Články jedného autora

Európsky automobilový priemysel sa po brexite obáva zdražovania
TASR - 13:31
Európsky automobilový priemysel sa po vystúpení Británie z Európskej únie (EÚ) obáva nárastu nákladov.
Skrachovala First NBC, ide o najväčší pokrízový bankový krach v USA
V uplynulom týždni americké regulačné úrady uzavreli finančný inštitút First NBC Bank. Ide o štvrtý krach federálne poistenej banky v tomto roku a vôbec najväčší bankový krach v USA od finančnej krízy.
Erste Group po kúpe investičnej divízie Citibank bude prepúšťať
TASR - včera o 12:01
Rakúska banková Erste Group bude vo svojej maďarskej dcére prepúšťať. Erste Group kúpila v Maďarsku od Citibank investičnú divíziu KAG a začlení ju do svojej štruktúry, čím vznikne prebytok zamestnancov.
ÖAMTC kritizuje, že dividenda Asfinagu nejde na diaľnice, ale do rozpočtu
TASR - včera o 11:46 - Názory čitateľov (1)
Rakúsky autoklub ÖAMTC a organizácia Team Stronach kritizujú, že dividenda prevádzkovateľa diaľnic Asfinag vo výške 100 miliónov eur skončí vo všeobecnom spolkovom rozpočte namiesto toho, aby sa použila na účelovú investíciu do dopravy.
V prvých troch mesiacoch boli vyhlásené súťaže na práce za 807 mil. eur
TASR - včera o 11:46
Od januára do marca tohto roka vyhlásili investori na Slovensku 601 verejných obstarávaní na stavebné práce za 807 miliónov eur.
Obyvatelia Venezuely zvádzajú každý deň boj o prežitie
TASR - včera o 10:31 - Názory čitateľov (8)
Hlavné mesto Venezuely Caracas tento mesiac zasiahli masové protivládne demonštrácie. Ale životné podmienky jeho obyvateľov sa nezlepšili, naopak po takmer mesiaci protestov sú ešte horšie a neistejšie ako v minulosti.
Agentúra S&P potvrdila najvyšší rating Nemecka
Agentúra Standard&Poor's (S&P) potvrdila najvyššie hodnotenie úverovej bonity Nemecka. S&P dnes potvrdila rating dlhodobých záväzkov Nemecka na úrovni AAA.
Španielsky HDP v 1. kvartáli opäť stúpol, už 14. kvartál v poradí
TASR - 28. 4. 2017
Španielska ekonomika v 1. kvartáli zaznamenala rast 0,8 %, čím sa stala jednou z najrýchlejšie rastúcich ekonomík v Európskej únii.
ŽSR opravia železničné priecestie v Spišskej Novej Vsi
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 2. mája opravujú železničné priecestie na Duklianskej ulici v Spišskej Novej Vsi (jedinečné identifikačné číslo priecestia SP0128).
Zisk Sony v roku 2016/17 klesol o polovicu
TASR - 28. 4. 2017
Japonský elektronický koncern Sony vykázal v poslednom kvartáli obchodného roka 2016/17 (január až marec) zisk 27,7 miliardy JPY (228,42 milióna eur), pričom v rovnakom období minulého roka skončil v strate 88 miliárd JPY.
Strana 1 z 10Staršie