Podielové fondy

Ľudia sporia menej, dôvodom je zlá ekonomická situácia
TASR - 26. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Suma, ktorú si Slováci mesačne odkladajú, mierne poklesla. Dochádza k zmene spôsobu sporenia, keď tradičné stavebné sporenie či vkladné knižky nahrádzajú modernejšie formy, ako sú investovanie do fondov alebo kryptomien.
J. Košč: Novela 2. dôchodkový pilier komplikuje a zneprehľadňuje
TASR - 11. 11. 2022 - Názory čitateľov (2)
Zmeny v 2. dôchodkovom pilieri, ktoré tento týždeň schválil parlament, celý systém ešte viac komplikujú a zneprehľadňujú.
Vklady Slovákov v bankách predstavujú takmer 42,9 miliardy eur
TASR - 28. 10. 2022 - Názory čitateľov (1)
Vklady Slovákov v bankách predstavujú takmer 42,9 miliardy eur. Informovala o tom v piatok analytička 365.bank Jana Glasová pri príležitosti Svetového dňa sporenia, ktorým je 31. október.
Slováci svoje úspory pred infláciou príliš aktívne nechránia. Významná časť priznáva, že ani žiadne úspory nemá.
- 6. 10. 2022 - Názory čitateľov (18)
Viac ako desatina Slovákov sa podľa prieskumu spoločnosti Nielsen pre portál oPeniazoch.sk dokonca rozhodla s infláciou „bojovať“ aj tak, že svoje úspory z banky vyberá a drží ich v hotovosti.
Predvolenú investičnú stratégiu v 2. dôchodkovom pilieri treba opraviť
Predvolenú investičnú stratégiu v 2. dôchodkovom pilieri treba opraviť. Zhodli sa na tom v pondelok odborníci na sociálnu oblasť na diskusnom stretnutí s novinármi, ktoré zorganizovala strana SaS.
Slováci sú v podiele financií na bežných účtoch tretí v OECD
V podiele finančného majetku držaného na bežných účtoch a konzervatívnych produktoch sú Slováci tretí v rámci Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Eduard Berčák: Pri investovaní je dôležité nepodliehať emóciám 
PR článok - 8. 9. 2022
Mesačné výdavky sa nám zvyšujú a naopak naša finančná rezerva na účte sa znižuje. Čo robiť s financiami v čase inflácie? Riešením môže byť Kombiprodukt, ktorý je kombináciou dvoch foriem „tvorby rezervy” a „investovania“.
Ochrana pred infláciou: Prečo neinvestovať všetky úspory
- 2. 9. 2022 - Názory čitateľov (3)
Inflácia sa týka všetkých bez výnimky a znamená, že za rovnaký peniaz si neskôr budete môcť kúpiť menej. To je dôvod, prečo držať peniaze či už v šuflíku alebo na bežnom účte nie je vhodné. Jednoducho sa znehodnocujú.
Objem úspor v druhom pilieri prekročil 12 miliárd eur
Objem majetku v druhom dôchodkovom pilieri predstavoval k 19. augustu tohto roka 12,006 miliardy eur.
Napriek rastúcej inflácii investuje len tretina Slovákov
Napriek rastúcej inflácii investuje len tretina Slovákov a Sloveniek. Viac ako tri pätiny z nich uprednostňujú investovanie prostredníctvom digitálnych technológií, vyplýva z prieskumu agentúry Go4insight pre skupinu 365.bank.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov