Odstávky elektriny zasiahnu vyše 2000 domácností a firiem na Kysuciach a Liptove

Plánované odstávky elektriny zasiahnu v tomto týždni viac než 2000 domácností a firiem na Kysuciach a Liptove. TASR o tom informoval špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

V Krásne nad Kysucou a v Dunajove je odstávka elektriny v pondelok do 17.30 h. „Obmedzenie pocíti približne 1500 odberných miest. Dôvodom odstávky je rekonštrukcia jedného z komponentov na vedení vysokého napätia,“ vysvetlil Gejdoš.

Obyvateľov Partizánskej Ľupče čaká prerušenie distribúcie elektriny vo štvrtok (2. 5.). Ide o zhruba 660 odberných miest. Elektrikári vykonajú lezeckú revíziu vzdušného vedenia vysokého napätia.

„V obidvoch prípadoch sú odstávky elektriny vzhľadom na charakter plánovaných prác nevyhnutné. Technicky tu nie je možné zásobovať dotknutých odberateľov z iného okruhu sústavy a bezpečnosť elektrikárov si vyžaduje, aby boli vedenia bez napätia,“ priblížil Gejdoš. Dodal, že plánované odstávky spojené s pravidelnou údržbou distribučnej siete predchádzajú poruchám, nečakaným výpadkom a nebezpečným situáciám.

Viac o téme: elektrina , Kysuce , Liptov , odstávka , Stredoslovenská distribučná SSD

Súvisiace články

Aktuálne správy