Články jedného autora

Peniaze pre všetkých: Základný garantovaný príjem vychádza lacnejšie, než by ste predpokladali
- 26. 9. 2019 - Názory čitateľov (28)
Chceme sa zbaviť chudoby, znížiť nerovnosť a zabezpečiť finančnú stabilitu vo svete neistých pracovných príležitostí? Prečo jednoducho nerozdávať všetkým dostatok peňazí na zabezpečenie základného chodu života?
Zmysluplný finančný plán: Otázka musí znieť prečo a nie čo
- 12. 5. 2019 - Názory čitateľov (2)
Každé finančné plánovanie začína stanovením si cieľov. Je to akýsi zoznam želaní a konkrétnych cieľov s konkrétnymi cenovkami a konkrétnymi termínmi. Ak X stojí toľko a toľko, musíte si z každej výplaty odložiť Y a kým si to budete môcť dovoliť, uplynie Z rokov.
Cena Bitcoinu pekne rástla, nezmeškali sme niečo?
- 11. 4. 2019 - Názory čitateľov (7)
Dopyt v podobe mánie už vyprchal, záujem investorov už dávno nie je jediným faktorom, ktorý hýbe cenou krytpomeny. Čo hľadať za volatilitou najrozšírenejšej kryptomeny?
Miliardár Branson: Na vyrovnanie nerovnosti v príjmoch stačí rozdávať hotovosť
- 5. 4. 2019 - Názory čitateľov (19)
Jedným z riešení nerovnosti v príjmoch je zavedenie základného garantovaného príjmu, tvrdí britský miliardár a podnikateľ Richard Branson.
Tabu ohrozujúce finančnú stabilitu: 6 spôsobov, ako ženy naučiť hovoriť o peniazoch
- 8. 3. 2019 - Názory čitateľov (3)
Hoci sú to silné stvorenia, neraz prevádzkujúce svoje rodinné firmy, starajúce sa o chod domácnosti a robiac väčšinu každodenných nákupov a rozpočtových rozhodnutí, ak príde reč na peniaze, cítia sa nepríjemne. Nechcú diskutovať o finančných záležitostiach dokonca ani s finančnými poradcami.
Päťbodový plán na zabezpečenie vašich osobných financií
- 28. 2. 2019 - Názory čitateľov (2)
Väčšina zdrojov z Wall Street je zameraná na pomoc inštitucionálnym investorom na ich ceste za bohatstvom. My ostatní dostávame len okresané verzie rád a pohľadov. To ale nie je to, čo potrebujeme.
Švédske víťazstvo nad prekliatím: Recept na spokojný život po výhre v lotérii
- 24. 2. 2019 - Názory čitateľov (3)
Ukazuje sa, že peniaze sú kľúčom k šťastiu, pokiaľ ich neminiete. Nová štúdia švédskych víťazov lotérie zistila, že výhra jackpotu zvyšuje šťastie a spokojnosť so životom tým, že zmierňuje finančný stres. Predchádzajúce štúdie tvrdili, že radosť z víťazstva sa časom rozptýli alebo že dokonca vedie k zhoršeniu zdravotného stavu.
Emocionálna záťaž: Stresujú vás peniaze? Vráťte sa do svojho detstva!
- 14. 2. 2019 - Názory čitateľov (1)
Aké sú vaše detské spomienky na peniaze? Aké boli v tomto smere vaše pozitívne a negatívne vzory? Čo ste sa od nich dozvedeli o peniazoch? Každý má svoj vlastný príbeh.
Príjmová nerovnosť a platový strop: Koľko si v skutočnosti zaslúži generálny riaditeľ
- 13. 2. 2019 - Názory čitateľov (21)
V kapitalizme kope každý sám za seba. Z neúprosného úsilia dosiahnuť vlastný záujem ale nakoniec profitujú všetci. Myšlienka minimálnej mzdy podkopáva samotnú slobodu, ktorú má otvorený trh garantovať. Podobne aj myšlienka, že by mala existovať maximálna mzda.
Buďte v strehu: 6 spôsobov, ako podvodníci ovplyvňujú neskúsených investorov
- 28. 1. 2019 - Názory čitateľov (4)
Zlí finanční poradcovia, samozvaní guruovia, brokeri, prípadne len obyčajní podvodníci. Všetci majú niekoľko obľúbených spôsobov, ktorými presviedčajú neskúsených investorov, aby práve im zverili svoje peniaze.
Strana 1 z 10Staršie