Komodity

Ceny ropy v piatok klesli
- 10. 7. 2020
Ceny ropy v piatok klesli. Komodita tak ešte prehĺbila výrazné straty z predchádzajúceho dňa a smeruje k pripísaniu si strát aj za celý týždeň.
Zlatá rally sa len začína
- 9. 7. 2020
Zlato dosiahne noví rekordy kvôli koronavírusu, predpovedá manažér hedgeových fondov Michael Novogratz. A nie je sám.
Cena zlata pokračuje v raste a je najvyššia takmer za 9 rokov
- 8. 7. 2020
Cena zlata opäť rastie. V stredu sa vyšplhala takmer na 9-ročné maximum, keďže obchodníci hľadajú "bezpečné aktíva" uprostred neistoty, ktorú vyvolala pandémia nového koronavírusu.
Ceny ropy v stredu klesli
- 8. 7. 2020
Ceny ropy klesli v stredu po tom, ako predbežné údaje z amerického ropného priemyslu ukázali, že sa zásoby komodity minulý týždeň v USA zvýšili viac, ako trhy očakávali.
Ceny ropy v utorok ráno klesli
- 7. 7. 2020
Ceny ropy v utorok klesli a komodita tak zmazala predchádzajúce zisky. Dôvodom sú obavy z oslabenia dopytu pre nárast nových prípadov ochorenia COVID-19 v Spojených štátoch, ktoré sú najväčším svetovým spotrebiteľom ropy.
Ceny ropy na konci tohto obchodného týždňa klesli
- 5. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy v piatok (3.7.), posledný deň tohto obchodného týždňa, klesli. Nárast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 vo svete zastavil totiž predchádzajúce zvyšovanie cien komodity na štvormesačné maximum vo štvrtok (2.7.) po dobrých správach z amerického trhu práce, kde v júni pribudlo oveľa viac pracovných miest, ako analytici očakávali.
Ceny ropy v piatok večer klesli
- 3. 7. 2020
Ceny ropy v piatok večer klesli. Dôvodom bol nárast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19. Ale za celý týždeň by si komodita mala pripísať zisky, keďže trhy dúfajú v oživenie americkej ekonomiky, najväčšej na svete, v tvare písmena V.
Ceny benzínu 95 v 26. týždni klesli, ceny benzínu 98, nafty a LPG stúpli
- 3. 7. 2020
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 26. týždni 2020 v porovnaní s cenami v 25. týždni 2020 ovplyvnili vyššie ceny 98-oktánového benzínu, skvapalneného plynu (LPG) a motorovej nafty.
Ceny ropy klesli, cena Brentu skĺzla pod 43 USD za barel
- 3. 7. 2020
Po predchádzajúcom raste ceny ropy v piatok klesli, keď náladu na trhu opäť zhoršilo ďalšie zvýšenie počtu infikovaných novým koronavírusom v USA. Tie sú najväčším spotrebiteľom ropy na svete a ďalšie obmedzenie ekonomickej aktivity by znamenalo zníženie dopytu po surovine.
Saxo Bank: Zlato v tomto štvrťroku štedro odmení investorov  
- 2. 7. 2020 - Názory čitateľov (1)
Komoditný stratég Saxo Bank tvrdí, že existuje niekoľko dôvodov domnievať sa, že zlato bude v druhom polroku 2020 naďalej rásť. A v nasledujúcich rokoch dosiahne nový rekord.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov