Banky

ČNB nezmenila úrokové sadzby
- 6. 8. 2020
Česká národná banka (ČNB) v súlade s očakávaním trhu nezmenila nastavenie menovej politiky. Banková rada ČNB ponechala vo štvrtok základnú dvojtýždňovú repo sadzbu na 0,25 %.
Objem úverov na bývanie ku koncu júla dosiahol 31,6 miliardy eur
- 4. 8. 2020 - Názory čitateľov (1)
Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol a ku koncu júla tohto roka dosiahol 31,6 miliardy eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem vzrástol o 239,6 milióna eur.
Strata Société Générale bola v 2. kvartáli výrazne vyššia, než sa čakalo
- 3. 8. 2020
Francúzsky finančný koncern Société Générale zostáva hlboko v červených číslach. Jeho strata za 2. kvartál bola výrazne vyššia než očakával trh a akcie sa oslabili.
Zisk BNP Paribas v 2. štvrťroku klesol, pre brexit vytvorí 400 miest v EÚ
- 31. 7. 2020
Francúzska banka BNP Paribas oznámila, že jej čistý zisk v 2. štvrťroku klesol. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, ktorá zasiahla francúzsku ekonomiku a negatívne ovplyvnila obchodovanie. Konkrétne zisk pripadajúci akcionárom banky sa za tri mesiace do konca júna znížil o 6,8 % na 2,30 miliardy eur z minuloročných 2,47 miliardy eur. Po vylúčení mimoriadnych položiek klesol zisk banky o 9,9 % na 2,36 miliardy eur.
Bankový sektor na Slovensku dosiahol v 1. polroku zisk 125 miliónov eur
- 31. 7. 2020
Zisk bankového sektora v prvom polroku tohto roka klesol o takmer 64 % na úroveň 125 miliónov eur. Hlavný vplyv na tomto vývoji mala podľa Slovenskej bankovej asociácie (SBA) zvýšená tvorba opravných položiek a bankový odvod.
Deutsche Bank zaznamenala v 2. kvartáli stratu, medziročne však prudko klesla
- 29. 7. 2020
Nemecká banka Deutsche Bank zaznamenala za 2. kvartál stratu napriek tomu, že sa jej podarilo zvýšiť príjmy a znížiť náklady. Na druhej strane, výsledok predstavuje podstatné zlepšenie v porovnaní s výsledkami za rovnaké obdobie minulého roka.
Zásobovanie bánk v eurozóne peniazmi sa v júni zrýchlilo, ale úvery sa spomalili
- 27. 7. 2020
Zásobovanie bánk v eurozóne peniazmi sa v júni zrýchlilo, ale tempo rastu úverov súkromnému sektoru sa naopak mierne spomalilo. Informovala o tom v pondelok Európska centrálna banka (ECB).
Banky opäť znížili úrokové sadzby: Expertka na úvery radí, ako refinancovať efektívne
- 24. 7. 2020
Úrokové sadzby pri úveroch na bývanie opäť klesajú, takže teraz je ten správny čas prehodnotiť hypotéku a v prípade, že sa vám to oplatí pristúpiť k refinancovaniu.
Obed zadarmo neexistuje
- 23. 7. 2020 - Názory čitateľov (7)
Vládne výdaje rastú, spoločne s dlhmi. Ekonomická teória založená na myšlienke, že vlády môžu prijať neobmedzené dlhy a nikdy ich nikto nebude musieť splácať, dnes už neznie nezmyselne. Peniaze strácajú hodnotu tlačením nových a politici sú povzbudzovaní, aby míňali čo najviac. Bývalý guvernér Centrálnej banky Indie stručne a jasne vysvetlil, prečo je tento postup veľmi nebezpečný.
Výsledková sezóna: Tradičné bankové služby boli menej ziskové, pomohlo obchodovanie na trhoch
- 19. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Veľké investičné fondy a banky sa pripravujú na výpadky v splácaní úverov a záväzkov. Zatiaľ však ešte dokážu veľmi dobre zarábať na poplatkoch za služby spojené s obchodovaním na burze.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov