Články jedného autora

Bola príliš drahá: V Nemecku musia bonus na elektrický automobil Tesla S vrátiť
- 01:18
Prídu noví majitelia Tesla S o niekoľko tisíc eur? Niektorí kupujúci v Nemecku zrejme áno. Vláda rozhodla, že musia okamžite vrátiť stimuly, ktoré získali pri zakúpení modelu Tesla S. Ide o 4650 eur.
Ekonómovia Bieleho domu: Federálne programy pomohli zastaviť chudobu, je čas ich ukončiť
- 00:59
Spojené štáty dosiahli neuveriteľný pokrok v oblasti znižovania chudoby za posledné desaťročia. Oficiálne štatistiky chudoby ale žiaden úspech nezaznamenali.
Keď niekto vo vašom mene kúpi ten najdrahší čedar na webe, bude už príliš neskoro
- 00:33
Predaj ukradnutých osobných údajov je pre hackerov veľký biznis. Kyber​​zločinci kupujú tieto informácie, aby sa pokúsili prihlásiť na webové stránky, kde môžu získať niečo cenné. Nemusí to byť nutne hotovosť, stačia aj nalietané míle, alebo drahé syry. Čítate správne, áno, syry.
Ticho, prosím: Supermarket zavádza špeciálnu hodinu pre pokojnejšie nákupy
- 00:13
Jeden z najväčších britských reťazcov zaviedol týždennú tichú hodinu. Vychádza v ústrety zákazníkom, ktorých odrádza od nakupovania hluk, napríklad z radov autistov.
Všetky transakcie on-line: Virtuálne bankovníctvo otrasie jedným y najväčších finančných centier
- včera o 10:57
Hongkong sa pripravuje na príchod virtuálnych bánk, finančný regulátor by mohol prvé licencie udeliť už v tomto roku. Prísne predpisy ale obmedzujú konkurencieschopnosť nových hráčov.
Najčastejším liekom proti stresu je nákup oblečenia
- včera o 10:14 - Názory čitateľov (1)
Rôzne štúdie hovoria o tom, že ľudia často nakupujú vtedy, keď sú smutní alebo nahnevaní. Alebo sa cítia osamelí. Medzi najčastejšie emócie, ktoré nás nútia nakupovať viac než by sme chceli, patrí stres a úzkosť.
The Economist: Sociálny štát nie sú koláče bez práce, je zásadný aj pre kapitalizmus
- včera o 09:39
Sociálny štát nie je dielom socializmu, vychádza z myšlienok liberalizmu. Cieľom bolo dať ľuďom istotu toho, že môžu žiť tak, ako chcú. Časom sa ale sociálne štáty odklonili od svojich liberálnych princípov, na ktorých boli vytvorené. A práve tieto princípy by sa mali znovu oprášiť, píše The Economist.
Investovať do toho, čo poznáte, je nebezpečnejší nápad, než si myslíte
- včera o 00:46 - Názory čitateľov (2)
Jedna z najčastejších finančných rád, s ktorými sa môžete stretnúť, je, že by ste mali "investovať do toho, čo poznáte". Táto rada je založená na filozofii slávnych investorov, ako je aj Warren Buffett, ktorý pripisuje dosiahnutý úspech svojmu "okruhu kompetencií". Avšak mnohí investori často nesprávne interpretujú a nesprávne aplikujú túto filozofiu.
Je tak bohatý, že by si mohol kúpiť niekoľko svetových akciových trhov
- včera o 00:33 - Názory čitateľov (1)
Tento týždeň čisté imanie zakladateľa spoločnosti Amazon, Jeffa Bezosa, dosiahlo 150 miliárd dolárov. Bill Gates, druhý najbohatší človek planéty má podľa Forbes majetok v hodnote 94 miliárd dolárov. Bezos sa prvýkrát objavil na zozname Forbes v roku 1998 s majetkom vo výške 1,6 miliardy dolárov.
Briti by radšej zostali v EÚ, než by volili Brexit bez dohody
- 18. 7. 2018 - Názory čitateľov (3)
V novom prieskume sa zistilo, že britská verejnosť by radšej zostala v EÚ, než by akceptovala formu Brexitu bez dohody s úniou, akú presadzujú konzervatívni zástancovia Brexitu.
Strana 1 z 10Staršie