Brokeri

Odborníci na sociálne poistenie z Rakúska, Nemecka a Slovenska budú radiť
TASR - 20. 10. 2017 - Názory čitateľov (2)
Poskytnúť poradenstvo poistencom a poberateľom dôchodkových dávok, ktorí pracujú alebo pracovali v Nemecku, na Slovensku a v Rakúsku a získali obdobia poistenia podľa právnych predpisov týchto krajín, je cieľom medzinárodných poradenských dní v Poprade.
Čierny pondelok spred 30 rokov: Šok z prepadu trhu dostal mnohých do nemocnice
- 19. 10. 2017 - Názory čitateľov (1)
19. októbra 1987 zažili trhy s akciami na celom svete jeden z ich najhorších dní vo svojej histórii. Po dlhotrvajúcej rally najskôr padli trhy v Ázii, prenieslo sa do Londýna a nakoniec to skončilo prepadom indexu Dow Jones Industrial Average o 22,6 % za jediný deň v New Yorku.
Za chyby sa nehanbite, v dlhodobom horizonte sú nepodstatné
- 13. 10. 2017 - Názory čitateľov (4)
Ray Dalio, Charlie Munger a George Soros. Tri mená z investičného sveta, ktoré držia dohromady aktíva za 40 miliárd dolárov. Títo chlapíci sú asi dobrí v tom, čo robia, keď sú tak úspešní. Ale ani oni nie sú neomylní.
Víťaz investičnej súťaže XTB Trading Cup 2017 získal 5 000 EUR a inteligentné hodinky
PR článok - 11. 10. 2017
Súťaž v obchodovaní XTB Trading Cup 2017 skončila 29. 9. Hoci to prvé tri týždne súťaže vyzeralo, že víťaza už poznáme, v poslednom týždni sa všetko zmenilo a nakoniec sa najlepším obchodníkom stal Jakub M. Jeho víťazstvo je prekvapujúce aj preto, že sa jedná o začiatočníka, ktorý ešte nemá ani 25 rokov. Organizátor v rámci súťaže odmenil tiež najlepšiu obchodnú stratégiu.
Bloomberg bojuje proti startupu, ktorý mu chce vyfúknuť lukratívny biznis na Wall Street
- 5. 10. 2017
Bloomberg má svoje terminály na Wall Street všade. Ponúka svojim zákazníkom finančné údaje, vlastné spravodajstvo a obchodné funkcie v jednom balíku, za viac ako 20 000 dolárov ročne. Ako informoval Financial Times, o tieto príjmy môže ľahko prísť, startup Symphony má ponuku výhodnejšiu a navyše aj podporu od najväčších firiem na Wall Street.
Kedy a prečo dochádza k výpredajom na finančných trhoch
PR článok - 27. 9. 2017
Zažívame obdobie rastu akciových indexov, ktoré je len sem-tam prerušené miernymi stratami. Ani Brexit ani zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta či nárast politických rizík v eurozóne neprinútili investorov, aby na akcie zanevreli. Kým v prípade Brexitu trval pokles niekoľko dní, v prípade amerických prezidentských volieb trvala korekcia len pár hodín.
Dobré rozhodnutia robia len blázni: Ako by ste odpovedali na tieto otázky vy?
- 26. 9. 2017
Štúdia, ktorej závery boli publikované pod názvom Investičné správanie a negatívna stránka emócií, sa snažia zistiť, čo sa stane, keď sa emócie vyčlenia z investičného rozhodovania.
História ľudskej chamtivosti: Podvody na 26 rôznych spôsobov, trhy musíte poraziť za každých okolností
- 25. 9. 2017 - Názory čitateľov (2)
FICC Markets Standards Board analyzoval 400 prípadov z 19 krajín za 200 rokov a zadefinoval 26 bežných typov zneužitia trhu. Vyzerá to tak, že pokiaľ budú trhy existovať, účastníci sa budú snažiť získať výhodu, hoci aj nezákonne.
V investičnej súťaži XTB Trading Cup dominovali bitcoin, britská libra a zlato
PR článok - 20. 9. 2017
Udalosti v Číne ovplyvnili minulý týždeň kurz bitcoinu, ktorý klesol pod 3 000 USD. Významný pokles zaznamenalo aj zlato. Dôvera v rizikovejšie akciové trhy naopak poslala nahor akciové indexy a oznámenie o možnom zvyšovaní úrokových sadzieb v Británii podporilo rast kurzu britskej libry. Ako to dokázali využiť obchodníci v súťaži XTB Trading Cup a kto je aktuálne na popredných priečkach?
Aktualizované kódy: CDCP pristupuje k presnejšiemu definovaniu cenných papierov
- 19. 9. 2017
Globalizácia kapitálových trhov vyžaduje spoločný jazyk, ktorý umožní všetkým účastníkom trhu jednotné chápanie pojmov. Pre medzinárodný obchod je dôležité najmä jednotné označovanie cenných papierov a príbuzných finančných nástrojov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov