Banky

Skvelá správa pre EÚ: Novým talianskym premiérom je Mario Draghi
- 00:24
Správy o tom, že sa Mario Draghi stal predsedom talianskej vlády, boli mnohými komentátormi oslavované, ako skvelá správa pre národ. Taliansko zúfalo potrebuje silného vodcu, ktorý by krajinu zachránil pred jednou z najhorších kríz od druhej svetovej vojny. 73-ročný bývalý prezident Európskej centrálnej banky je považovaný za osobu s potrebnými zručnosťami.
Ďalšie čínske mesto testuje digitálnu menu, rozdá poukazy za vyše 6 miliónov dolárov
- včera o 09:03 - Názory čitateľov (2)
Rozsah je oveľa väčší ako v Pekingu začiatkom tohto mesiaca, ktorého cieľom bolo rozdeliť zhruba 1,5 milióna dolárov na 50 000 žiadateľov.
Výsledky HSBC za rok 2020 prekonali očakávania trhu
- 23. 2. 2021
Výsledky britskej banky HSBC za rok 2020 prekonali očakávania trhu. Najväčšia európska banka z pohľadu aktív uviedla, že vyplatí dividendu prvýkrát od začiatku pandémie nového koronavírusu.
Európske banky koronakrízu zvládajú, stále však čelia dvom veľkým výzvam
- 22. 2. 2021
Európske banky majú v súčasnosti oveľa silnejšiu kapitálovú pozíciu ako tomu bolo v roku 2008 pred finančnou krízou. Zdanlivo sa dokázali popasovať s dopadmi pandémie celkom dobre, ale netreba zabúdať na dve veľké výzvy, ktoré majú potenciál zatriasť týmto sektorom.
Japonská burza sa v pondelok posilnila
- 22. 2. 2021
Japonské akcie otvorili nový týždeň nárastom. Podporili ich nádeje na oživenie ekonomiky po ukončení pandemického núdzového stavu v Tokiu a ďalších regiónoch.
Jediný graf: Bezhotovostná spoločnosť? Využívanie britských bankomatov hovorí niečo iné
- 17. 2. 2021
Podľa najväčšej britskej siete bankomatov „sa spoločnosť LINK zaviazala chrániť voľný prístup k hotovosti tak dlho, ako to budú zákazníci požadovať“. Otázkou je, ako dlho vydrží záujem o staromódne bankovky?
Citigroup omylom zaslala stovky miliónov dolárov, ktoré nemusí dostať späť
- 17. 2. 2021 - Názory čitateľov (3)
Americká banka Citigroup prehrala právny spor o navrátenie zostávajúcej čiastky pol miliardy dolárov, ktorú omylom poslala veriteľom kozmetickej firmy Revlon. Informujú o tom agentúry Reuters a Bloomberg.
Konsolidácia úverov: Pôžičky si najčastejšie zlučujú 45-roční
- 16. 2. 2021
Priemerne si Slováci v roku 2020 spájali do jedného tri úvery. Vyplýva to z údajov spoločnosti Home Credit.
Zisk ING vlani klesol o takmer polovicu na 2,45 mld. eur
- 12. 2. 2021
Vysoké rezervy na krytie zlých úverov spôsobili prepad zisku holandskej banky ING v minulom roku poznačenom koronakrízou. Ďalším negatívnym faktorom boli náklady na znižovanie pracovných miest. Čistý zisk banky v roku 2020 klesol takmer o polovicu (48 %) na 2,45 miliardy eur. Zisk v poslednom kvartáli však prekonal očakávania.
Zisk SoftBank Group v 3. kvartáli vzrástol viac ako 20-násobne
- 8. 2. 2021
Japonský konglomerát SoftBank v pondelok uviedol, že jeho čistý zisk v uplynulom 3. štvrťroku finančného roka 2020/2021 strmo vzrástol, viac ako 20-násobne. Prispeli k tomu najmä výnosy jeho investičného fondu Vision Fund, ktorý sa zameriava na technologické startupy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov