Vzdelanie

Zodpovední a uvedomelí: Čo by mladí ľudia urobili s extra príjmom?
- 15. 8. 2018
Nový výskum Charles Schwab oslovil 2000 mladých Američanov vo veku 16 až 25 rokov. Výsledok naznačuje, že mladí ľudia môžu byť príliš optimistický čo sa týka ich finančnej budúcnosti a nezrelí na to, aby pochopili niektoré dôležité finančné koncepty.
Dlhé prázdniny zhoršujú príjmovú nerovnosť
- 13. 8. 2018
Na to jediné sa deti tešia celý školský rok. Bezstarostné letné prázdniny plné oddychu a sladkého ničnerobenia. Kým pre rodičov je to neraz problém zabezpečenia starostlivosti o dieťa, ani pre deti nie je dlhšia prestávka v učení to pravé orechové.
Ekonomická mobilita: Narodení v chudobe, život v prepychu
- 3. 8. 2018 - Názory čitateľov (5)
Pokles chudoby v Číne je možno najväčším hospodárskym príbehom minulého polstoročia. Od roku 1981 do roku 2013 klesol podiel extrémne chudobných Číňanov podľa definície Svetovej banky z 88 % na 2 %. Je to úžasný výsledok.
Peniaze a DNA: Ekonómovia našli spojitosť medzi genetikou a majetkovou nerovnosťou
- 30. 6. 2018 - Názory čitateľov (7)
Keď si taký múdry, prečo nie si bohatý? Tento citát ekonóm Larry Summers obrátil a so štipkou irónie sa pýta: "Keď si tak bohatý, prečo nie si múdry?" Skupina ekonómov sa však pokúsila zodpovedať pôvodnú otázku.
Prieskum finančnej gramotnosti: Stredoškoláci majú o peniazoch mylné predstavy
- 28. 2. 2018
Slovenskí stredoškoláci chápu finančné produkty na základe povrchne zachytených informácií z reklamy, internetu či sociálnych sietí. Tomu, žiaľ, zodpovedajú aj ich znalosti.
Žiť podľa vzoru Gatesa či Buffetta: Ako dobre zarábať dnes aj zajtra
- 18. 1. 2018 - Názory čitateľov (7)
Prečo najlepší investor v histórii, Warren Buffett, venoval počas svojej kariéry až 80 % svojho času čítaniu? Prečo (druhý) najbohatší človek sveta, Bill Gates, počas svojej kariéry čítal jednu knihu týždenne? A prečo si každý rok bral dva týždne dovolenky počas ktorej len čítal? Prečo si najzaneprázdnenejší ľudia na svete nájdu jednu hodinu denne na vzdelávanie, zatiaľ čo iní sa ospravedlňujú, že nemajú čas?
Rockstar Dave Grohl: Peniaze vás zabijú
- 9. 11. 2017
Frontman Foo Fighters Dave Grohl je známy aj ako jedna tretina kultovej grungeovej kapely Nirvana. Ale odvtedy je už držiteľom ceny Grammy, produkoval filmy a spolupracoval aj s najväčšími menami hudobného priemyslu, vrátane Paula McCartneyho a Johna Paula Jonesa z Led Zeppelin. Hoci sa teší z lukratívnej kariéry, stále sleduje svoje výdavky.
Zaujímavý pohľad ekonóma: Kde by mohlo byť dnes Rusko bez komunizmu
- 9. 10. 2017 - Názory čitateľov (10)
Boľševickou revolúciou v roku 1917 Rusko utrpelo, konštatuje Charles Robertson, hlavný ekonóm Renaissance Capital. V komentári pre Moscow Times si kladie otázku, či aj nejaká iná veľká ekonomika utrpela počas 20. storočia päť masívnych prepadov v priemyselne aj poľnohospodárskej produkcii.
Na každý problém existuje riešenie: Potrebujeme mladú, talentovanú krv a kapitál zo zahraničia, príďte žiť k nám!
- 22. 9. 2017 - Názory čitateľov (3)
Slabý hospodársky rast či prepracované obyvateľstvo. Problém desaťročia musí vyústiť do podstatnej zmeny.
Peňazí nikdy nie je dosť: 6 finančných právd, aby bola honba za bohatstvom zmysluplnejšia
- 21. 9. 2017 - Názory čitateľov (1)
Hromadenie majetku nemá byť cieľom, ale len prostriedkom na dosiahnutie toho, čo chce človek dokázať alebo zažiť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov