Brokeri

Pesimizmus na trhoch: Kto všetko hovorí o možnom kolapse
- 3. 12. 2019 - Názory čitateľov (3)
Čierny scenár a predvídanie trhového krachu nepatrí len do slovníka ľudí ako je Dr. Skaza. Podobné predpovede sú prakticky neustále v priebehu celého súčasného býčieho trendu. Nie všetky predpovede prepadov sú ale rovnaké a nie všetky majú rovnaký vplyv na investorov.
Akcie Alibaba pri svojom debute na hongkonskej burze posilnili o vyše 6 %
- 26. 11. 2019
Akcie čínskej skupiny Alibaba Group pri svojom debute na hongkonskej burze posilnili o vyše 6 %. Akcie Alibaba ukončili svoj prvý obchodný deň na hongkonskej burze s plusom 6,7 %.
Brokerská firma Charles Schwab kupuje TD Ameritrade za 26 mld. USD
- 25. 11. 2019
Transakciou sa spájajú dvaja z najväčších hráčov v odvetví.
Ako sa vyrovnať so strachom z poklesu trhu
- 24. 11. 2019 - Názory čitateľov (1)
Možno nás čaká recesia a možno nie. Stále sa objavujú predpovede o tom, ako sa budú trhy v budúcnosti správať. Neexistujú však dôkazy o tom, že tí, ktorí sa snažia načasovať trhy alebo vsadiť na víťazov, dosahujú lepšie výsledky. Dobrá správa je, že môžete dosiahnuť zaujímavý výnos aj bez toho, aby ste sa snažili prekonať trh. Možno však budete musieť zmeniť spôsob, akým uvažujete o investovaní.
Už to nie je ako kedysi: Legendárny obchodník zatvára svoje hedžové fondy
- 22. 11. 2019
Dlhoročný manažér obchodného a hedžového fondu Louis Bacon, považovaný za jedného z najúspešnejších obchodníkov svojej doby, plánuje po 30 rokoch investovania vrátiť kapitál investorom. Podarilo sa mu uspieť v stávkach na všetko, od amerického kapitálu po európske dlhopisy a ázijské meny.
Ten čo porazil trh: Od roku 1988 zarobil 100 miliárd dolárov
- 18. 11. 2019 - Názory čitateľov (12)
Jim Simons založil hedžový fond Renaissance Technologies. Priemerná ročná návratnosť 66 % pred poplatkami z neho robí jedného z najúspešnejších investorov všetkých čias.
Hodinový posun: Aký má letný čas dopad na finančné trhy
- 31. 10. 2019 - Názory čitateľov (10)
Niekoľko vedeckých štúdií upozorňuje na skutočnosť, že letný čas dokáže narušiť rozhodovacie procesy u ľudí v dôsledku narušenia cirkadiánneho rytmu alebo telesných hodín. Výskum napríklad zistil, že ľudia zažívajú výraznejšie výkyvy nálady krátko po prestavení času. Štatistiky poukazujú na nárast počtu dopravných nehôd a viac ľudí má tendenciu trpieť zdravotnými komplikáciami.
Zisk na Wall Street rástol, priemerná mzda klesla na 398 600 dolárov ročne
- 29. 10. 2019
Úhrnný zisk pred zdanením finančných firiem z newyorskej Wall Street v polroku medziročne vzrástol o 11 percent na 15,1 miliardy dolárov. To je najlepší výsledok pre prvý polrok za posledných desať rokov. Vyhlásil to úrad hlavného kontrolóra verejných financií štátu New York.
Jediný graf: 5 faktorov ktoré úspešne likvidujú vaše bohatstvo
- 24. 10. 2019 - Názory čitateľov (4)
Je celkom normálne, ak sa obávame straty svojho majetku v dôsledku síl, ktoré nemáme pod kontrolou. Môže prísť krach na trhu alebo ekonomická stagnácia. Mnohí z nás si však neuvedomujú, že príčinou významných strát môže byť naše vlastné správanie sa.
Prepady na trhu: Bez skúseností na nich nezarobíte
- 19. 10. 2019 - Názory čitateľov (2)
Väčšina investorov chce lacno kúpiť, potom po určitý čas držať a v najlepšom prípade so ziskom predať. Tomu sa hovorí držanie dlhej pozície. Keď ale chcú investori využiť prepady na trhu vo svoj prospech, majú inú možnosť. Predaj nakrátko čiže short selling.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov