Články jedného autora

Veľká výzva: Zdieľaná ekonomická prosperita bez zbytočných dlhov
- 00:39
Svet, ale najmä vyspelejšie krajiny vstúpili do fázy ekonomického fungovania s vysokou mierou verejného dlhu. Zadlženie spôsobuje rozvoj expanzívnych hospodárskych politík na zmiernenie krízy spôsobenej koronavírusom.
Prečo stále tankujeme drahšie: Ceny pohonných hmôt neradi klesajú
- včera o 00:50 - Názory čitateľov (16)
Náklady na tankovanie áut vzrástli v novembri, keď vzrástli veľkoobchodné ceny ropy. Keď však ceny ropy opäť klesli, ceny na pumpách nereagovali rovnako rýchlo a nevrátili sa na predchádzajúcu úroveň. Prečo? 
LG vstupuje na burzu. Dopyt investorov je obrovský. Týždeň vo svete
- 15. 1. 2022
Technologické akcie klesajú pod tlakom možného rýchlejšieho zvyšovania sadzieb. Európske hodnotové akcie naďalej s dobrým potenciálom. 
2022: Rok pľuštenia
- 15. 1. 2022 - Názory čitateľov (3)
Pľuštenie, hovorovo opica, je stav na druhý deň ráno po poriadnej oslave. Prečo by mal byť rok 2022 rokom pľuštenia, keď sa nič neoslavovalo? Lebo sa zbytočne hýrilo.
Nový spôsob nákupu: S jasným úmyslom tovar vrátiť 
- 14. 1. 2022 - Názory čitateľov (8)
Veľké spoločnosti sa zamerali na elektronický obchod a zákazníci začali pohodlnejšie nakupovať on-line. Zrazu sa medzi priority dostali veci, ktoré boli kedysi len nepatrným prvkom pri maloobchodných operáciách. Jednou z nich je politika vrátenia tovaru.
Investori platia milióny za virtuálne pozemky 
- 13. 1. 2022 - Názory čitateľov (2)
Nehnuteľnosti vo virtuálnych svetoch, v metaverse, stoja v niektorých prípadoch milióny dolárov. Medzi najdrahšie miesta patria tie, kde sa zhromažďuje veľa používateľov, napríklad niekto nedávno zaplatil 450 000 dolárov za susedstvo Snoop Dogga vo virtuálnom svete zvanom Sandbox. Ale aj zástancovia varujú potenciálnych investorov, že ide o riskantný biznis.
Kim Kardashianovú zažalovali investori za údajný kryptopodvod
- 13. 1. 2022 - Názory čitateľov (6)
Skupinová žaloba obviňuje Kim Kardashianovú a Floyda Mayweathera z umelého navyšovania ceny kryptomeny EthereumMax. Celebrity urobili „nepravdivé alebo zavádzajúce vyhlásenia“ o málo známom tokene v príspevkoch na sociálnych médiách, tvrdí žaloba.
Ruský rubeľ kvôli napätiu medzi Moskvou a Západom klesá, oslabujú aj akcie
- 13. 1. 2022 - Názory čitateľov (9)
Ruský rubeľ sa dostal pod zvýšený tlak po tom, čo námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov vyhlásil, že rokovania medzi Ruskom, Spojenými štátmi a Severoatlantickou alianciou sa dostali do slepej uličky a že nie je dôvod v najbližšom čase znovu zasadnúť za rokovací stôl. 
Enterprise Investors investujú do expanzie spoločnosti Ekoenergetyka-Polska 
- 13. 1. 2022
Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors (EI), nadobudne významný minoritný podiel v high-tech spoločnosti Ekoenergetyka-Polska (Ekoenergetyka), zameranej na riešenia v oblasti infraštruktúry nabíjacích staníc pre elektromobily. Fond zainvestuje viac ako 45 miliónov eur do spoločnosti Ekoenergetyka-Polska a ďalších projektov súvisiacich s elektromobilitou. Dokončenie transakcie podlieha schváleniu protimonopolného úradu.
Pokojne sa pozrite hore: Nový filmový hit má prekvapivo ekonomický odkaz
- 13. 1. 2022 - Názory čitateľov (7)
Jednotlivci chcú často radšej veriť vo výsledok, ktorý uprednostňujú, než byť konfrontovaní s realitou, o ktorej je známe, že je pravdivá. Film „Nedívaj sa hore“ zobrazuje tento psychologický predpoklad a to, ako ho niektorí politici pohodlne používajú na ospravedlnenie nečinnosti popri presadzovaní svojich vlastných záujmov.
Strana 1 z 10Staršie