Články jedného autora

Ekonómovia ECB tvrdia, že dokážu jednoducho predpovedať vývoj kurzov
Vytváranie prognózovanie je neoddeliteľnou súčasťou práce mnohých ekonómov a hodnotným nástrojom verejnej politiky. Problémom je, že prognózy sú veľmi často nesprávne. Ta ako to hovorí aj slávny citát: "Je ťažké robiť predpovede, najmä ak ide o budúcnosť."
284 luxusných kabeliek: Márnivosť, či rozumné investičné rozhodnutie?
- 01:45
Malajzijská polícia minulý týždeň zabavila 284 luxusných kabeliek z rezidencií bývalého malajzijského premiéra Najiba Razaka. Kabelky sú považované za majetok Najibovej manželky Rosmah Mansorovej, ktorá je známa tým, že holduje jednej značke a určitému štýlu.
Keď hrozí pád: Na medvedí trh sa pripravte už počas korekcie
- 00:40
Prepady sú nevyhnutné a potrebné pre zachovanie zdravých trhov. Investori samozrejme nejasajú keď k takémuto prepadu dôjde. Zatiaľ, čo korekcie sú bežné a krátkodobé, medvedí trend má zvyčajne hlbší dopad na úspory aj život ako taký. Opatrenia na zmiernenie rizika by sa teda mali zamerať predovšetkým na možnosť medvedieho trendu a nie na korekcie.
Peniaze sa už kradnúť nedajú: Ako vyzerá kriminalita v bezhotovostnej spoločnosti
Bolo to práve Švédsko, ktoré sa v roku 1661 stalo prvou európskou krajinou, ktorá uviedla n trh bankovky. Teraz, o niekoľko storočí neskôr, sa chce stať prvou bezhotovostnou ekonomikou, preto postupne upúšťa od využívania fyzických peňazí. Čo sa bude kradnúť, keď sa krajina úplne zbav hotovosti?
My všetci školopovinní: Polícia pokutuje rodiny, ktoré odchádzajú príliš skoro na dovolenku
- včera o 00:59 - Názory čitateľov (2)
Nemecké orgány berú školskú dochádzku skutočne vážne, dokazujú to aj praktiky proti rodičom, ak ich deti vo veku od 6 do 16 rokov nie sú v škole, hoci by tam byť mali.
Peniaze by mohli rásť všade vôkol: Dilema medzi ekonomikou a morálkou
- včera o 00:24 - Názory čitateľov (2)
Prechod na legálne pestovanie marihuany vyvolal zmiešané reakcie a rozsiahlu diskusiu medzi dvoma tábormi. Rovnako ako v mnohých ďalších krajinách, sa marihuana často spája s obchodovaním s drogami a zneužívaním návykových látok. Lenže v Zimbabwe už požiadalo 350 pestovateľov o udelenie licencie na pestovanie kanabisu v nádeji, že im to prinesie tučné príjmy.
Verejná správa na Slovensku a blockchain
- včera o 00:05 - Názory čitateľov (2)
Finančná správa by rada blockchain implementovala. Najlepšie taký, ktorý by dokázal zvýšiť efektívnosť výberu daní.
Ponuka pre reštaurácie: Za necelých 500 eur vám napíšeme falošné recenzie
- včera o 00:01
Istá ruská marketingová agentúra prišla s novou službou. Vytvorí falošné kladné recenzie pre reštaurácie na TripAdvisor. Služba stojí 570 USD a jej cieľom je prilákať turistov počas Svetového pohára FIFA v Rusku.
UBS: 100 dolárová ropa bude pre svet predstavovať problém 100 miliárd dolárov
- 23. 5. 2018 - Názory čitateľov (4)
Ceny ropy by mohli podľa analytikov banky UBS stúpnuť na 100 dolárov za barel, čo by bolo výsledkom kombinácie silnej globálnej spotreby, obmedzenia zo strany OPECu a geopolitickej a sankčnej neistoty. Takéto vysoké ceny by mohli mať obrovské hospodárske dôsledky, dokonca by mohli signalizovať recesiu v USA. Práve výkyvy cien ropy totiž predchádzali piatim z ostatných šiestich recesií v USA.
Šéf ruskej VTB Bank: Tretia svetová vojna ma znepokojuje viac ako ekonomické sankcie
- 23. 5. 2018 - Názory čitateľov (5)
Diplomatické napätie a agresívna politika USA voči Rusku sú viac znepokojujúce ako sankcie, uviedol v utorok prezident jedného z najväčších ruských veriteľov.
Strana 1 z 9Staršie