Leasing

Počas pandémie firmy odkladajú nákupy nových áut a predlžujú lízingy
- 13. 4. 2021
Operatívny lízing prechádza na Slovensku zmenami spôsobenými pandémiou nového koronavírusu. Potvrdzujú to poskytovatelia týchto služieb.
Prečo štát deformuje retailový trh?
- 12. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
Prečo štát svojimi zásahmi deformuje sektor retailu a ignoruje jeho potreby? Svojou nečinnosťou a platnými reštrikciami zvýhodňuje niektoré segmenty pred inými. Dokedy potrvá tento stav?
Kancelárií možno bude treba menej, ale flexibilnejších
- 3. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
Trend práce z domu zrejme zníži potrebu kancelárskych priestorov zhruba o pätinu, avšak zo strany firiem badať dopyt po inom nastavení týchto priestorov tak, aby sa dali dodržiavať odstupy medzi zamestnancami.
Plénum na aktuálnej schôdzi nerozhodne o podpore ekologických vozidiel
- 1. 4. 2021
Plénum Národnej rady (NR) SR na aktuálnej schôdzi nerozhodne o návrhu zákona o podpore ekologických vozidiel cestnej dopravy.
Údaje o ojazdených vozidlách si možno online overiť cez webstránku
- 26. 3. 2021 - Názory čitateľov (3)
Údaje o ojazdených vozidlách si možno online overiť v registri prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) na stránke www.rpzv.sk. Informoval o tom Miroslav Strelec, PR manažér Technickej služby kontroly originality.
Od pondelka môžu fungovať trhoviská a tržnice, opravovne aj servisy
- 19. 3. 2021 - Názory čitateľov (1)
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR povolil od pondelka (22. 3.) prevádzku nekrytých a čiastočne krytých trhovísk s predajom sadeníc, rezaných kvetov, potravín, zeleniny a ovocia.
Air China oznámila kúpu takmer dvoch desiatok strojov A320neo
- 18. 3. 2021
Čínska letecká spoločnosť Air China kúpi takmer dve desiatky lietadiel A320neo. To znamená ďalšiu podporu pre európskeho výrobcu Airbus, ktorý súperí s americkým rivalom Boeing o podiel na lukratívnom čínskom trhu.
Investície do slovenských nehnuteľností vlani poklesli o štvrtinu
- 18. 2. 2021
Objem investícií do nehnuteľností na Slovensku vlani dosiahol úroveň 516 miliónov eur, čo predstavuje medziročný pokles o 24 %.
Po páde Kačky slovenský M-MARKET zmenil štruktúru nájomcov
- 1. 12. 2020
Supermarkety reťazca Kačka boli majoritným nájomcom v centrách Kocka patriacich do portfólia slovenskej investičnej skupiny M-MARKET, a.s. Po konkurze reťazca nastala pre prenajímateľa a zamestnávateľa mimoriadne zložitá situácia, obsadiť 41 filiálok v celkovej výmere viac ako 31.000 m2, ktorú sa podarilo vyriešiť v rekordne krátkom čase.
Rebríček 500 najväčších firiem strednej a východnej Európy ovládli automobilky
- 19. 11. 2020
Päťsto najväčších firiem v regióne strednej a východnej Európy (SEE) dokázalo za vlaňajšok zvýšiť kumulatívne tržby medziročne o 5,5 % na 740 miliárd eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov