Články jedného autora

Fed hodil uterák do ringu. Čo bude nasledovať?
- 14:56
Je to oficiálne. Americká centrálna banka Fed v stredu hodila uterák do ringu. Potvrdila tak, že centrálne banky sú povinné obhajovať hospodársky cyklus. Čo to bude znamenať pre investorov v nasledujúcom období?
Infografika: Koľko trvajú on-line nákupy?
- 11:04
Kto je najrýchlejší, kto si dáva poriadne na čas, ktoré produkty vyžadujú najviac času na rozhodovanie? V Shopalike sa pozreli na údaje o čase od prvého kliku na produkt až po jeho kúpu v 13 európskych krajinách.
Po Brexite: Chlórované kurčatá a hovädzie plné hormónov
Veľká Británia bude nútená akceptovať americké potravinové normy v obchodnej dohode s Trumpom, varuje bývalý šéf medzinárodného obchodného oddelenia v Liam Fox v rozhovore pre Business Insider.
Vrcholovému manažmentu Deutsche Bank vyplatia bonusy, prvýkrát za štyri roky
- 09:47
Bonusový fond banky je menší o 14 %, čiastočne v dôsledku znižovania počtu pracovných miest. Deutsche Bank vidí výrazne vyššie náklady na súdne spory v roku 2019. Informovala agentúra Reuters.
Prvýkrát v histórii: Minulý týždeň USA nedoviezli žiadnu venezuelskú ropu
- 09:15
V týždni do 15. marca Spojené štáty nedoviezli žiadnu ropu z Venezuely, je to prvýkrát, odkedy EIA začala sledovať týždenný dovoz ropy do USA.
Rekreačné poukazy pre ostatných
- 00:26
V minulom článku sme sa pozreli na systém pre bežných zamestnancov. V nasledujúcom sa pozrieme na rekreačné poukazy a ostatných, ktorí na poukazy majú právo. Teda hovoríme o verejnom sektore, ktorého sa nové opatrenia rovnako týkajú.
Menu, ktorá dokázala rásť voči doláru takmer najviac, mnohí už odpísali
Investori sa pochopiteľne zameriavajú na bezprecedentný prepad a následné oživenie na americkom akciovom trhu, ale je tu jedno aktívum, ktoré by si zaslúžilo viac pozornosti.
Koľko zarobia mladí investiční bankári v Londýne
- včera o 11:46
Banky sa snažia zabrániť tomu, aby mileniáli odišli za lepšou mzdou napríklad do oblasti súkromného kapitálu.
Levi Strauss mieri opäť na burzu, akcionári budú mať zviazané ruky
- včera o 10:59 - Názory čitateľov (2)
Levi Strauss & Co sa vracia na verejné trhy prvýkrát od osemdesiatych rokov, predávať bude najmenej 36,7 milióna akcií za 17 dolárov kus. Cena je vyššia, ako sa očakávalo, Akcie sa začnú obchodovať na burze cenných papierov v New Yorku pod symbolom „LEVI“ vo štvrtok ráno.
FED: Okrem čínskej ekonomiky spomalí podstatnejšie aj európska
- včera o 10:00 - Názory čitateľov (2)
Oslabenie čínskej a európskej ekonomiky pôsobí odstrašujúco pre rast USA, povedal predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell.
Strana 1 z 10Staršie