Brokeri

Pravdepodobnosť a slepota
- 2. 7. 2020
Keď sa investori pozerajú do späť do minulosti, nekladú si otázku, nakoľko bol ten či onen scenár pravdepodobný a či bolo ich rozhodnutie urobené vo vzťahu k tejto pravdepodobnosti. Zaujímajú sa jednoducho len o to, aký bol výsledok.
Test investovania do fondov: Nižšie poplatky alebo väčšia výkonnosť v minulosti?
- 2. 7. 2020
Pri výbere podielového fondu sa najčastejšie zaujímame o jeho predchádzajúcu výkonnosť. Aj napriek náhodnosti či šťastiu, prijatie rozhodnutia či investovať, je značne ovplyvnené historickými výnosmi.
Sedem dôvodov prečo je investovanie nebezpečnejšie ako športové stávkovanie
- 22. 6. 2020 - Názory čitateľov (3)
Na prvý pohľad sa môže zdať, že medzi stávkovaním na športové udalosti a stávkami na akciovom trhu niet rozdielu. Pravdou však je, že stávky na akcie sú pre vaše finančné blaho oveľa nebezpečnejšie a to hneď z niekoľkých dôvodov.
Európski traderi: Práca z domu nám vyhovuje
- 15. 6. 2020
Európa postupne uvoľňuje opatrenia proti koronakríze. Aj profesionálni obchodníci na akciovom trhu boli nútení pracovať na diaľku, dnes začínajú prehodnocovať rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Agentúra Bloomberg vo svojom prieskume zistila, že väčšina chce v budúcnosti pokračovať v práci z domu.
Návrat do práce: Zápach dezinfekcie, vôňa pokroku
- 10. 6. 2020 - Názory čitateľov (1)
V londýnskej finančnej štvrti City sa objavujú prvé známky života. Makléri a obchodníci si kupujú v znovuotvorenom obchode kávu so sebou, záhradníci upravujú záhony s kvetmi okolo sochy vojvodu z Wellingtonu, ktorá sa týči pri stanici metra Bank v centre štvrti, upratovacie firmy utierajú kľučky dverí a leštia podlahy v halách bánk. Zápach dezinfekcie sa rúti ulicou. Je to vôňa pokroku, píše agentúra Bloomberg.
Riziko burzového krachu: Obchodovanie na diaľku nemôže fungovať
- 10. 6. 2020 - Názory čitateľov (1)
Počas izolácie kvôli koronavírusu sa ukázalo, že mnohé administratívne práce sa dajú zvládnuť aj z domáceho prostredia. To ale neplatí pre finančných obchodníkov. Kvôli absencii rušného života v obchodných miestnostiach sa vytráca jedinečná dynamika. Obchodovaniu z domu mohlo dokonca prispieť k prepadu trhu 9. marca. Ak chceme obmedziť budúce finančné krízy, musíme vymyslieť spôsob, ako nahradiť výhody fyzickej blízkosti, či už nasedením technológií, alebo čiastočným otvorením burzy.
Bola to veľká chyba, za veľa peňazí
- 5. 6. 2020 - Názory čitateľov (8)
Všetci investori robia chyby. Väčšinou tie isté a v obdobných situáciách. Robia ich aj tí najúspešnejší investori. Tvrdenie, že na trhoch sme si sami sebe najväčším nepriateľom si nebude ďaleko od pravdy.
Japonský index Nikkei 225 vzrástol štvrtý deň po sebe
- 4. 6. 2020
Tokijská burza pokračovala vo štvrtok v posilňovaní sa a vzrástla štvrtý deň po sebe. Podporil ju pozitívny vývoj na Wall Street a všeobecný optimizmus na trhoch vyvolaný uvoľňovaním reštrikcií a postupným otváraním ekonomík.
Zlá investičná stratégia: Neskúšajte rýchlo vyrovnávať čiastkové straty
- 4. 6. 2020
Celý rad investorov pri pohľade späť ľutuje niektoré svoje predchádzajúce rozhodnutia a premýšľa, čo bolo v tom čase  možné urobiť inak, lepšie.
Varovné signály ignorovali, čierna labuť už len ako výhovorka
- 29. 5. 2020
Koronavírus ako niečo nepredvídateľné, čo má likvidačný dopad na trhy. Pokles v rámci portfólia pocítili nielen drobní investori, ale aj skúsení manažéri. Pritom práve tí sa často snažia klientov presviedčať, že ich nemôže prekvapiť vôbec nič.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov