Články jedného autora

Medziročná inflácia v Číne zrýchlila v apríli na 7-mesačné maximum
- 08:16
Po marcovom návrate k rastu sa spotrebiteľské ceny v Číne zvýšili aj v apríli, pričom tempo rastu sa zrýchlilo na 7-mesačné maximum.
Trnavská automobilka pokračuje vo výrobe na nočnej zmene
- včera o 17:01 - Názory čitateľov (1)
Produkcia v trnavskej automobilke Stellantis Slovakia bude pokračovať v pondelok na nočnej zmene. Závod potvrdil výrobu aj na rannej i popoludňajšej zmene v utorok (11.5.) s tým, že o produkcii na utorkovej nočnej zmene bude informovať v ten istý deň najneskôr o 17.30 h.
Na Slovensku má Dánsko povesť zelenej a udržateľnej krajiny
- včera o 17:01
Na Slovensku má Dánsko povesť zelenej a udržateľnej krajiny s veľkým rešpektom ku klíme a životnému prostrediu.
Prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka chcú investovať, bez štátu si neporadia
- včera o 15:16 - Názory čitateľov (1)
Slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka chcú investovať, bez štátu si však neporadia. Informovali o tom v spoločnom vyhlásení Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenský mliekarenský zväz (SMZ).
Dva dni pred schvaľovaním zákona nepoznáme znenie podstatných ustanovení
- včera o 15:16 - Názory čitateľov (1)
Potravinárska komora Slovenska (PKS) je znepokojená zo súčasnej situácie v súvislosti so schvaľovaním novely zákona o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami.
Holandsko plánuje skladovať uhlíkové emisie pod morom v blízkosti Rotterdamu
- včera o 14:46 - Názory čitateľov (1)
Holandská vláda vyčlenila dve miliardy eur na projekt zachytávania a skladovania oxidu uhličitého v prázdnej plynovej komore pod Severným morom.
Slovensko má ideálne podmienky na pestovanie ovocia a zeleniny
- včera o 13:31 - Názory čitateľov (1)
Slovensko má ideálne podmienky na pestovanie ovocia a zeleniny. Zhodli sa na tom na prehliadke sadov v Dunajskej Lužnej pri príležitosti Medzinárodného roka ovocia a zeleniny štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Andrej Gajdoš a zástupcovia ovocinárov a pestovateľov zeleniny na Slovensku.
Zvýšenie poplatkov za povolenie stavieb ich môže výrazne predražiť
- včera o 12:01 - Názory čitateľov (1)
Zásadné zvýšenie poplatkov za povolenie stavby, s ktorými ráta návrh nového stavebného zákona, ich môže výrazne predražiť.
Poskytujeme plnú súčinnosť NAKA, polícii a prokuratúre
- včera o 12:01 - Názory čitateľov (1)
Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) poskytuje plnú súčinnosť Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), polícii a prokuratúre.
Jedinečné laboratórium približuje víziu sveta bez dymu
- včera o 11:16
Spoločnosť Philip Morris predstavuje nové interaktívne laboratórium „SVET BEZ DYMU“. Cieľom tejto osvetovej iniciatívy je priblížiť dospelým fajčiarom a ich blízkym vedu a výskum, ktoré stoja za modernými bezdymovými nikotínovými alternatívami, ktoré pomáhajú zlepšiť kvalitu života pomocou odstránenia cigaretového dymu.
Strana 1 z 10Staršie