Články jedného autora

Goldman Sachs shortujú dolár
- 16:14
Analytici Goldman Sachs začal odporúčať krátke pozície na dolár, očakávajú, že kvôli opätovnému otvoreniu ekonomík investori opustia americkú menu tradične považovanú za bezpečný prístav.
Niektorí Nemci považujú COVID-19 za falošný globálny poplach
Nebezpečenstvo aké predstavuje Covid-19 bolo nadhodnotené. Ľudia, ktorí ochoreniu podľahli, sú v podstate tí, ktorí by tento rok zomreli štatisticky, pretože dosiahli koniec svojho života a ich oslabené telá už nedokážu zvládnuť akýkoľvek náhodný každodenný stres, vrátane približne 150 vírusov. Na celom svete za štvrť roka nedošlo k viac ako 250 000 úmrtiam na Covid-19 v porovnaní s 1,5 miliónom úmrtí počas chrípkovej vlny 2017/18.
Luxusný tovar: Kde je v Európe najvyššia a kde najnižšia tampónová daň
Ženy na celom svete platia vysoké dane za menzes. Hygienické vložky, či tampóny sú v mnohých krajinách zahrnuté do skupín s vysokou daňou z obratu, ignorujúc možné zníženia, neraz s argumentom, že ide o luxusný tovar.
Dopad pandémie na peniaze: V čase koronavírusu výrazne vzrástol záujem Slovákov o porovnávanie finančných produktov
Mesiac apríl sa návštevnosťou a záujmom o porovnanie finančných produktov zaradil medzi najsilnejšie mesiace za posledných 10 rokov, odkedy portál Finančná Hitparáda začal na Slovensku on-line porovnávať bankové produkty. Finančné produkty porovnávalo o 200 % viac klientov, ako v rovnakom období minulého roka. Silný záujem pretrváva naďalej aj v mesiaci máj.
Rusi tvrdia, že majú účinný liek na koronavírus, nemocnice ho začnú používať v júni
Záverečné štádium klinických pokusov s Avifavirom ešte pokračuje, ale ruské ministerstvo zdravotníctva už v sobotu dočasne schválilo použitie lieku na liečbu koronavírusu.
Šetríš? Reštartu ekonomiky tým nepomáhaš!
V Európe rastie množstvo peňazí na účtoch. Ľudia na hospodársku neistotu a spoločenské zmeny vyvolané koronakrízou reagujú sporením. Miera úspor v marci ostro stúpla v štyroch z piatich najväčších európskych ekonomík, čím prekonala dlhodobé priemery. Financial Times upozorňuje, že spotrebitelia by nemuseli dať taký priestor rekonvalescencii ekonomiky postavenej na spotrebe.
Neistá budúcnosť obchodovania: Koronavírus globalizáciu nezničí, len ňou poriadne zatrasie
- včera o 00:11 - Názory čitateľov (6)
Očakáva sa, že pandémia COVID-19 spôsobí najhorší hospodársky pokles od Veľkej hospodárskej krízy a úplne zlikviduje globalizáciu.
Na trhy sa vracia optimizmus. Týždeň vo svete
- 30. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Po hlbokom marcovom prepade sa ceny akcií európskych bánk zotavujú veľmi pomaly. Report ECB o finančnej stabilite však ukazuje, že nie sú v zlej kondícii a majú potenciál pre budúci rast.
Bankrot kvôli pandémii: Stovky tisíc jazdeniek z požičovne by mohli stlačiť ceny bazárových áut
- 30. 5. 2020 - Názory čitateľov (13)
Seriál o 102 ročnom podniku, ktorého cesta po scéne požičovní automobilov sa koncom mája poriadne zakľukatila má pokračovanie. Tentokrát sa pokúsime pozrieť pod pokrievku, aby sme videli, čo sa v Hertzi vlastne navarilo.
Napätie medzi USA a Čínou rastie, európske akcie klesajú
- 29. 5. 2020
Najskôr to bol koronavírus, teraz čerstvý zásah Pekingu voči Hongkongu. Donald Trump si vždy nájde dôvod na kritiku Číny. Európske akcie v piatok klesli, investori boli nervózni, čo tentoraz na tlačovke prezident USA oznámi.
Strana 1 z 10Staršie