Dedičstvo

Polovica domácností má nižšiu finančnú rezervu ako ich mesačný príjem
Polovica domácností má našetrených menej peňazí, ako je jeden ich mesačný príjem. Tretina Slovákov má k dispozícii maximálne 400 eur.
Nechám sa prekvapiť, kto bude mojím nástupcom
Dosluhujúci minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa nechá prekvapiť menom svojho nástupcu.
Pandémia zastavila úbytok obyvateľov na španielskom vidieku
Pokles obyvateľov španielskeho vidieka trápi zákonodarcov a občanov už viac ako pol storočia. Až pandémia ochorenia COVID-19 to náhle zmenila.
Štúdia DIW: Najmajetnejší Nemci získavajú polovicu všetkých dedičstiev
Dedičstvá robia majetných Nemcov ešte bohatších. Podľa aktuálnej štúdie takmer polovicu dedičstiev a darov získava najbohatších 10 % obyvateľov krajiny, zvyšných 90 % dedičov si delí zostávajúcu polovicu. Vyplýva to zo spoločnej štúdie Nemeckého inštitútu pre ekonomický výskum (DIW), Univerzity Vechta a Nemeckého centra pre otázky starnutia (DZA), ktorá porovnávala obdobie rokov 1986 až 2001 a 2002 až 2017. Na prieskume sa zúčastnilo 15.000 domácností.
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie, z oddychovej zóny v obci medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom v Bratislavskom kraji.
Dedenie cenných papierov: Dôsledky kupónovej privatizácie ešte stále nie sú na Slovensku minulosťou
Počas kupónovej privatizácie si viacerí občania kúpili akcie, teda cenné papiere slovenských podnikov, firiem či spoločností. Mnohé cenné papiere časom stratili hodnotu a občania ich bezodplatne previedli na štát. Tie ostatné, často aj bonitné, sú však stále vedené na účtoch v Centrálnom depozitári cenných papierov SR. Keďže kupónová privatizácia prebehla takmer pred tromi desiatkami rokov, mnohí cenné papiere v nej získané zdedili.
I.Mikloš: SR dosiahla zásadné zlepšenie, potrebuje však ešte reformy
TASR - 15. 11. 2019 - Názory čitateľov (3)
Slovensko po Nežnej revolúcii zvládlo potrebné reformy na to, aby ekonomika začala fungovať. Podarilo sa naštartovať najmä zaostalý priemysel.
Nevyplatený dôchodok po zomretom nie je dedičstvom
TASR - 2. 10. 2019
Dôchodkové dávky sa vyplácajú vopred v pravidelných mesačných lehotách. Ak dôchodca poberal dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty napríklad 14.
Belgicko sa snaží spätne vymôcť dane od občanov s fiktívnou adresou v Monaku
Belgické úrady žiadajú od 147 Belgičanov vrátenie daní, o ktoré mali zámerne pripraviť štátnu pokladnicu uvedením fiktívneho pobytu v Monaku, ktorého rezidenti sa tešia veľkým daňovým výhodám.
Vrcholia prípravy na technologický festival IXPO
TASR - 11. 4. 2019
Na bratislavskom Tyršovom nábreží rastie obrovský stan, ktorý bude hostiť technologický festival IXPO pre celú rodinu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov