Brokeri

Poistenci Sociálnej poisťovne môžu získať prístup k svojmu individuálnemu účtu
Na to, aby poistenci získali elektronický prístup k údajom zo svojho individuálneho účtu, stačí osobne navštíviť miestne príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne.
Krach, výpredaj, strata: Strach z možného čierneho scenára nás núti myslieť negatívne
- 12. 8. 2018
Prečo rôzni experti neustále varujú pred hroziacou bublinou a čo by ste proti tomu mali robiť.
Wall Street nepodporuje Bitcoin
- 7. 8. 2018
Na Wall Street dokáže čoraz širší okruh investorov nakupovať a predávať Bitcoiny. Je to vývoj, ktorý by mal teoreticky podporovať ceny. Ak by boli inštitucionálne peniaze pripravené na to, aby si vybrali kryptomeny, potom by budovanie profesionálnej infraštruktúry malo byť výhodou pre všetky Bitcoiny, ethereá a iné odnože. Ale zatiaľ to tak nie je.
Ide to aj lacnejšie: Najvplyvnejší finančný revolucionár mení trh správy aktív už 40 rokov
- 7. 8. 2018 - Názory čitateľov (4)
Poplatková vojna je neúprosná. Americkí investori platili vlani najnižšie poplatky za správu fondov. Priemerný pomer nákladov minulý rok klesol o 8 % voči roku predchádzajúcemu. Ide o najväčší medziročný pokles zaznamenaný od roku 2000. Aj napriek zníženiu sa poplatky vyšplhali na celkovú výšku 949 miliárd dolárov.
Strach na Wall Street má meno likvidita
- 6. 8. 2018 - Názory čitateľov (1)
Ak je likvidita obmedzená, volatilita sa zvyšuje. A keď sú výkyvy cien čoraz bláznivejšie, premieta sa to do veľkých strát. Platí to predovšetkým v USA, kde sprísnená politika Fedu doslova bráni prísunu nového kapitálu. Situácia sa komplikuje tým, že aj ostatné globálne centrálne banky pripravujú sprísnenie svojej ultrauvoľnenej monetárnej politiky.
Obchodný obor má dokonalú pozíciu, aby totálne zmenil svet investovania
- 29. 7. 2018 - Názory čitateľov (1)
Banka Bernstein načrtáva výhody, ktoré by mal Amazon pred tradičnými správcami aktív, ak by sa rozhodol vstúpiť do finančného odvetvia. Súčasní hráči by z takého to kroku radosť nemali, informuje businessinsider.
IPC Sociálnej poisťovne v 1. polroku vybavilo takmer 262.000 požiadaviek
TASR - 25. 7. 2018
Informačno-poradenské centrum (IPC) Sociálnej poisťovne (SP) v ústredí v Bratislave v 1. polroku 2018 vybavilo celkovo až 261.926 požiadaviek občanov.
Dôchodcovia mimo EÚ musia preukázať žitie k 15. júlu 2018
TASR - 6. 7. 2018
Poberatelia dôchodku s bydliskom v krajinách, ktoré nie sú súčasťou EÚ, Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) alebo Švajčiarskej konfederácie, musia preukázať žitie k 15. júlu 2018, ktoré podmieňuje výplatu dôchodku za 2.
Objem obchodov na bratislavskej burze sa medziročne prepadol o 94 %
SITA - 4. 7. 2018
V júni sa na Burze cenných papierov v Bratislave zobchodovali cenné papiere za takmer 30 mil. eur.
Zamestnávatelia zabúdajú na výkazy
TASR - 27. 6. 2018
Sociálna poisťovňa (SP) v júni odoslala 10.148 SMS a e-mailov, v ktorých upozornila 7200 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov za apríl 2018.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov