Brokeri

Čínu ohrozuje bankrot developera. Týždeň vo svete
- 25. 9. 2021 - Názory čitateľov (2)
Spoločnosť Evergrande je druhou najväčšou developerskou spoločnosťou v Číne. Má vo výstavbe viac ako 1 300 projektov vo viac ako 200 mestách po celej kontinentálnej Číne. Zároveň je spoločnosť najviac zadlženým developerom na svete s celkovým objemom dlhu na úrovni 300 mld. USD.
Japonská burza sa vo štvrtok oslabila
TASR - 16. 9. 2021
Japonská burza zmazala počiatočné zisky, keďže investori vyberali zisky po nedávnom raste, a uzavrela so stratou.
Hudba ako univerzálny jazyk: Čo prezrádzajú naše obľúbené skladby o emocionálnej povahe finančných trhov
- 7. 9. 2021
Radi sa presviedčame o tom, že za našimi nákupnými rozhodnutiami stoja racionálne výpočty, ale vieme, že sú často výsledkom emócií. To isté možno povedať o finančných trhoch. Známa hypotéza „efektívnych trhov“ tvrdí, že ceny akcií sú poháňané racionálnymi výpočtami. Obchodníci sú však ľudia a na ľudí pôsobia emócie. Prejavujú sa tieto emócie na akciovom trhu?
Reformou sa rozšíria možnosti sporenia v 3. pilieri
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR v pondelok predloží do medzirezortného pripomienkového konania (MPK) reformu 3. penzijného piliera. Mohli by sa tak rozšíriť možnosti sporenia v 3. pilieri, čo by prinieslo výhody pre ľudí i zamestnávateľov. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovej konferencii.
Odkryme závoj menom ESG, je tu čas na úplné prehodnotenie 
- 2. 9. 2021 - Názory čitateľov (1)
ESG je úžasný koncept. V praxi katastrofálny. Niečo sa pokazilo, iné nevydarilo. Mali to byť tri piliere tvoriace udržateľnosť a etický dopad investovania do spoločnosti. Na základe týchto kritérií sa mali investori rozhodnúť, či vie firma ponúknuť udržateľný zisk. To by však nemohlo byť všetko pokrivené cieľom obchodných a finančných záujmov ohýbaním uhlíkových daní a legislatívy. 
Čínsky burzový regulátor zastavil 42 prvotných emisií akcií
TASR - 23. 8. 2021
Čínsky burzový regulátor zastavil vyše 40 prvotných emisií akcií (IPO) na burzách v Šanghaji a Šen-čene. Dôvodom je vyšetrovanie jednej investičnej banky, právnej firmy a ďalších strán, ktoré mali tieto transakcie sprostredkovať.
Tri dôvody, prečo neinvestovať do akcií a dlhopisov
- 19. 8. 2021 - Názory čitateľov (2)
Investiční analytici prezentujú svoje názory, prečo je vhodný čas na investovanie práve teraz, alebo v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov. Nie vždy však tieto odporúčania padnú na úrodnú pôdu, stále existuje skupina ľudí, ktorých jednoducho nič nepresvedčí, nech je analýza akákoľvek presná. Jednoducho ich nič neprinúti vložiť peniaze na „trhy“.
Pre lepší kariérny postup a vyšší plat: Staňte sa zabijakom neistoty
- 16. 8. 2021 - Názory čitateľov (2)
Existuje veľa skvelých kariérnych rád. Nasledujte svoju vášeň. Nájdite si mentora. Rozšírte svoj okruh známych. Bohužiaľ, takéto rady bývajú príliš abstraktné, aby boli užitočné. 
O nepoužívaní mozgu a peniazoch bez námahy
- 9. 8. 2021 - Názory čitateľov (3)
Pre racionálne správanie nie je nič nebezpečnejšie, ako zarobiť veľa peňazí v krátkom časovom horizonte.
Proces vytvorenia jedného centrálneho depozitára na Slovensku naberá reálne kontúry
- 5. 8. 2021
Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. (CDCP) a Národný centrálny depozitár cenných papierov, a.s. (NCDCP) spolu uzatvorili zmluvu o prevode aktív klientov z NCDCP na CDCP. Uzatvorenie zmluvy je pokračovaním procesu vytvorenia jedného centrálneho depozitára na Slovensku, o čom zúčastnené strany informovali vo februári minulého roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov