Články jedného autora

Dvadsať najväčších leteckých spoločností USA prepravilo v júni 16,3 milióna ľudí
- včera o 18:16
Dvadsať najväčších leteckých spoločností USA prepravilo v júni tohto roka 16,3 milióna cestujúcich. To bolo o 80 % menej ako vlani v rovnakom mesiaci, ale takmer dvakrát toľko ako v máji.
Lighthizer má tento týždeň rozhodnúť o clách na tovar z EÚ
- včera o 18:01
Americký obchodný zástupca Robert Lighthizer má tento týždeň rozhodnúť o nových clách, čo by mohlo zvýšiť ceny rôznych európskych výrobkov v USA, ako je britský gin či nemecké pivo.
TikTok nemôže pokračovať v zhromažďovaní údajov o Američanoch
- včera o 17:16
Čínska aplikácia TikTok nemôže vo svojej súčasnej podobe pokračovať v zhromažďovaní údajov o Američanoch vo veľkom rozsahu.
Spotreba domácností vo Švédsku v júni medziročne klesla
- včera o 15:31
Spotreba domácností vo Švédsku v júni medziročne klesla napriek tomu, že tamojšia vláda nezaviedla prísne blokády počas pandémie nového koronavírusu.
Boris Kollár: Každý rok sa budem snažiť pridať dôchodcom ďalších 100 miliónov eur
- včera o 15:31 - Názory čitateľov (5)
Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa bude usilovať každý rok zvýšiť sumu určenú na 13. dôchodky o 100 miliónov eur. Šéf parlamentu to povedal na pondelkovom brífingu v NR SR a zároveň zdôraznil, že už v tomto roku dôchodcovia dostanú v závere roka 13. dôchodok v dvojnásobnej výške, akú vyplácala predchádzajúca vláda. Kabinet Igora Matoviča (OĽANO) chce zmenou zákona znížiť v súčasnosti platnú výšku 13. dôchodkov, ktorú schválil parlament tesne pred parlamentnými voľbami.
Sociálne služby by nemali znižovať ohodnotenie zamestnancov
- včera o 13:46
Vyššie územné celky, obce a mestá v čase krízy spôsobenej novým koronavírusom nariaďujú poskytovateľom sociálnych služieb znižovať výdavky na prevádzku o desať percent a tiež bezodkladne znižovať počty zamestnancov o desať percent.
O dočasnú ochranu by firmy mohli požiadať aj v budúcom roku
- včera o 13:46 - Názory čitateľov (1)
Malý konkurz či neformálna reštrukturalizácia, ktorej súčasťou je aj dočasná ochrana pred veriteľmi, sú súčasťou návrhu zákona o dočasnej ochrane životaschopných podnikov, ktorý v pondelok predstavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Účinné by mohli byť od začiatku budúceho roka a plynulo by tak nadviazali na dnes platnú dočasnú ochranu podnikateľov.
V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne
- včera o 13:31
V júli brigádovalo viac ako 63.000 študentov s príjmom do 200 eur mesačne. Informovala o tom Mária Ďurišová z odboru komunikácie s verejnosťou Sociálnej poisťovne (SP).
Pád tureckej líry pokračuje
- včera o 13:16 - Názory čitateľov (2)
Pád tureckej meny pokračuje aj na začiatku nového týždňa. Líra v pondelok stanovila nové rekordné minimá voči doláru aj euru.
Počet firemných bankrotov v Nemecku v máji medziročne klesol
- včera o 13:01
V máji v Nemecku aj napriek koronakríze zbankrotovalo menej firiem ako v rovnakom mesiaci pred rokom.
Strana 1 z 10Staršie