Komodity

Podiel OPEC na celosvetovom trhu s ropou klesol na niekoľkoročné minimum
- 13:01
Podiel štátov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) na celosvetovom trhu s touto komoditou klesol na najnižšiu úroveň za posledné roky. Čiastočne je za to zodpovedný program obmedzovania produkcie a čiastočne sankcie USA voči Iránu a Venezuele, ktoré bránia krajinám vyvážať ropu na svetové trhy.
Ceny ropy vo štvrtok klesli
- 08:16
Ceny ropy vo štvrtok klesli. Komodita tak zmazala časť z predchádzajúcich ziskov. Dôvodom boli obavy o vývoj globálnej ekonomiky a väčší, než očakávaný nárast zásob benzínu a ďalších ropných derivátov v USA, ktoré sú najväčším svetovým spotrebiteľom ropy.
Mobius: Psychomeny rastú, preto nakupujte zlato!
- včera o 10:19 - Názory čitateľov (2)
Známy investor Mark Mobius poukazuje na uvoľňovanie menových politík zo strany centrálnych bánk a nárast obľúbenosti kryptomien. To by podľa neho malo priniesť dlhodobé zisky zlatu.
Ceny ropy v stredu vzrástli
- včera o 08:16
Ceny ropy v stredu vzrástli, pričom cena Brentu prvýkrát po vyše týždni prekročila hranicu 60 USD za barel.
Spoločnosť Progress Trading prevezme časť aktív firmy Oktan, transakciu odobril PMÚ
- 19. 8. 2019
Spoločnosť Progress Trading sa zaoberá výrobou, nákupom, skladovaním a predajom pohonných látok. Oktan na Slovensku prevádzkuje čerpacie stanice.
Ceny ropy vzrástli
- 19. 8. 2019 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy vzrástli v pondelok zhruba o 1 % po víkendovom útoku jemenských separatistov na ropné pole v odľahlej púštnej oblasti Saudskej Arábie.
Benzíny a nafta by mohli na slovenských pumpách znova zlacnieť
- 18. 8. 2019 - Názory čitateľov (2)
V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška tankujeme 95-oktánový benzín lacnejšie o 2,4 %, 98-oktánový o 2,2 % a za naftu platíme o 1,6 % menej.
Ceny ropy sa v piatok zvýšili
- 18. 8. 2019
Ropa sa v piatok (16. 8.) zotavila z dvojdňového poklesu spolu s akciami a jej ceny vzrástli. Obchodníci totiž očakávajú ďalšie stimuly zo strany centrálnych bánk, čo pomohlo zmierniť ich obavy z recesie.
Ceny ropy posilnili, zlato zlacnelo
- 17. 8. 2019
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov