Banky

Credit Suisse získa finančnú injekciu
- 26. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Švajčiarska Banka Credit Suisse prechádza na cestu ozdravného procesu. V posledných rokoch sa jej vôbec nedarilo a chybné rozhodnutia ju dostali do problémov. Patrí však na zoznam systémovo dôležitých bánk, a preto je jej ozdravný proces nevyhnutný pre zachovanie finančnej stability vo svete.
Ľudia sporia menej, dôvodom je zlá ekonomická situácia
TASR - 26. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Suma, ktorú si Slováci mesačne odkladajú, mierne poklesla. Dochádza k zmene spôsobu sporenia, keď tradičné stavebné sporenie či vkladné knižky nahrádzajú modernejšie formy, ako sú investovanie do fondov alebo kryptomien.
Morgan Stanley: Eurozónu zrejme čaká recesia, USA by sa jej však mohli vyhnúť
- 15. 11. 2022
Ekonomika eurozóny v budúcom roku pravdepodobne zažije recesiu. Spojené štáty by sa jej však mohli tesne vyhnúť, a to vďaka odolnému trhu práce. Predpovedala to americká investičná banka Morgan Stanley. Dodala, že globálna inflácia by mohla dosiahnuť vrchol už v tomto štvrťroku.
Rusi v septembri previedli do cudziny rekordných 6,7 miliardy USD, píše RIA Novosti
- 15. 11. 2022 - Názory čitateľov (4)
Rusi v septembri previedli na svoje účty v zahraničných bankách rekordnú sumu 6,7 miliardy dolárov, o štvrtinu viac ako v auguste, uviedla dnes ruská agentúra RIA Novosti s odvolaním na údaje centrálnej banky.
Koniec poprednej svetovej rezervnej meny: Hyperinflácia v znamení Weimarského Nemecka
- 14. 11. 2022 - Názory čitateľov (13)
Banka, ako slúžka vlády, používa jediný politicky prípustný prostriedok nápravy inflácie, ktorý pozná. Tlačiareň peňazí na jej počítačoch musí ísť na plné obrátky, len aby udržala krok. 
Osobná zodpovednosť bankárov za straty: Nutná podmienka, aby sme sa vyhli budúcim finančným krízam 
- 11. 11. 2022 - Názory čitateľov (1)
Existujú časti bankového sektora, ktoré budú vždy náchylné na riziko. Nový výskum naznačuje, že mnohí bankári začali mať pocit, že sú imúnni voči potenciálnemu vplyvu rizika.
Regulácia finančného systému: Falošný pocit bezpečia a ilúzia kontroly 
- 9. 11. 2022
Globálna regulácia od roku 2008 bola navrhnutá tak, aby bolo opakovanie systémovej krízy oveľa menej pravdepodobné. Univerzálna regulácia ale obmedzuje reakciu trhu na krátkodobé výkyvy a bez väčšej rozmanitosti sa len zvýši pravdepodobnosť systémových kríz v budúcnosti.
Štáty EÚ sa zhodli na reforme kapitálových požiadaviek pre banky Basel III
- 8. 11. 2022 - Názory čitateľov (1)
Európske banky museli už po finančnej kríze v roku 2008 svoj kapitál zvyšovať a súčasný krok má reformu dohodnutú skupinou ekonomicky vyspelých krajín sveta zavŕšiť. Európska komisia (EK) navrhla posledné zmeny kapitálových požiadaviek pred rokom a členské štáty dnes schválili ich zmiernenú podobu.
Štyri príčiny prečo Európska banková únia stále nefunguje
- 7. 11. 2022 - Názory čitateľov (3)
Európska banková únia má stále značné medzery a nedostatky. Nie sú napríklad vytvorené nadnárodné rámce v niektorých kritických oblastiach ako je poistenie vkladov, ale aj neuplatnenie niektorých rámcov pre riešenie problémov bánk.
Fed zvyšuje sadzby a bude pokračovať
- 5. 11. 2022 - Názory čitateľov (2)
Tento týždeň priniesol viaceré dôležité ekonomické rozhodnutia centrálnych bankárov. Prebehlo zasadnutie centrálnej banky USA – Federálneho rezervného systému (FED). Komisia rozhodla o ďalšom navýšení sadzieb, ktorým sa snaží skrotiť rastúcu infláciu v ekonomike. Komentár guvernéra Powella poslal trhy do červených čísel.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov