Hypotéky

Lloyds Banking Group založí tretiu dcérsku spoločnosť v EÚ v Luxembursku
TASR - včera o 16:31
Britská banková skupina Lloyds Banking Group sa chystá založiť tretiu dcérsku spoločnosť v Európskej únii (EÚ), a to v Luxembursku, aby mohla poskytovať služby dlhoročným zákazníkom svojej poisťovacej divízie aj po brexite.
Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo
Výstavba domov v USA vzrástla v auguste viac, než sa očakávalo. To je pozitívny signál pre trh s bývaním, ktorý sa doteraz vyvíjal slabšie než zvyšok ekonomiky z dôvodu zvyšovania úročenia hypotekárnych úverov.
Islamské banky by mali prevziať pravidlá Bazilej 3 pre nehnuteľnosti
TASR - 16. 9. 2018
Bankový dohľad, ktorý sleduje banky v islamských regiónoch, musí upraviť reguláciu pre angažovanosť v nehnuteľnostiach tak, aby zodpovedala najnovším pravidlám Bazilejského výboru pre bankový dohľad (Bazilej 3).
Chronológia veľkých záchranných akcií americkej federálnej vlády
V spojitosti s 10. výročím pádu banky Lehman Brothers Holdings Inc., ktorý odštartoval hospodársku krízu, prináša TASR prehľad veľkých záchranných akcií americkej federálnej vlády.
Brexit bez dohody spôsobí zvýšenie úrokových sadzieb a prepad cien domov
Guvernér britskej centrálnej banky (Bank of England, BoE) Mark Carney informoval predstaviteľov vlády, že brexit bez dohody by zrejme spôsobil zvýšenie úrokových sadzieb a prepad cien nehnuteľností.
Opatrenia NBS v rámci úverov sa v štatistikách zatiaľ neprejavili
SITA - 13. 9. 2018
Sprísnenie podmienok bolo síce zavedené 1. júla, nastavené mantinely však zatiaľ kopírujú požiadavky trhu.
BCPB - Oznam
SITA - 7. 9. 2018
BRATISLAVA 7. septembra (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.9.2018) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za prvý polrok 2018.
Objem úverov na bývanie ku koncu júla dosiahol 26,2 mld. eur
SITA - 3. 9. 2018
Stav úverov na bývanie sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 10,9 %.
BCPB - Oznam
SITA - 31. 8. 2018
BRATISLAVA 31. augusta (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- a dátumom splatnosti hypotekárnych záložných listov ISIN: SK4120009440 emitenta Tatra
BCPB - Oznam
SITA - 24. 8. 2018
BRATISLAVA 24. augusta (SITA) -Výsledky valných zhromaždení:Emitent kótovaných cenných papierov SLOVENSKÉ ENERGETICKÉ STROJÁRNE a.s. oznámil BCPB výsledky mimoriadneho valného zhromaždenia (MVZ), ktoré sa konalo dňa 1.8.2018.MVZ:- odvolalo Ing.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov