Brokeri

Hlavné japonské a americké indexy sa oslabili
TASR - 4. 6. 2021
Hlavný akciový tokijský index Nikkei 225 sa v piatok oslabil. Nasledoval tak štvrtkový (3. 6.) vývoj na Wall Street.
Čo poradiť novopečeným dogecoinovým milionárom?
- 23. 5. 2021 - Názory čitateľov (2)
Jediná rada znie: veľa šťastia!
Aj Európa má svoju apku Robinhood, cení sa na 5,3 miliárd dolárov
- 21. 5. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemecká aplikácia na obchodovanie s akciami Trade Republic získala 900 miliónov dolárov v ostatnom kole financovania, ktoré si cení start-up na 5,3 miliardy dolárov. Aplikácia podobne ako Robinhood, umožňuje používateľom obchodovať s akciami a fondmi obchodovanými na burze bez platenia provízie.
Binance, najväčšia svetová kryptoburza, otvára trh NFT
- 27. 4. 2021
Binance zavádza svoje vlastné trhovisko, kde môžu používatelia vytvárať, nakupovať a predávať nezameniteľné tokeny určené na reprezentáciu vlastníctva vzácnych virtuálnych predmetov.
Koniec Superligy aj udeľovanie investičných Oscarov. Týždeň vo svete
- 24. 4. 2021
Nový týždeň priniesol viacero zaujímavých udalostí. Aj keby sa mohlo zdať, že kauza Superligy je prioritne športová záležitosť, ide o miliardový biznis, ktorý mal dopad aj na finančné trhy. Zároveň boli tento týždeň udeľované investičné Oscary za rok 2020. Málokoho prekvapí, že celkovým víťazom sa stala spoločnosť ARK Invest.
Nečakajte nič zadarmo, hlavne vo sfére financií
- 4. 4. 2021 - Názory čitateľov (5)
Základný fundament, na ktorom je postavená celá ekonomika, znie: všetko má svoje náklady. Hovorovo, „neexistuje obed zadarmo“. Ekonomika nie priamočiara a nuansa spočíva v tom, že hoci všetko má svoje náklady, občas môžu byť skryté.
Akcie Nomury a Credit Suisse prudko padli pre problémy fondu Archegos Capital
TASR - 29. 3. 2021
Akcie finančných inštitútov Nomura a Credit Suisse sa v pondelok prudko prepadli. Varovali totiž, že pád amerického hedžového fondu, podľa zdrojov ide o Archegos Capital Management, im spôsobí veľké straty.
Robinhood chystá vstup na burzu, podal predbežnú žiadosť
- 24. 3. 2021
Robinhood sa preslávil ako firma, ktorá láka zákazníkov na možnosť obchodovať na burze bez poplatkov, vďaka čomu ho majú v obľube najmä mladí začínajúci investori. Prevažne negatívne sa o spoločnosti ale písalo v súvislosti s nedávnymi turbulenciami na americkom akciovom trhu.
Hodnota, cena a kvalita nie sú to isté
- 17. 3. 2021 - Názory čitateľov (4)
Vybrať si konkrétne akcie nie je vôbec jednoduché. Bez potrebného prieskumu zázraky nečakajte, hoci odporúčania môžu znieť jednoznačne. Ani hviezdne mená negarantujú, že ich čaká raketový rast a vy vďaka nemu zbohatnete.
Index ospalosti: Základom je byť odpočinutý, aj keď chcete uspieť na trhu
- 27. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Dosahujú finanční obchodníci lepšie výnosy na akciovom trhu, ak sú dobre odpočinutí? Intuitívne by sa dalo predpokladať, že úroveň spánku ovplyvňuje aj takéto rozhodovanie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov