Zahraničné akcie

Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom za 7 rokov
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom takmer za sedem rokov. Podporili ich nízke úroky z hypoték aj pokračujúci "útek" Američanov z preplnených mestských oblastí do domov na predmestí v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ukázal to v utorok vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí.
S&P zvýšila úverový rating Nového Zélandu na AA+
- 22. 2. 2021
Ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) zvýšila úverový rating Nového Zélandu na AA+ z AA. Dôvodom je rýchlejšie zotavovanie jeho hospodárstva vďaka väčším úspechoch v boji s pandémiou nového koronavírusu, ktorý táto krajina zvláda lepšie ako iné štáty.
Wall Street v piatok prakticky stagnovala
- 20. 2. 2021
Wall Street v piatok (19. 2.) prakticky stanovala. Počas uplynulého nervózneho týždňa akcie podporoval optimizmus týkajúci sa pokroku očkovania a nového balíka fiškálnych stimulov, naopak, negatívny vplyv mali obavy z inflácie.
Európske burzy sa v piatok posilnili, Dax vzrástol o 0,77 %
- 19. 2. 2021
Frankfurt nad Mohanom/Paríž/Miláno 19. februára (TASR) - Európske akciové trhy sa na konci týždňa posilnili.
Japonské akcie sa v stredu oslabili, Nikkei 225 klesol o 0,58 %
- 17. 2. 2021
Japonská burza sa v stredu oslabila. Dôvodom bolo vyberanie ziskov po posilňovaní z uplynulých dní. Na Wall Street v utorok (16. 2.) zaznamenali všetky hlavné indexy nové rekordné maximá, potom však prišli o svoje zisky. V pluse uzavrel len kľúčový index Dow Jones Industrial Average, širší index S&P 500 rovnako ako technologický Nasdaq Composite klesli.
Agentúra Moody’s zvýšila úverový rating Litvy na A2
- 14. 2. 2021
Agentúra Moody’s Investors Service v piatok (12. 2.) zvýšila úverový rating Litvy na A2 z A3. Výhľad ratingu zmenila na stabilný z pozitívneho.
Hlavný tokijský index Nikkei 225 sa mierne oslabil
- 12. 2. 2021
Tokijská burza sa v piatok oslabila. Dôvodom bolo vyberanie ziskov po štyroch dňoch rastu. Wall Street uzavrela vo štvrtok (11.
Oracle a Walmart odložilo na neurčito plány na kúpu americkej divízie TikTok
- 10. 2. 2021
Plány amerických spoločností Oracle a Walmart na kúpu americkej divízie čínskej aplikácie TikTok boli odložené na neurčito, pretože nový prezident USA Joe Biden prehodnocuje snahy svojho predchodcu Donalda Trumpa riešiť potenciálne bezpečnostné riziká zo strany čínskych technologických spoločností.
Výsledky General Motors za 4. kvartál prekonali očakávania trhu
- 10. 2. 2021
Výsledky General Motors (GM) za posledný kvartál minulého roka poľahky prekonali očakávania Wall Street.
Príčiny výkyvov na amerických akciových trhoch nie sú dostatočne známe
- 7. 2. 2021
Americká ministerka financií Janet Yellenová v nedeľu uviedla, že je priskoro, aby bolo možné určiť, či je potrebné nové pravidlá na riešenie nedávnych výkyvov na trhoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov