Brokeri

Neskúšajte to s časovaním trhu, týchto päť alternatív bude účinnejších
- 00:35
Mnohí investori to skúšajú s časovaním trhu, hoci ide o jeden z najmenej vhodných spôsobov, ako dosahovať nadpriemerné výsledky. Pritom existuje niekoľko lepších prístupov, ktoré môžu mať na portfólio oveľa lepší vplyv.
Záujem ľudí o investovanie rastie, najviac využívajú podielové fondy
- 13. 2. 2020
Počet Slovákov, ktorí investujú, rastie z roka na rok. Vlani investovalo približne 18 % Slovákov, zatiaľ čo rok predtým 12 %. Najväčší podiel pri investovaní pritom tvoria podielové fondy, investície do vlastného podnikania a na treťom mieste sú investície do akcií alebo dlhopisov. Ukázal to prieskum Focusu, ktorý si dala zrealizovať spoločnosť Partner Investments na vzorke 1017 ľudí.
Aby inovácie v slovenskom finančnom sektore fungovali lepšie
- 12. 2. 2020
Svet finančných služieb sa mení čoraz rýchlejšie. Na trhu pribúdajú internetové či digitálne banky, inovatívni poskytovatelia finančných služieb a elektronických peňazí, či obchodníci s cennými papiermi. Všetci rozširujú svoje služby o nové technologické riešenia. Mnohé z nich sú také inovatívne, že takpovediac „predbehli dobu“ a ich poskytovatelia zatiaľ nemali možnosť otestovať ich v reálnej prevádzke.
Menej stresu, viac dynamiky: Skrátia burzy čas obchodovania?
- 6. 2. 2020
Euronext, ktorý prevádzkuje burzy po celej Európe, chce po konzultácii s londýnskou burzou cenných papierov zistiť, či má pristúpiť k skráteniu denného obchodovania a tým k zrýchleniu dynamiky trhu. Správcovia aktív dúfajú, že sa tým zmierni stres, zlepší rozmanitosť a pomôže to kúpe a predaju akcií v regióne.
Chýba podpora vlády: Bratislavská burza živorí, obchody nepriťahuje
- 4. 2. 2020 - Názory čitateľov (6)
Situáciu na burzách štátov V4 porovnával analytik ProfitLevel Lukáš Baloga.
Wall Street sa mierne zotavila, rovnako ako ázijské burzy
- 4. 2. 2020 - Názory čitateľov (1)
Japonská burza v utorok vzrástla. Situácia na trhoch sa mierne upokojila a zotavil sa aj čínsky trh.
Robotické obchodovanie: Stroje vedia niečo, čo by sme sa od nich mali naučiť
- 2. 2. 2020 - Názory čitateľov (7)
V roku 2019 sa svet obával, že algoritmy nás poznajú lepšie ako poznáme sami seba. Žiadna koncepcia to nezachytáva lepšie ako dohľadový kapitalizmus, čo je termín, ktorý vytvorila americká spisovateľka Shoshana Zuboffová, aby opísala bezútešnú novú éru, v ktorej sa Facebook a Google poskytujú populárne služby, zatiaľ čo ich algoritmy sledujú naše digitálne stopy.
Ponaučenie pre začiatočníkov: 6 rád ak to myslíte s investovaním vážne
- 22. 1. 2020
Reklamné slogany o bezrizikovom investovaní sľubujúcom finančné zabezpečenie sú neraz lákavo pripravené. Vy ale nechcete nikomu skočiť na lep a preto ako začínajúci investor musíte vedieť, čo a ako. Pomôže vám k tomu nasledujúcich šesť bodov.
Skúste to: 3-kroky k finančnej pohode
- 16. 1. 2020 - Názory čitateľov (3)
Byť finančne zabezpečený, cieľ aký si stanovia mnohí investori. Rozhoduje miera úspor, riadenie dlhu, plnenie alebo prekročenie finančných cieľov a riadenie rizika portfólia.
Ľudia sa na webe Sociálnej poisťovne najviac zaujímajú o dlhy a dôchodkový vek
- 14. 1. 2020
Informácie o sociálnom poistení si na webe Sociálnej poisťovne vlani vyhľadávalo 7,9 milióna návštevníkov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov