Podielové fondy

Enterprise Investors predáva spoločnosť Wento
- 7. 5. 2021
Polish Enterprise Fund VI, private equity fond spravovaný Enterprise Investors, predal poľskú spoločnosť Wento, ktorá je popredným výrobcom energie z obnoviteľných zdrojov so špecializáciou na fotovoltické projekty. Kupujúcim je Equinor, energetická spoločnosť so širokou škálou aktivít v oblasti ropy, plynu, veternej energie na mori a solárnej energie, ktorá pôsobí vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.
Pri investovaní je dôležité vyhýbať sa viacerým chybám a extrémom
- 6. 5. 2021
Slováci často namiesto pravidelného investovania volia nevýhodné bankové účty alebo sa, naopak, vrhajú do špekulácií na finančných trhoch.
Slovákom pandémia pomohla viac ušetriť, ale zhoršila ich investičné návyky
- 4. 5. 2021 - Názory čitateľov (10)
Nožnice medzi novými vkladmi plynúcimi na bankové účty a investíciami do podielových fondov sa počas pandémie ešte viac roztvorili v neprospech investícií. Štatistiky NBS a Asociácie správcovských spoločností potvrdzujú, že počas pandémie sa prístup Slovákov k tvorbe úspor stal opäť konzervatívnejším.
Fond J&T INVESTMENTS vstupuje na burzu  
- 28. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
J&T INVESTMENTS SICAV, fond kvalifikovaných investorov založený finančnou skupinou J&T, uvádza na Burzu cenných papierov v Prahe investičné akcie svojho podfondu J&T INVESTMENTS. S dvomi emisiami v eurách a v českých korunách sa začne obchodovať od pondelka 10. mája 2021. 
Skúsený investor upozorňuje: Celebrity klamlivo propagujú sociálne obchodovanie, Slováci môžu prísť o nemalé peniaze
- 16. 3. 2021 - Názory čitateľov (9)
Ide o nový spôsob obchodovania. Umožňuje vám sledovať iných investorov, porovnávať a pokojne aj kopírovať ich obchody. Keďže sa to javí ako veľmi jednoduchý a ľahký spôsob zarobenia si peňazí, na Slovensku sa oň zaujíma čoraz viac ľudí. A výrazne tomu dopomáhajú – neraz zrejme aj cez platené spolupráce – slovenskí influenceri. Tí však social trading, teda sociálne obchodovanie propagujú – či už vedome alebo nevedome - klamlivo a pochybne.
Dve tretiny Slovákov by chcelo investovať, nevedia však ako
- 12. 3. 2021 - Názory čitateľov (6)
Až dve tretiny Slovákov by chcelo investovať, avšak nemá vedomosti o ponúkaných možnostiach. Podľa prieskumu FinGO.sk ľudia na investovanie nemajú v prvom rade odborné vedomosti,  podporu či finančného sprostredkovateľa. Bez pomoci vidia v investovaní viac rizík ako výhod. Skúsenosti s investovaním majú predovšetkým cez rôzne formy sporenia.  Takýmto spôsobom vedia ušetriť približne 100 eur mesačne.
Počet pravidelných investorov sa v ČSOB vlani zvýšil o štvrtinu
- 4. 2. 2021
Počet pravidelných investorov sa minulý rok počas pandémie zvýšil o 25 %. Na rozdiel od minulých kríz boli Slováci v oveľa menšej miere svedkami snahy svoje investované prostriedky v panike vyberať, či odpredať svoje podiely.
Sporitelia v 2. pilieri môžu z výpisov zistiť prognózu dôchodku
- 2. 2. 2021 - Názory čitateľov (4)
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri sa okrem prehľadu o výške úspor, príspevkoch zamestnávateľa, ich zhodnotení aj poplatkoch za správu môžu z vlastného výpisu dozvedieť aj prognózu svojho budúceho dôchodku.
S posledným rastom Bitcoinu Slováci investovali viac ako 3,5 milióna eur
- 12. 1. 2021 - Názory čitateľov (4)
Posledné týždne sme svedkami najvyššej hodnoty kryptomeny Bitcoin od jej vzniku, teda od roku 2009. Bitcoin prekročil hranicu 30.000 eur, čo rozpútalo novú vlnu záujmu o toto digitálne aktívum. Slováci počas tohto rastu investovali viac ako 3.500.000 eur.
Zisk BlackRock v 2. kvartáli vzrástol o 21 % a prekonal očakávania
- 17. 7. 2020
Zisk BlackRock v 2. kvartáli vzrástol o 21 %. Investori totiž vo veľkom objeme umiestňovali svoje peniaze do dlhopisových fondov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov