Brokeri

Nebojte sa investovania: Základy ovládania najpopulárnejšieho obchodného softwaru
PR článok - 21. 2. 2018
Úspešné investovanie vyžaduje znalosť trhu, do ktorého investujete. Ďalej je potrebný dostatočný kapitál, aby vložená investícia mohla priniesť zaujímavý výnos. Málokto si však uvedomuje, že veľkú časť úspechu tvorí tiež znalosť obchodného softwaru a skúsenosť s jej ovládaním.
Skutočná hodnota kryptomien závisí od ich využiteľnosti
Hodnota kryptomien závisí vo veľkej miere od ich využiteľnosti v budúcnosti. Samotný charakter virtuálnych mien im však nezaisťuje budúce využívanie alebo ich používanie ako zákonného platidla.
Trader milionár zarába na strachu: Opäť sa mi potvrdilo, že moja obľúbená stratégia funguje
- 8. 2. 2018 - Názory čitateľov (1)
Seth M. Golden sa preslávil minulé leto. V The New York Times vtedy vyšiel článok v ktorom sa tento bývalý manažér logistiky priznal, ako dokázal zarobiť milióny dolárov. Odvtedy sa aj iní snažia zbohatnúť podobným spôsobom.
Čierny deň na americkej burze: Investori sa zľakli nového šéfa FEDu, dopomhla aj inflácia
- 6. 2. 2018 - Názory čitateľov (2)
Americké akcie v pondelok prudko oslabili, index Dow Jones, ktorý zahŕňa akcie tridsiatich najvýznamnejších amerických firiem, uzavrel s poklesom o 4,6 percenta. Je to najväčší jednodňový percentuálny pokles od augusta 2011. Výpredaj akcií nastal v deň, keď do čela FEDu nastúpil nový šéf. Investorov ovládli obavy z negatívneho dopadu rastu inflácie a úrokových sadzieb na ekonomiku Spojených štátov.
Žiadosť o potvrdení vyplatených dôchodkov treba podať včas
V období od 1. januára do 31. marca každoročne žiadajú dôchodcovia Sociálnu poisťovňu (SP) o potvrdenie o vyplatených dôchodkoch v predchádzajúcom kalendárnom roku.
Európsky regulátor chystá významné úpravy obchodovania CFD inštrumentov a opcií
PR článok - 29. 1. 2018
ESMA (Európsky orgán pre cenné papiere a trhy) prichádza s návrhom významných zmien v oblasti obchodovania s CFD inštrumentmi, ktoré sa vo veľkej miere dotknú najmä retailových (drobných) individuálnych investorov. Ide predovšetkým o klientov obchodujúcich prostredníctvom brokerských spoločností, kam patrí aj XTB.
Neverte všetkému: Prečo cena dlhopisov niekedy nedáva zmysel
- 28. 1. 2018 - Názory čitateľov (3)
Existujú údajne takí investori, ktorým na výnosoch nezáleží. Prečo by niekto rozmýšľal takto neekonomicky?
Desať istôt pre tento rok v čase absolútnej neistoty
- 20. 1. 2018 - Názory čitateľov (2)
Konečne niekto priznal, že všetky tie predpovede pohybov na trhu, ktoré sa začiatkom roka pravidelne objavujú nemajú žiaden zmysel. Ben Carlson zo spoločnosti Ritholtz Wealth Management sa nehanbí priznať, že absolútne netuší, čo sa v najbližších dvanástich mesiacoch bude diať. Napriek tomu vymenoval desať istôt, s ktorými investori môžu rátať.
Na burze v Jakarte sa prepadla podlaha, zranilo sa najmenej 72 ľudí
- 15. 1. 2018
Druhé poschodie burzy v Jakarte sa prepadlo, najmenej 72 ľudí bolo odvezených do nemocnice. Zatiaľ neboli hlásené žiadne straty na životoch. Indonézska burza už opätovne funguje.
Dôchodcovia zo zahraničia musia Sociálnej poisťovni preukázať žitie
Bratislava 8. januára (TASR)- Aby mohli poberatelia dôchodkov s bydliskom v zahraničí ďalej poberať svoj dôchodok, musia preukázať žitie na špeciálne určenom tlačive.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov