Brokeri

Dve strany barikády: Kto sú aktivistickí predajcovia a kto finanční analytici
- 24. 11. 2022 - Názory čitateľov (4)
V nestálom svete financií, kde je množstvo informácií a vládne neistota ohľadom budúcnosti, zohráva naratívna autorita dôležitú úlohu pri usmerňovaní investícií. Tradične sú analytici na strane predaja kvalifikovaní ako odborníci. Ich technickú odbornosť a kritické myslenie spochybňujú aktivistickí predajcovia, ktorí obchodujú nakrátko.
Japonsko intervenovalo na devízovom trhu, aby podporilo jen
TASR - 23. 10. 2022
Japonská vláda v piatok (21. 10.) druhýkrát v priebehu mesiaca intervenovala na devízovom trhu, aby podporila domácu menu.
50 najpopulárnejších kníh o osobných financiách: Čo nám radia špecialisti a prečo to nesedí s tým, čo hovoria ekonómovia
- 17. 10. 2022 - Názory čitateľov (3)
Najvýznamnejšie odchýlky od ekonomickej teórie sa vyskytujú v radách o úsporách a dlhoch. Populárne rady o najdôležitejších aspektoch alokácie aktív sa nakoniec do značnej miery podobajú odporúčaniam ekonómov, ale z iného dôvodu než by sme očakávali.
Vyvrátenie hypotézy efektívneho trhu
- 15. 10. 2022
Hypotéza efektívneho trhu hovorí o tom, že ceny akcií odrážajú všetky dostupné informácie v danom čase, čo investorom znemožňuje poraziť trh s akoukoľvek konzistenciou. 
Liberáli chcú zmierniť daňové zaťaženie kryptomien. Zdanená by mala byť len ich výmena za peniaze, či stablecoin.
Daňovo-odvodová záťaž v súvislosti s predajom virtuálnych mien by sa mohla znížiť. Navrhujú to poslanci SaS Peter Cmorej a Marián Viskupič v novele zákona o dani z príjmov, ktorú predložili na ďalšiu riadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR so začiatkom od 18.
Môže prispievať aj zamestnávateľ: Na Slovensku sa ako v prvej krajine EÚ zavádza európsky dôchodok
Slovensko je prvou krajinou Európskej únie (EÚ), ktorej občania majú možnosť získať celoeurópsky dôchodkový produkt (PEPP). Informovali o tom v utorok minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) a finančná spoločnosť Finax.
Nakoľko ste náchylní uveriť finančným nezmyslom?
- 17. 8. 2022 - Názory čitateľov (12)
Jedným z najväčších indikátorov tendencie ľudí nechať sa ovplyvniť zlými investičnými radami je ich náchylnosť dôverovať pseudohlbokému finančnému žargónu. Nová akademická štúdia sa snaží aktívne zmerať schopnosť spotrebiteľov odhaliť „finančné hlúposti“. Zistenia sú zarážajúce.
Akcionári Tesly schválili akciový split v pomere 3 ku 1
Akcionári Tesly schválili druhý akciový split v priebehu približne dvoch rokov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.
PPA prijala vyše 1600 žiadostí o výnimočnú pomoc
TASR - 29. 7. 2022
Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) prijala do 29. júla 1608 žiadostí o výnimočnú pomoc vo vybraných poľnohospodárskych sektoroch.
Návratnosť bytu na prenájom v Bratislave je už dlhšia ako v Budapešti
Prudký rast cien bývania výrazne predlžuje návratnosť pri investičných bytoch určených na prenájom. V Bratislave sa návratnosť jednoizbového bytu v centre predĺžila od januára do júna 2022 o viac ako štyri roky na 30,5 roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov