Životné poistenie

Mladí ľudia by mali myslieť na druhý pilier a na investovanie
Základným predpokladom k lepšej penzii pre mladých ľudí je mať založený druhý pilier a, pokiaľ sa dá, aj daňovo a zamestnávateľom zvýhodnený tretí pilier.
Pri poistení je okrem ceny dôležité porovnávať aj výluky z poistenia
TASR - 24. 6. 2021
Škody na zdraví a majetku, ktoré vznikajú pri podnikaní, môžu znamenať vážne existenčné problémy. Odborníci preto odporúčajú poistiť sa každému podnikateľovi. V rámci optimalizácie nákladov mnoho podnikateľov zohľadňuje pri výbere poistenia cenu, čo sa však často odrazí na rozsahu poistného krytia. Okrem ceny je treba si všímať aj výluky z poistenia jednotlivých produktov, upozornila servisná spoločnosť pre obchodníkov Finportal.
Pri riziku smrti a v pripoistení zohľadňujú aj fajčenie
TASR - 5. 6. 2021
V uplynulom týždni sa celosvetovo pripomínal Svetový deň bez tabaku. Fajčenie spôsobuje množstvo ochorení a skracuje život, tento faktor preto zohráva podstatnú úlohu aj v životnom poistení.
Ak sú povodne či záplavy pravidelné, poisťovňa nemusí klientov poistiť
TASR - 1. 6. 2021
Poistenie nehnuteľnosti chráni klientov voči náhodným udalostiam, no ak sa niečo deje pravidelne, už to nie je úplne náhodná udalosť.
Rakúskej poisťovni Merkur Versicherung sa vlani darilo
TASR - 29. 5. 2021
Rakúsky poisťovací koncern Merkur Versicherung vlani zaznamenal pozitívny vývoj a príjmy z poistného v Rakúsku medziročne zvýšil o 3,6 % na 541,1 milióna eur.
Vienna Insurance vykázala v 1. kvartáli vyšší zisk
TASR - 19. 5. 2021
Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) zaznamenala v 1. kvartáli vyšší zisk, príjmy zostali stabilné.
Podstatné pri poistkách sú rozsah krytia a výluka poistenia
TASR - 18. 5. 2021
Cena poistky je pri rozhodovaní sa o poistení pomerne často zradný aspekt. To, čím by sa klienti mali riadiť v prvom rade, je rozsah krytia a výluky poistenia, ktoré musia vyhovovať v celom rozsahu potrebám a požiadavkám, či už ide o životné alebo neživotné poistenie. Týka sa to hlavne súčasnosti, keď v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu zaznamenala Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) zvýšenú potrebu poistnej ochrany, či ochranu peňažných prostriedkov vo forme investícií.
Poisťovne ponúkajú špeciálne poistenia pre ženy aj goflistov
TASR - 24. 4. 2021
Každý klient má rozdielne požiadavky na životné poistenie. Preto poisťovne pôsobiace na Slovensku majú vo svojej ponuke aj špeciálne typy poistenia, ktoré sú prispôsobené rizikám vyplývajúcim z povolania, veku či pohlavia.
Poisťovne na Slovensku kryjú v rámci invalidity aj syndróm vyhorenia
Poisťovne na Slovensku kryjú v rámci rizika invalidity aj psychické choroby, pod ktoré spadá tiež syndróm vyhorenia. Vyplýva to z ich vyjadrení. Počet pacientov s touto diagnózou sa podľa viacerých prieskumov zvyšuje, za čo čiastočne môže pretrvávajúca pandémia nového koronavírusu a s ňou súvisiaci dlhodobý home office.
Trnavská automobilka ponúkne zamestnancom individuálne dohody
Ani po viac ako ôsmich mesiacoch vyjednávania vedenie trnavskej automobilky Stellantis nenašlo dohodu s Odborovým zväzom (OZ) KOVO na znení kolektívnej dohody.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov