Články jedného autora

Investície do firiem: Slovensko stratilo kvôli korone stovky miliónov
- 10:28
Súčasná koronakríza sa pri fúziách a akvizíciách v strednej a východnej Európe podpísala pod najhoršie výsledky za posledných 11 rokov.
Trh v roku 2021: Ekonomika silnie, akcie strácajú
- 10:14
Trhom sa vlani darilo veľmi dobre aj napriek tomu, že ekonomika bola slabá. Tento rok sa ale situácia môže obrátiť.
Zbláznime sa, ak v tom nebudete pokračovať: Čo prinieslo nasadenie základného garantovaného príjmu v praxi
Zdá sa, že v USA prekročili hranicu, ktorá sa nikdy prekročiť nemala, keď vo veľmi raných fázach pandémie koronavírusu začala vláda posielať „stimulačné platby“ priamo Američanom.
Prieskum: Počas pandémie sa stala automatizácia ešte dôležitejšou na udržanie a rozvíjanie podnikania
- včera o 11:36 - Názory čitateľov (2)
Podľa aktuálnej štúdie Deloitte s názvom „Automatizácia inteligentne“ využívanie inteligentných automatizačných technológií v rôznych odvetviach neustále rastie. Za pomoci kognitívnych a analytických nástrojov dokážu tieto technológie zásadne meniť obchodné procesy spoločností. Podnikateľským subjektom a ich zamestnancom prináša zmena nové príležitosti, ale zároveň aj nové výzvy a úlohy.
Bubliny samy osebe nie sú zlé
- včera o 00:29 - Názory čitateľov (5)
Príliš veľká konkurencia v investíciách, nadmerná kapacita a vysoké očakávania môžu počas bubliny viesť k obrovským stratám, keď bublina praskne. Ak sa však časť z týchto investícií použije na produktívne účely, môže to viesť k čistému zisku pre celú spoločnosť.
Slováci hovoria o chuti investovať, viac ale dávajú na stávkovanie
- 24. 1. 2021 - Názory čitateľov (5)
Všeobecne dobrou správou je, že ľudia prejavujú o investovanie väčší záujem ako v minulosti. Podľa prieskumu STEM/MARK z decembra 2020 až dve tretiny Slovákov sú otvorené investovaniu na finančných trhoch. A podľa prieskumu 2muse pre OVB je investovanie najžiadanejšou témou, ktorú chcú Slováci v najbližšom polroku riešiť so svojím sprostredkovateľom. V minulosti to bola téma financovania bývania hypotékou.
Platiť budeme digitálnym eurom. Otázne je kedy. Týždeň vo svete
- 23. 1. 2021 - Názory čitateľov (11)
Zmena garnitúry v Bielom dome prebehla pokojne, čo trhom dodalo impulz pre nový rast. Štvrtkové zasadnutie Európskej centrálnej banky dopadlo podľa očakávaní, tá vylúčila včasné používanie „krypto eura“.
Ako si efektívne upratať vo financiách
- 23. 1. 2021 - Názory čitateľov (2)
Základom je revízia v príjmoch a výdavkoch. Niektoré výdavky sa však naplánovať nedajú, pričom pandémia koronavírusu priniesla aj nové požiadavky na pôžičky.
Daň z nehnuteľností 2021: Povinnosti a lehoty pre daňovníkov
- 22. 1. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ak ste vlani nadobudli nehnuteľnosť alebo nastali u vás zmeny, čas na podanie daňového priznania máte do 1. februára. Prinášame zhrnutie základných otázok súvisiacich s daňou z nehnuteľností pre rok 2021.
Vyše tretina Slovákov nakupuje potraviny cez internet
- 22. 1. 2021 - Názory čitateľov (2)
Novodobým fenoménom je kúpa potravín online, čo si doteraz Slováci podľa rôznych prieskumov nevedeli predstaviť. Kým v roku 2019 nakupovalo cez internet potraviny len zhruba 23,5 percenta Slovákov, podľa aktuálnych štatistík Európskeho štatistického úradu Eurostat ich bolo za vlaňajšok viac ako 37 %. Priemerná cena jedného nákupu je 45 eur.
Strana 1 z 10Staršie