Články jedného autora

Francúzsko podporí automobilový priemysel vyše 8 miliardami eur
Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil viac než 8 miliárd eur na podporu automobilového sektora, od ktorého však vláda očakáva presun k ekologickým vozidlám.
Tranzit ruského plynu cez plynovod Jamal do Európy sa pozastavil
- 20:16
Tranzit ruského plynu do Európy prostredníctvom plynovodu Jamal vedúceho cez Poľsko sa dočasne zastavil, uviedla v utorok agentúra Reuters.
Nálada amerických spotrebiteľov sa v máji mierne zlepšila
- 18:31
Spotrebiteľská dôvera v USA zaznamenala tento mesiac rast, čo signalizuje, že to najhoršie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu už majú USA za sebou, keďže ekonomika sa postupne začala otvárať.
Pandémia nového koronavírusu môže viesť k ďalšej finančnej kríze
- 18:01
Pandémia nového koronavírusu ešte umocnila slabé miesta finančného sektora eurozóny a zvýšila tak riziko ďalších kríz.
ŽSK očakáva v tomto roku pokles daňových príjmov v objeme 6,3 milióna eur
- 17:31
Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili v pondelok (25. 5.) na online zasadnutí prvú úpravu rozpočtu na rok 2020, ktorá reflektuje očakávaný pokles daňových príjmov v objeme 6,3 milióna eur.
Maďarská centrálna banka opätovne ponechala úrokové sadzby nezmenené
- 15:46
Maďarská centrálna banka ponechala podľa očakávaní úrokové sadzby nezmenené. Hlavná úroková sadzba tak zotrváva na rovnakej úrovni už štyri roky.
Viac než dve tretiny mladých ľudí si pravidelne sporia
- 14:46
Mladí Slováci myslia na svoju budúcnosť i horšiu ekonomickú situáciu. Pravidelne si odkladá určitú sumu každý mesiac až 69 % ľudí vo veku 18 až 30 rokov.
Pomoc ostatným krajinám EÚ je v záujme Nemecka
Je v záujme Nemecka, aby pomohlo svojim obchodným partnerom z Európskej únie (EÚ) pri obnove ich ekonomík zasiahnutých koronakrízou veľkým stimulačným balíkom, uviedol štátny tajomník nemeckého ministerstva zahraničných vecí pre európske záležitosti Michael Roth.
Z 13. platu vyplateného v tomto roku ľuďom sa stále platí poistné
Z 13. platu vyplateného tento rok stále musia zamestnávatelia platiť poistné na sociálne poistenie. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).
MPRV: Slovenská bryndza, biele zlato
Vyjadrenie: MPRV: Slovenská bryndza, biele zlato Bohaté vegetačné pastviny na Slovensku zabezpečujú výnimočnosť zloženia bryndze Obrovské množstvo probiotických kultúr a zdraviu prospešných látok zlepšuje imunitu Slovák skonzumuje priemerne 0,6 kilogramu bryndze za rok Bratislava 26.
Strana 1 z 10Staršie