Zmluvné poistenie

Pri kúpe jazdeného auta by si záujemca mal overiť viaceré veci
Vizuálna kontrola, autodiagnostika vozidla, aj overenie počtu najazdených kilometrov sú súčasťou preverenia auta pri jeho kúpe.
Vďaka kontrolám klesol počet podvodov pri autách
TASR - 15. 2. 2018
Dovedna 1775 poisťovacích podvodov odhalila vlani Allianz-Slovenská poisťovňa. Hoci išlo v porovnaní s rokom 2016 o mierny pokles, vzrástla výška uchránenej hodnoty a dosiahla sumu 4,31 milióna eur.
V dôsledku demografických zmien počet seniorov na cestách vzrastá
TASR - 18. 10. 2017 - Názory čitateľov (1)
Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa Allianz – Slovenská poisťovňa pozrela na seniorov na cestách a štatistiky dopravných nehôd ľudí vo veku 60 a viac rokov.
MF SR chce odvod v neživotnom poistení nahradiť daňou z poistenia
Ministerstvo financií (MF) SR pripravuje zmeny v oblasti poisťovníctva. Súčasný 8-% odvod z prijatého poistného z neživotného poistenia má byť nahradený daňou z poistných odvetví.
Odvod v rámci neživotného poistenia zrejme nahradí daň z poistenia
SITA - 9. 10. 2017
Navrhovaným zákonom sa zruší platenie odvodu z poistného a zachované ostane len platenie odvodu z prijatého poistného z PZP.
Kancelária prezidenta by si mala pohoršiť o 1,4 milióna eur
TASR - 4. 10. 2017
Kancelária prezidenta SR by mala v roku 2018 hospodáriť s rozpočtom na úrovni 4,75 milióna eur, čo je oproti súčasnosti pokles o 1,44 milióna eur.
Daniari hľadajú poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby
TASR - 11. 9. 2017
Finančná správa hľadá poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby a poisťovňu, ktorá jej zabezpečí povinné zmluvné poistenie áut.
Poškodenie vozidla spôsobené výtlkom na ceste hradí poisťovňa
TASR - 19. 1. 2017
Vodiči sa s výtlkmi na cestách stretávajú po každej zime najmä v čase, keď sa roztopí sneh. Poisťovne evidujú nemálo prípadov, keď pneumatiku či disk na aute poškodili práve výtlky.
Kvalitné nastavenie PZP môže ušetriť veľa starostí
TASR - 29. 12. 2016
V prípade cesty autom do menej prístupných oblastí, prípadne oblastí, ktoré vodič až tak nepozná, nestačí "domáca" kontrola vozidla a zimné pneumatiky.
Únia dopravcov Slovenska protestuje proti zvyšovaniu poistného
TASR - 21. 11. 2016
Únia dopravcov Slovenska (UNAS) žiada Protimonopolný úrad a vládu, aby začali konať vo veci plošného zvyšovania povinného zmluvného poistenia (PZP) pre autodopravcov v SR.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov