Články jedného autora

Siestanomika: Socialisti v Španielsku presadili celonárodný test štvordňového pracovného týždňa
- 16. 9. 2021 - Názory čitateľov (5)
Aká bude budúcnosť trhu práce v postpandemickej ére? Ekonómovia nevylučujú možnosť, že štvordňový pracovný týždeň by mohol byť jednou z možností.
Daňová dohoda G7: Ak si myslíte, že nadnárodné firmy budú nútené platiť viac, nerozumiete fungovaniu daňových únikov 
- 9. 6. 2021 - Názory čitateľov (15)
Skupina najvyspelejších krajín sveta G7 uzavrela prelomovú dohodu týkajúcu sa zdaňovania firiem. Pôjde o zaplátanie právnych daňových medzier, ktoré využívajú niektoré veľké nadnárodné koncerny. O dohode sa hovorí ako o transformačnej, ale nie je jasné, čo by mala transformovať.
Deutsche Bank varuje  pred globálnou časovanou bombou
- 8. 6. 2021 - Názory čitateľov (8)
Väčšina na Wall Street a vo FEDe vníma idíinfláciu ako dočasný problém, ktorý sa bude vytrácať, keď odznejú špeciálne faktory. Ekonómovia Deutsche Bank medzi nich nepatria.
Hromadné zbierky na charitu: 4 nové zistenia o crowdfundingu, o ktorých ste nevedeli 
- 8. 6. 2021 - Názory čitateľov (1)
Získavanie peňazí on-line od skupiny darcov, nazývané crowdfunding, je relatívne nové. Tento výraz vytvoril v roku 2006 podnikateľ Michael Sullivan. Ale získať množstvo ľudí, ktorí sa snažia podporiť spoločnú vec alebo pomôcť svojim priateľom a blízkym, je už dávno zaužívanou praxou. 
Pokračujúca dedolarizácia: Rusko sa pripravuje na možné odpojenie od SWIFTu
- 7. 6. 2021 - Názory čitateľov (18)
Koncom minulého týždňa Putin obvinil USA z použitia dolára ako nástroja na vedenie „hospodárskej a politickej vojny“. Dedolarizačné úsilie zahŕňa aj štátny investičný fond, ktorý sa rozhodol vyhodiť všetky svoje doláre a aktíva denominované v dolároch v prospech aktív denominovaných v eurách, juanoch , alebo ďalej nakupuje drahé kovy ako je zlato. 
Riskantná hra s veľkým ziskom: Prečo mladých natoľko lákajú kryptomeny
- 7. 6. 2021 - Názory čitateľov (15)
Bitcoin začal nesmelo fungovať v roku 2009 ako alternatívna mena uprostred finančnej krízy. O desaťročie neskôr sa stal nielen investičnou možnosťou, kde chcú veľkí investori získať podiel na ziskoch, ale aj finančnou hrou pre tínedžerov.
Ak sa niečoho stále obávate, nemôžete byť bohatí
- 6. 6. 2021 - Názory čitateľov (3)
Bohatstvo znamená pre rôznych ľudí rôzne veci. Keď ste so svojim životom spokojní, na účte nezáleží tak veľmi ako na vašom nastavení mysle.
Inflácia sa zvyšuje. Týždeň vo svete
- 5. 6. 2021 - Názory čitateľov (2)
Pandemická situácia sa zlepšuje a ekonomikám sa darí. To so sebou nesie rast spotrebiteľského dopytu a rast cien. Májová inflácia v eurozóne dosiahla úroveň dvoch percent. 
Inflácia by mohla tento rok rásť, ale čo príde potom?
- 5. 6. 2021 - Názory čitateľov (3)
Obavy z vážnej inflácie poškodzujúcej globálnu ekonomiku sú všadeprítomné. Centrálni bankári na oboch stranách Atlantiku ale tvrdia, že tieto zvýšenia cien sú dočasným dôsledkom zásahov voči pandémii. 
Flash analýza: Maloobchodníci zarobili v apríli až o 11,5 % viac ako vlani
- 4. 6. 2021
Maloobchodné tržby sa počas druhej vlny pandémie samozrejme nevyvíjali priaznivo a v prvom kvartáli tohto roka boli medziročne zhruba o desatinu nižšie ako vlani.
Strana 1 z 10Staršie