Články jedného autora

Ivan Štefanec: Vymáhanie nezaplatených faktúr sa musí zjednodušiť
TASR - včera o 18:46 - Názory čitateľov (1)
Slovenská vláda by mala podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH, EĽS) urýchlene prijať legislatívu, ktorá umožní slovenským firmám jednoduchšie vymáhanie nezaplatených faktúr.
Nálada spotrebiteľov v eurozóne sa v júli nečakane zhoršila
TASR - včera o 18:16
Nálada spotrebiteľov v eurozóne sa v júli nečakane zhoršila. Index spotrebiteľskej dôvery pre eurozónu v júli klesol na -1,7 bodu z -1,3 bodu v júni, uviedla Európska komisia (EK) vo svojom predbežnom odhade.
Odmietame akékoľvek podozrenia z údajného kšeftovania s pozemkami
TASR - včera o 16:46
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) odmieta akékoľvek podozrenia z údajného kšeftovania s pozemkami. Uviedla to dnes pre TASR hovorkyňa NDS Michaela Michalová v reakcii na vyjadrenia predstaviteľov opozičnej strany SaS.
Priemerný počet a podiel vystavených slovenských výrobkov klesol
TASR - včera o 16:16
Priemerný počet a podiel vystavených slovenských výrobkov v obchodoch klesol. V sledovaných 32 kategóriách (vrátane 92 podkategórií) klesol absolútny počet vystavení z 2363 na 2191, čiže o 7,2 %.
Počet nových žiadostí o podporu v USA minulý týždeň výrazne klesol
TASR - včera o 15:31
Počet Američanov, ktorí v uplynulom týždni požiadali o podporu v nezamestnanosti, sa znížil viac, než sa očakávalo a padol na takmer 5-mesačné minimum.
Nálada tureckých spotrebiteľov sa v júli zlepšila
TASR - včera o 14:31
Nálada tureckých spotrebiteľov sa v júli zlepšila po poklese v predchádzajúcom mesiaci. Index spotrebiteľskej dôvery sa v júli zvýšil na 71,3 bodu zo 70 bodov v júni, uviedol turecký štatistický úrad.
Verejný dlh eurozóny aj EÚ v 1. kvartáli 2017 vzrástol
TASR - včera o 13:16
Verejný dlh eurozóny aj celej Európskej únie (EÚ) v 1. štvrťroku 2017 medzikvartálne vzrástol. Oznámil to dnes európsky štatistický úrad Eurostat.
Gemerčania budú blokovať dopravu pod horským priechodom Soroška
TASR - včera o 13:01 - Názory čitateľov (1)
Občania regiónu Gemer pripravujú tichý protest, ktorým chcú upozorniť na zlú dopravnú situáciu na horskom priechode Soroška v okrese Rožňava i v celom regióne.
Nezamestnanosť v TSK klesla na úroveň 4,09 %, medziročne sa znížila o 2,61 %
TASR - včera o 13:01
Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) klesla v júni o 0,19 % na úroveň 4,09 %.
Ratifikoval dohodu o posilnení vzájomných vzťahov medzi EÚ a Kubou
TASR - včera o 10:46
Prezident SR Andrej Kiska v stredu (19.7.) podpísal ratifikačnú listinu k Dohode o politickom dialógu a spolupráci medzi Európskou úniou (EÚ) a jej členskými štátmi na jednej strane a Kubánskou republikou na strane druhej.
Strana 1 z 10Staršie