Spoločnosti Osivo Zvolen sa darí: Vlani výrazne zvýšila obrat na 18,08 milióna eur

Výrazné zvýšenie obratu z 14,47 milióna eur na 18,08 milióna eur zaznamenal vlani jeden z najväčších slovenských výrobcov certifikovaných osív a sadív poľných plodín, spoločnosť Osivo Zvolen. Zisk činil 463 953 eur a bol takmer trojnásobne vyšší ako rok predtým. Informuje o tom spoločnosť na svojej stránke.

„V roku 2022, napriek pretrvávajúcej pandemickej situácii a vojnovému konfliktu na Ukrajine, spoločnosť prekročila objem tržieb roku 2021. V porovnaní s rokom 2021 sa podarilo dosiahnuť vyššie tržby z predaja vlastných výrobkov, keď boli na úrovni 10,49 milióna eur. Nárast tržieb sme zaznamenali aj za predaj tovaru,“ uvádza spoločnosť.

Spoločnosť sa pripravuje na nárast investícii

„Aj napriek energetickej kríze, ktorá postihla všetky podniky, podnikateľov, ako aj domácnosti sa nám podarilo naplniť potrebné množstvo tržieb na dosiahnutie kladného výsledku hospodárenia za rok 2022 a zabezpečiť dodávky energií aj na rok 2023 a 2024. Spoločnosť sa pripravuje na nárast investícii v nasledujúcich rokoch aj s možnosťou získať nenávratný finančný príspevok,“ informuje spoločnosť ďalej.

Základné imanie spoločnosti je aktuálne vo výške 2,69 milióna eur. Osivo zamestnávalo na konci minulého roku 79 ľudí, počet zamestnancov sa tak medziročne nezmenil.

Viac o téme: obrat , pandémia covid-19 , tržby , zvýšenie

Súvisiace články

Aktuálne správy