Hypotéky

Rozpracované predaje domov v USA v júni klesli
TASR - 29. 7. 2021
Počet Američanov, ktorí podpísali kontrakty na kúpu domu, v júni prekvapujúco klesol po výraznom oživení v predchádzajúcom mesiaci.
Banky rozširujú ponuky online produktov, prispôsobujú sa digitalizácii
Spotrebitelia v dôsledku pandémie fungujú a nakupujú vo väčšej miere on-line. Presmerovanie nákupu spotrebného tovaru z kamenných obchodov do e-shopov malo za následok zvýšenie podielu on-line platieb. Tejto situácii sa pritom prispôsobujú aj samotné banky a rozširujú svoje ponuky on-line produktov. Centrálna banka predpokladá, že sa platby budú ešte viac presúvať do digitálu.
Ak partneri riešia financie za pochodu, nastáva chaos
TASR - 20. 7. 2021
Spoločné peniaze sa netýkajú iba manželských párov, ale všetkých partnerov žijúcich v jednej domácnosti.
Mladí ľudia by mali myslieť na druhý pilier a na investovanie
Základným predpokladom k lepšej penzii pre mladých ľudí je mať založený druhý pilier a, pokiaľ sa dá, aj daňovo a zamestnávateľom zvýhodnený tretí pilier.
Stavebný materiál dražie, ceny bytov však už nemajú kam rásť
Ceny stavebných pozemkov síce ostávajú stabilné, stavebné materiály však po druhej vlne pandémie nového koronavírusu zaznamenali rekordný nárast cien.
Ceny novostavieb v Bratislave prvýkrát prekonali 4000 eur za m2
Priemerná cena novostavieb v hlavnom meste prvýkrát prekonala hranicu 4000 eur za štvorcový meter (m2) vrátane DPH. Medziročne tak ide o zvýšenie o 13,7 %. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Bencont Investments. Ide pritom o nárast aj v medzikvartálnom meradle, a to o 8,2 %.
Dostupné nájomné bývanie: Pripravuje sa prvá emisia sociálnych dlhopisov na Slovensku
- 2. 7. 2021 - Názory čitateľov (8)
Prostredníctvom sociálnych dlhopisov bude financovaný projekt dostupného nájomného bývania pre sociálne znevýhodnené a zraniteľné skupiny obyvateľov na Slovensku.
Ako si zvýšiť bonitu pri žiadosti o úver na bývanie
- 1. 7. 2021 - Názory čitateľov (1)
Ak chcete požiadať o hypotéku, banku bude v prvom rade zaujímať vaša bonita čo vyjadruje vašu dôveryhodnosť a „hodnotu“ na finančnom trhu. Vašu bonitu si banky vyskladajú z viacerých údajov. 
Rozpracované predaje domov v USA v máji vzrástli
TASR - 30. 6. 2021
Počet Američanov, ktorí podpísali kontrakty na kúpu domu, v máji medzimesačne vzrástol. To bolo prekvapujúce oživenie po mesiacoch ochladzovania trhu s bývaním, kde nedostatok voľných domov tlačí ich ceny na rekordné úrovne.
Ceny domov v Británii rástli v júni najvýraznejšie za 16,5 roka
TASR - 29. 6. 2021
Ceny domov v Británii rástli tento mesiac najvýraznejšie za 16,5 roka. Uviedla to v utorok spoločnosť Nationwide Building Society, ktorá je jedným z najväčších poskytovateľov hypotekárnych úverov v krajine.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov