Správcovské spoločnosti

Investormi na Slovensku sú najmä stredné a staršie ročníky
TASR - 20. 7. 2021
Slováci v strednom a staršom veku investujú v priemerne 70 až 80 eur mesačne, mladí do 35 rokov približne 40 eur za mesiac.
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont
TASR - 15. 7. 2021
Pri sporení pre dieťa je podstatná pravidelnosť a časový horizont. Podľa právničky Inštitútu alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie Sylvie Ďatelinkovej je lepšie si nastaviť vkladovú sumu na sporenie v rozumnej miere a s prihliadnutím na rodinný rozpočet.
Výrobca svietidiel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou
TASR - 8. 6. 2021
Nemecký výrobca komponentov pre automobilový priemysel plánuje rozšíriť svoju prevádzku v Bánovciach nad Bebravou o nové výrobné priestory.
Úspory v druhom pilieri vzrástli v 1. štvrťroku na 10,712 miliardy eur
TASR - 7. 4. 2021
Objem majetku sporiteľov v II. pilieri vzrástol v prvom štvrťroku o 376 miliónov eur a k 1. aprílu dosiahol 10,712 miliardy eur.
TEHO vráti Košičanom preplatky na teple v celkovej sume viac ako 1,1 milióna eur
Tisíckam domácností, ako aj školám či ďalším menším odberateľom tepla v Košiciach budú od začiatku budúceho mesiaca vyplácané preplatky za teplo a ohrev teplej vody.
Rezort práce zavádza nový vzor výpisu z osobného dôchodkového účtu
TASR - 28. 1. 2021
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR zavádza nový vzor výpisu z osobného dôchodkového účtu sporiteľa s prehľadnejšou štruktúrou a komplexnejším obsahom.
Druhý pilier aj v ťažkom roku 2020 dokázal, že je v dobrej kondícii
TASR - 11. 1. 2021
Druhý pilier aj v ťažkom roku 2020, poznačeného koronakrízou, dokázal, že je v dobrej kondícii. Uviedla to Asociácia dôchodkových správcovských spoločností (ADSS).
Sporitelia v 2. dôchodkovom pilieri budú dostávať nový výpis
TASR - 11. 11. 2020 - Názory čitateľov (3)
Komunikácia medzi sporiteľmi v druhom dôchodkovom pilieri a dôchodkovými správcovskými spoločnosťami (DSS) sa bude meniť.
Banky v eurozóne by sa mali pripraviť na vlnu zlyhaných úverov
TASR - 12. 10. 2020 - Názory čitateľov (1)
Banky v eurozóne by pri oznámení svojich kvartálnych výsledkov v najbližších týždňoch mali zverejniť aj nejaké dôveryhodné odhady strát z úverov. Uviedol to Andrea Enria, predseda Rady pre dohľad Európskej centrálnej banky (ECB), v rozhovore pre nemecké noviny Handelsblatt.
SP upozorňuje na pandemický režim pri žiadaní akceptačných listov v 2. pilieri
TASR - 12. 10. 2020
Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri na špeciálny pandemický režim pobočiek pri vydávaní akceptačných listov, ktoré potrebujú pri prestupoch z jednej do inej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (DSS).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov