Liberty má záujem o oceliarsku divíziu Thyssenkrupp

Pridajte názor  Zdroj:

16. 10. 2020 - Oceliarska skupina Liberty Steel Group, ktorú vlastní indicko-britský miliardár Sanjeev Gupta, v piatok oznámila, že predložila nezáväznú ponuku na prevzatie aktív v oblasti ocele od nemeckého priemyselného gigantu Thyssenkrupp.

Oceliarska skupina Liberty Steel Group, ktorú vlastní indicko-britský miliardár Sanjeev Gupta, v piatok oznámila, že predložila nezáväznú ponuku na prevzatie aktív v oblasti ocele od nemeckého priemyselného gigantu Thyssenkrupp.

Liberty vo svojom vyhlásení uviedla, že „je otvorená intenzívnejšiemu dialógu s Thyssenkrupp a chcela by sa viac angažovať a predložiť potenciálnu záväznú ponuku".

Vo štvrtok (15. 10.) pritom šéf zamestnaneckej rady v oceliarskej divízii Thyssenkrupp Tekin Nasikkol povedal, že nemecká vláda sa musí urýchlene rozhodnúť, či prevezme podiel v oceliarskej divízii a podporí tak toto odvetvie, ktoré je kľúčové pre ďalší významný sektor hospodárstva - automobilový priemysel.

Nasikkol dodal, že situácia je vážna a produkcia ocele potrebuje podporu. Podľa neho by prevzatie podielu štátom bol v súčasnej kríze správny krok.