Vzdelanie

Ekonomická aktivita a ochrana životného prostredia nie sú v rozpore
TASR - 27. 7. 2021
Kraje na Slovensku s lepším životným prostredím majú vyšší HDP. Ekonomická aktivita a ochrana životného prostredia nie sú v rozpore, ale naopak. Kvalitné životné prostredie prináša impulz pre ekonomiku. Ukazujú to zistenia dátovej analýzy vykonanej z údajov z oblastí vzdelávania, dopravy, životného prostredia a financovania vyšších územných celkov (VÚC).
Časť školákov vie o financiách viac, ako sa očakávalo
- 16. 12. 2020
Hoci polovica z testovaných školákov má iba základné vedomosti a zručnosti súvisiace s finančnou kultúrou, mnohé školy a triedy dopadli lepšie, ako odhadovali učitelia pred testovaním. Najlepšie sú na tom žiaci prvého stupňa ZŠ a najrizikovejšou skupinou sú žiaci druhého stupňa ZŠ a študenti stredných odborných škôl bez maturity. Vyplynulo to z výsledkov úvodného testovania v rámci pilotného vzdelávacieho programu FinQ Nadácie Slovenskej sporiteľne.
Ako zistiť, či je niekto skutočne finančným expertom
- 7. 2. 2020 - Názory čitateľov (4)
Predstavte si, že stretnete niekoho neznámeho, kto o sebe tvrdí, že je finančným expertom. Ak by ste mu mohli položiť iba jednu otázku, aby ste zistili, že skutočne ním je, aká by to bola?
Nerovnosť príjmov spôsobuje šikanovanie na školách
- 31. 5. 2019 - Názory čitateľov (4)
Vyrastanie v krajine s veľkou nerovnosťou príjmov súvisí so šikanovaním v ranom veku dospievania. Vyplýva to z novej štúdie deviatich výskumníkov zastupujúcich univerzity z celého sveta.
Bývalá svetová tenisová jednotka: Investujem do ľudí a nie do vecí
- 11. 3. 2019
Počas svojej dlhej tenisovej kariéry bol známy agresívnou hrou od základnej čiary. Vždy plánoval minimálne dva údery dopredu. Podobne sa správa aj čo sa týka peňazí.
Strata kontroly nad peniazmi kvôli partnerovi: Finančná nespôsobilosť je forma domáceho násilia
- 23. 11. 2018 - Názory čitateľov (12)
Skôr ako reagovať na ohavný skutok už po tom ako sa stal, je omnoho účinnejšie pomôcť ženám s istotou sa orientovať vo finančných otázkach.
Ekonomickí diletanti: Bez základných znalostí nie je možné racionálne voliť
- 7. 11. 2018 - Názory čitateľov (8)
Aké budú dôsledky zníženia alebo zvýšenia daní? Aké sú náklady a výhody konkrétnych predvolebných sľubov? Bežní občania potrebujú mať základné ekonomické vedomosti, aby sa mohli vo voľbách racionálne rozhodnúť.
Finančné vzdelávanie je len stratou času?
- 22. 10. 2018
Programy finančnej gramotnosti nefungujú, pretože ľudská myseľ sa snaží udržať abstraktné finančné koncepty. Z tohto dôvodu môžeme zabudnúť na to, že jednoduchší ľudia niekedy porozumejú komplexným záležitostiam, ako je zložený úrok, alebo výhody diverzifikácie.
Lepšie zajtrajšky: Vývoj ekonomiky závisí aj od drancovania životného prostredia
- 17. 10. 2018 - Názory čitateľov (4)
William Nordhaus získal začiatkom tohto mesiaca Nobelovu cenu za ekonómiu. Jeho priekopnícka práca integruje zmenu klímy do modelov hospodárskeho rastu. Poukázal na budúcnosť, v ktorej je ekonomické zdravie sveta priamo spojené s jeho environmentálnym.
Svetová banka: Štáty budeme hodnotiť podľa toho, ako investujú do svojich občanov
- 12. 10. 2018 - Názory čitateľov (1)
Svetová banka vo štvrtok predstavila nový systém, ktorý by štáty hodnotil na základe ich schopnosti rozvíjať ľudský kapitál. Cieľom kroku je prinútiť vlády, aby efektívnejšie investovali do vzdelania a zdravotníctva. Informovala o tom agentúra Reuters.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov