Banky

SBA chce viesť konštruktívnu diskusiu o centrálnom registri účtov
- 10:31
Na Slovensku má vzniknúť centrálny register účtov, ktorého cieľom je zefektívniť vyšetrovanie závažnej trestnej činnosti.
Uhlíková stopa: Slováci pomohli vytvoriť unikátnu CO2 kalkulačku
- 6. 5. 2021 - Názory čitateľov (2)
Uhlíkovú stopu pomáha redukovať aj riešenie od slovenskej technologickej spoločnosti Vacuumlabs, ktorá vyvíja fintech riešenia pre firmy z celého sveta. Okrem pomoci pri vývoji kalkulačky prišla ak so softvérovým vývojárskym nástrojom, ktorý umožňuje bankám a ďalším firmám integrovať do svojich aplikácií údaje o ekologickej stope každej aktivity ich zákazníkov.
Jednoduchý prístup: Bitcoin tento rok v stovkách amerických bánk
- 5. 5. 2021 - Názory čitateľov (2)
Podľa kryptomenovej firmy NYDIG budú zákazníci niektorých amerických bánk už čoskoro môcť prostredníctvom svojich existujúcich účtov nakupovať, držať a predávať bitcoiny.
Slovákom pandémia pomohla viac ušetriť, ale zhoršila ich investičné návyky
- 4. 5. 2021 - Názory čitateľov (10)
Nožnice medzi novými vkladmi plynúcimi na bankové účty a investíciami do podielových fondov sa počas pandémie ešte viac roztvorili v neprospech investícií. Štatistiky NBS a Asociácie správcovských spoločností potvrdzujú, že počas pandémie sa prístup Slovákov k tvorbe úspor stal opäť konzervatívnejším.
Peniaze s dátumom spotreby: Programovateľné digitálne meny je možné zneužiť
- 29. 4. 2021 - Názory čitateľov (6)
Dejiny sú plné príkladov politických iniciatív, ktoré sa, nech už boli akokoľvek ušľachtilé alebo prísne koncipované, stali tupými nástrojmi rozsiahleho útlaku.
Európska investičná banka emituje digitálne dlhopisy za 100 miliónov eur
- 28. 4. 2021
Európska investičná banka použije technológiu blockchain na vydávanie dvojročných digitálnych dlhopisov, čo je najnovší signál rastúceho akceptovania kryptomien.
Fond J&T INVESTMENTS vstupuje na burzu  
- 28. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
J&T INVESTMENTS SICAV, fond kvalifikovaných investorov založený finančnou skupinou J&T, uvádza na Burzu cenných papierov v Prahe investičné akcie svojho podfondu J&T INVESTMENTS. S dvomi emisiami v eurách a v českých korunách sa začne obchodovať od pondelka 10. mája 2021. 
Socialistické plánovanie: Kam sa podela hroziaca banková kríza?
- 27. 4. 2021 - Názory čitateľov (26)
Keď zasiahla pandémia koronavírusu, situácia bola pochmúrna a odvtedy sa ešte viac zhoršila. Bankový systém naďalej pokrivkáva a zatiaľ nenastala žiadna kríza. Ako to vysvetliť?
Blokovania v eurozóne si už pravdepodobne nebudú vyžadovať zásahy centrálnej banky
- 21. 4. 2021
Zatiaľ bez zmeny politiky pandemického stimulačného programu. Posledné ekonomické údaje poukazujú na silnejšie oživenie hospodárstva, ako sa očakávalo.
Niektoré banky evidujú varovanie NBÚ o útokoch, ohrozenie priamo nepotvrdili
- 16. 4. 2021
Slovenská sporiteľňa (SLSP) varovanie Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) o ransomvérových útokoch na slovenské ciele zaregistrovala a tím jej bezpečnostných expertov situáciu pozorne monitoruje.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov