Meny

Euro alebo zlatý štandard?
- včera o 00:30 - Názory čitateľov (4)
Ak si niekto stále myslí, že euro je dobrý nápad, nemal by mať mnoho dôvodov proti zavedeniu zlatého štandardu. Namiesto toho, aby mali svoj menový blok Európa, Spojené štáty, Čína, Japonsko a ďalšie krajiny, môžeme zaviesť jeden svetový štandard.
Prognostici mierne zvýšili prepovede vývoja inflácie aj rastu ekonomiky
TASR - 28. 4. 2017
Profesionálni prognostici očakávajú, že tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa bude zvyšovať rýchlejšie, než sa predpokladalo, ukázal prieskum Európskej centrálnej banky (ECB).
Príjmy domácností v eurozóne v štvrtom kvartáli klesli
SITA - 28. 4. 2017
V záverečnom štvrťroku vlaňajška sa príjmy domácností eurozóny reálne znížili o 0,2 %
Prečo úspešné digitálne značky investujú do offlinu?
PR článok - 28. 4. 2017
Združenie slovenských top marketingových zadávateľov Ľudia z marketingu, o. z., vám prináša prvé „Príbehy z marketingu“.
ECB v apríli ponechala sadzby bez zmeny: O menovej politike nerozhodujeme podľa toho, čo sa práve deje v politike
- 27. 4. 2017
Európska centrálna banka na svojom aprílovom zasadnutí ponechala úrokové sadzby bez zmeny. Základná sadzba tak zostáva na 0 %, refinančná na 0,25 % a depozitná na -0,4 %. Rozhodnutie ponechať úrokové sadzby bezo zmeny sa všeobecne očakávalo.
Inflácia v Španielsku tento mesiac zrýchlila viac, ako sa čakalo
TASR - 27. 4. 2017
Tempo rastu inflácie v Španielsku, ktoré je štvrtou najväčšou ekonomikou eurozóny, sa tento mesiac zrýchlilo a viac, ako analytici predpovedali.
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku mierne zvýšila
TASR - 27. 4. 2017
Miera nezamestnanosti v Španielsku sa v 1. štvrťroku tohto roka mierne zvýšila. Došlo tak k prerušeniu celkového pozitívneho trendu znižovania nezamestnanosti v krajine v uplynulých rokoch.
Riaditeľ najväčšej reklamnej agentúry sveta: Facebook, či Google musia priznať, že sú médiá a nie technologické spoločnosti
- 27. 4. 2017 - Názory čitateľov (1)
Šéf najväčšej reklamnej firmy na svete upriamuje pozornosť na otázku bezpečnosti, pokiaľ ide o reklamu na Facebooku a YouTube, kde je umiestnená vedľa extrémistického obsahu. Problémy vidí aj v zverejňovaní falošných správ.
Financial Times: Ako ukončiť politiku silného dolára?
- 27. 4. 2017
Trump zrejme pochopil, že nemá zmysel zavádzať protekcionistické opatrenia, ak bude dolár ďalej posilňovať. Takáto kombinácia by americkému priemyselnému sektoru pravdepodobne veľmi nepomohla.
BoJ úroky ani stimuly nezmenila, zlepšila však odhad rastu ekonomiky
TASR - 27. 4. 2017
Japonská centrálna banka Bank of Japan (BoJ) dnes podľa očakávania ponechala úrokové sadzby aj program stimulov na nezmenenej úrovni.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov