Životné poistenie

Generali podpísala dohodu o akvizícii spoločnosti Izvor osiguranje, poskytovateľa neživotného poistenia v Chorvátsku
- 17. 10. 2019
Prevod poistného portfólia podľa Generali nebude mať žiadny vplyv na záväzky voči existujúcim klientom Izvor osiguranje. Jednotlivé strany sa zároveň dohodli, že neposkytnú podrobnosti o kúpnej cene a iných zmluvných podmienkach.
Sociálna poisťovňa má dostať v budúcom roku transfer 200 mil. eur
- 14. 10. 2019
Sociálna poisťovňa (SP) bude bez pomoci štátu hospodáriť len v tomto roku. V budúcom by mal transfer zo štátneho rozpočtu dosiahnuť 200 miliónov eur a v roku 2021 by mal predstavovať 100 miliónov eur.
SP má v budúcom roku dostať transfer z rozpočtu v objeme 200 mil. eur
- 11. 10. 2019
Sociálna poisťovňa (SP) bude bez pomoci štátu hospodáriť len v tomto roku. V budúcom by mal transfer zo štátneho rozpočtu dosiahnuť 200 miliónov eur a v roku 2021 by mal predstavovať 100 miliónov eur.
Živnostníci nedostanú dávku v nezamestnanosti ani úrazové dávky
- 6. 10. 2019 - Názory čitateľov (11)
Sociálna poisťovňa sa vo svojej praxi často stretáva s prípadmi nespokojných živnostníkov, ktorí sú sklamaní, ak v nepriaznivej životnej situácii zistia, že nemajú nárok na niektoré druhy dávok sociálneho poistenia, napríklad na dávku v nezamestnanosti či úrazové dávky.
Druh a ani družka nemajú v prípade pracovného úrazu nárok na odškodné
- 19. 9. 2019
V dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, pri ktorom poškodený zomrel, má jeho rodina nárok na sociálnu dávku z úrazového poistenia jednorazové odškodnenie.
Vo finančných produktoch si treba raz za čas upratať
- 17. 9. 2019
V prípade zásadnejších životných zmien je potrebné prehodnotiť finančné produkty hneď, ale ak sa naša situácia nemení, stačí zmluvy skontrolovať raz za dva roky.
Sociálna poisťovňa otvorila nové priestory klientskeho centra
- 16. 9. 2019
Sociálna poisťovňa v pondelok otvorila nové priestory klientskeho centra v Topoľčanoch. Služby sú zabezpečované v dvoch samostatných priestoroch na prízemí budovy Sociálnej poisťovne na Námestí Milana Rastislava Štefánika v Topoľčanoch.
Príjmy Sociálnej poisťovne vlani vzrástli na 8,2 miliardy eur
- 10. 9. 2019
Sociálna poisťovňa (SP) vlani zaznamenala rast príjmov. Celkovo príjmy dosiahli 8,2 miliardy eur a medziročne vzrástli o 216,1 milióna eur.
Predčasné zrušenie životného poistenia je nevýhodné
- 6. 9. 2019
Výhodnejšie je zmluvu upraviť, resp. sa pripoistiť.
Recyklácia poškodzuje životné prostredie: Z odpadu komoditu neurobí
- 23. 8. 2019 - Názory čitateľov (4)
To, či ide o odpad, alebo cennú komoditu, rozhodne jednoduchá otázka. Zaplatí mi niekto za to? Ak je odpoveď áno, je to komodita, cenný zdroj. Ak je odpoveď nie, znamená to, že vy musíte zaplatiť, aby ste sa toho zbavili. Potom je to odpad.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov