Články jedného autora

Nemecký minister hospodárstva chce uľaviť malým a stredným podnikom
- 14:16
Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier vyčíta koaličným sociálnym demokratom blokovanie dôležitých opatrení pri znižovaní byrokracie.
Amerických výrobcov whisky zasiahli clá na jej dovoz do EÚ, obávajú sa ďalších
- 13:31
Keď Európska únia (EÚ) uvalila v júni 2018 clá na americkú whisky, predaj remeselnej pálenice Mountain Laurel Spirits sa v priebehu dňa znížil o 10 %, keďže európsky distribútor jednoducho prestal nakupovať jej Dad's Hat Pennsylvania Rye Whiskey.
Podiel cestovného ruchu na HDP sa pohybuje okolo 2,6 %, tvrdí MDV
- 12:46
Percentuálny podiel cestovného ruchu na hrubom domácom produkte (HDP) Slovenska sa v posledných rokoch pohybuje okolo hodnoty 2,6 %.
Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa, produkcia bôbov pritom klesá
- 10:31
Dopyt po čokoláde v Ázii neustále stúpa. Výrobcovia obľúbenej pochúťky v tomto regióne tak hľadajú spôsoby, ako zvýšiť miestne dodávky kakaových bôbov, aby mohli uspokojiť svojich klientov.
Trump opäť tvrdo kritizoval šéfa Fedu, prirovnal ho čínskemu prezidentovi
- včera o 18:16
Americký prezident Donald Trump sa opäť ostro pustil do šéfa centrálnej banky (Fed) Jeroma Powella a prirovnal ho čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi.
Jadrová elektráreň Akademik Lomonosov opustila murmanský prístav
- včera o 14:16 - Názory čitateľov (4)
Prvá plávajúca jadrová elektráreň Akademik Lomonosov odplávala zo severoruského prístavu Murmansk. Plavidlo s dvoma jadrovými reaktormi sa v nasledujúcich dvoch mesiacoch dostane za pomoci vlečných lodí do cieľovej stanice, mesta Pevek na Ďalekom východe.
Maďarsko by do roku 2030 mohlo dosiahnuť 80 - 90 % úrovne rakúskej ekonomiky
- včera o 13:01 - Názory čitateľov (2)
Hospodársky sen z čias zmeny režimu v Maďarsku o priblížení ekonomiky k vyspelým západoeurópskym krajinám, najmä k Rakúsku, sa ani po 30 rokoch nepodarilo naplniť.
Týždenný prehľad ekonomických udalostí v SR na 35. týždeň
- včera o 12:31
pondelok09.30 Eurocomb 2019 medzinárodná konferencia o kombinátorike ako významnej disciplíne pre súčasnosť aj budúcnosť.
Povinné mesačné výkazy za jún neodovzdalo 7579 zamestnávateľov
- včera o 12:01
Povinné mesačné výkazy za zamestnancov za šiesty mesiac neodovzdalo 7579 zamestnávateľov. Sociálna poisťovňa im to pripomenula formou 10.241 SMS a e-mailov.
Ceny benzínov, nafty a LPG sa v 33. týždni znížili
- včera o 09:46 - Názory čitateľov (2)
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 33. týždni 2019 v porovnaní s cenami v 32. týždni ovplyvnili nižšie ceny 95-oktánového benzínu, 98-oktánového benzínu, skvapalneného plynu (LPG) a motorovej nafty.
Strana 1 z 10Staršie