Leasing

V Nemecku sa začal proces s exmanažérmi VW
Šesť rokov po tom, ako sa prevalil škandál s naftovými motormi automobilového koncernu Volkswagen (VW), sa vo štvrtok v nemeckom meste Braunschweig postavili pred súd štyria bývalí manažéri a inžinieri za podiel na globálnom podvode.
Nedostatok procesorov stále ovplyvňuje nemecký automobilový trh
TASR - 29. 8. 2021
Duisburg/Frankfurt nad Mohanom 29. augusta (TASR) - Pretrvávajúca kríza s procesormi robí z nového vozidla na nemeckom trhu nedostatkový tovar.
PMÚ a NBS odsúhlasili prevzatie Impuls-leasing spoločnosťou Tatra-Leasing
TASR - 17. 8. 2021
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR a Národná banka Slovenska (NBS) udelili súhlas na prevzatie Impuls-leasing Slovakia spoločnosťou Tatra-Leasing.
Zisk Deutsche Telekom v 2. štvrťroku vzrástol
TASR - 12. 8. 2021
Nemecký telekomunikačný gigant Deutsche Telekom zaznamenal v 2. štvrťroku strmý nárast zisku. Zároveň zlepšil výhľad príjmov za celý rok 2021.
PMÚ SR schválil koncentráciu Tatra banky a spoločnosti Impuls-leasing Slovakia
TASR - 28. 7. 2021
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní nepriamej výlučnej kontroly Tatra banky nad spoločnosťou Impuls-leasing (IL) Slovakia.
Stáčanie kilometrov má na Slovensku nový rekord, ide o ťahač návesov
V počte stočených kilometrov padol na Slovensku nový rekord. Nejde pritom o osobné vozidlo, ale o ťahač návesov vyrobený v roku 2007.
Operatívny leasing môže podporiť predaj vozidiel
TASR - 17. 7. 2021
Trh operatívneho leasingu vozidiel sa teší veľkej popularite a podľa najnovšej štúdie spoločnosti Boston Consulting Group (BCG) môže v nasledujúcich 10 rokoch tvoriť až 15 % predaja nových vozidiel.
Dopyt firiem po operatívnom lízingu a krátkodobom prenájme vozidiel rastie
Oživenie trhu prinieslo zo strany firiem rastúci dopyt po službách spojených s operatívnym lízingom a s krátkodobým prenájmom vozidiel.
Nedostatok procesorov brzdí nemecký automobilový trh
Nedostatok procesorov brzdí nielen výrobu automobilov v Nemecku, ale aj ich predaj. Popredný odborník na tento sektor Ferdinand Dudenhöffer v najnovšej štúdii duisburského inštitútu CAR uvádza, že bez týchto obmedzení by sektor mohol bez problémov predať 3,2 milióna nových vozidiel.
Ľuďom bude sprístupnené bezplatné dlhové i psychologické poradenstvo
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny bude mať kompetenciu na utváranie podmienok na poskytovanie bezplatného poradenstva pre ľudí pri riešení ich problémov s dlhmi a bezplatného psychologického poradenstva zameraného na prevenciu vzniku duševných porúch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov