Podielové fondy

Počet pravidelných investorov sa v ČSOB vlani zvýšil o štvrtinu
- 4. 2. 2021
Počet pravidelných investorov sa minulý rok počas pandémie zvýšil o 25 %. Na rozdiel od minulých kríz boli Slováci v oveľa menšej miere svedkami snahy svoje investované prostriedky v panike vyberať, či odpredať svoje podiely.
Sporitelia v 2. pilieri môžu z výpisov zistiť prognózu dôchodku
- 2. 2. 2021 - Názory čitateľov (4)
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri sa okrem prehľadu o výške úspor, príspevkoch zamestnávateľa, ich zhodnotení aj poplatkoch za správu môžu z vlastného výpisu dozvedieť aj prognózu svojho budúceho dôchodku.
S posledným rastom Bitcoinu Slováci investovali viac ako 3,5 milióna eur
- 12. 1. 2021 - Názory čitateľov (4)
Posledné týždne sme svedkami najvyššej hodnoty kryptomeny Bitcoin od jej vzniku, teda od roku 2009. Bitcoin prekročil hranicu 30.000 eur, čo rozpútalo novú vlnu záujmu o toto digitálne aktívum. Slováci počas tohto rastu investovali viac ako 3.500.000 eur.
Zisk BlackRock v 2. kvartáli vzrástol o 21 % a prekonal očakávania
- 17. 7. 2020
Zisk BlackRock v 2. kvartáli vzrástol o 21 %. Investori totiž vo veľkom objeme umiestňovali svoje peniaze do dlhopisových fondov.
Test investovania do fondov: Nižšie poplatky alebo väčšia výkonnosť v minulosti?
- 2. 7. 2020
Pri výbere podielového fondu sa najčastejšie zaujímame o jeho predchádzajúcu výkonnosť. Aj napriek náhodnosti či šťastiu, prijatie rozhodnutia či investovať, je značne ovplyvnené historickými výnosmi.
Predaj v najhoršom možnom čase: Slovenskí investori sa počas koronakrízy nesprávali racionálne
- 4. 6. 2020 - Názory čitateľov (3)
Na jednej strane sa pre koronakrízu zhoršujú všetky dôležité makroekonomické ukazovatele, výkonnosť finančných trhov však napriek tomu rastie. Upozornil na to generálny riaditeľ Partners Investments Maroš Ovčarik. Dôvodom je podľa jeho slov bezprecedentný prílev peňazí do ekonomiky.
Enterprise Investors predáva podiel v spoločnosti Novaturas 
- 4. 6. 2020
Polish Enterprise Fund VI, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal prostredníctvom sekundárnych transakcií na burze Nasdaq Baltic zostávajúci 34,4 % podiel v spoločnosti Novaturas, najväčšej cestovnej kancelárii v regióne Pobaltia. Transakcia dosiahla celkový objem 4,9 milióna eur.
Podpora v nezamestnanosti v USA
- 7. 5. 2020
Žiadosti o dávky v nezamestnanosti v USA dosiahli 3,17 milióna za posledný týždeň. Absolútna správa: Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti dosiahol v týždni končiacom 2.
Dlhodobé sporenie a panika: Ako rozumne narábať s investíciami vo fondoch počas koronakrízy?
- 15. 4. 2020 - Názory čitateľov (3)
Epidémie všeobecne majú na ekonomiku negatívny vplyv. Pri prvom pohľade na akciové trhy má situácia príchuť katastrofy. Akcie padajú a investorov zachvacuje panika. Pokiaľ však o finančné produkty dlhodobého sporenia treba si uvedomiť, že hystéria a unáhlené kroky nemusia byť na mieste, čo dokazujú aj skúsenosti z minulosti.
Negarantované fondy v druhom pilieri výrazne oslabili, z druhého piliera ubudlo vyše 372 mil. eur
- 17. 3. 2020
V garantovaných dlhopisových fondoch išlo o pokles o 78 miliónov eur na 6,71 miliardy eur, v negarantovaných akciových, indexových a zmiešaných fondoch sa hodnota majetku znížila o 294,6 miliónov eur na 2,19 miliardy eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov