Štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park má nové vedenie: Vymenovalo ho Ministerstvo hospodárstva SR

Štátnu spoločnosť Valaliky Industrial Park, ktorá na východnom Slovensku buduje významný strategický park vo Valalikoch pri Košiciach, povedie Norbert Faith. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR ako jediný spoločník spoločnosti ho menovalo do funkcie s účinnosťou od 16. februára. Informoval o tom tlačový odbor MH SR v piatok.

„Spoločnosť Valaliky Industrial Park má na starosti vybudovanie najväčšieho priemyselného parku na východnom Slovensku, kde v budúcnosti bude stáť závod dôležitého strategického investora – automobilky Volvo. Som preto rada, že na čele spoločnosti bude stáť skúsený človek s dlhoročnými riadiacimi a projektovými skúsenosťami,“ uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD).

Faith pôsobil v minulosti na viacerých riadiacich pozíciách. Do spoločnosti Valaliky Industrial Park, prichádza zo spoločnosti Scheidt & Bachmann Slovensko, pre ktorú budoval a viedol pobočku v Košiciach. V minulosti pôsobil aj ako výkonný riaditeľ spoločnosti Software AG Development Center Slovakia či spoločnosti Contineo Slovakia.

Viac o téme: Ministerstvo hospodárstva SR , Norbert Faith , nové vedenie , Valaliky Industrial Park

Súvisiace články

Aktuálne správy