Zamestnanosť vo Veľkej Británii dosiahla rekordnú úroveň

Pridajte názor  Zdroj:

22. 1. 2019 - V krajine evidujú 32,54 mil. zamestnaných ľudí, počet nezamestnaných počas septembra až novembra stúpol iba o 8 tisíc.

Počet zamestnaných ľudí vo Veľkej Británii podľa najnovších údajov štatistického úradu krajiny dosiahol rekordnú úroveň 32,54 milióna. Počet nezamestnaných sa počas septembra až novembra takmer nezmenil a stúpol iba o 8 tis. na celkových 1,37 milióna. Počet voľných pracovných miest v krajine stúpol o 10 tis. na rekordných 853 tisíc. Informuje o tom portál bbc.com.

"Počet ľudí v rámci pracovnej sily, ktorí hľadajú zamestnanie a nemôžu ho nájsť, zostáva na viac ako 40-ročnom minime," povedal David Freeman vedúci oddelenia trhu práce britského štatistického úradu. Priemerné zárobky v Británii bez zahrnutia odmien pritom v novembri medziročne stúpli o 3,3 percenta, čiže naďalej rastú rýchlejšie ako inflácia. Samuel Tombs, ekonóm spoločnosti Pantheon Macroeconomics, však upozornil, že tempo rastu zárobkov sa pravdepodobne začína spomaľovať. "Pochybujeme, že rast miezd na novembrovej silnej úrovni bude udržateľný v nasledujúcich šiestich mesiacoch," povedal.

https://www.bbc.com/news/business-46958560