem úverov na bývanie ku koncu mája dosiahol 31,4 miliardy eur
TASR - 2. 7. 2020
Objem úverov na bývanie na Slovensku ku koncu mája tohto roka dosiahol 31,4 miliardy eur. Medziročne sa zvýšil o 2,8 miliardy eur, medzimesačne objem vzrástol o 198 miliónov eur.
Objem úverov na bývanie v marci tohto roka vzrástol na 31 miliárd eur
TASR - 11. 5. 2020
Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol aj v marci tohto roka, keď dosiahol 31 miliárd eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 219,3 milióna eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov