Články jedného autora

Bill Gates: Poznám lepšiu návratnosť investícií než je akciový trh
- 00:32
Bill Gates so svojou ženou Melindou sa angažujú na poli verejného zdravia. Financujú lacné vakcíny, siete na lôžka proti malárii, či zdravotnú starostlivosť pre matky a deti po celom svete. Tvrdia, že každý jeden dolár, ktorý dali do globálnych zdravotných fondov za posledných 18 rokov, zaznamenal návratnosť 20 dolárov. To je pôsobivé v porovnaní s výnosom 1,19 USD, ktorý dosiahol index S&P 500 za rovnaké obdobie.
Strach z algoritmického obchodovania je v skutočnosti strachom z neznáma
- včera o 00:32 - Názory čitateľov (1)
To je záver obchodníkov a manažérov hedžových fondov, ktorých oslovil vo svojom prieskume Financial Times. Vyšlo najavo, že mnohí prisudzovali volatilitu na trhu väčšiemu používaniu počítačových modelov obchodovania.
Názor z budúcnosti: Kvôli základnému garantovanému príjmu budú ľudia veľmi nešťastní
- 19. 1. 2019 - Názory čitateľov (12)
Píše sa rok 2036. Automobily už jazdia bez šoférov. Domácnosti sú pod drobnohľadom umelej inteligencie. Nejaký malý prístroj vám implantovali do ruky, cez ktorý dostávate všetky podstatné informácie. Do práce už nechodíte, vďaka robotizácii, namiesto výplaty dostávate základný garantovaný príjem financovaný vládou. Vaše potreby sú naplnené. Napriek tomu ste nešťastní.
Čoho sa najviac obávajú šéfovia firiem v roku 2019?
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (2)
Nie, nie je to Brexit, terorizmus alebo dokonca zmena klímy. Asi 1400 globálnych podnikateľských lídrov sa zhodlo v tom, že najväčšie vrásky im v nastávajúcom roku robí recesia.
Moderná monetárna teória: Vláda svoje dlhy splatiť nemusí
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (4)
Ekonomické modely stredného prúdu väčšinou implicitne predpokladajú, že v dlhom období budú dlhy splatené. Politická ľavica v USA ale presadzuje neortodoxnú teóriu, ktorá tvrdí, že vláda svoje dlhy nakoniec splatiť nemusí. Tejto teórii sa hovorí moderná monetárna teória, čiže MMT.
Talianski populisti plnia sľuby: Základný garantovaný príjem 780 eur aj skorší odchod do dôchodku
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (8)
Talianska populistická vláda schválila svoje dva hlavné volebné sľuby - základný garantovaný príjem pre chudobných Talianov, ktorí si hľadajú prácu, a zníženie dôchodkového veku. Informoval o tom server Euronews.
Slováci sú v európskej top 10 vo výdavkoch na alkohol
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (2)
Slovákom patrí vo výdavkoch na alkoholické nápoje popredné miesto v Európskej únii. Podľa posledných údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat vynaložia slovenské domácnosti práve na alkohol 2,5 % z ich celkových mesačných výdavkov. V rámci V4 sme však na poslednom mieste. Najviac na alkohol utrácajú Estónci (5,2 %), najmenej Španieli (0,8 %).
Tu sa necítim ako žobráčka: Ruské babičky si privyrábajú cez internet
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (5)
Postavenie starých ľudí je v Rusku často ťažké a diskutuje sa o ňom hlavne odvtedy, čo prezident Vladimir Putin rozhodol o postupnom zvyšovaní dôchodkového veku z päťdesiatpäť na šesťdesiat rokov pre ženy a zo šesťdesiatich na šesťdesiatpäť pre mužov.
Entrepreneur: Maria Šarapovová a jej život po tenise
- 18. 1. 2019 - Názory čitateľov (1)
Ako sa táto úspešná tenistka postavila svoje podnikateľské impérium vďaka tímovej práci
Korunovácia ikony rapu: Snoop Dogg investuje do švédskeho platobného startupu
- 17. 1. 2019
Švédsky on-line platobný jednorožec Klarna uviedol, že Snoop Dogg sa rozhodol investovať do firmy a stal sa aj súčasťou novej marketingovej kampane.
Strana 1 z 10Staršie