Brokeri

Od 1.1. 2018 platí nový vymeriavací základ na sociálne poistenie
Od 1. januára 2018 plaaOd 1. januára 2018 platí nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO). Nový je aj maximálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené SZČO, DPO, zamestnanca a zamestnávateľa.tí nový minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dobrovoľne poistené osoby (DPO).
Čo priniesol tento rok a prečo sa obávať toho budúceho
- 7. 12. 2017 - Názory čitateľov (2)
Rok 2017 sa pomaly končí. Ponúkame 11 grafov, ktoré ilustrujú, aký bol rok na finančných trhoch. Ale to čo zobrazujú, vnáša určitú mieru nervozity, čo prinesie rok 2018.
Finančný priekopník Isaac Newton: Vedec, ktorý spanikáril pri nafukujúcej sa bubline
- 29. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Patrí k najväčším vedcom všetkých čias. Velikán, ktorý dokázal vypočítať pohyby nebeských telies, ale nedokázal odhadnúť šialenstvo ľudí. Keď sa snažil v roku 1720 predpovedať správanie sa trhu pomocou princípov geofyziky, prišiel v dnešných peniazoch asi o 3,6 milióna dolárov. Sir Isaac Newton ako investor pohorel.
Čo dokázala naša analýza: Dobre vám radím, nakupujte!
- 28. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
V jednotlivých oblastiach života je naša obozretnosť rozdielna. Zatiaľ čo v prípade podozrivo výhodných ponúk rôznych predajcov sme už dostatočne imúnni, pri analytikoch, ktorí sa snažia v médiách popísať aktuálnu situáciu na trhu, už zdravú prezieravosť strácame.
Fatálne omyly na finančných trhoch: Máte slabé znalosti, hoci si to nedokážete priznať
- 16. 11. 2017 - Názory čitateľov (4)
Existujú dôkazy o tom, že málo poznatkov z konkrétnej oblasti môže viesť k nadmernej dôvere. A nadmerná dôvera môže následne viesť k zlým rozhodnutiam.
Slovensko je v hre o automobilku z Číny
Čínsky výrobca elektromobilov Zhi Dou, ktorý tak ako Volvo patrí pod koncern Zhejiang Geely Holding Group, hľadá miesto, kde by mohol umiestniť svoju výrobu pre lokálny trh.
Behaviorálna ekonómia: Päť omylov, ktoré sa vás snažia najčastejšie dostať
- 11. 11. 2017 - Názory čitateľov (6)
V rôznych fázach života, ale hlavne v rôznych životných situáciách sa snažíme zachovať si chladnú hlavu. A pokiaľ ide o peniaze, za každých okolností sa snažíme byť racionálne uvažujúcim homo economicus. Avšak vo svete nedokonalých informácií, obmedzenej kapacity mozgu, nedostatku času a určitej dávky lenivosti sa spoliehame aj pri závažnejších otázkach na rôzne mentálne skratky.
Rýchlo sa toho zbav: Pred predajom si položte zopár dôležitých otázok
- 10. 11. 2017 - Názory čitateľov (1)
Je úplne jedno, či ste dlhodobý investor, ale alebo krátkodobý špekulant. Raz sa musíte rozhodnúť predať. Iba Warren Buffett nepredáva nikdy. Teraz však nejde o short selling alebo časovanie trhu, ale predaj časti portfólia s cieľom znížiť rizikové pozície.
Občania sa o dôchodkoch dozvedia viac na poradenských dňoch
Poistenci, ktorí pracovali v Nemecku, Rakúsku a na Slovensku, budú mať príležitosť prediskutovať si otázky svojich dôchodkov počas medzinárodných poradenských dní v Poprade.
Dajte si pozor na psychopatov, aj pri investovaní
- 27. 10. 2017
Cesta na vrchol je vydláždená bezohľadnosťou. Ale údajne to neplatí pre svet financií. Tvrdí to nová štúdia podľa ktorej by investorom naopak prospieva dávka pokory a ohľaduplnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov