Brokeri

Dokážete rozpoznať bublinu? Štyri známky toho, že sa už nafukuje
- 19. 7. 2017 - Názory čitateľov (1)
K bublinám na trhu dochádza asi tak v 5 % prípadov. Napriek tomu sa o nich stále hovorí. Aby sme ich dokázali rozpoznať , nepotrebujeme rôzne ukazovatele, ako skôr pohľad na ľudské správanie. Známy investor William Bernstein v tejto súvislosti hovorí o štyroch známkach, kedy na trhoch dochádza k nafúknutiu bubliny.
Základ úspechu nemôže byť šťastie: Toto sú najväčšie chyby aktívnych investorov
- 9. 7. 2017
Aktívni investori to dnes nemajú ľahké, správcov aktív vo väčšine prípadov ich pasívne a indexové nástroje svojou výkonnosťou hravo prekonávajú. Investori tak nemajú dôvod vyhľadávať pridanú hodnotu, ktorú by im aktívny prístup mal priniesť.
Prečo sú investori ochotní platiť tak veľa správcom fondov za ich slabé výkony
- 30. 6. 2017
Správcovia aktívnych fondov získali v poslednom čase veľa negatívnej publicity, najmä kvôli tomu, že si účtujú vysoké poplatky ale dosahujú iba nízke výnosy.
Traja najvplyvnejší miliardári sa zhodli: Chyby sú menou úspechu
- 30. 6. 2017 - Názory čitateľov (5)
Úspešní ľudia. Väčšina z nás nemá ani poňatie, akí v skutočnosti sú. Všetko čo si o nich myslíme, je pravdepodobne omyl.
Prečo sa oplatí byť optimistom: Nie je jedno, či idete s prúdom, alebo proti nemu
- 17. 6. 2017 - Názory čitateľov (4)
Ak strávite dostatok času spravovaním peňazí, viete sa, že extrémistické názory sú veľmi nebezpečné. Byť permanentne býkom je zvyčajne z dlhodobého hľadiska správne, ale určite na to občas doplatíte. Naopak byť permanentne medveďom, vyzerá ako správne len v zriedkavých prípadoch, ale v dlhodobom výhľade na to taktiež doplatíte. Obe tieto pozície sú nebezpečné, veľmi nebezpečné.
Čítajte klasikov, pomôže vám to vyvarovať sa chybám pri investovaní
- 15. 6. 2017 - Názory čitateľov (2)
Myslíte si, že pri investovaní do akcií vám rast cien prinesie len úsmev na tvári? Nezabúdajte, že aj keď ovládne trh eufória počas akciovej rally, dokážu investori robiť jednu chybu za druhou.
Koniec traderov na Wall Street: Už len 10 % obchodovania majú v rukách živé bytosti
- 14. 6. 2017 - Názory čitateľov (1)
Banka JPMorgan sa domnieva, že nedávny výpredaj technologických akcií môže súvisieť s kvantitatívnym a počítačovým obchodovaním a nie s rozhodnutiami tradičných fundamentálnych investorov.
Ďalšia kríza nadohľad: 10 dôvodov, prečo môže vypuknúť už v najbližších mesiacoch
- 29. 5. 2017 - Názory čitateľov (4)
Pred desiatimi rokmi zasiahla svet hlboká finančná kríza a trvalo roky, kým sa z nej štáty spamätali. Dnes sa na prvý pohľad zdá, že je raz a navždy minulosťou. Experti upozorňujú, že pád môže byť tým bolestivejší, čím strmšia je súčasná konjunktúra. Nemecký ekonóm Daniel Stelter tvrdí, že ďalšia kríza nás čaká už v najbližších mesiacoch, má na to desať pádnych argumentov.
Nedeľná chvíľka teórie: Volatilita môže byť váš spojenec, ak pochopíte, ako funguje
- 21. 5. 2017 - Názory čitateľov (7)
Väčšina investorov nedokáže ťažiť z výhod spriemerovania nákladov. Nie je to ale nič náročné.
Aj keď sa nedarí, odmena musí byť: Desať najlepšie zaplatených manažérov hedžových fondov
- 17. 5. 2017
Hežové fondy, ako celok, dokázali vlani priniesť klientom výnos 5,4 %, čo je podľa údajov spoločnosti eVestment výrazne menej ako výnosy indexu S & P 500 na úrovni 11,9 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov