Podielové fondy

Podpora v nezamestnanosti v USA
- 7. 5. 2020
Žiadosti o dávky v nezamestnanosti v USA dosiahli 3,17 milióna za posledný týždeň. Absolútna správa: Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti dosiahol v týždni končiacom 2.
Dlhodobé sporenie a panika: Ako rozumne narábať s investíciami vo fondoch počas koronakrízy?
- 15. 4. 2020 - Názory čitateľov (3)
Epidémie všeobecne majú na ekonomiku negatívny vplyv. Pri prvom pohľade na akciové trhy má situácia príchuť katastrofy. Akcie padajú a investorov zachvacuje panika. Pokiaľ však o finančné produkty dlhodobého sporenia treba si uvedomiť, že hystéria a unáhlené kroky nemusia byť na mieste, čo dokazujú aj skúsenosti z minulosti.
Negarantované fondy v druhom pilieri výrazne oslabili, z druhého piliera ubudlo vyše 372 mil. eur
- 17. 3. 2020
V garantovaných dlhopisových fondoch išlo o pokles o 78 miliónov eur na 6,71 miliardy eur, v negarantovaných akciových, indexových a zmiešaných fondoch sa hodnota majetku znížila o 294,6 miliónov eur na 2,19 miliardy eur.
VÚB Asset Management sa po dvadsiatich rokoch premenuje
- 5. 3. 2020
Rebranding by mal byť ukončený v najbližších týždňoch.
Negarantované fondy v druhom pilieri výrazne oslabili, z druhého piliera ubudlo takmer 280 mil. eur
- 3. 3. 2020 - Názory čitateľov (2)
V garantovaných dlhopisových fondoch išlo o nárast o 8,36 milióna eur na 6,8 miliardy eur, v negarantovaných akciových, indexových a zmiešaných fondoch sa hodnota majetku znížila o 287 miliónov eur na 2,51 miliardy eur
Všemohúce indexy: Ako pasívne investovanie ovplyvňuje globálnu klimatickú krízu
- 27. 2. 2020
V investovaní sa odohráva tichá revolúcia. Ide o zmenu paradigmy, ktorá bude mať zásadný vplyv na spoločnosti, krajiny a naliehavé problémy súčasnosti. Väčšina ľudí si to však ani neuvedomuje.
Záujem ľudí o investovanie rastie, najviac využívajú podielové fondy
- 13. 2. 2020
Počet Slovákov, ktorí investujú, rastie z roka na rok. Vlani investovalo približne 18 % Slovákov, zatiaľ čo rok predtým 12 %. Najväčší podiel pri investovaní pritom tvoria podielové fondy, investície do vlastného podnikania a na treťom mieste sú investície do akcií alebo dlhopisov. Ukázal to prieskum Focusu, ktorý si dala zrealizovať spoločnosť Partner Investments na vzorke 1017 ľudí.
Negarantovaným fondom v druhom pilieri sa nedarilo, objem majetku klesol
- 4. 2. 2020
V negarantovaných akciových, indexových a zmiešaných fondoch sa hodnota majetku znížila o 47,6 milióna eur na 2,66 miliardy eur.
Len 13 % ľudí je ochotných podstúpiť investičné riziko
- 2. 2. 2020
Slováci len veľmi opatrne pristupujú k investičným aktivitám. Podľa prieskumu Slovenskej sporiteľne je iba 13 % Slovákov ochotných podstúpiť investičné riziko.
Slováci len veľmi opatrne pristupujú k investičným aktivitám
- 2. 2. 2020 - Názory čitateľov (2)
Mnoho Slovákov nie je ochotných podstupovať riziko, nakoľko sa obávajú straty peňazí.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov