Zahraničné akcie

Wall Street v piatok pokračovala v raste a prelamovaní rekordov
- 17:31
Wall Street pokračovala na konci týždňa v raste a prelamovaní rekordov. Paradoxne jej k tomu pomohla správa z trhu práce, ktorá sklamala očakávania.
S&P 500 vo štvrtok otvoril na novom rekorde
- 29. 4. 2021
Wall Street otvorila štvrtkové obchodovanie rastom, pričom širší index S&P 500 sa dostal na nové rekordné maximum.
Nestlé potvrdil, že rokuje o kúpe spoločnosti Bountiful
- 26. 4. 2021
Najväčší svetový výrobca potravín, švajčiarsky koncern Nestlé, v pondelok potvrdil, že rokuje o kúpe amerického výrobcu vitamínov a výživových doplnkov Bountiful.
Agentúra S&P zvýšila rating Grécka o jeden stupeň na BB
- 24. 4. 2021
Agentúra S&P zvýšila hodnotenie úverovej bonity Grécka. Ako dôvod uviedla nádej na rýchle zlepšenie ekonomickej a fiškálnej situácie po doznení negatívnych následkov pandémie ochorenia COVID-19.
Japonská burza v stredu klesla o 2 %
- 21. 4. 2021
Tokijská burza v stredu padla o 2 %. Hlavným dôvodom je rýchle šírenie nového koronavírusu a obavy z opätovného núdzového stavu v Tokiu a ďalších veľkých mestách.
Ant Group skúma možnosti, ako by mohol jej zakladateľ Jack Ma odísť z firmy
- 18. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
Ant Group skúma možnosti, ako by mohol jej zakladateľ Jack Ma odísť zo spoločnosti, to znamená zbaviť sa svojho podielu a kontroly nad ňou.
Wall Street v piatok pokračovala v raste a prelamovaní rekordov
- 17. 4. 2021
Wall Street pokračovala na konci týždňa v raste a prelamovaní rekordov. Náladu na akciovom trhu podporili dobré výsledky blue chip firiem, rovnako ako aj solídne údaje z ekonomiky, ktoré signalizujú jej oživovanie.
Najdôležitejšie správy TASR zo svetovej ekonomiky
- 17. 4. 2021
Tlačová agentúra Slovenskej republiky prináša redakčný výber najdôležitejších správ zo svetovej ekonomiky, vydaných v ekonomickom servise TASR v 15.
Zisk Morgan Stanley v 1. kvartáli vyskočil o 150 % a prekonal očakávania
- 16. 4. 2021
Zisk Morgan Stanley v 1. kvartáli vyskočil o 150 % a prekonal očakávania vďaka prekvapivo dobrým výsledkom v segmente investičného bankovníctva a obchodovania dlhopismi a akciami.
Akcie Coinbase po svojom debute na burze rýchlo vzrástli
- 14. 4. 2021
Akcie Coinbase pri svojom debute na burze Nasdaq otvorili na 381 USD, čím dosiahla počiatočná trhová kapitalizácia kryptomenovej burzy na takmer 100 miliárd USD (83,58 miliardy eur).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov