Články jedného autora

Ako zmeniť svet a riešiť globálne problémy pomocou peňazí
Výzvy, ktoré ponúkajú finančnú odmenu pre tých, ktorí sa snažia vyriešiť konkrétny problém, sa stávajú hybnou silou zmien tým, že umožňujú podnikateľom a inovátorom, ktorých sa často nedokážu zapojiť do existujúceho systému udeľovania grantov, vyvíjať riešenia aj pre najpálčivejšie svetové problémy.
Prvý milión: Koľko času potrebovali najbohatší ľudia planéty kým ho zarobili
- včera o 01:57 - Názory čitateľov (1)
Milionárom sa človek nestane zo dňa na deň, pokiaľ nevyhrá, či nezdedí. Server visualcapitalist sa pozrel na najbohatších ľudí planéty, ktorí zbohatli vlastným pričinením.
Macronov plán pre samit G7: Komuniké nebude
- včera o 00:44 - Názory čitateľov (1)
Minuloročné stretnutie vodcov G7 sa skončilo rozporuplne, keď Trump náhle oznámil prostredníctvom Twitteru, že nepodporí dohodnuté komuniké samitu, zjavne kvôli komentárom hostiteľa, kanadského premiéra Justina Trudeaua. Francúzsky prezident je odhodlaný neumožniť podobný scenár tento rok na juhozápade Francúzska, informuje politico.
Tvrdý Brexit: Niektorí obchodníci sa pripravujú shortovať libru
- včera o 00:42 - Názory čitateľov (6)
Odkedy Boris Johnson prevzal funkciu predsedu vlády Veľkej Británie, hodnota libry sa v porovnaní s americkým dolárom prepadá. Brexit s dohodou je čoraz menej pravdepodobný a medzinárodné finančné trhy sú čoraz nervóznejšie z hľadiska britských ekonomických vyhliadok do budúcnosti.
Recyklácia poškodzuje životné prostredie: Z odpadu komoditu neurobí
- včera o 00:37 - Názory čitateľov (4)
To, či ide o odpad, alebo cennú komoditu, rozhodne jednoduchá otázka. Zaplatí mi niekto za to? Ak je odpoveď áno, je to komodita, cenný zdroj. Ak je odpoveď nie, znamená to, že vy musíte zaplatiť, aby ste sa toho zbavili. Potom je to odpad.
Riziká a slabý rast: Čo by obsahoval balík opatrení ECB
- včera o 00:34 - Názory čitateľov (1)
Tvorcovia politík Európskej centrálnej banky sa obávajú, že by rast mohol byť ešte slabší, než sa očakávalo. Najlepším spôsobom, ako proti spomaleniu bojovať, by mohol byť balík opatrení, ukázal záznam z rokovania banky z 25. júla.
CDCP: Záujem o dlhopisy stúpa
- 22. 8. 2019
Centrálny depozitár cenných papierov v prvom polroku 2019 zaregistroval do registra emitenta 82 nových emisií zaknihovaných cenných papierov v celkovej menovitej hodnote 5, 5 miliárd eur. Z uvedeného počtu nových emisií boli na účty nadobúdateľov pripísané cenné papiere v objeme 3 821 mil eur.
Bavorský premiér: Drobní sporitelia by nemali mať negatívne úročené vklady
- 22. 8. 2019 - Názory čitateľov (2)
Bavorský premiér Markus Söder (CSU) chce v spolkovej rade navrhnúť zákon, ktorý by súkromným bankovým inštitúciám zakázal trestať spotrebiteľa negatívnymi úroky za vklady do 100 tisíc eur. Informoval o tom server denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Obchodná vojna s Európou by bola pre USA väčšia a škodlivejšia ako s Čínou
- 22. 8. 2019 - Názory čitateľov (1)
Údaje Úradu amerického obchodného zástupcu ukazujú, že v roku 2018 sa do USA doviezol z EÚ tovar za 683,9 miliárd dolárov. Z Číny za 557,9 miliárd dolárov. Keď sa však pozrieme na vývoz z USA do Európy, exporty dosiahli 574,5 miliárd dolárov a do Číny len 179,2 miliárd. Tieto čísla zahŕňali tovar aj služby. Z toho vyplýva, že Spojené štáty môžu viac stratiť z obchodnej vojny s EÚ, ako zo súčasného konfliktu s Čínou.
Priepasť príjmovej nerovnosti: Za všetko nemôžeme viniť len nárast populizmu
- 22. 8. 2019 - Názory čitateľov (11)
V súčasnosti je nerovnosť v príjmoch neúprosne na vzostupe. Verejné diskusie v bohatých krajinách poukazujú na to, ako globalizácia a technologické zmeny polarizovali spoločnosť na malú elitu s vysoko platenými a bezpečnými pracovnými miestami na jednej strane a na druhej strane zostáva čoraz viac ľudí, vrátane čoraz viac „žmýkanej“ strednej triedy. Tá sa musí uspokojiť s neistou a zle zaplatenou prácou.
Strana 1 z 10Staršie