Články jedného autora

Všetko digitálne: Nárast e-obyvateľstva už prekonáva pôrodnosť
- 00:47
Tak, ako aj mnohé iné európske krajiny, aj Estónsko čelí klesajúcej pôrodnosti a ekonomickým tlakom, ktoré s ňou súvisia. Výsledkom je, že virtuálni obyvatelia pribúdajú rýchlejšie ako pôvodné obyvateľstvo tejto pobaltskej krajiny.
Nároky zákazníkov aj nové technológie: Radikálne zmeny v predajných kanáloch dokážu neraz prekvapiť
- včera o 00:29
Spotrebiteľské správanie sa mení a výrobcovia sa mu musia prispôsobiť. Každý však k meniacim sa časom pristupuje individuálne.
Až tisíc dolárov denne za konzumáciu pizze, navyše ide o prácu z domu
- 21. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Firma na prenosné piecky na pizzu hľadá ochutnávačov. Pre túto prácu budete musieť vyrábať vlastnú pizzu, či už na základe experimentov s vlastnými receptúrami, alebo dodržiavaním tej od spoločnosti a následným vylepšovaním. Okrem toho, že firma zaplatí ingrediencie, ponúka aj plat od 300 do 1000 dolárov denne.
Európske bankovníctvo má stále veľký problém s praním špinavých peňazí
- 21. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Najskôr to bola HSBC. Potom ING. Aktuálne Danske Bank. Nie je to preto, že predpisy Európskej únie proti praniu špinavých peňazí sú slabé. Je to z dôvodu, že ich dodržiavanie sa slabo vynucuje. Regulácia je roztrieštená a nekonzistentná.
Pracovné miesta zrušené automatizáciou: Slovensko najviac ohrozené v rámci OECD
- 21. 9. 2018 - Názory čitateľov (7)
Stredná a východná Európa bude v nasledujúcich rokoch čeliť významnému vplyvu automatizácie a náhrade mnohých súčasných pracovných miest strojmi. Najvýraznejšie by to podľa najnovších údajov OECD (Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj) malo postihnúť Slovensko.
Ekonomická nostalgia: Lepšie už bolo, budúcnosť je bezútešná
- 21. 9. 2018 - Názory čitateľov (8)
Desať rokov po finančnej kríze výskumníci Pew požiadali ľudí v 27 krajinách, ktoré zastupujú dve tretiny svetového HDP, aby sa vyjadrili o tom, ako vidia budúcnosť svojej domácej ekonomiky. Výsledky sú zúfalé.
Stovka víťazí: Proti možnej kríze sa bránime úsporou pod matracom
- 21. 9. 2018 - Názory čitateľov (5)
Vo svete kryptomien a mobilných platieb sa hotovosť stala populárnejšou než kedykoľvek predtým. Môže za to aj stodolárová bankovka.
Pokuta pre Danske Bank by mohla dosiahnuť 8 miliárd dolárov, tvrdí konkurencia
- 20. 9. 2018
Danske Bank, najväčšia banka v Dánsku, bola zapletená do škandálu v súvislosti s praním špinavých peňazí. Ak banku uznajú vinnou z akéhokoľvek priestupku, pravdepodobne to bude znamenať vysokú pokutu. Podľa jedného odhadu až 53 miliárd dánskych korún.
Traja v tom: Ponziho schémou získali 364 miliónov dolárov, aj od bankárov!
- 20. 9. 2018 - Názory čitateľov (1)
Bugatti Veyron, súkromné lietadlo, či diamantový prsteň v hodnote 330 000 dolárov. FED obvinil troch mužov , že pomocou Ponziho schémy vylákali od 400 obetí z celého sveta 364 miliónov dolárov a použili ich na financovanie svojho okázalého životného štýlu.
Celosvetový rast dosiahol vrchol, tvrdí OECD
- 20. 9. 2018 - Názory čitateľov (2)
Hlavná ekonómka OECD označila politiku, financie, protekcionizmus a slabosť rozvíjajúcich sa trhov za riziká rastu. Pozornosť si vyžaduje aj Taliansko a Brexit.
Strana 1 z 10Staršie