Články jedného autora

D. Trump čaká, že obchod medzi USA a Britániou po brexite výrazne stúpne
- 19:31
Obchod USA s Britániou po brexite "veľmi výrazne" stúpne, predpovedal v piatok americký prezident Donald Trump.
Ceny ovplyvňuje najmä rast miezd, vplyv odvodu z reťazcov bol minimálny
- 19:01
Najväčší vplyv na rast cien na Slovensku má v súčasnosti výrazný rast miezd v ekonomike. Prehrievanie trhu práce tlačí nahor mzdy a tie ceny služieb, ktoré budú aj v roku 2019 hlavným motorom inflačného vývoja.
Taliansky dlh vlani vzrástol o niečo menej, ako očakávala vláda
- 15:46
Taliansky verejný dlh, ktorý je v pomere k výkonu ekonomiky druhý najvyšší v eurozóne, vlani síce vzrástol, ale o niečo menej, ako očakávala vláda.
Spolková rada žiada vládu, aby pre remeselníkov opäť zaviedla majsterskú skúšku
Spolková rada, horná komora nemeckého parlamentu, sa v piatok vyslovila za návrat k majsterským skúškam v mnohých remeselníckych povolaniach.
BaFin rozšíril monitorovanie Deutsche Bank pre jej úlohu v škandále Danske Bank
- 14:46
Nemecký Úrad pre finančný dohľad BaFin rozšíril monitorovanie Deutsche Bank v súvislosti s jej úlohou v škandále s praním špinavých peňazí cez estónsku dcéru škandinávskej Danske Bank.
Finančná správa podporí dobrovoľné plnenie daňových povinností
- 14:31
Finančná správa chce nenásilnou formou zlepšiť výber daní. K dosiahnutiu tohto cieľa plánuje napríklad zasielanie priateľských upozornení pri porušení povinností, rozširovanie elektronickej komunikácie, rozdelenie platiteľov daní do Indexu daňovej spoľahlivosti, ale aj ďalšie opatrenia.
PepsiCo sa v 4. kvartáli 2018 vrátil k zisku
- 14:01
Americký výrobca nealkoholických nápojov PepsiCo sa v 4. kvartáli 2018 vrátil k zisku a jeho tržby prekonali odhady analytikov z Wall Street.
Podpísal novelu, ktorá umožní mladomanželom žiadať ŠFRB o pôžičku
- 13:46
Mladé začínajúce rodiny sa budú môcť uchádzať o štátnu podporu pri obstaraní bývania. Úver má byť pre ne poskytnutý s tým zvýhodnením, že prvých 15.000 eur z úveru bude poskytnutých s výhodnejšou úrokovou sadzbou.
Južná Kórea obnovila dovoz iránskej ropy, výrazne zvýšila import suroviny z USA
- 13:46
Po štyroch mesiacoch obnovila Južná Kórea v januári dovoz iránskej ropy. Objem dovozu bol však nízky, v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka o vyše tri štvrtiny nižší.
Podpísal novelu, ktorá má vyriešiť nedostatok rušňovodičov
- 13:46
Akútny nedostatok rušňovodičov v železničných spoločnostiach na Slovensku má vyriešiť novela zákona o dráhach z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR.
Strana 1 z 10Staršie