Vzdelanie

Ako zistiť, či je niekto skutočne finančným expertom
- 7. 2. 2020 - Názory čitateľov (4)
Predstavte si, že stretnete niekoho neznámeho, kto o sebe tvrdí, že je finančným expertom. Ak by ste mu mohli položiť iba jednu otázku, aby ste zistili, že skutočne ním je, aká by to bola?
Nerovnosť príjmov spôsobuje šikanovanie na školách
- 31. 5. 2019 - Názory čitateľov (4)
Vyrastanie v krajine s veľkou nerovnosťou príjmov súvisí so šikanovaním v ranom veku dospievania. Vyplýva to z novej štúdie deviatich výskumníkov zastupujúcich univerzity z celého sveta.
Bývalá svetová tenisová jednotka: Investujem do ľudí a nie do vecí
- 11. 3. 2019
Počas svojej dlhej tenisovej kariéry bol známy agresívnou hrou od základnej čiary. Vždy plánoval minimálne dva údery dopredu. Podobne sa správa aj čo sa týka peňazí.
Strata kontroly nad peniazmi kvôli partnerovi: Finančná nespôsobilosť je forma domáceho násilia
- 23. 11. 2018 - Názory čitateľov (12)
Skôr ako reagovať na ohavný skutok už po tom ako sa stal, je omnoho účinnejšie pomôcť ženám s istotou sa orientovať vo finančných otázkach.
Ekonomickí diletanti: Bez základných znalostí nie je možné racionálne voliť
- 7. 11. 2018 - Názory čitateľov (8)
Aké budú dôsledky zníženia alebo zvýšenia daní? Aké sú náklady a výhody konkrétnych predvolebných sľubov? Bežní občania potrebujú mať základné ekonomické vedomosti, aby sa mohli vo voľbách racionálne rozhodnúť.
Finančné vzdelávanie je len stratou času?
- 22. 10. 2018
Programy finančnej gramotnosti nefungujú, pretože ľudská myseľ sa snaží udržať abstraktné finančné koncepty. Z tohto dôvodu môžeme zabudnúť na to, že jednoduchší ľudia niekedy porozumejú komplexným záležitostiam, ako je zložený úrok, alebo výhody diverzifikácie.
Lepšie zajtrajšky: Vývoj ekonomiky závisí aj od drancovania životného prostredia
- 17. 10. 2018 - Názory čitateľov (4)
William Nordhaus získal začiatkom tohto mesiaca Nobelovu cenu za ekonómiu. Jeho priekopnícka práca integruje zmenu klímy do modelov hospodárskeho rastu. Poukázal na budúcnosť, v ktorej je ekonomické zdravie sveta priamo spojené s jeho environmentálnym.
Svetová banka: Štáty budeme hodnotiť podľa toho, ako investujú do svojich občanov
- 12. 10. 2018 - Názory čitateľov (1)
Svetová banka vo štvrtok predstavila nový systém, ktorý by štáty hodnotil na základe ich schopnosti rozvíjať ľudský kapitál. Cieľom kroku je prinútiť vlády, aby efektívnejšie investovali do vzdelania a zdravotníctva. Informovala o tom agentúra Reuters.
Zodpovední a uvedomelí: Čo by mladí ľudia urobili s extra príjmom?
- 15. 8. 2018
Nový výskum Charles Schwab oslovil 2000 mladých Američanov vo veku 16 až 25 rokov. Výsledok naznačuje, že mladí ľudia môžu byť príliš optimistický čo sa týka ich finančnej budúcnosti a nezrelí na to, aby pochopili niektoré dôležité finančné koncepty.
Dlhé prázdniny zhoršujú príjmovú nerovnosť
- 13. 8. 2018
Na to jediné sa deti tešia celý školský rok. Bezstarostné letné prázdniny plné oddychu a sladkého ničnerobenia. Kým pre rodičov je to neraz problém zabezpečenia starostlivosti o dieťa, ani pre deti nie je dlhšia prestávka v učení to pravé orechové.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov