Články jedného autora

Je príjmová rovnosť najlepším meradlom pokroku alebo prosperity?
- včera o 00:37
Väčšina metrík na meranie nerovnosti, ako napríklad Giniho koeficient, sa zameriava na to, čo majú ľudia v spoločnosti v danom roku a nesledujú to, čo majú jednotlivci počas svojho života.
Najviac za posledných 150 rokoch vynášali akcie a nehnuteľnosti
- 13. 12. 2019 - Názory čitateľov (1)
Štúdia The Rate of Return on Everything: 1870-2015 publikovaná v magazíne Quarterly Journal of Economics si dala za úlohu sledovať výnosy akcií, realít a štátnych dlhopisov v 16 krajinách v danom časovom období a môže byť považovaná za jeden z najkomplexnejších súborov dát týkajúcich sa výkonnosti jednotlivých investičných aktív.
Najvplyvnejšie ženy sveta roku 2019 podľa Forbes
- 13. 12. 2019 - Názory čitateľov (1)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová bola už deviaty rok vyhlásená za najmocnejšiu ženu na svete v rozsiahlom zozname 100 najvplyvnejších žien tohto roka. Nemecká líderka sa počas 16-ročnej histórie zoznamu na ňom umiestnila 14-krát.
Štartuje ďalšie prechodné obdobie: Brexit potvrdený, libra posilňuje
- 13. 12. 2019 - Názory čitateľov (5)
Včerajšie voľby v Británii majú jasného víťaza a tým pádom aj jasne stanovenú trajektóriu pre najbližšie mesiace.
Ako minúť peniaze: Psychologické triky pre výdavky bez výčitiek
- 13. 12. 2019 - Názory čitateľov (1)
Môže to vyznieť smiešne, veď na míňanie peňazí je takmer každý naslovovzatý odborník. Ale reč nebude o bezhlavom míňaní, ale o tom, ako bez pocitu viny minúť ťažko zarobené peniaze.
Žatva pre českých a rakúskych obchodníkov: Slováci volia cezhraničný nákup aj pred Vianocami
- 12. 12. 2019 - Názory čitateľov (1)
Analýza Slovenskej sporiteľne na vzorke 1,5 milióna klientských kariet ukázala, že počas sviatkov Slováci nakupujú v menšej miere u lokálnych obchodníkov potraviny či drogériu. V susedných krajinách nakupujú tesne pred sviatkami ale aj počas nich okrem potravín, oblečenia a drogérie aj záhradnícke či športové potreby.
WSJ: Vatikán využíva dary pre chudobných na boj proti rozpočtovému deficitu
- 12. 12. 2019 - Názory čitateľov (2)
Iba 10 % darov od rímskokatolíkov, ako pomoc chudobným a pre zníženie utrpenia, smeruje v skutočnosti na tento účel. Približne dve tretiny zvyšných 55 miliónov dolárov z ročných darov na charitatívne účely, sa používajú na vyrovnanie deficitu administratívneho rozpočtu Vatikánu.
Fed v decembri sadzby nezmenil, úpravy neplánuje ani v roku 2020
- 12. 12. 2019
Menový výbor americkej centrálnej banky v decembri podľa očakávaní ponechal základnú úrokovú sadzbu v rozpätí 1,50-1,75 %. Na predchádzajúcom zasadnutí koncom októbra sadzbu znížil o štvrť percentuálneho bodu. Zároveň na tohtoročnom poslednom zasadnutí centrálna banka naznačila, že žiadnu úpravu úrokov neočakáva ani v budúcom roku.
Prvé stretnutie ECB pod šéfovaním Lagardeovej: Objavia sa náznaky budúcich politických rozhodnutí?
- 12. 12. 2019 - Názory čitateľov (1)
Nová šéfka už avizovala preskúmanie politiky, ktorej sa centrálna banka eurozóny drží od roku 2003. Možno najdôležitejšou správou bude prognóza inflácie do roku 2022.
Tri návyky, ktoré vám v novom roku pomôžu sporiť
- 12. 12. 2019 - Názory čitateľov (5)
Slováci si v minulosti nemali problém ušetriť aj 12 percent zo svojho mesačného príjmu a odložiť túto čiastku na „horšie časy“. Dnes žijeme skôr konzumným spôsobom života a z finančných produktov využívame prevažne pôžičky.
Strana 1 z 10Staršie