Banky

Dvaja z piatich ľudí s úverom očakávajú zhoršenie finančnej situácie
- 11:16
Dvaja z piatich ľudí, ktorí v súčasnosti majú hypotekárny alebo spotrebný úver, si myslia, že ich schopnosť splácať tieto záväzky sa nasledujúce tri mesiace trochu alebo oveľa zhorší. Vyplýva to z aprílového prieskumu agentúry 2muse, ktorého sa zúčastnilo 319 respondentov. Výsledky prieskumu sa odrážajú aj v štatistikách Poštovej banky v súvislosti s odkladom splátok. Banka vyčíslila, že o túto formu pomoci už požiadali tisícky klientov.
Ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii
Môže sa stať, že pri vybavovaní žiadosti o pôžičku či úver na nové auto je vaša žiadosť zamietnutá a vy neviete prečo. Stačí sa párkrát opakovane oneskoriť so zaplatením vyúčtovania, nezadať trvalý príkaz pri zmene banky či pozabudnúť, že ste niekedy v minulosti ručili za pôžičku kamarátovi a stávate sa nevedomým dlžníkom. Poradíme vám, ako a kde zistiť informácie o vašej platobnej histórii.
Ako často menia banky poplatky?
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Ľudia všeobecne nemajú radi zmeny a v prípade konzervatívnych Slovákov, a takej oblasti akou je bankovníctvo, to platí dvojnásobne. Banky si toto nastavenie klientov dobre uvedomujú a preto míňajú svoje reklamné rozpočty na budovanie dojmu stabilného partnera.
Záporné úrokové sadzby: Fenomén voľného trhu
- 21. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Negatívne úrokové sadzby je niečo celkom neprirodzené. Negatívne úrokové sadzby sú niečo, čo by mohlo pomôcť. Ktorý z týchto dvoch protichodných názorov na záporné úrokové sadzby je správny?
Všetko naruby: Centrálna banka už netrestá, za úvery núka odmeny
- 20. 5. 2020 - Názory čitateľov (3)
Pandémia koronavírusu prinútila európsku a japonskú centrálnu banku, aby namiesto trestania bánk za to, že nečinne sedia na svojej hotovosti, ako to robia už roky, prešli k odmenám za poskytovanie pôžičiek. Informuje agentúra Reuters.
Záleží nám na vás, preto ponúkame pomocnú ruku
PR článok - 19. 5. 2020
Koronavírus ovplyvnil život každého z nás. Pravdepodobne nikto zatiaľ nevie odhadnúť, ako dlho sa budeme všetci z následkov pandémie zotavovať. Záleží nám na vás a preto vám chceme v čo najväčšej miere podať pomocnú ruku. Viacerí už možno opäť otvárate svoje prevádzky alebo sa vraciate do práce, váš život sa bude vracať do normálu ešte dlhý čas.
Japonský konglomerát SoftBank vykázal za rok 2019/20 rekordnú stratu
- 18. 5. 2020
Japonský konglomerát SoftBank v pondelok oznámil, že v uplynulom finančnom roku 2019/20 zaznamenal rekordnú stratu, keďže pandémia nového koronavírusu spôsobila problémy mnohým jeho firmám, zvlášť start-upu WeWork, ktorý sa špecializuje na zdieľanie kancelárskych priestorov.
EÚ hrozí žalobou, ak Nemecko spochybní zákonnosť programu nákupu dlhopisov ECB
- 13. 5. 2020 - Názory čitateľov (4)
Nemecko a EÚ sa ocitli uprostred eskalujúceho právneho súboja, ktorý by mohol spôsobiť pre eurozónu katastrofu.
BoE bude uvažovať aj o záporných úrokových sadzbách
- 12. 5. 2020
Britská centrálna banka (Bank of England, BoE) zrejme bude uvažovať o ďalšom uvoľnení menovej politiky, aby podporila zotavovanie ekonomiky z historického šoku spôsobenom novým koronavírusom. Bude však musieť analyzovať vedľajšie vplyvy negatívnych sadzieb, uviedol viceguvernér BoE Ben Broadbent.
Riziko precedensu: Rozsudok proti ECB spochybňuje stabilitu eurozóny
- 12. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Rozhodnutie nemeckého súdu viedlo k novým otázkam o budúcnosti eurozóny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov