Zmluvné poistenie

Aj napriek zvýšenej poistke sa dajú ušetriť desiatky eur
- 8. 1. 2019 - Názory čitateľov (1)
Majiteľov motorových vozidiel čaká nemilé prekvapenie a za havarijné poistenie, ako aj za ďalšie produkty v rámci neživotného poistenia, si priplatia. Poisťovne totiž začali v súlade so zákonom zvyšovať ceny poistiek. Ide o daň vo výške osem percent, ktoré sú povinné odviesť do štátneho rozpočtu. Daň sa neuplatňuje u povinného zmluvného poistenia.
Cestní dopravcovia žiadajú štát, aby riešil ich nepriaznivé podmienky na podnikanie
- 11. 12. 2018
Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia vyzýva vládu, ministerstvá financií a práce, aby s plnou vážnosťou začali riešiť ich najpálčivejšie problémy.
Ceny povinného zmluvného poistenia by sa podľa odhadov mali opäť zvýšiť
- 26. 10. 2018 - Názory čitateľov (2)
V produktovej škále sa pre veľký tlak na cenu nedajú očakávať prevratné novinky, poisťovne môžu keď tak prísť s presnejšou segmentáciou, prípadne rozšíriť ponuku pripoistení.
Pri kúpe jazdeného auta by si záujemca mal overiť viaceré veci
- 28. 6. 2018 - Názory čitateľov (1)
Vizuálna kontrola, autodiagnostika vozidla, aj overenie počtu najazdených kilometrov sú súčasťou preverenia auta pri jeho kúpe.
Vďaka kontrolám klesol počet podvodov pri autách
- 15. 2. 2018
Dovedna 1775 poisťovacích podvodov odhalila vlani Allianz-Slovenská poisťovňa. Hoci išlo v porovnaní s rokom 2016 o mierny pokles, vzrástla výška uchránenej hodnoty a dosiahla sumu 4,31 milióna eur.
V dôsledku demografických zmien počet seniorov na cestách vzrastá
- 18. 10. 2017 - Názory čitateľov (1)
Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa Allianz – Slovenská poisťovňa pozrela na seniorov na cestách a štatistiky dopravných nehôd ľudí vo veku 60 a viac rokov.
MF SR chce odvod v neživotnom poistení nahradiť daňou z poistenia
- 9. 10. 2017 - Názory čitateľov (1)
Ministerstvo financií (MF) SR pripravuje zmeny v oblasti poisťovníctva. Súčasný 8-% odvod z prijatého poistného z neživotného poistenia má byť nahradený daňou z poistných odvetví.
Odvod v rámci neživotného poistenia zrejme nahradí daň z poistenia
- 9. 10. 2017
Navrhovaným zákonom sa zruší platenie odvodu z poistného a zachované ostane len platenie odvodu z prijatého poistného z PZP.
Kancelária prezidenta by si mala pohoršiť o 1,4 milióna eur
- 4. 10. 2017
Kancelária prezidenta SR by mala v roku 2018 hospodáriť s rozpočtom na úrovni 4,75 milióna eur, čo je oproti súčasnosti pokles o 1,44 milióna eur.
Daniari hľadajú poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby
- 11. 9. 2017
Finančná správa hľadá poskytovateľa pracovnej zdravotnej služby a poisťovňu, ktorá jej zabezpečí povinné zmluvné poistenie áut.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov