Články jedného autora

Dane 2020: Povinnosti aj príležitosť získať peniaze späť
- 00:49
Úvod roka sa tradične nesie v znamení rôznych daňových povinností– od dane z motorových vozidiel pre podnikateľov až po daň z nehnuteľnosti. V prvom štvrťroku však musíte dane nielen platiť, ale môžete aj získať späť. Dôležité je však dať dokopy všetky podklady, a to dostatočne včas, aby ste nepremeškali kľúčové termíny.
Už žiadna hotovosť: Aj digitálne vreckové pre deti rozvíja ich finančnú gramotnosť
- 21. 1. 2020 - Názory čitateľov (7)
Rodičia už môžu využiť aplikácie smartfónov na prevod peňazí na predplatené karty pre deti so striktne zadefinovanými obmedzeniami. Dokážu ale deti správne pochopiť hodnotu a funkciu peňazí aj bez ich fyzickej prítomnosti?
Platy zamestnancov v robotizovanom svete: Temná budúcnosť po štvrtej priemyselnej revolúcii
- 19. 1. 2020 - Názory čitateľov (13)
Vráťme sa v čase o desať rokov dozadu. Ako sme si vtedy predstavovali budúcnosť? Nič vtedy priamo nenaznačovalo na populistický vývoj v politike, na toxické využívanie sociálnych sietí, na množstvo ľahko uveriteľných fikcií.
Zrada: Rok 2020 a lietajúce autá nikde
- 18. 1. 2020 - Názory čitateľov (7)
Vyše desať rokov sme nemali recesiu. Dá sa hovoriť o globálnom poklese kriminality, chudoby či bezdomovectva. Počítače sú rýchlejšie, technológie lacnejšie. Pri pohľade do histórie by sa v podstate dalo povedať, na základe mnohých údajov, že sa nám žije lepšie ako kedykoľvek predtým. A predsa sa nájdu sklamania.
Tajomstvo vysokej návratnosti akcií: Toto sú faktory garantujúce výnosy
- 17. 1. 2020 - Názory čitateľov (1)
Je len niekoľko faktorov, nie desiatky, ktoré vysvetľujú návratnosť akcií. Tie najlepšie vysvetľujú zmeny na akciovom trhu.
Skúste to: 3-kroky k finančnej pohode
- 16. 1. 2020 - Názory čitateľov (3)
Byť finančne zabezpečený, cieľ aký si stanovia mnohí investori. Rozhoduje miera úspor, riadenie dlhu, plnenie alebo prekročenie finančných cieľov a riadenie rizika portfólia.
Výborný začiatok roka pre Bitcoin
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (2)
Bitcoin zaznamenal svoj najlepší začiatok roka od roku 2012. Optimizmus sa vrátil na trh po prepade po rekordnom roku 2017. Tento rok si zatiaľ pripísal približne 21 %. Aj ďalšie digitálne mince zaznamenali v prvých dvoch týždňoch roku 2020 viac ako 20 % zisky.
Európska komisia podporí uhoľné a priemyselné regióny, Slovensko by mohlo získať 150 miliónov eur
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (2)
Európska komisia chce v najbližších siedmich rokoch podporiť regióny závislé od fosílnych zdrojov až 100 miliardami eur, aby zvládli prechod ku klimaticky zodpovednému hospodáreniu. Fond, ktorý má presvedčiť priemyselné a na uhlí závislé krajiny na podporu klimatických cieľov EÚ, bude slúžiť regiónom z celej únie. Slovensko možnosť získať dotáciu 150 miliónov eur.
Akcie Tesla by mohli dosiahnuť až 6000 dolárov
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (4)
Zakladateľka spoločnosti Ark Investment, Catherine Woodová predpokladá, že akcie Tesla by dokázali za päť rokov prudko stúpnuť na 6 000 dolárov. Znamenalo by to, že výrobca elektrických vozidiel by sa dostal medzi firmy s trhovou kapitalizáciou bilión dolárov, dnes je jej trhová kapitalizácia na úrovni necelých 100 miliárd dolárov.
Konečná pre mobilné platby: Neoliberálne ovládnutie ľudského tela
- 15. 1. 2020 - Názory čitateľov (5)
Biometrické technológie prenikajú do všetkých aspektov nášho digitálneho života. Ďalším prirodzeným cieľom bude peňaženka. Rozpoznanie tváre odstraňuje poslednú fyzickú bariéru medzi našimi orgánmi a spotrebiteľským svetom.
Strana 1 z 10Staršie