Leasing

Po páde Kačky slovenský M-MARKET zmenil štruktúru nájomcov
- 1. 12. 2020
Supermarkety reťazca Kačka boli majoritným nájomcom v centrách Kocka patriacich do portfólia slovenskej investičnej skupiny M-MARKET, a.s. Po konkurze reťazca nastala pre prenajímateľa a zamestnávateľa mimoriadne zložitá situácia, obsadiť 41 filiálok v celkovej výmere viac ako 31.000 m2, ktorú sa podarilo vyriešiť v rekordne krátkom čase.
Rebríček 500 najväčších firiem strednej a východnej Európy ovládli automobilky
- 19. 11. 2020
Päťsto najväčších firiem v regióne strednej a východnej Európy (SEE) dokázalo za vlaňajšok zvýšiť kumulatívne tržby medziročne o 5,5 % na 740 miliárd eur.
Aerolínie Virgin Australia zredukujú svoju flotilu Boeingov 737 o tretinu
- 9. 9. 2020
Letecká spoločnosť Virgin Australia zredukuje svoju flotilu Boeingov 737 približne o tretinu. Uviedli to v stredu aerolínie s tým, že je to súčasť plánu ozdravenia po tom, ako ich kúpila americká investičná spoločnosť Bain Capital.
Štyri dosahy koronakrízy: Pandémia zasiahla peňaženky a odhalila silné aj slabé stránky Slovákov
- 7. 9. 2020 - Názory čitateľov (1)
Nedostatočný prehľad o príjmoch a výdavkoch, odkladanie splátok úverov, i keď to nebolo nevyhnutné, či prečerpávanie kreditných kariet. Toto sú najčastejšie slabé finančné stránky Slovákov, ktoré odhalila koronakríza. Ukázal to prieskum agentúry Focus pre Nadáciu Partners pri príležitosti Dňa finančnej gramotnosti, ktorý bude v utorok 8. septembra.
Finnair plánuje zrušiť až 15 % pracovných miest
- 26. 8. 2020
Fínsky národný dopravca Finnair plánuje zrušiť až 15 % pracovných miest a výraznejšie zredukovať náklady v snahe prežiť jednu z najhorších kríz v histórii leteckej dopravy, ktorú zapríčinila pandémia nového koronavírusu.
Príspevok na operatívny lízing môže byť forma benefitu pre zamestnancov
- 28. 7. 2020
Príspevok na osobný operatívny lízing môže byť jednou z foriem benefitov pre zamestnancov. Práve koronakríza spôsobila, že ľudia chcú viac využívať práve dopravu autom. Na utorkovom stretnutí s médiami to uviedla výkonná riaditeľka spoločnosti Business Lease Slovakia Lucia Čišková.
Odhalených vozidiel so stočenými kilometrami pribúda
- 24. 7. 2020
Za viac ako dva roky od zaznamenávania údajov do Registra prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) bolo odhalených 17.179 vozidiel so stočenými kilometrami.
Zákazníci zrušili Boeingu v 1. polroku objednávky na vyše 350 lietadiel 737 MAX
- 14. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Zákazníci zrušili Boeingu v 1. polroku objednávky na viac než 350 lietadiel. Uviedol to v utorok Boeing s tým, že za rušením objednávok je na jednej strane uzemnenie lietadiel po dvoch haváriách a na druhej pandémia nového koronavírusu, ktorá výrazne zasiahla do leteckej dopravy.
PMÚ odobril prebratie OTP Banky Slovensko belgickou KBC
- 9. 6. 2020
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil prebratie OTP Banky Slovensko belgickou skupinou KBC Group, do ktorej patrí ČSOB banka.
Deutsche Telekom oznámil nárast čistého zisku v 1. štvrťroku 2020
- 14. 5. 2020
Nemecký telekomunikačný gigant Deutsche Telekom (DT) vo štvrtok oznámil nárast čistého zisku v 1. štvrťroku 2020 o takmer 2 % vďaka vyšším príjmom v USA a Nemecku.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov