Brokeri

Zopár pravidiel nielen na víkend
- 3. 10. 2020
Životné múdrosti na ktoré často pri problémoch každodenného života zabúdame. Platia aj pre svet financií a tak možno pomôže aj stručný kontext toho, čo každé z nich znamená.
Volebná noc na Wall Street: Nočné obchodovanie bude divokejšie než obvykle
- 29. 9. 2020
Počas noci 3. novembra, v čase amerických prezidentských volieb, sa podľa technologicko-poradenskej firmy ITRS objemy obchodov pravdepodobne zvýšia až na osemnásobok svojej bežnej úrovne. Bude to skúška pre technológie veľkých bánk, informuje agentúra Bloomberg.
Nie vždy to funguje: Keď sú poplatky za výkon celkom zbytočné
- 27. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Podľa odborníkov z Dimensional Fund Advisors a Massachusetts Institute of Technology by platenie poplatkov spojených s výkonnosťou mohlo mať pre investorov pri určitých typoch stratégií „nezamýšľané dôsledky“.
Rodičia, pozor: Od 23. septembra 2020 nemôžete nechať škôlkarov doma pre obavu z korony
- 24. 9. 2020
Sociálna poisťovňa upozorňuje, že nárok na dávku pandemické ošetrovné (OČR) od 23. septembra 2020 už nemá rodič, ktorý nedá svoje dieťa do škôlky pre obavy z nákazy novým koronavírusom.
Ako čo najrýchlejšie získate potvrdenie o dôchodku pre železnice
- 23. 9. 2020
Pre bezplatné cestovanie vlakom je potrebné železničnej spoločnosti predložiť potvrdenie o poberaní dôchodku, nie však o sume poberaného dôchodku.
Prečo je zlé, ak sa z investovania vytráca trenie
- 21. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Technologický vývoj v posledných desaťročiach výrazne zmenil rozhodovací proces u profesionálnych aj súkromných investorov. Zahltil nás informačný šum, rôzne stimuly a máme slobodnú možnosť obchodovať v ktoromkoľvek danom okamihu. Vďaka technológiám sa stalo investovanie bezproblémové. Technológie odstránili trenie.
LSEG rokuje o predaji milánskej burzy spoločnosti Euronext
- 18. 9. 2020
Londýnska burza (London Stock Exchange Group, LSEG) v piatok oznámila, že vstúpila do „exkluzívnych“ rozhovorov o predaji milánskej spoločnosti Borsa Italiana celoeurópskemu prevádzkovateľovi akciových trhov Euronext.
Poistenec v karanténe môže odmietnuť pandemickú PN, zostať doma však musí
- 17. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Poistenec Sociálnej poisťovne (SP) v karanténe, môže odmietnuť pandemickú PN, karanténu však po návrate z červených krajín musí dodržiavať.
Insider trading trocha inak: Tlačové správy pomáhajú pri kúpe skresliť ceny akcií
- 19. 8. 2020
Insider trading má dve základné podoby: pravdepodobne legálnu a jasne nezákonnú. Ale podobne ako je to s dopingom v športe, je ťažké určiť hranice, kde končí povolený doping a začína jeho zakázaná forma.
Čomu veríme: O medicíne a investovaní
- 8. 8. 2020
Ľudia nedokážu ovládať svoje mozgy tak, aby sa správali podľa toho, čo považujú za pravdivé. Vedia však zamedziť tomu, aby boli ich mozgy vystavené špekulatívnym nezmyslom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov