Banky

Prejsť na bezhotovostnú spoločnosť nebude tak jednoduché, ako sa zdá
- včera o 00:46 - Názory čitateľov (34)
Takzvané elektronické peniaze nie sú peniaze ako také, ale konkrétny spôsob použitia existujúcich peňazí, ktorými sú mince a bankovky, t. j. hotovosť. Odstránenie hotovosti, ako odporúčajú rôzni odborníci, podkope trhové hospodárstvo a povedie k drastickému poklesu blahobytu jednotlivcov.
Fungujeme v plnej prevádzke, klienti môžu využiť aj online služby
TASR - 26. 11. 2021
Poisťovne fungujú počas lockdownu v plnej prevádzke, no klienti majú možnosť využiť služby aj na diaľku prostredníctvom online systémov.
Vyhláška ÚVZ umožňuje od pondelka vstup na pracovisko iba v režime OTP
TASR - 25. 11. 2021 - Názory čitateľov (1)
Od začiatku budúceho týždňa môžu vstúpiť na pracovisko zamestnávateľa iba zamestnanci, ktorí v posledných 180 dňoch prekonali ochorenie COVID-19, sú proti tomuto ochoreniu zaočkovaní, alebo sa môžu preukázať negatívnym testom nie starším ako sedem dní od odberu (OTP).
Od štvrtka môžu byť otvorené iba prevádzky so základnými potrebami
TASR - 24. 11. 2021
V súlade so stredajším uznesením vlády môžu byť od štvrtka (25. 11.) otvorené iba prevádzky poskytujúce základné služby a potreby.
Vstup na pracovisko bude od budúceho týždňa iba v režime OTP
TASR - 24. 11. 2021 - Názory čitateľov (1)
Na pracovisko bude od začiatku budúceho týždňa možný vstup iba zaočkovaným a zamestnancom, ktorí ochorenie COVID-19 v posledných 180 dňoch prekonali.
Biden renominoval na miesto šéfa Fedu J. Powella
TASR - 22. 11. 2021
Americký prezident Joe Biden renominoval na miesto šéfa americkej centrálnej banky (Fed) Jeroma Powella, pre ktorého to bude druhé funkčné obdobie. To signalizuje, že Bidenova administratíva ocenila Powellove zvládnutie koronakrízy. Powell tak dokončí najrozsiahlejšiu zmenu menovej politiky Fedu od 70. rokov minulého storočia.
ECB: Bankám v eurozóne stále chýbajú ciele v oblasti klimatických rizík
TASR - 22. 11. 2021
Ani jedna z veľkých bánk v eurozóne nespĺňa ciele Európskej centrálnej banky (ECB) v otázke manažmentu klimatických rizík. ECB to oznámila v pondelok, len niekoľko mesiacov pred tým, ako sa chystá uskutočniť svoj doteraz najväčší klimatický záťažový test.
Čínska centrálna banka ponechala hlavné úrokové sadzby na nezmenenej úrovni
TASR - 22. 11. 2021
Čínska centrálna banka ponechala kľúčové úrokové sadzby na nezmenenej úrovni, už 19. mesiac po sebe.
Pozor na bubliny na realitných a finančných trhoch. Týždeň vo svete
- 20. 11. 2021
Apetít realitných a akciových investorov v spojení s lacnou likviditou a nízkymi úrokovými sadzbami rastie a spotrebitelia neváhajú brať si nové dlhy za nízke úrokové sadzby. To sa však môže zmeniť. Rastúca inflácia vytvára čoraz väčší tlak na ECB, čo môže vyústiť do skoršieho zvyšovania sadzieb. 
Zavedenie OTP režimu na pracovisku si vyžaduje čas
TASR - 19. 11. 2021
Pre zavedenie režimu OTP na pracoviskách košické oceliarne U. S. Steel upozorňujú, že vzhľadom na charakter práce na zmeny, ako aj veľký počet ich zamestnancov potrebujú určitý čas.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov