Poistný trh na Slovensku sa spomaľuje
- 13. 6. 2002
Rast poistného trhu sa spomalil. Po tom, ako v posledných rokoch neživotné poistenie vykazuje len slabú mieru rastu, spomaľovať sa začalo aj životné poistenie. „V minulom roku bol rast životného poistenia najnižší od roku 1996,“ povedal ...
Aj budúci rok bude ťažký
- 13. 6. 2002 - Názory čitateľov (1)
BRATISLAVA - Rok 2003 bude pre štát podobne napätý ako tento. Ministerstvo financií, ktoré zhotovilo prvú podobu verejných financií nazvanú východiská štátneho rozpočtu, priznáva, že ambícia udržať schodok 3 alebo 3,5 percenta HDP si vyžiada prehodnotenie ...
Centrálna banka zmenila plány
- 12. 6. 2002
Niektoré ukazovatele slovenskej ekonomiky dopadnú v tomto roku inak, ako na sklonku minulého roku predpokladala Národná banka Slovenska. Neočakávaný vývoj zahraničného obchodu a zhoršenie hospodárenia štátu si vynútili zmenu menového programu, čo je kľúčový dokument pre výkon menovej politiky centrálnej banky.
Rast cien sa rekordne spomalil
- 7. 6. 2002 - Názory čitateľov (1)
Minulý mesiac bol rast cien opäť rekordne nízky. Oproti máju 2001 sa ceny zvýšili len o 3,2 percenta, čo je najmenej od roku 1989.
Vplyv miezd na infláciu
- 7. 6. 2002
Blížiaci sa termín parlamentných volieb, tak ako všade vo svete, ovplyvňuje ekonomické rozhodnutia. Vláda sa rozhodla zvýšiť mzdové výdavky v štátnom rozpočte o takmer 15 percent.
NBS zastavila pád koruny
7. 6. 2002
Aj vo štvrtok pokračovala slovenská koruna v oslabovaní, to však už nebolo také prudké ako deň predtým. Do hry totiž vstúpila centrálna banka, ktorá svojimi vyhláseniami pokles zastavila rovnako rýchlo, ako ho v stredu vyvolala.
Medziročná inflácia v SR v máji klesla na 3,2 %
- 6. 6. 2002
Spotrebiteľské ceny v SR v máji vzrástli oproti aprílu v úhrne o 0,2 %. Medziročná inflácia dosiahla 3,2 % oproti aprílovej hodnote 3,6 %.
NBS varuje vládu
3. 6. 2002
BRATISLAVA (TASR) - Národná banka Slovenska varuje, že ak vláda neprijme potrebné opatrenia, možno očakávať vznik ekonomických problémov v podobe znehodnotenia výmenného kurzu koruny, zvýšenia inflácie s dosahom na životnú úroveň obyvateľov a zhoršenia ratingu Slovenskej republiky.
Varujú pred živelným vývojom
3. 6. 2002
BRATISLAVA - Národná banka Slovenska korigovala svoj optimistický odhad z konca minulého roka o miernom ústupe rizík v ekonomike. Pôvodne prognózovaný pokles deficitu bežného účtu na 7,9-percentný podiel na hrubom domácom produkte zvýšila na 8,3 percenta.
UPC nikoho nerešpektuje, vypína
31. 5. 2002
BRATISLAVA - Zákazníkov, ktorí od apríla platia UPC znížené ceny podľa vzoru formulára občianskej iniciatívy Nesloboda divákovho výberu, káblovka zatiaľ nevypína. Tvrdí to hovorkyňa UPC Pavla Petrlová. Káblovka tým vlastne priznáva, že vypínaniu zákazníkov, ...
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov