Vzdelanie

Skutočný príbeh: Rodičia mu sľúbili, že ak bude milionárom, nemusí ísť na vysokú
- 22. 6. 2017 - Názory čitateľov (11)
Erik Finman prvý krát investoval do Bitcoinov v roku 2011, v tom čase sa hodnota kryptomeny pohybovala na 12 dolároch za token. Dnes má 403 Bitcoinov, v hodnote viac ako milión dolárov. K netradičnej investícii ho viedol celkom obyčajný sľub, ktorý dostal od svojich rodičov.
Pridaná hodnota: Dokonca aj prostitútky zarábajú viac, ak majú vzdelanie
- 4. 6. 2017 - Názory čitateľov (6)
Najistejší spôsob, ako si zvýšiť príjmy je získať vysokoškolské vzdelanie. Ale je ťažké povedať, či po absolvovaní univerzity budete múdrejší, a tým cennejší, alebo titul jednoducho signalizuje zamestnávateľom, že ste inteligentný, motivovaný človek, ktorý by mali dostať dobre platené pracovné miesto. Nedávna štúdia ponúka niekoľko odpovedí, z nečakaného zdroja. Ukazuje sa, že finančné výhody vyplývajúce z vysokoškolského vzdelania plynú dokonca aj v oblasti plateného sexu.
Žiaci ojedinelého slovensko-čínskeho štúdia dostanú prvé vysvedčenia
Čínština je jazykom budúcnosti a jej znalosť je jednoznačne konkurenčnou výhodou, keďže hospodársko-ekonomická výmena a obchod s Čínou vo svete stále rastie.
Bývalá dobre platená právnička: Šla som za svojou vášňou, radím ľuďom, ako sa zbaviť dlhu
- 15. 5. 2017 - Názory čitateľov (5)
Natalie Baconová vždy vedela, že sa chce stať právničkou, ale nikdy si nemyslela, že ju dobre platená kariéra posunie niekam na pokraj.
5 ekonomických termínov, ktoré by sme mali vedieť používať všetci
- 10. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Každý rok Edge Foundation položí vedcom jednu zaujímavú otázku. Tá tohtoročná znela: "aký vedecký termín alebo koncept by mal byť všeobecne rozšírený?" Prišli stovky odpovedí, celkom rozmanité až fascinujúce. Podobný prieskum by mohli existovať aj pre ekonomiku.
Staňte sa pravidelným obchodníkom, s podporou profesionálov to zvládnete
PR článok - 20. 12. 2016
Centrofx je regulovaný broker cyperskou komisiou Cysec. Za zmienku stojí, že už za krátky čas sme sa dostali medzi popredných poskytovateľov on-line obchodovania s CFD forex, komoditami a akciami.
Veda výskum vo svete: Toto je 15 najinovatívnejších krajín sveta
- 18. 10. 2016
Každý rok vydáva Svetové ekonomické fórum správu o globálnej konkurencieschopnosti, o stave svetových ekonomík. WEF sa pozerá na údaje v oblastiach, ako je zdravie bánk či konkurencieschopnosť firiem v každej krajine. Výsledkom je obraz ekonomiky takmer každej krajiny na svete.
Videohry a sociálne siete úplne ovládli životy mladých, voľný čas je pre nich hodnotnejší, než pravidelná mzda
- 29. 9. 2016 - Názory čitateľov (11)
Technológie za niekoľko desaťročí zásadne zmenili spôsob našej práce, spôsob, akým sa zabávame, spôsob, akým žijeme. Technológie dokázali zmeniť pracovné trhy.
Krajiny by podľa ECB mali podporovať vzdelanie a investície
SITA - 21. 3. 2016
Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré zároveň poznamenal, že ECB nemôže podporiť hospodársky rast sama.
Aká kríza? Pozrite sa na ambiciózny plán Moskvy, doma chce vybudovať ďalšie Silicon Valley
- 1. 3. 2016 - Názory čitateľov (20)
Je to asi hodina cesty z hotela v centre Moskvy. Diaľnica sa postupne mení na cestu druhej triedy až na šotolinovú. Dostanete sa niekam, čo je uprostred ničoho. Na okraji obrovskej zelenej lúky stojí jediná stavba, na ktorej je nápis "startup village". Vzdušnou čiarou ohraničuje územie technologického parku Skolkovo, no dnes by sa viac hodilo označenie hanebná kamufláž.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov