Jedna z najväčších bánk u nás zvyšuje poplatky: Klienti si od leta priplatia za účet či výber hotovosti!

, Redakcia

Klientov jednej z najväčších bánk na slovenskom trhu čaká nepríjemná zmena. Banka sa po roku opäť rozhodla zmeniť svoj cenník. Za viaceré jej služby si tak klienti od leta priplatia.

VÚB už o pripravených zmenách informuje svojich klientov. Okrem zmeny cenníka pripravila banka aj zmenu podmienok pre ďalšie jej služby, a to tak pre bežných klientov, ako aj firemných. Konkrétne informácie o zmenách banka zverejnila aj na svojej stránke.

Naposledy banka cenník svojich služieb upravovala vlani v júli a po roku sa bude opäť meniť. Viaceré poplatky zostávajú na nezmenených úrovniach, no niektoré z poplatkov idú hore aj o viac ako 10 percent.

Jedna z hlavných zmien sa týka vedenia účtu. Poplatok za VÚB účet sa zvyšuje z doterajších 6 eur na 7 eur, čiže o takmer 17 percent. Podobne smerom nahor ide aj poplatok za účet pre mladých a to z doterajších troch eur na 3,5 eura. Poplatok pre majiteľov prémiových účtov VÚB Magnifica zostáva na súčasnej úrovni 11 eur.

Snažíte sa pri zvyšovaní bankových poplatkov obmedzovať využívanie niektorých služieb?

Menia sa však aj ďalšie poplatky v cenníku, a to tie týkajúce sa hotovostných operácií. Kým doteraz stál vklad v hotovosti na účet vedený v banke 5 eur, po novom to bude už 6 eur. Tento poplatok vo výške 6 eur sa týka vkladov mincí do 50 kusov, aj nad túto hranicu.

Od júla zdražie aj ďalšia klientmi často využívaná služba. Ide o výber hotovosti z bankomatu. V prípade výberu z bankomatu VÚB zostáva pre klientov banky poplatok v súčasnej výške 0,3 eura. Výber z bankomatov iných bánk však zdražie zo súčasných 3,5 eura na 4 eurá, čiže o zhruba 14 percent. Rovnaký nárast poplatku sa týka aj výberu hotovosti cez službu Cash advance na Slovensku a v SEPA krajinách.

Na dôvody aktuálnej zmeny cenníka sme sa opýtali aj banky. Tá uviedla, že pri úprave cenníka vždy zohľadňuje aktuálne zvýšené náklady pri produktoch a službách. „Klienti zároveň využívajú online bankovníctvo, cez ktoré si vedia zadarmo vybaviť takmer všetko, čo potrebujú, a rovnako tak využívajú bankomaty a bankomaty s možnosťou vkladu, ktoré majú tiež v cene účtu,“ uviedol pre web oPeniazoch.sk PR manažér banky Dominik Miša.

Poplatok za bežný účet sa dlhšie nemenil

VÚB zároveň informovala, že posledné roky upravuje cenník len raz do roka, a to k 1. 7. a úpravy sa týkajú väčšinou hotovostných operácií. „Tento rok sme upravili aj poplatok za bežný účet zo 6 na 7 eur, avšak tento poplatok sa na rozdiel od konkurencie nezvyšoval niekoľko rokov, napriek vysokej inflácii a rastúcich nákladoch na ich správu,“ dodáva Dominik Miša.

Viac o téme: bankové poplatky , bankové účty , banky , hotovosť , klienti , Všeobecná úverová banka VÚB , VÚB

Súvisiace články

Aktuálne správy