Brokeri

Index ospalosti: Základom je byť odpočinutý, aj keď chcete uspieť na trhu
- 27. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Dosahujú finanční obchodníci lepšie výnosy na akciovom trhu, ak sú dobre odpočinutí? Intuitívne by sa dalo predpokladať, že úroveň spánku ovplyvňuje aj takéto rozhodovanie.
Trendy v obchodovaní: Umelá inteligencia nevie nič o investovaní
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Nemožno poprieť, že rok 2020 bol mimoriadne náročným rokom. Málokto ale vie, že sľubované  výnosy neodkázali splniť ani slávni manažéri investícií. Museli priznať, že ich aktívne riadené investičné modely zlyhali a že sa snažia ich vylepšiť. Ide však len o ilúziu zmien, skôr je to taktika založená na nádeji, že klienti zostanú zo zotrvačnosti, alebo jednoducho sa na nich usmeje šťastie. Existuje však aj iná možnosť. Umelá inteligencia.
Vyskúšajte to! Na súčasných trhoch nedáva nič zmysel, ale je to zábava
- 19. 2. 2021 - Názory čitateľov (5)
Žijeme v období akciového rozmachu. Vládne neobmedzená bujarosť. Nič s tým nenarobíte, musíte sa naučiť s tým žiť. Na špekulatívnych trhoch nie je nič zlé, záleží len na vás, ako sa zachováte. Trh má totiž jediný cieľ: spôsobiť maximálnu bolesť maximálnemu počtu účastníkov.
Algebra bohatstva
- 18. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Príjmová nerovnosť rastie naprieč národmi, rasou aj pohlaviami. Menej ekonomických príležitostí ústi do pocitu hanby, frustrácie, zúrivosti. Po prvýkrát v histórii USA nie sú mladí ľudia na tom ekonomicky lepšie ako boli ich rodičia v rovnakom veku.
Skupina Arca prevzala kontrolu nad KGI Global Investments Pavla Krúpu
- 17. 2. 2021
Skupina Arca prevzala kontrolu nad KGI Global Investments a v spoločnosti pre podozrenie z trestnej činnosti začala audit.
Brexit efekt: Obchodovanie sa vrátilo tam, kde to celé začalo
- 17. 2. 2021 - Názory čitateľov (5)
Amsterdam vytlačil z prvej pozície Londýn. Štyristo rokov od prvej éry holandskej finančnej prevahy, je dnes Amsterdam opäť najväčším akciovým trhom v Európe.
Od vzniku Vyšehradskej štvorky ekonomicky najviac vyrástlo Poľsko
- 15. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ekonomické ciele vzniku Vyšehradskej štvorky (V4) sa za 30 rokov jej fungovania podarilo naplniť. Najväčší skok urobilo Poľsko, Česko si zasa v hrubom domácom produkte (HDP) na obyvateľa vo vzťahu ku kúpnej sile obyvateľstva udržalo postavenie jednoznačne najvyspelejšej ekonomiky V4, uviedol analytik Jozo Perič z brokerskej spoločnosti CapitalPanda. Vyšehradské zoskupenie vzniklo 15. februára 1991 a po rozdelení Československa sa počet jeho členov zvýšil na štyroch.
Sporitelia pri správe svojich peňazí už budú viac dôverovať robotom ako ľuďom
- 10. 2. 2021
Nestabilita na finančných trhoch a v osobných financiách v priebehu roku 2020 mohla podľa prieskumu významne zmeniť náš vzťah k peniazom.
Hodnota sociálne siete Reddit sa po investíciách zdvojnásobila
- 9. 2. 2021
Hodnota sociálne siete Reddit sa vďaka ďalším investíciám zdvojnásobila a dosiahla zhruba šesť miliárd dolárov. Firma ťaží z toho, že jej počas pandémie pribúdajú užívatelia, pozornosť si ale získala aj svojou úlohou v kauze, kedy sa drobní investori spojili proti Wall Street. Na svojom webe o tom píše denník The Wall Street Journa.
Správa investícií v poslednej fáze cyklu
- 7. 2. 2021
Nikto nevie s istotou povedať, či bude cena akcií rásť, alebo klesať. A ako dlho to potrvá. Ale spätný pohľad do histórie naznačuje, čoho sa oplatí držať, aby sa obavy z prepadu zmiernili.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov