Články jedného autora

Hazard v meste: Tisíc eur pre každého, nie predvolebný guláš
- 11:45
Macau je domovom pre jedny z najväčších kasín sveta. Ale nie sú to len šťastní hráči, ktorí si vďaka nim naplnia vrecká. Od roku 2008 mestská vláda poskytuje svojim obyvateľom jednorazovú ročnú finančnú podporu. Tento rok je to zatiaľ historicky najviac, v prepočte 1090 eur.
1,3 bilióna dolárov: Trh s pôžičkami sa mení, hrozba kolapsu rastie
- 11:10
Aj desať rokov po globálnej finančnej kríze sa investori stále správajú rizikovo, keďže hľadajú aktíva s vysokým výnosom ako protiváhu na desaťročie nízkych úrokových sadzieb vyvolané krokmi centrálnych bánk v reakcii na krízu.
Tim Cook: Voľný trh nefunguje, regulácia je nevyhnutná
- 09:27
Tim Cook, generálny riaditeľ Apple je presvedčený, že sa blíži regulácia technologických spoločností. Dôvodom podľa neho je, že voľný trh nefunguje.
Ľutujete, že ste si nenašetrili viac, keď ste ešte mohli?
Dokážete ušetriť dosť? Pravdepodobne nie. Je to jedna z týchto otázok, ktorá sa zdá, že má iba jednu odpoveď. Podobne ako otázky typu, či by ste mali konzumovať menej cukru a viac sa hýbať. Ale ekonómovia sa rozchádzajú v názoroch, či väčšina ľudí skutočne nedokáže sporiť. Rovnako nevedia, prečo ľudia, ktorí by mali šetriť viac, dostatočne nešetria. Dôvod, prečo je tomu tak, presahuje mantinely akademickej zvedavosti. Určuje politiku, ktorá môže ovplyvniť náš život.
Bez talentov: Banky už nasledujúcich 20 rokov neprežijú
- včera o 00:35 - Názory čitateľov (9)
Nedostatočný prístup ku kapitálu? Nie. Vysoko zdanené a regulované podnikanie? Kdeže. Wiktor Schmidt, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Netguru, tvrdí, že banky neskrachujú kvôli ekonomike, ale nedokážu prežiť, pretože nevedia prilákať a udržať si talentovaných vývojárov.
Rastie, padá: Čo vyvoláva pohyby na akciovom trhu?
- 17. 11. 2018 - Názory čitateľov (4)
V časoch ako je tomu aj dnes, keď začnú akciové trhy klesať, vynorí sa množstvo zaujímavých teórií, vysvetľujúcich čo treba za tým vidieť. Skutočnosť je taká, že akciový trh je organizmus, ktorý sa vyvíja. A nie je to vždy podľa našich predstáv.
Trh kryptomien klesol, pravdepodobne kvôli sporom v komunite
- 16. 11. 2018 - Názory čitateľov (2)
Posledné týždne vo svete kryptomien boli čo sa týka ceny pomerne nudné. Bitcoin sa pohyboval na úrovni okolo 6400 dolárov a výraznejšie sa nehýbal ani jedným a ani druhým smerom. Problém nastal pred pár dňami, keď sa cena bitcoinu náhle prepadla na úroveň okolo 5500 dolárov. A spolu s ňou sa prepadla aj väčšina trhu, ako už býva zvykom.
Koľko času musíme odpracovať, aby sme si zarobili na svoje bežné výdavky
- 16. 11. 2018 - Názory čitateľov (15)
Porovnaním priemerných nominálnych miezd a cien vybraných tovarov, analytický tím Poštovej banky vypočítal, koľko mesiacov, dní, hodín či minút museli Slováci odpracovať na kúpu vybraných tovarov v roku 1989 a koľko v súčasnosti.
Giving Pledge: Ten, kto má najviac, zatiaľ nepodpísal
- 16. 11. 2018
Jeff Bezos je najbohatší muž v sektore technológií, v USA aj vo svete. A ak budú pokračovať súčasné trendy, bude ešte oveľa bohatší. Za posledných 12 mesiacov zdvojnásobil svoje čisté imanie, a to v takej miere, čo ho posúva niekam úplne inde od akéhokoľvek iného miliardára. Niektoré výpočty naznačujú, že jeho bohatstvo sa môže zvýšiť na 260 miliónov dolárov za jediný deň, čo by do konca roka 2018 znamenalo len o niečo menej ako 200 miliárd dolárov.
Už žiadne mince ani bankovky: Cesta k bezhotovostnej spoločnosti môže vyzerať rôzne
- 16. 11. 2018 - Názory čitateľov (23)
Digitalizácia fyzických peňazí je globálnym trendom, postup ale ani z ďaleka nie je jednotný. Niektoré krajiny si vyvinuli vlastnú platobnú technológiu, aby nahradili papiere zdobené panovníkmi, či mŕtvymi prezidentmi. Inde, kvôli stále živým spomienkam na finančnú krízu a trvalé návyky, sa fyzická mena stále teší veľkej popularite.
Strana 1 z 10Staršie