Články jedného autora

Zanikne aliancia OPEC +?
- 12:18
Tento rok bol pre OPEC + divoký. Konzorcium pozostávajúce z členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu plus superveľmoc ropy a zemného plynu Rusko, bolo do veľkej miery zodpovedné za obrovský pokles cien ropy koncom apríla. Po obrovskom poklese dopytu po rope, ktorý korešpondoval so šírením nového koronavírusu po celom svete, sa smerovanie stratégie OPEC + zmenilo na rozkol medzi Ruskom a Saudskou Arábiou, čo neskôr prerástlo do cenovej vojny a prepadu cien ropy do negatívneho pásma mínus 40 dolárov za barel.
Jediný graf: Diamanty sú večné, dopyt po nich, zdá sa nie
- 11:44
Vývoz surových diamantov z Botswany v druhom kvartáli tohto roka klesol o 68 %, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na údaje z Bank of Botswana.
Milióny Európanov sa rútia do dlhovej pasce, varuje Bloomberg
- 11:20
Problémy domácností s dlhmi sú jednou z mnohých hrozieb pre oživenie ekonomiky z hospodárskej krízy. Podkopávajú totiž spotrebiteľské výdavky a podľa niektorých štúdií zvyšujú riziko širšej finančnej nestability, upozorňuje agentúra Bloomberg.
Zlatá rally: Dve kľúčové udalosti by mohli rastový trend zvrátiť
- 09:57
Hoci dnes existuje mnoho faktorov podporujúcich rast ceny zlata, dve veľké udalosti by mohli zmeniť nastolený trend.
Ponziho schéma schválená vládou: Výbuch v Bejrúte vygradoval hospodársku krízu v krajine
Výbuch, ktorý otriasol v utorok 4. augusta prístavom v Bejrúte, bol natoľko silný, že na Cypre, vzdialenom viac ako 200 kilometrov, pocítili nárazové vlny. Straty na životoch, množstvo zranených a vyše štvrť milóna ľudí zostalo bez strachy nad hlavou. S takouto devastáciou by bolo ťažké sa vyrovnať aj počas najlepších časov, ale explózia nastala uprostred vážnej hospodárskej krízy.
Rozdiel medzi dobrou ekonómiou a zlou
- včera o 00:05 - Názory čitateľov (2)
Napriek vážnym otázkam o tom, ako rýchlo sa dokáže ekonomika odraziť od dna kam ju stiahlo globálne odstavenie, zdá sa, že investorov na akciových trhoch súčasná situácia veľmi netrápi. Mnoho individuálnych titulov je na nových rekordných úrovniach. Ale volatilita akcií zostáva dosť vysoká, čo svedčí o určitej úzkosti investorov.
Technologickí giganti ďalej rastú. Týždeň vo svete
- 8. 8. 2020
Lídri technologického sveta prinášajú investorom dvojciferné výnosy. Finančný trh sa pri týchto firmách tvári, ako keby koronakríza ani neexistovala.  
Čomu veríme: O medicíne a investovaní
- 8. 8. 2020
Ľudia nedokážu ovládať svoje mozgy tak, aby sa správali podľa toho, čo považujú za pravdivé. Vedia však zamedziť tomu, aby boli ich mozgy vystavené špekulatívnym nezmyslom.
Návrh na jednorazovú daň: Jeff Bezos aj Elon Musk by museli zaplatiť desiatky miliárd dolárov
- 7. 8. 2020 - Názory čitateľov (5)
Šlo by o jednorazovú 60 % daň z bohatstva zarobeného miliardármi od začiatku pandémie. Nikto s čistým imaním nižším ako 1 miliarda dolárov, by túto daň neplatil.
Jediný graf: Úspešná vakcína proti koronavírusu je nebezpečná pre trhy
- 7. 8. 2020 - Názory čitateľov (2)
Úspešná vakcína by podľa investičnej banky mohla vyvolať výpredaj dlhopisov, rotáciu z technologických do cyklických akciových titulov, a obrátiť trhy.
Strana 1 z 10Staršie