Banky

Slovenská sporiteľňa za prvých šesť mesiacov medziročne strojnásobila čistý zisk
TASR - včera o 09:46 - Názory čitateľov (1)
Slovenská sporiteľňa dosiahla v prvom polroku konsolidovaný neauditovaný zisk po zdanení vo výške 91,2 milióna eur.
Banky rozširujú ponuky online produktov, prispôsobujú sa digitalizácii
Spotrebitelia v dôsledku pandémie fungujú a nakupujú vo väčšej miere on-line. Presmerovanie nákupu spotrebného tovaru z kamenných obchodov do e-shopov malo za následok zvýšenie podielu on-line platieb. Tejto situácii sa pritom prispôsobujú aj samotné banky a rozširujú svoje ponuky on-line produktov. Centrálna banka predpokladá, že sa platby budú ešte viac presúvať do digitálu.
Zlý kapitalizmus a rast inflácie: Ekonomiky fiat mien sú postavené na klamstvách
- 26. 7. 2021 - Názory čitateľov (27)
Občas sa oplatí urobiť krok späť, aby ste získali širší pohľad na vec. Ak to urobíte, všimnete si skutočnosť, že žijeme v dobe fiat mien, sveta, v ktorom v podstate všetko nesie odtlačky ich prstov: ekonomický a finančný systém, politika, dokonca aj kultúrne normy, hodnoty a morálka ľudí neuniknú pred širšími dôsledkami fiat mien.
Nesplniteľné podmienky: Finančná pomoc z programov MMF je často príliš ambiciózna  
- 20. 7. 2021 - Názory čitateľov (4)
Medzinárodný menový fond (MMF) poskytuje pôžičky krajinám v ekonomických problémoch. Výmenou za to musia krajiny implementovať program bolestivých politických reforiem. Krajiny tieto programy dotiahnu do úspešného konca len zriedka.
Väčšina analytikov očakáva potvrdenie J. Powella na čele Fedu na ďalšie obdobie
Americký prezident Joe Biden vymenuje súčasného šéfa americkej centrálnej banky (Fed) Jeromea Powella na ďalšie štvorročné obdobie. Ukázal to najnovší prieskum, podľa ktorého zotrvanie Powella vo vedení Fedu očakáva väčšina ekonómov.
Nízke výnosy dlhopisov znamenajú slabý rast
- 15. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Centrálne banky  by už mohli vedieť, že nemôžete mať záporné úrokové sadzby s nízkym výnosom dlhopisov a zároveň aj silný rast. Buď jedno, alebo druhé. 
Denne minieme cez internet do 20 eur 
- 13. 7. 2021 - Názory čitateľov (3)
Vlani sme cez internetbanking denne zaplatili v priemere 20 eur. Spolu s ostatnými platbami v hotovosti či prostredníctvom mobilných aplikácii sme minuli v priemere 60 eur denne.
Čína opäť znížila povinné minimálne rezervy pre čínske banky
TASR - 9. 7. 2021
Po vyše roku čínska centrálna banka opätovne znížila povinné minimálne rezervy pre komerčné banky. Cieľom je bankám umožniť zvýšiť objemy úverov a podporiť tak ekonomiku.
Bankovníctvo nie je o požičiavaní úspor: Zmeny, ktorým čelí globálny finančný systém
- 9. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Úloha komerčných bánk v globálnej ekonomike sa mení. Úverovanie vlády a jej agentúr je dnes dôležitejšie ako poskytovanie úverov na tovar a služby. Je to trend, ktorý má pokračovať. Očakáva sa, že digitálne meny centrálnych bánk by v priebehu nasledujúcich piatich až desiatich rokov mohli nahradiť úvery pre nefinančný sektor.
Digitálne peniaze centrálnych bánk: Áno, či nie?
- 8. 7. 2021 - Názory čitateľov (5)
Hlavnou myšlienkou je umožniť občanom priamo držať elektronickú menu vydanú centrálnou bankou. Občania by potom mohli na platby a prevody používať digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov