Články jedného autora

Chcem uspieť na akciovom trhu: 10 otázok, ktoré by si mal položiť každý zodpovedný investor
- 20. 1. 2020
Je dobré držať sa maximálne možnej objektivity a vyhnúť sa klasickým chybám spôsobeným jednostranným pohľadom na vec. Byť skeptik medzi optimistami.
Aj malé finančné chyby môžu mať trvalé následky: 5 oblastí, ktorým včas nevenujeme potrebnú pozornosť
- 7. 1. 2020 - Názory čitateľov (6)
Málokto dokáže pripustiť, že robí chyby. Tobôž pokiaľ ide o financie. Väčšinou sú po ruke vždy nejaké ospravedlnenia, že vlastne nešlo o až tak zlé rozhodnutie. Avšak omnoho prospešnejšie by bolo chybu si priznať a následne sa z nej aj poučiť.
12 netradičných dní: Čo dostanete za 30 miliónov dolárov?
- 25. 12. 2019 - Názory čitateľov (5)
Space Adventures je akousi kozmickou cestovkou. Spája ľudí s prostriedkami, aby mohli letieť do vesmíru v rámci ruských vesmírnych programov. Stačí aby ste mali 30 miliónov USD a bolo k dispozícii voľné miesto na palube rakety.
Krajina šialeného bohatstva, kde je celá spoločnosť založená na zarábaní peňazí
- 15. 12. 2019 - Názory čitateľov (13)
Svadobná hostina, na ktorej vystúpila Diana Rossová. Syn, ktorému predné zuby vyrazila zátka z fľaše Dom Perignon. Alebo manžel, ktorý pri návšteve obchodu s topánkami žene navrhol, aby si vzala všetky a v každej farbe.
Peniaze pre všetkých: Základný garantovaný príjem vychádza lacnejšie, než by ste predpokladali
- 26. 9. 2019 - Názory čitateľov (28)
Chceme sa zbaviť chudoby, znížiť nerovnosť a zabezpečiť finančnú stabilitu vo svete neistých pracovných príležitostí? Prečo jednoducho nerozdávať všetkým dostatok peňazí na zabezpečenie základného chodu života?
Zmysluplný finančný plán: Otázka musí znieť prečo a nie čo
- 12. 5. 2019 - Názory čitateľov (2)
Každé finančné plánovanie začína stanovením si cieľov. Je to akýsi zoznam želaní a konkrétnych cieľov s konkrétnymi cenovkami a konkrétnymi termínmi. Ak X stojí toľko a toľko, musíte si z každej výplaty odložiť Y a kým si to budete môcť dovoliť, uplynie Z rokov.
Cena Bitcoinu pekne rástla, nezmeškali sme niečo?
- 11. 4. 2019 - Názory čitateľov (7)
Dopyt v podobe mánie už vyprchal, záujem investorov už dávno nie je jediným faktorom, ktorý hýbe cenou krytpomeny. Čo hľadať za volatilitou najrozšírenejšej kryptomeny?
Miliardár Branson: Na vyrovnanie nerovnosti v príjmoch stačí rozdávať hotovosť
- 5. 4. 2019 - Názory čitateľov (19)
Jedným z riešení nerovnosti v príjmoch je zavedenie základného garantovaného príjmu, tvrdí britský miliardár a podnikateľ Richard Branson.
Tabu ohrozujúce finančnú stabilitu: 6 spôsobov, ako ženy naučiť hovoriť o peniazoch
- 8. 3. 2019 - Názory čitateľov (3)
Hoci sú to silné stvorenia, neraz prevádzkujúce svoje rodinné firmy, starajúce sa o chod domácnosti a robiac väčšinu každodenných nákupov a rozpočtových rozhodnutí, ak príde reč na peniaze, cítia sa nepríjemne. Nechcú diskutovať o finančných záležitostiach dokonca ani s finančnými poradcami.
Päťbodový plán na zabezpečenie vašich osobných financií
- 28. 2. 2019 - Názory čitateľov (2)
Väčšina zdrojov z Wall Street je zameraná na pomoc inštitucionálnym investorom na ich ceste za bohatstvom. My ostatní dostávame len okresané verzie rád a pohľadov. To ale nie je to, čo potrebujeme.
Strana 1 z 10Staršie