Brokeri

Umenie zachytiť trend: 7 znakov medvedieho trhu
- 23. 4. 2017 - Názory čitateľov (2)
Medvedí trend sa skôr či neskôr dostaví. Môže to byť už čoskoro, alebo sa ešte nejaký ten čas budeme tváriť, že je všetko v pohode, a užívať si rastový trend. Trhový historik upozorňuje na sedem signálov, ktoré môžu naznačovať blížiaci sa obrat. Kedy musíme byť pripravení na nepríjemnosti?
Poznáte ju? Toto je človek, ktorý spravuje 26 miliárd George Sorosa
- 18. 4. 2017 - Názory čitateľov (6)
Od chvíle, kedy Dawn Fitzpatricková vstúpila na americkú burzu ako úradníčka v roku 1992, cítila, že má na viac. Muži v rovnakých bundách prekrikujúci sa v obchodných objednávkach a medzi nimi žena vo svetríku a skladanej sukni. Obchodníci začali stávkovať, ako dlho to tam vtedy ešte len 22 ročná Fitzpatricková vydrží.
Investorská bublina: Neignorujte oponentov, ich názor vám pomôže zbohatnúť
- 11. 4. 2017
Môže život v politickej bubline viesť k bubline investičného portfólia? Podľa Morningstar ide o riziko davového zmýšľania, čo môže viesť k tomu, že budete čerpať informácie iba od rovnako zmýšľajúcich ľudí. To by bola jedna z najväčších chýb, ktorej sa môže investor dopustiť.
Prečo nedokážeme pochopiť realitu: 5 chýb v myslení, ktoré naše investície zbytočne predražujú
- 7. 4. 2017 - Názory čitateľov (3)
Pri pohľade vôkol, neustále spracúvame informácie. Naša neschopnosť pozrieť sa pokojne a rozvážne na situáciu, všadeprítomné kognitívne chyby maria dosiahnutie jednoduchého, racionálneho záveru na základe rukolapných dôkazov.
Stroje sa už objavujú aj na Wall Street, bankári zrejme spokojní nebudú
- 5. 4. 2017 - Názory čitateľov (1)
Doteraz sa hovorilo, že obchodovanie na Wall Street je viac umenie ako veda. Možno to už zajtra prestane platiť.
Začína Škola investovania pre každého
PR článok - 27. 3. 2017
Pokiaľ by ste radi zhodnotili svoje financie, ale úrokové sadzby na sporiacich účtoch vám to neumožňujú, môžete skúsiť investovať do cenných papierov. Ak ste začiatočník, môžete sa základy obchodovania na svetových burzách jednoducho naučiť. Stačí navštíviť Školu investovania. Projekt záujemcom o investovanie ponúka bezplatné semináre, ktoré sú určené všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o akciách, burzách a investovaní online. Registrácia aj účasť sú úplne zadarmo.
Warren Buffett radí: Prečo je niekedy lepšie vyhnúť kopírovaniu finančných elít
- 26. 3. 2017 - Názory čitateľov (3)
Každý chce počuť rady Warrena Buffetta o investovaní. Niet divu, že jeho List akcionárom Berkshire Hathaway získava každoročne veľkú pozornosť.
Menej regulácie pre Wall Street: Trump spôsobí finančnú krízu, myslí si preslávený ekonóm
- 20. 3. 2017
Svetovo preslávený ekonóm, historik a jazykovedec Noam Chomsky predpovedá, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa spôsobí ďalší finančný krach. Varuje, že predpisy amerického prezidenta týkajúce sa bánk predstavujú do budúcnosti veľké nebezpečenstvo.
Nebezpečné investičné nezmysly: Čomu by ste sa mali vyhnúť, aby ste o svoje peniaze neprišli
- 13. 3. 2017 - Názory čitateľov (5)
Informácie o investovaní sú verejne ľahko dostupné, stačí použiť vyhľadávač a kľúčové slová. Napriek tomu sa investori často nedokážu zbaviť zlých návykov a riadia sa nezmyslami, ktoré ich v konečnom dôsledku pripravia o peniaze.
Okrúhle jubileum: Najväčší akciový trh sveta oslavuje 200 rokov
- 8. 3. 2017
O dianí na manhattanskej ulici Wall Street vzniklo množstvo filmov, seriálov i literárnych kúskov. Newyorská burza, najväčší akciový trh sveta, ovplyvňuje ekonomické dianie a životy ľudí po celom svete. Dnes 200 rokov svojej existencie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov