Články jedného autora

Tabu ohrozujúce finančnú stabilitu: 6 spôsobov, ako ženy naučiť hovoriť o peniazoch
- 8. 3. 2019 - Názory čitateľov (3)
Hoci sú to silné stvorenia, neraz prevádzkujúce svoje rodinné firmy, starajúce sa o chod domácnosti a robiac väčšinu každodenných nákupov a rozpočtových rozhodnutí, ak príde reč na peniaze, cítia sa nepríjemne. Nechcú diskutovať o finančných záležitostiach dokonca ani s finančnými poradcami.
Päťbodový plán na zabezpečenie vašich osobných financií
- 28. 2. 2019 - Názory čitateľov (2)
Väčšina zdrojov z Wall Street je zameraná na pomoc inštitucionálnym investorom na ich ceste za bohatstvom. My ostatní dostávame len okresané verzie rád a pohľadov. To ale nie je to, čo potrebujeme.
Švédske víťazstvo nad prekliatím: Recept na spokojný život po výhre v lotérii
- 24. 2. 2019 - Názory čitateľov (3)
Ukazuje sa, že peniaze sú kľúčom k šťastiu, pokiaľ ich neminiete. Nová štúdia švédskych víťazov lotérie zistila, že výhra jackpotu zvyšuje šťastie a spokojnosť so životom tým, že zmierňuje finančný stres. Predchádzajúce štúdie tvrdili, že radosť z víťazstva sa časom rozptýli alebo že dokonca vedie k zhoršeniu zdravotného stavu.
Emocionálna záťaž: Stresujú vás peniaze? Vráťte sa do svojho detstva!
- 14. 2. 2019 - Názory čitateľov (1)
Aké sú vaše detské spomienky na peniaze? Aké boli v tomto smere vaše pozitívne a negatívne vzory? Čo ste sa od nich dozvedeli o peniazoch? Každý má svoj vlastný príbeh.
Príjmová nerovnosť a platový strop: Koľko si v skutočnosti zaslúži generálny riaditeľ
- 13. 2. 2019 - Názory čitateľov (21)
V kapitalizme kope každý sám za seba. Z neúprosného úsilia dosiahnuť vlastný záujem ale nakoniec profitujú všetci. Myšlienka minimálnej mzdy podkopáva samotnú slobodu, ktorú má otvorený trh garantovať. Podobne aj myšlienka, že by mala existovať maximálna mzda.
Buďte v strehu: 6 spôsobov, ako podvodníci ovplyvňujú neskúsených investorov
- 28. 1. 2019 - Názory čitateľov (4)
Zlí finanční poradcovia, samozvaní guruovia, brokeri, prípadne len obyčajní podvodníci. Všetci majú niekoľko obľúbených spôsobov, ktorými presviedčajú neskúsených investorov, aby práve im zverili svoje peniaze.
Láska k číslam: Prečo je Uber vysnívaným svetom ekonómov
- 25. 1. 2019 - Názory čitateľov (5)
Ekonómovia milujú Uber ako matka miluje svoje dieťa, ako technologickí blázni milujú Elona Muska. Ekonómovia milujú Uber, pretože je najbližšie k tomu, ako dostať ekonomickú teóriu z učebníc do praxe. Uber vytvoril masívny otvorený trh, riadený predovšetkým silou ponuky a dopytu.
Peniaze na prevratné objavy: Rizikovým kapitálom proti starnutiu
- 4. 1. 2019 - Názory čitateľov (4)
Tak. A sme opäť o rok starší. Povzdychnutie, ktoré robí väčšinou zrelšia generácia. Ale zdá sa, že o starnutie trápi aj mladých. Len 24-ročná Laura Demingová sa snaží ostatných sedem rokov oslovovať vedcov a podnikateľov, ktorých spája spoločný záujem. Dosiahnuť dlhší a zdravší život.
Tam, kde to funguje: Prečo môžu holandskí a dánski dôchodcovia pokojne spávať
- 2. 1. 2019 - Názory čitateľov (25)
Dôchodok je relatívne moderný koncept, ale je aj drahý. Žiadna krajina nevie, ako by sa dala financovať tretina života obyvateľstva po opustení pracovného trhu. Niektoré krajiny však majú lepšie systémy než iné.
31 otázok, ktoré by ste si mali položiť sami
- 31. 12. 2018 - Názory čitateľov (3)
Keď nevieme, tak sa opýtame. Platí to aj v oblasti financií. Odborníci všetkého druhu presne vedia, či potrebujeme práve túto konkrétnu akciu, mať tento model auta, alebo sa nám hodí práve takéto dispozičné riešenie ponúkanej novostavby. Ale skutočne je to tak?
Strana 1 z 10Staršie