DDP

ADDS považuje návrh reformy 3. piliera za nešťastné riešenie, nebola diskusia
TASR - 6. 9. 2021
Asociácia doplnkových dôchodkových spoločností (ADDS) síce kladne hodnotí vôľu rezortu práce zvýšiť podporu dobrovoľného sporenia na dôchodok, prezentované riešenie však považuje za nešťastné.
Reformou sa rozšíria možnosti sporenia v 3. pilieri
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR v pondelok predloží do medzirezortného pripomienkového konania (MPK) reformu 3. penzijného piliera. Mohli by sa tak rozšíriť možnosti sporenia v 3. pilieri, čo by prinieslo výhody pre ľudí i zamestnávateľov. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovej konferencii.
V 2. penzijnom pilieri majú Slováci nasporených vyše 11 miliárd eur
Hodnota majetku sporiteľov v 2. dôchodkovom pilieri je aktuálne na úrovni niečo vyše 11,35 miliardy eur.
Zákon o podpore štátneho nájomného bývania je v 2. čítaní
Výstavba nových nájomných bytov, ktorých nájom by mal byť vďaka štátnej podpore o 30 % lacnejší ako v prípade komerčných prenájmov, by mala byť systémom neutrálnym voči štátnemu rozpočtu aj voči rozpočtu samospráv.
Kroky odborárov ohrozujú budúcnosť strojárskej spoločnosti Booster v Beluši
TASR - 10. 6. 2021
Absencia krokov Základnej organizácie (ZO) OZ KOVO, umožňujúcich dosiahnutie dohody s vedením spoločnosti Booster Precision Components Beluša, ohrozuje budúcnosť spoločnosti.
Štrajk v strojárskej spoločnosti v Beluši pokračuje minimálne do pondelka
Štvrtkové predpoludňajšie rokovanie odborárov s vedením strojárskej spoločnosti Booster Precision Components v obci Beluša v Púchovskom okrese trvalo päť minút.
Zamestnanci strojárskej spoločnosti v Beluši vstúpili ráno do ostrého štrajku
TASR - 10. 6. 2021
Zamestnanci strojárskej spoločnosti Booster Precision Components v obci Beluša v Púchovskom okrese vstúpili vo štvrtok o 6.00 h do ostrého štrajku.
Zamestnanci strojárskej spoločnosti v Beluši vstúpia do ostrého štrajku (2)
TASR - 8. 6. 2021
Zamestnanci strojárskej spoločnosti Booster Precision Components v obci Beluša v Púchovskom okrese vstúpia vo štvrtok (10.
Výstavba štátnych nájomných bytov nezaťaží rozpočet, dokonca doň prispeje
Výstavba nových nájomných bytov, ktorých nájom by mal byť vďaka štátnej podpore o 30 % lacnejší ako v prípade komerčných prenájmov, by mala byť systémom neutrálnym voči štátnemu rozpočtu aj voči rozpočtu samospráv.
Trnavská automobilka ponúkne zamestnancom individuálne dohody
Ani po viac ako ôsmich mesiacoch vyjednávania vedenie trnavskej automobilky Stellantis nenašlo dohodu s Odborovým zväzom (OZ) KOVO na znení kolektívnej dohody.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov