Dedičstvo

Deň železníc ponúka možnosť pozrieť si depo i nový elektrický rušeň
- 25. 8. 2018
Deti i dospelí môžu počas šiesteho ročníka Dňa železnice, ktorý sa koná v sobotu v Humennom, nahliadnuť do priestorov, kde sa bežne nedostanú.
Obecné podniky sú podľa poslancov KSK inšpiráciou a ideou na zmenu
- 9. 12. 2017
Model a fungovanie obecného, resp. sociálneho podniku má na Slovensku zatiaľ nevyužitý potenciál. Príklady obcí, kde sa do tohto typu sociálnej ekonomiky pustili, sú však jedinečné.
Banky v eurozóne sa musia viac venovať riešeniu problému zlých úverov
- 24. 11. 2017
Európsky bankový dohľad dôrazne varoval finančné domy v Európe, aby začali odbúravať zlé úvery. "Niektoré banky musia urobiť viac pri riešení problému zlých úverov," povedala šéfka Rady pre dohľad Európskej centrálnej banky (ECB) Daniele Nouyová v piatok na výročnej konferencii European Banking Regulation vo Frankfurte nad Mohanom.
ECB požiadala banky, aby si vyčlenili viac peňazí na zlé úvery
- 4. 10. 2017
Európska centrálna banka (ECB) dnes požiadala komerčné banky, aby si vyčlenili bokom viac peňazí na pokrytie zlých úverov.
Irán chce dosiahnuť rozvoj turizmu podporou súkromného sektora
- 29. 7. 2017
Iránsky úrad pre starostlivosť o kultúrne dedičstvo, turizmus a remeslá nabáda súkromných podnikateľov a firmy, aby viac investovali do hotelierstva.
Ministri financií EÚ chcú spoločné riešenie otázky nesplácaných úverov v bankách
- 11. 7. 2017 - Názory čitateľov (2)
Ministri financií Európskej únie (Ecofin) na dnešnom zasadnutí v Bruseli podporili návrhy na spoločné riešenie otázky nesplácaných úverov v bankovom sektore.
Systémy centrálneho zásobovania teplom pokrývajú v SR 54 % potreby tepla
- 3. 7. 2017
Na Slovensku systémy centrálneho zásobovania teplom (CZT) pokrývajú viac ako 54 % celkovej potreby tepla a zásobujú viac ako 1,8 milióna obyvateľov.
Sľuby večnosti: Ako sa bohatí stávajú bohatšími, aj keď sú už dávno mŕtvi
- 21. 6. 2017 - Názory čitateľov (4)
Predstavte si, ako by asi vyzerala krajina, v ktorej by sa dalo voliť aj po smrti. Stačí ak vo svojej poslednej vôli uvediete svoje preferencie, a váš hlas by sa na základe toho dal kritériám spĺňajúcemu vybranému kandidátovi. Váš hlas by bol konkurenciou pre hlasy žijúcich.
Nová letecká linka Košice - Tel Aviv má rozvinúť cestovný ruch
- 28. 3. 2017
Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air dnes oznámil otvorenie nového leteckého spojenia Košice - Tel Aviv.
Pre sporiteľov nebude nový rok prínosným, úroky zostanú pod infláciou
- 1. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Sporitelia sa v roku 2017 nemajú tešiť na zlepšenie situácie v prípade bankových úspor. "Môže to byť pre malých sporiteľov najhorší rok za dlhé obdobie," pre denník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung to uviedol prezident špičkového nemeckého ekonomického ústavu ifo Clemens Fuest.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK




Dnešný vývoj USD




Dnešný vývoj GBP





Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov