Dedičstvo

Obecné podniky sú podľa poslancov KSK inšpiráciou a ideou na zmenu
TASR - 9. 12. 2017
Model a fungovanie obecného, resp. sociálneho podniku má na Slovensku zatiaľ nevyužitý potenciál. Príklady obcí, kde sa do tohto typu sociálnej ekonomiky pustili, sú však jedinečné.
Banky v eurozóne sa musia viac venovať riešeniu problému zlých úverov
TASR - 24. 11. 2017
Európsky bankový dohľad dôrazne varoval finančné domy v Európe, aby začali odbúravať zlé úvery. "Niektoré banky musia urobiť viac pri riešení problému zlých úverov," povedala šéfka Rady pre dohľad Európskej centrálnej banky (ECB) Daniele Nouyová v piatok na výročnej konferencii European Banking Regulation vo Frankfurte nad Mohanom.
ECB požiadala banky, aby si vyčlenili viac peňazí na zlé úvery
TASR - 4. 10. 2017
Európska centrálna banka (ECB) dnes požiadala komerčné banky, aby si vyčlenili bokom viac peňazí na pokrytie zlých úverov.
Irán chce dosiahnuť rozvoj turizmu podporou súkromného sektora
TASR - 29. 7. 2017
Iránsky úrad pre starostlivosť o kultúrne dedičstvo, turizmus a remeslá nabáda súkromných podnikateľov a firmy, aby viac investovali do hotelierstva.
Ministri financií EÚ chcú spoločné riešenie otázky nesplácaných úverov v bankách
Ministri financií Európskej únie (Ecofin) na dnešnom zasadnutí v Bruseli podporili návrhy na spoločné riešenie otázky nesplácaných úverov v bankovom sektore.
Systémy centrálneho zásobovania teplom pokrývajú v SR 54 % potreby tepla
TASR - 3. 7. 2017
Na Slovensku systémy centrálneho zásobovania teplom (CZT) pokrývajú viac ako 54 % celkovej potreby tepla a zásobujú viac ako 1,8 milióna obyvateľov.
Sľuby večnosti: Ako sa bohatí stávajú bohatšími, aj keď sú už dávno mŕtvi
- 21. 6. 2017 - Názory čitateľov (4)
Predstavte si, ako by asi vyzerala krajina, v ktorej by sa dalo voliť aj po smrti. Stačí ak vo svojej poslednej vôli uvediete svoje preferencie, a váš hlas by sa na základe toho dal kritériám spĺňajúcemu vybranému kandidátovi. Váš hlas by bol konkurenciou pre hlasy žijúcich.
Nová letecká linka Košice - Tel Aviv má rozvinúť cestovný ruch
TASR - 28. 3. 2017
Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air dnes oznámil otvorenie nového leteckého spojenia Košice - Tel Aviv.
Pre sporiteľov nebude nový rok prínosným, úroky zostanú pod infláciou
Sporitelia sa v roku 2017 nemajú tešiť na zlepšenie situácie v prípade bankových úspor. "Môže to byť pre malých sporiteľov najhorší rok za dlhé obdobie," pre denník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung to uviedol prezident špičkového nemeckého ekonomického ústavu ifo Clemens Fuest.
Na Fóre VIPA hovoria aj o tom, ako lepšie využiť potenciál vidieka
TASR - 25. 11. 2016
Už IX. Fórum Vidieckeho parlamentu (VIPA) na Slovensku, ktoré sa koná každý druhý rok, sa začalo dnes v Sliači v okrese Zvolen.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov