Vzdelanie

5 ekonomických termínov, ktoré by sme mali vedieť používať všetci
- 10. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Každý rok Edge Foundation položí vedcom jednu zaujímavú otázku. Tá tohtoročná znela: "aký vedecký termín alebo koncept by mal byť všeobecne rozšírený?" Prišli stovky odpovedí, celkom rozmanité až fascinujúce. Podobný prieskum by mohli existovať aj pre ekonomiku.
Staňte sa pravidelným obchodníkom, s podporou profesionálov to zvládnete
PR článok - 20. 12. 2016
Centrofx je regulovaný broker cyperskou komisiou Cysec. Za zmienku stojí, že už za krátky čas sme sa dostali medzi popredných poskytovateľov on-line obchodovania s CFD forex, komoditami a akciami.
Veda výskum vo svete: Toto je 15 najinovatívnejších krajín sveta
- 18. 10. 2016
Každý rok vydáva Svetové ekonomické fórum správu o globálnej konkurencieschopnosti, o stave svetových ekonomík. WEF sa pozerá na údaje v oblastiach, ako je zdravie bánk či konkurencieschopnosť firiem v každej krajine. Výsledkom je obraz ekonomiky takmer každej krajiny na svete.
Videohry a sociálne siete úplne ovládli životy mladých, voľný čas je pre nich hodnotnejší, než pravidelná mzda
- 29. 9. 2016 - Názory čitateľov (11)
Technológie za niekoľko desaťročí zásadne zmenili spôsob našej práce, spôsob, akým sa zabávame, spôsob, akým žijeme. Technológie dokázali zmeniť pracovné trhy.
Krajiny by podľa ECB mali podporovať vzdelanie a investície
SITA - 21. 3. 2016
Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré zároveň poznamenal, že ECB nemôže podporiť hospodársky rast sama.
Aká kríza? Pozrite sa na ambiciózny plán Moskvy, doma chce vybudovať ďalšie Silicon Valley
- 1. 3. 2016 - Názory čitateľov (20)
Je to asi hodina cesty z hotela v centre Moskvy. Diaľnica sa postupne mení na cestu druhej triedy až na šotolinovú. Dostanete sa niekam, čo je uprostred ničoho. Na okraji obrovskej zelenej lúky stojí jediná stavba, na ktorej je nápis "startup village". Vzdušnou čiarou ohraničuje územie technologického parku Skolkovo, no dnes by sa viac hodilo označenie hanebná kamufláž.
Stratená generácia: Sú mladí, vzdelaní a utláčaní
- 27. 1. 2016 - Názory čitateľov (14)
Generácia Y sú vraj najväčšie mozgovne. Ide o najlepšie vzdelanú generáciu vôbec. Napriek tomu im starší kolegovia často bránia dosiahnuť plný potenciál, informuje The Economist.
Keď sa z vás na pracovnom trhu stane nula: Prečo sú kvôli internetu niektorí ľudia chudobnejší
- 21. 1. 2016 - Názory čitateľov (5)
Na čo by vám bol internet, ak neviete čítať? To nie je otázka, ktorú by si kládli obyvatelia vyspelejších ekonomík. Ale v rozvojových krajinách, ako je Ukrajina, Nigéria, Nikaragua a Kambodža rastie záujem o to, aby obyvatelia nezmeškali vlak menom digitálna revolúcia. Ich hendikep nevyplýva z toho, že to celé začalo niekde úplne inde, ale skôr z toho, že mnohí do dnes nedokážu ťažiť z digitálnej vlny, ktorá už zaplavila aj rozvojové trhy.
Podpora finančnej gramotnosti: Saganovci, ako sociálny podnik
- 1. 12. 2015 - Názory čitateľov (1)
Študenti stredných škôl majú dostatok kreativity aj koncepčného rozmýšľania, aby boli úspešní v podnikaní. Dôkazom sú výsledky súťaže Innovation Camp, v ktorej 120 stredoškolákov navrhovalo sociálny podnik, ktorý by sa zaobišiel bez pravidelných dotácií a vytvoril najmenej tri nové pracovné miesta pre dlhodobo nezamestnaných s portfóliom inovatívnych produktov a služieb.
Rodič samoživiteľ: Deväť rád ako zvládnuť finančne náročný život
- 1. 12. 2015 - Názory čitateľov (7)
Vychovávať dieťa nie je z finančného hľadiska vôbec jednoduchá úloha. Najmä pre tých, ktorí to robia sólo. Rodič tak nesie ďalšie bremeno, okrem emocionálnych potrieb je sám na to, aby uspokojil aj tie finančné.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov