Leasing

Silvestrovské oslavy môžu poškodiť zaparkované auto
- 31. 12. 2018
Petardy, ohňostroj či neriadená zábava v uliciach. Aj to patrí k silvestrovským oslavám. Pre majiteľov či vodičov vozidiel je to však zaťažkávajúca skúška.
Tesla založila v Číne finančnú lízingovú spoločnosť
- 27. 12. 2018
Americký výrobca elektromobilov Tesla v snahe zvýšiť prienik na čínsky trh zaregistroval v Číne dcéru z oblasti finančného lízingu.
Vybavenie do firmy za vlastné alebo na lízing? Pre každého môže správna odpoveď znieť inak
PR článok - 27. 11. 2018
Technologické a výrobné firmy, medicínske zariadenia či reštaurácie majú spoločné to, že na svoje fungovanie potrebujú do vybavenia investovať sumy šplhajúce sa od tisícov až k stotisícom eur. Dôkladné uvažovanie o tom, akú formu financovania zvoliť, je preto úplne na mieste. Kupovať za vlastné alebo zvoliť lízing? Pre každého môže správna odpoveď znieť inak.
Firma podnikateľa E. Sixta v treťom štvrťroku citeľne zvýšila zisk
- 15. 11. 2018
Najväčší prenajímateľ automobilov v Nemecku, firma Sixt, zaznamenal v treťom štvrťroku rast záujmu o svoje služby doma i v zahraničí.
UniCredit Bank v ČR a na Slovensku bude mať nového šéfa
- 15. 11. 2018
Dozorná rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila vymenovanie Jakuba Dusílka za nového predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Na pozíciu nastúpi 2. apríla budúceho roka.
Immopark Košice sa rozrastá o dve haly
- 19. 10. 2018
Priemyselný a logistický park Immopark Košice sa po roku opäť rozrastá. Ako pre TASR uviedol lízing manažér Immoparku Košice Igor Šnirc, momentálne sú v areáli rozostavané dve haly.
Turecko oznámilo výnimky zo zákazu používania cudzích mien v obchodných dohodách
- 8. 10. 2018
Turecko oznámilo výnimky zo zákazu používania cudzích mien v obchodných dohodách, vrátane exportných kontraktov, nástrojov kapitálového trhu a pracovných zmlúv pre cudzincov.
ÚVO rieši podnet v súťaži ZSSK CARGO na operatívny lízing rušňov
- 10. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Štátny nákladný vlakový dopravca si chce prenajať desať viacsystémových lokomotív na desať rokov za 58,8 mil. eur bez DPH. Hovorkyňa Úradu pre verejné obstarávanie Janka Zvončeková potvrdila, že úrad aktívne koná v tejto veci.
V skupine Manuvia sa spojili štyri pracovné a personálne agentúry
- 4. 9. 2018
Spojením aktivít štyroch konkurenčných pracovných a personálnych agentúr vznikol jeden poskytovateľ služieb personálneho leasingu do výrobných firiem a podnikov v SR a ČR s viac ako 12.000 zamestnancami pod názvom Manuvia.
BKS Bank zvýšila objem poskytnutých úverov na Slovensku takmer o štvrtinu
- 28. 8. 2018
Objem poskytnutých úverov BKS Bank Slovensko dosiahol ku koncu júna tohto roka bezmála 83 mil. eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov