Vzdelanie

Prieskum finančnej gramotnosti: Stredoškoláci majú o peniazoch mylné predstavy
- 28. 2. 2018
Slovenskí stredoškoláci chápu finančné produkty na základe povrchne zachytených informácií z reklamy, internetu či sociálnych sietí. Tomu, žiaľ, zodpovedajú aj ich znalosti.
Žiť podľa vzoru Gatesa či Buffetta: Ako dobre zarábať dnes aj zajtra
- 18. 1. 2018 - Názory čitateľov (7)
Prečo najlepší investor v histórii, Warren Buffett, venoval počas svojej kariéry až 80 % svojho času čítaniu? Prečo (druhý) najbohatší človek sveta, Bill Gates, počas svojej kariéry čítal jednu knihu týždenne? A prečo si každý rok bral dva týždne dovolenky počas ktorej len čítal? Prečo si najzaneprázdnenejší ľudia na svete nájdu jednu hodinu denne na vzdelávanie, zatiaľ čo iní sa ospravedlňujú, že nemajú čas?
Rockstar Dave Grohl: Peniaze vás zabijú
- 9. 11. 2017
Frontman Foo Fighters Dave Grohl je známy aj ako jedna tretina kultovej grungeovej kapely Nirvana. Ale odvtedy je už držiteľom ceny Grammy, produkoval filmy a spolupracoval aj s najväčšími menami hudobného priemyslu, vrátane Paula McCartneyho a Johna Paula Jonesa z Led Zeppelin. Hoci sa teší z lukratívnej kariéry, stále sleduje svoje výdavky.
Zaujímavý pohľad ekonóma: Kde by mohlo byť dnes Rusko bez komunizmu
- 9. 10. 2017 - Názory čitateľov (10)
Boľševickou revolúciou v roku 1917 Rusko utrpelo, konštatuje Charles Robertson, hlavný ekonóm Renaissance Capital. V komentári pre Moscow Times si kladie otázku, či aj nejaká iná veľká ekonomika utrpela počas 20. storočia päť masívnych prepadov v priemyselne aj poľnohospodárskej produkcii.
Na každý problém existuje riešenie: Potrebujeme mladú, talentovanú krv a kapitál zo zahraničia, príďte žiť k nám!
- 22. 9. 2017 - Názory čitateľov (3)
Slabý hospodársky rast či prepracované obyvateľstvo. Problém desaťročia musí vyústiť do podstatnej zmeny.
Peňazí nikdy nie je dosť: 6 finančných právd, aby bola honba za bohatstvom zmysluplnejšia
- 21. 9. 2017 - Názory čitateľov (1)
Hromadenie majetku nemá byť cieľom, ale len prostriedkom na dosiahnutie toho, čo chce človek dokázať alebo zažiť.
Nebuďte ovce: 5 najhorších odporúčaní pre vaše peniaze
- 15. 9. 2017 - Názory čitateľov (13)
Ak niečomu nerozumiete, najjednoduchšie je nasledovať ľudí, ktorí o tom asi niečo vedia, že? Ale to ešte neznamená, že sa musíte chovať ako ovce.
Tri základné otázky o peniazoch na ktoré by ste mali poznať správnu odpoveď
- 15. 8. 2017 - Názory čitateľov (3)
Keď ekonómky Annamaria Lusardiová a Olivia Mitchellová vyrazili medzi ľudí s krátkym dotazníkom, aby zistili, čo vedia o zloženom úroku, inflácii a akciovom riziku, nemysleli, že by to mohlo dopadnúť až tak zle. Len tridsať percent respondentov odpovedalo na všetky tri otázky správne.
Skutočný príbeh: Rodičia mu sľúbili, že ak bude milionárom, nemusí ísť na vysokú
- 22. 6. 2017 - Názory čitateľov (11)
Erik Finman prvý krát investoval do Bitcoinov v roku 2011, v tom čase sa hodnota kryptomeny pohybovala na 12 dolároch za token. Dnes má 403 Bitcoinov, v hodnote viac ako milión dolárov. K netradičnej investícii ho viedol celkom obyčajný sľub, ktorý dostal od svojich rodičov.
Pridaná hodnota: Dokonca aj prostitútky zarábajú viac, ak majú vzdelanie
- 4. 6. 2017 - Názory čitateľov (6)
Najistejší spôsob, ako si zvýšiť príjmy je získať vysokoškolské vzdelanie. Ale je ťažké povedať, či po absolvovaní univerzity budete múdrejší, a tým cennejší, alebo titul jednoducho signalizuje zamestnávateľom, že ste inteligentný, motivovaný človek, ktorý by mali dostať dobre platené pracovné miesto. Nedávna štúdia ponúka niekoľko odpovedí, z nečakaného zdroja. Ukazuje sa, že finančné výhody vyplývajúce z vysokoškolského vzdelania plynú dokonca aj v oblasti plateného sexu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov