Podielové fondy

Objem investícií do realitných fondov vzrástol takmer o pätinu
TASR - 25. 9. 2021
Záujem Slovákov o reality nenaštrbila ani koronakríza. Investovať do nehnuteľností možno pritom aj inak ako kúpou bytu, domu alebo chalupy.
Slováci si z domu odnášajú dedičné finančné chyby, ktoré opakujú
Slováci si z domu odnášajú dedičné finančné chyby, ktoré opakujú po celé generácie. Zároveň sa správajú v otázkach financií sebavedomo, aj keď sú ich slabou stránkou. Toto zistenie priniesol prieskum Nadácie Partners a agentúry Focus, v ktorom sa zamerali na finančné správanie u troch generácií Slovákov.
ESG fondom sa počas pandémie darilo,trend udržateľnosti rezonuje aj na Slovensku
Záujem klientov a klientok bánk o tzv. spoločensky zodpovedné fondy (SRI/ESG fondy), vďaka ktorým môžu investovať systematicky do udržateľného rozvoja spoločnosti, rastie. Počet ESG fondov v Európe uplynulé dva kalendárne roky podľa publikácie Európskej asociácie pre fondy a správu aktív (EFAMA) rástol vyše 18-percentným tempom.
V 2. penzijnom pilieri majú Slováci nasporených vyše 11 miliárd eur
Hodnota majetku sporiteľov v 2. dôchodkovom pilieri je aktuálne na úrovni niečo vyše 11,35 miliardy eur.
Investormi na Slovensku sú najmä stredné a staršie ročníky
TASR - 20. 7. 2021
Slováci v strednom a staršom veku investujú v priemerne 70 až 80 eur mesačne, mladí do 35 rokov približne 40 eur za mesiac.
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont
TASR - 15. 7. 2021
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont. Podľa právničky Inštitútu alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie Sylvie Ďatelinkovej je lepšie si nastaviť vkladovú sumu na sporenie v rozumnej miere a s prihliadnutím na rodinný rozpočet.
Podielové fondy alebo priame investovanie s brokerom? Ako na investovanie do akcií
PR článok - 12. 7. 2021
Celoživotná tvorba akciového portfólia je jednou z najčastejšie odporúčaných metód, ako dosiahnuť majetok, ktorý zaistí dôstojnú starobu. Existujú ale rôzne varianty investovania do akcií, ktorú teda zvoliť? Základné vlastnosti hlavných spôsobov investovania do akcií si uvedieme v tomto článku.
Inflácia prekračuje bankové úroky už piaty rok po sebe
TASR - 3. 7. 2021
Slovenské domácnosti majú vyše 60 % finančného majetku uloženého v bankách. Rast cien tovarov a služieb je zároveň podstatne vyšší ako úrokové sadzby nielen na bežných účtoch, ale aj na termínovaných vkladoch.
Slováci majú v bankách uložených takmer 70 % majetku, prerábajú na tom
Slováci majú na účtoch v bankách zhruba 70 % svojho majetku. Predstavuje to 41,94 miliardy eur, ktoré sú každoročne okresávané infláciou.
Enterprise Investors predáva spoločnosť Wento
- 7. 5. 2021
Polish Enterprise Fund VI, private equity fond spravovaný Enterprise Investors, predal poľskú spoločnosť Wento, ktorá je popredným výrobcom energie z obnoviteľných zdrojov so špecializáciou na fotovoltické projekty. Kupujúcim je Equinor, energetická spoločnosť so širokou škálou aktivít v oblasti ropy, plynu, veternej energie na mori a solárnej energie, ktorá pôsobí vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov