Termínované vklady

Konzervatívne investovanie oberá Slovákov o stovky až tisícky eur ročne
- 20. 11. 2017 - Názory čitateľov (3)
Slováci svoje úspory zhodnocujú veľmi konzervatívne. Buď majú finančné prostriedky uložené na bežnom či termínovanom účte, alebo investujú do depozitných a dlhopisových fondov. Ročne sa pritom oberajú o stovky až tisícky eur. Zhodnocovanie ich úspor totiž týmto spôsobom nevynáša toľko, ako keby investovali napríklad do akciových fondov.
Výhodnejšie alternatívy k termínovaným vkladom: Na čo si dať pozor?
- 14. 9. 2017
Peniaze uložené v bankách na vkladových produktoch v súčasnosti strácajú na hodnote. Výhodnejšie formy zhodnocovania peňazí aktuálne ponúkajú kombinované termínované vklady a korporátne dlhopisy.
SNB nezmenila expanzívnu menovú politiku
TASR - 15. 6. 2017
Švajčiarska národná banka (SNB) dnes podľa očakávania nezmenila svoju expanzívnu menovú politiku a ani kľúčové úrokové sadzby, ktoré ponechala v zápornom pásme.
Mladí chcú zhodnocovať svoje úspory a stále využívajú aj pobočky bánk
Až 69 % mladých Slovákov chce dlhodobo zhodnocovať svoje ušetrené peniaze a takmer polovica mladej generácie využíva pobočky na získavanie informácií. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, ktorý tak vyvracia zažité predsudky ľudí o financiách a svojej banke.
Podiel termínovaných vkladov na celkových vkladoch klesá
Kým pred tromi rokmi bol podiel termínovaných vkladov na celkových vkladoch v bankách 55 %, v súčasnosti je to menej ako 38 %.
Ženy sporia častejšie ako muži
TASR - 28. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Slováci začali výraznejšie sporiť a šetria si najrýchlejšie spomedzi celej eurozóny. V porovnaní s minulosťou si svoje úspory intenzívnejšie presúvajú z termínovaných vkladoch na sporiace účty.
Slovenské domácnosti ušetrili v priemere desatinu príjmov
Svoje úspory najčastejšie vkladali na termínované vklady.
Slováci sa v 1. polroku zadlžovali v bankách viac ako vlani
Slováci sa v prvom polroku tohto roka zadlžovali viac ako vlani. Celkový objem úverov obyvateľstvu totiž dosiahol 26,29 miliardy eur.
Takmer 80 % úverov obyvateľstvu ide na nehnuteľnosti
SITA - 19. 8. 2016
Z celkového objemu úverov obyvateľstvu ku koncu prvého polroka v sume vyše 26 mld. eur smerovali takmer štyri pätiny do financovania nehnuteľností.
OTP Banka Slovensko dosiahla v 1. polroku zisk 2,78 milióna eur
TASR - 4. 8. 2016
Zisk OTP Banky Slovensko sa v prvom polroku tohto roka medziročne zvýšil z 1,51 milióna eur na 2,78 milióna eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov