Hypotéky

Dvaja z piatich ľudí s úverom očakávajú zhoršenie finančnej situácie
- 25. 5. 2020
Dvaja z piatich ľudí, ktorí v súčasnosti majú hypotekárny alebo spotrebný úver, si myslia, že ich schopnosť splácať tieto záväzky sa nasledujúce tri mesiace trochu alebo oveľa zhorší. Vyplýva to z aprílového prieskumu agentúry 2muse, ktorého sa zúčastnilo 319 respondentov. Výsledky prieskumu sa odrážajú aj v štatistikách Poštovej banky v súvislosti s odkladom splátok. Banka vyčíslila, že o túto formu pomoci už požiadali tisícky klientov.
Záleží nám na vás, preto ponúkame pomocnú ruku
PR článok - 19. 5. 2020
Koronavírus ovplyvnil život každého z nás. Pravdepodobne nikto zatiaľ nevie odhadnúť, ako dlho sa budeme všetci z následkov pandémie zotavovať. Záleží nám na vás a preto vám chceme v čo najväčšej miere podať pomocnú ruku. Viacerí už možno opäť otvárate svoje prevádzky alebo sa vraciate do práce, váš život sa bude vracať do normálu ešte dlhý čas.
Kríza-nekríza, ceny bytov neklesnú: Ak potrebujete bývať, žiadajte o úver čím skôr
- 18. 5. 2020 - Názory čitateľov (21)
Je málo pravdepodobné, aby ceny bytov v tomto roku klesli. Bytov je na trhu obrovský nedostatok a už májové čísla hovoria, že sa dopyt po kúpe obnovuje. Ak máte dostatočný príjem, istotu v práci a potrebujete nové bývanie, je lepšie poponáhľať sa s úverom. Úrokové sadzby totiž rastú.
O pomoc štátu v čase koronakrízy sa uchádzajú už aj veľké firmy
- 7. 5. 2020
O pomoc v čase koronakrízy sa už uchádzajú aj veľkí zamestnávatelia. Žiadosť už podal napríklad aj Volkswagen Slovensko či sieť predajní elektra Nay. Uviedol to v rozhovore pre TASR minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
Celkový dlh domácností v USA dosiahol v 1. štvrťroku nový rekord
- 5. 5. 2020 - Názory čitateľov (1)
Dlhy domácností v USA dosiahli v 1. štvrťroku nový rekord. Celkový dlh amerických domácností sa v 1.
Banky evidujú tisícky žiadostí o odklad splátok úverov
- 22. 4. 2020 - Názory čitateľov (5)
Banky na Slovensku evidujú stovky až tisícky žiadostí o odklad splátky úveru. Naďalej však klientov upozorňujú, aby si tento krok dôkladne zvážili, pretože nie je úplne "zadarmo". Úver sa totiž aj počas odkladu úročí.
Na Slovensku dominuje naviazanie hypoték na fixnú sadzbu
- 20. 4. 2020
Domácnosti v eurozóne si naďalej požičiavajú viac prostriedkov na kúpu nehnuteľností na bývanie. Na Slovensku dominuje naviazanie hypoték na fixnú sadzbu.
Rodičom-samoživiteľom môžu pomôcť viaceré prijaté opatrenia
- 17. 4. 2020
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) sa bude zaoberať listom, ktorý mu poslali zástupcovia rodičov-samoživiteľov.
8 rád ako znížiť výdavky v čase krízy
- 10. 4. 2020 - Názory čitateľov (9)
Počas krízového obdobia je každé euro dobré. Existujú viaceré možnosti, ako okamžite ušetriť, alebo urobiť kroky k tomu, aby sme o svoje peniaze neprišli. Ako na to radí Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
V konečnom dôsledku zaplatíte viac: Odklad splátok by mali využiť najmä ľudia vo finančných ťažkostiach
- 8. 4. 2020 - Názory čitateľov (4)
Pre ľudí na Slovensku je podľa odborníkov dobrou správou, že sa vláde podarilo s bankami vyrokovať odklad splátok úverov bez toho, aby sa im do budúcnosti zhoršila ich bonita. Ľudia by však mali tento krok dôkladne zvážiť. Odborníci upozorňujú na to, že neskôr budú musieť svoje záväzky splatiť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov