Dedičstvo

CRH sa zmení na Slovensku, v Maďarsku a v Rakúsku na Danucem
TASR - 2. 9. 2021
CRH verí v budovanie silných miestnych značiek a trvalé lokálne partnerstvo na trhoch, kde pôsobí. Spoločnosť pôsobí v stavebníctve na Slovensku takmer 50 rokov.
MIRRI podporí projekty mimovládnych organizácií venované regiónom 1,1 mil. eur
TASR - 26. 8. 2021
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR podporí projekty mimovládnych organizácii venované rozvoju regiónov sumou 1,1 milióna eur.
Čína chce "obmedziť nerovnosť", zameria sa na bohatých
TASR - 18. 8. 2021
Najvyšší predstavitelia Číny plánujú prerozdeliť bohatstvo, "upraviť nadmerné príjmy" a zasiahnuť proti nezákonným ziskom v snahe vyriešiť nerovnosti v príjmoch.
Eurokomisia prijala ambicióznu stratégiu EÚ v oblasti lesného hospodárstva
TASR - 16. 7. 2021
Európska komisia (EK) prijala v piatok novú stratégiu EÚ v oblasti lesného hospodárstva s výhľadom do roku 2030.
Polovica domácností má nižšiu finančnú rezervu ako ich mesačný príjem
Polovica domácností má našetrených menej peňazí, ako je jeden ich mesačný príjem. Tretina Slovákov má k dispozícii maximálne 400 eur. Na druhej strane má približne 14 % ušetrených najmenej 12.000 eur. Vyplýva to z prieskumu agentúry STEM/MARK pre spoločnosť Home Credit, ktorý realizovali začiatkom tohtoročného júna.
Nechám sa prekvapiť, kto bude mojím nástupcom
Dosluhujúci minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) sa nechá prekvapiť menom svojho nástupcu.
Pandémia zastavila úbytok obyvateľov na španielskom vidieku
Pokles obyvateľov španielskeho vidieka trápi zákonodarcov a občanov už viac ako pol storočia. Až pandémia ochorenia COVID-19 to náhle zmenila.
Štúdia DIW: Najmajetnejší Nemci získavajú polovicu všetkých dedičstiev
Dedičstvá robia majetných Nemcov ešte bohatších. Podľa aktuálnej štúdie takmer polovicu dedičstiev a darov získava najbohatších 10 % obyvateľov krajiny, zvyšných 90 % dedičov si delí zostávajúcu polovicu. Vyplýva to zo spoločnej štúdie Nemeckého inštitútu pre ekonomický výskum (DIW), Univerzity Vechta a Nemeckého centra pre otázky starnutia (DZA), ktorá porovnávala obdobie rokov 1986 až 2001 a 2002 až 2017. Na prieskume sa zúčastnilo 15.000 domácností.
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie, z oddychovej zóny v obci medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom v Bratislavskom kraji.
Dedenie cenných papierov: Dôsledky kupónovej privatizácie ešte stále nie sú na Slovensku minulosťou
Počas kupónovej privatizácie si viacerí občania kúpili akcie, teda cenné papiere slovenských podnikov, firiem či spoločností. Mnohé cenné papiere časom stratili hodnotu a občania ich bezodplatne previedli na štát. Tie ostatné, často aj bonitné, sú však stále vedené na účtoch v Centrálnom depozitári cenných papierov SR. Keďže kupónová privatizácia prebehla takmer pred tromi desiatkami rokov, mnohí cenné papiere v nej získané zdedili.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov