Články jedného autora

Startupy a nožnice nerovnosti: Ako bohatli ľudia v minulosti a ako dnes
- 00:28
Časopis Forbes každoročne od roku 1982 zverejňuje zoznam najbohatších jedincov. Ak porovnáme 100 najbohatších ľudí v roku 1982 so 100 najbohatšími ľuďmi v roku 2020, všimneme si veľké rozdiely.
Jediný graf: Západná Európa je aktuálne najväčším svetovým investorom do batérií
- včera o 13:58 - Názory čitateľov (1)
V roku 2020 analytici spoločnosti Fitch Solutions zaznamenali 37 výrobných projektov pre EV batérie a súvisiace komponenty a materiály v hodnote 21,04 miliárd dolárov.
Stromy nevidia: Technologickí miliardári posadnutí klimatickými zmenami
- včera o 00:30 - Názory čitateľov (6)
Trojica najbohatších technologických miliardárov na svete sa všemožne snaží vyvinúť nové technológie, ktoré pomôžu znížiť emisie oxidu uhličitého. Je všeobecne známe, že stromy dokážu v tomto smere byť naozaj efektívne, ale zalesňovanie je na ich zozname relatívne nízko.
Boháčom za jedinú noc: 4 otázky, ktoré vám pomôžu nezblázniť sa
- 18. 4. 2021 - Názory čitateľov (4)
Vo svete filmu sa môžete stať hviezdou za noc. Niekomu sa to podarí skôr, inému v zrelšom veku, príkladov je hneď niekoľko. Čo však, ak extrémne rýchlo zbohatnete?
Coinbase je na burze, spôsobila ošiaľ. Týždeň vo svete
- 17. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
Spoločnosť Coinbase sa v minulom roku stala veľmi ziskovou, keď viac ako o dvojnásobok zvýšila príjmy zo 483 mil. na 1,14 mld. USD. Z týchto výnosov vygenerovala 87 % z obchodovania a predaja bitcoinov, etherea a takmer 50 ďalších coinov pre retailových aj inštitucionálnych investorov.
Za koľko nakupujú boháči: 25 svetových miest z rebríčka, kde je luxus skutočne drahý
- 17. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
Pandémia pustoší ekonomiky po celom svete, niektoré regióny sú ale voči koronavírusu odolnejšie. Štyri z piatich najdrahších miest pre život jednotlivcov s investovateľnými aktívami vo výške najmenej 1 milión dolárov, sa podľa výročnej správy nachádzajú v Ázii.
Turecko zakazuje platby kryptomenou, cena Bitcoinu dočasne padá
- 16. 4. 2021 - Názory čitateľov (2)
Bitcoin v piatok poklesol až o 4,6 %, keďže Turecko zakázalo jeho použitie na platby. Striktné obmedzenia nadobudnú v krajine účinnosť 30. apríla.
Rakúsko nechce trvalý spoločný únijný dlh, ale verí, že prostriedky na obnovu dorazia včas
- 16. 4. 2021
EÚ sa v júli dohodla, že využije finančné trhy pri hľadaní 750 miliárd eur na obnovu ekonomík dvadsaťsedmičky. Podmienkou je, že krajiny musia podrobne uviesť, ako ich budú využívať, čo proces nakoniec natiahlo.
Udržateľnosť, exkluzivita, hodnoty: Ako pandémia mení naše nákupné zvyklosti
- 16. 4. 2021 - Názory čitateľov (1)
Maloobchodníci sa snažia inovovať a nalákať zákazníkov späť do kamenných obchodov. Už nejaký čas sa pokúšajú vytvárať zážitok z nakupovania, ale to už dnes nestačí. Musia byť kreatívni, keď sa tak radikálne menia nákupné návyky a zákazníci sa stávajú čoraz náročnejšími.
Najznámejšia Ponziho schéma: Kľúčové dátumy Bernieho Madoffa
- 15. 4. 2021 - Názory čitateľov (6)
Niečo viac ako 12 rokov po tom, čo bol uväznený za najväčší podvod s Ponziho schémou, zomrel Bernie Madoff vo federálnom väzení. Uviedla to agentúra AP.
Strana 1 z 10Staršie