Dedičstvo

Štúdia DIW: Najmajetnejší Nemci získavajú polovicu všetkých dedičstiev
- 3. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Dedičstvá robia majetných Nemcov ešte bohatších. Podľa aktuálnej štúdie takmer polovicu dedičstiev a darov získava najbohatších 10 % obyvateľov krajiny, zvyšných 90 % dedičov si delí zostávajúcu polovicu. Vyplýva to zo spoločnej štúdie Nemeckého inštitútu pre ekonomický výskum (DIW), Univerzity Vechta a Nemeckého centra pre otázky starnutia (DZA), ktorá porovnávala obdobie rokov 1986 až 2001 a 2002 až 2017. Na prieskume sa zúčastnilo 15.000 domácností.
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie
- 27. 5. 2020 - Názory čitateľov (2)
Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie, z oddychovej zóny v obci medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom v Bratislavskom kraji.
Dedenie cenných papierov: Dôsledky kupónovej privatizácie ešte stále nie sú na Slovensku minulosťou
- 12. 3. 2020 - Názory čitateľov (2)
Počas kupónovej privatizácie si viacerí občania kúpili akcie, teda cenné papiere slovenských podnikov, firiem či spoločností. Mnohé cenné papiere časom stratili hodnotu a občania ich bezodplatne previedli na štát. Tie ostatné, často aj bonitné, sú však stále vedené na účtoch v Centrálnom depozitári cenných papierov SR. Keďže kupónová privatizácia prebehla takmer pred tromi desiatkami rokov, mnohí cenné papiere v nej získané zdedili.
I.Mikloš: SR dosiahla zásadné zlepšenie, potrebuje však ešte reformy
- 15. 11. 2019 - Názory čitateľov (3)
Slovensko po Nežnej revolúcii zvládlo potrebné reformy na to, aby ekonomika začala fungovať. Podarilo sa naštartovať najmä zaostalý priemysel.
Nevyplatený dôchodok po zomretom nie je dedičstvom
- 2. 10. 2019
Dôchodkové dávky sa vyplácajú vopred v pravidelných mesačných lehotách. Ak dôchodca poberal dôchodok v hotovosti prostredníctvom pošty napríklad 14.
Belgicko sa snaží spätne vymôcť dane od občanov s fiktívnou adresou v Monaku
- 7. 8. 2019 - Názory čitateľov (2)
Belgické úrady žiadajú od 147 Belgičanov vrátenie daní, o ktoré mali zámerne pripraviť štátnu pokladnicu uvedením fiktívneho pobytu v Monaku, ktorého rezidenti sa tešia veľkým daňovým výhodám.
Vrcholia prípravy na technologický festival IXPO
- 11. 4. 2019
Na bratislavskom Tyršovom nábreží rastie obrovský stan, ktorý bude hostiť technologický festival IXPO pre celú rodinu.
Taliansko preskúma súčasný systém daňových výdavkov
- 26. 2. 2019
Talianska vláda preskúma súčasný systém daňových výdavkov ako súčasť budúceho rozpočtu. Cieľom je získať viac finančných prostriedkov.
Deň železníc ponúka možnosť pozrieť si depo i nový elektrický rušeň
- 25. 8. 2018
Deti i dospelí môžu počas šiesteho ročníka Dňa železnice, ktorý sa koná v sobotu v Humennom, nahliadnuť do priestorov, kde sa bežne nedostanú.
Obecné podniky sú podľa poslancov KSK inšpiráciou a ideou na zmenu
- 9. 12. 2017
Model a fungovanie obecného, resp. sociálneho podniku má na Slovensku zatiaľ nevyužitý potenciál. Príklady obcí, kde sa do tohto typu sociálnej ekonomiky pustili, sú však jedinečné.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov