Komodity

Motoristom vo 8. týždni roku 2021 zdraželi benzín aj nafta
- 5. 3. 2021
Motoristom vo 8. týždni roku 2021 zdražel benzín aj nafta. Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok vo 8.
Zlatý býk Peter Schiff: Ktokoľvek, kto staví proti zlatu, prerobí
- 5. 3. 2021 - Názory čitateľov (4)
Zlato a striebro naďalej zápasia s výrazným predajným tlakom. Rastúca inflácia a ekonomický rast prinútia centrálnych bankárov, aby sa obrátili k prísnejšej menovej politike skôr, ako sa očakávalo. Peter Schiff ale vo svojom podcaste pripomína, že inflácia nepredstavuje hrozbu, ak investujete do zlata.
Zlato je mŕtve: Miliardári vsádzajú na bitcoiny
- 4. 3. 2021 - Názory čitateľov (33)
Gary Gensler, ktorý bol nominovaný na predsedu SEC, sa na rokovaní senátneho bankového výboru vyhýbal podrobnostiam, ale v širšom zmysle vyjadril oveľa viac podpory kryptomene, než mnohí očakávali.
Ceny ropy v stredu strmo vzrástli
- 3. 3. 2021 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy v stredu strmo vzrástli. Podporili ich náznaky pokroku pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19 v USA aj špekulácie o tom, že producenti z aliancie OPEC+ by mohli na stretnutí tento týždeň hlasovať proti zvýšeniu ťažby.
OPEC+ možno ponechá súčasný program obmedzovania ťažby v platnosti aj v apríli
- 3. 3. 2021
Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalší producenti na čele s Ruskom uvažujú, že namiesto plánovaného zvýšenia ťažby budú od apríla v danom mesiaci pokračovať v súčasnom programe obmedzovania produkcie. Dôvodom je stále nepriaznivá pandemická situácia a s ňou spojené iba krehké zotavovanie dopytu. Uviedli to pre agentúru Reuters tri zdroje zo zoskupenia OPEC+.
Produkcia ropy v členských štátoch OPEC minulý mesiac prudko klesla
- 2. 3. 2021
Produkcia ropy v rámci Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) sa minulý mesiac prudko prepadla, pretože Saudská Arábia výrazne zredukovala svoju ťažbu, aby podporila pokles nadbytočných skladových zásob komodity vo svete.
Ceny ropy sa vrátili k rastu, cena Brentu sa pohybuje nad 65,50 USD/barel
- 1. 3. 2021
Ceny ropy vzrástli v pondelok takmer o 2 %, keď náladu na trhoch podporili informácie o novej pomoci americkej ekonomike.
Motoristom v 7. týždni tohto roka zdražel benzín aj nafta
- 26. 2. 2021
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 7. týždni tohto roka v porovnaní s predošlým týždňom ovplyvnili vyššie ceny natural 95-oktánového benzínu, natural 98-oktánového benzínu aj motorovej nafty.
Ceny ropy v piatok klesli
- 26. 2. 2021
Ceny ropy v piatok klesli, pretože zníženie cien dlhopisov viedlo k ziskom amerického dolára. A silnejší dolár zvyšuje cenu ropy pre tých, ktorí nakupujú komoditu iných menách.
Cena zlata vo štvrtok klesla o 1 %
- 25. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Cena zlata sa vo štvrtok oslabila o 1 %. Výnosy amerických vládnych dlhopisov totiž zostávajú zvýšené.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov