Články jedného autora

9 tipov ako efektívne sporiť: Položte si tieto otázky a prehodnoťte svoje doterajšie priority
- 2. 1. 2021 - Názory čitateľov (14)
Každý kto chce sporiť, si zvolí takú formu, aká mu vyhovuje. Do úvahy sa väčšinou berú viaceré faktory, ako je dĺžka sporenia, jeho účel a predpokladaná cieľová suma. Kritériom je samozrejme aj miera akceptácie rizika.
Poďme na to inak: Prepitné nemá z ekonomického hľadiska zmysel
- 28. 12. 2020 - Názory čitateľov (16)
Systém platenia prepitného je pre reštaurácie nevýhodný. Väčšina ľudí si myslí, že ide o ekonomickú transakciu medzi zákazníkom a čašníkom v ktorej je obsluhujúci personál zodpovedný za kvalitu stolovania. Takéto vysvetlenie je ale nesprávne. Reštaurácie neraz fungujú na hranici svojich možností.
8 finančných ponaučení, ktoré by ste mali odovzdať svojim deťom
- 26. 12. 2020 - Názory čitateľov (4)
Testy základov finančnej gramotnosti na školách nedopadli dobre. Vzdelávacia aktivita v tomto smere padá na plecia rodičov. Nie je to jednoduché naučiť ich sporiť, plánovať si rozpočet či investície a upozorniť ich na to, čo môže spôsobiť dlh.
Finančná dospelosť: Niektorí ľudia zostanú deťmi do smrti, hoci by to dokázali zmeniť
- 18. 12. 2020 - Názory čitateľov (16)
Opýtajte sa 10 ľudí na definíciu "finančnej dospelosti" a dostanete 10 rôznych odpovedí. Možno je to prvá práca na plný úväzok, kúpa nehnuteľnosti alebo podanie prvého daňového priznania. Sú to konkrétne momenty, ktoré signalizujú zrelosť a nezávislosť.
Dlhodobé investície: 8 faktorov, ktoré najviac ovplyvňujú návratnosť
- 7. 12. 2020 - Názory čitateľov (1)
Nie je vôbec jednoduché zadefinovať najdôležitejšie faktory, ktoré ovplyvňujú návratnosť investícií od chvíle, keď človek začne investovať a sporiť, do momentu, kedy začne svoje úspory čerpať.
Chcem uspieť na akciovom trhu: 10 otázok, ktoré by si mal položiť každý zodpovedný investor
- 20. 1. 2020
Je dobré držať sa maximálne možnej objektivity a vyhnúť sa klasickým chybám spôsobeným jednostranným pohľadom na vec. Byť skeptik medzi optimistami.
Aj malé finančné chyby môžu mať trvalé následky: 5 oblastí, ktorým včas nevenujeme potrebnú pozornosť
- 7. 1. 2020 - Názory čitateľov (6)
Málokto dokáže pripustiť, že robí chyby. Tobôž pokiaľ ide o financie. Väčšinou sú po ruke vždy nejaké ospravedlnenia, že vlastne nešlo o až tak zlé rozhodnutie. Avšak omnoho prospešnejšie by bolo chybu si priznať a následne sa z nej aj poučiť.
12 netradičných dní: Čo dostanete za 30 miliónov dolárov?
- 25. 12. 2019 - Názory čitateľov (5)
Space Adventures je akousi kozmickou cestovkou. Spája ľudí s prostriedkami, aby mohli letieť do vesmíru v rámci ruských vesmírnych programov. Stačí aby ste mali 30 miliónov USD a bolo k dispozícii voľné miesto na palube rakety.
Krajina šialeného bohatstva, kde je celá spoločnosť založená na zarábaní peňazí
- 15. 12. 2019 - Názory čitateľov (13)
Svadobná hostina, na ktorej vystúpila Diana Rossová. Syn, ktorému predné zuby vyrazila zátka z fľaše Dom Perignon. Alebo manžel, ktorý pri návšteve obchodu s topánkami žene navrhol, aby si vzala všetky a v každej farbe.
Peniaze pre všetkých: Základný garantovaný príjem vychádza lacnejšie, než by ste predpokladali
- 26. 9. 2019 - Názory čitateľov (28)
Chceme sa zbaviť chudoby, znížiť nerovnosť a zabezpečiť finančnú stabilitu vo svete neistých pracovných príležitostí? Prečo jednoducho nerozdávať všetkým dostatok peňazí na zabezpečenie základného chodu života?
Strana 1 z 10Staršie