Hypotéky

Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom za 7 rokov
- 23. 2. 2021 - Názory čitateľov (2)
Ceny domov v USA v decembri rástli najrýchlejším tempom takmer za sedem rokov. Podporili ich nízke úroky z hypoték aj pokračujúci "útek" Američanov z preplnených mestských oblastí do domov na predmestí v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Ukázal to v utorok vývoj indexu cien domov S&P CoreLogic Case-Shiller pre 20 metropolitných oblastí.
V Bratislave ceny bytov naďalej porastú, prenájmy čaká mierne oživenie
- 18. 2. 2021 - Názory čitateľov (14)
Aj napriek nepriaznivým ekonomickým dôsledkom súčasnej krízy si vlani pripísali predajné ceny bytov a domov v hlavnom meste a okolí dvojciferný rast. Vyplýva to z údajov realitnej kancelárie HERRYS. Tento rok ceny nehnuteľností napriek pokračujúcim obmedzeniam naďalej porastú a ceny za prenájmy by sa mohli na jeho konci vrátiť na pôvodnú úroveň spred pandémie.
Konsolidácia úverov: Pôžičky si najčastejšie zlučujú 45-roční
- 16. 2. 2021
Priemerne si Slováci v roku 2020 spájali do jedného tri úvery. Vyplýva to z údajov spoločnosti Home Credit.
Záujem o "mamahotely" v Česku klesá, využíva ho iba pätina mladých
- 13. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Záujem o bývanie v takzvaných mamahoteloch v Česku postupne klesá. Zatiaľ čo pred šiestimi rokmi býval s rodičmi každý tretí Čech vo veku od 26 do 30 rokov, v súčasnosti túto možnosť využíva iba pätina mladých.
Kto je vlastne stredná trieda a ako ju likviduje ekonomika plná bublín
- 12. 2. 2021 - Názory čitateľov (13)
Čo je to vlastne stredná trieda a akú jedinečnú úlohu zohráva v ekonomike? Vzhľadom na to, že politici a ekonómovia sa neustále odvolávajú na strednú triedu, máte pocit, že viete o kom je reč. Bohužiaľ, nie je to tak jednoduché.
Ceny domov v USA rástli na konci vlaňajška rekordným tempom
- 11. 2. 2021 - Názory čitateľov (1)
Ceny domov v USA rástli na konci vlaňajška rekordným tempom, ktoré bolo vyššie než počas vrcholu realitného boomu v roku 2005.
Ceny domov v Číne vzrástli vlani takmer o 5 %, tento rok by sa rast mal spomaliť
- 1. 2. 2021
Ceny domov v Číne vzrástli vlani takmer o 5 %. V raste by mali pokračovať aj tento rok, jeho tempo by sa však malo spomaliť.
Trend refinancovania hypoték aj s výhodnejšími podmienkami pokračoval
- 1. 2. 2021 - Názory čitateľov (5)
Ľudia, ktorí si vybavili zmenu úverových podmienok, prípadne so svojou hypotékou prešli do inej banky, získali v minulom roku často výhodnejšie podmienky. Štvrtina zo všetkých minuloročných hypoték boli podľa štatistík Národnej banky Slovenska (NBS) refinancované staré úvery na nehnuteľnosti.
Počet schválených hypoték v Británii v decembri klesol, r. 2020 bol však úspešný
- 1. 2. 2021
Počet hypoték, ktoré schválili britské banky v poslednom mesiaci minulého roka, klesol. Uviedla to v pondelok britská centrálna banka.
Zisk bankového sektora SR klesol v minulom roku o vyše štvrtinu
- 29. 1. 2021
Zisk slovenského bankového sektora v minulom roku klesol takmer o 27 % na úroveň 465 miliónov eur. Hlavný vplyv na tieto výsledky mala zvýšená tvorba opravných položiek. Ide o predbežné a neauditované výsledky, ktoré zverejnila Národná banka Slovenska (NBS).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov