V Japonsku sťahujú z pultov krájaný chlieb, v dvoch baleniach sa našli zvyšky potkanov

Jedna z najznámejších značiek krájaného chleba v Japonsku sťahuje z predaja tisícky balení, v dvoch z nich sa našli zvyšky potkanov. Spoločnosť zákazníkom ponúkla finančné odškodné, informovala v piatok BBC. Výrobca Pasco stiahol z predaja viac než 100 000 balení a zatiaľ nemá správy, že by mal niekto zažívacie problémy.

„Hlboko sa ospravedlňujeme za nepríjemnosti, ktoré sme spôsobili zákazníkom, obchodným partnerom a všetkým dotknutým stranám,“ uviedla spoločnosť na svojom webe. Chlieb pochádzal z tokijskej výrobne, v ktorej bola výroba dočasne pozastavená. Spoločnosť nešpecifikovala, ako sa zvieracie pozostatky do potravín dostali, avšak sľúbila, že urobí všetko preto, aby sa podobná situácia už neopakovala.

Na webe výrobcu sa objavil aj online formulár, prostredníctvom ktorého poškodení zákazníci môžu požiadať o vrátenie peňazí.

Japonsko je známe prísnymi potravinárskymi štandardmi

Japonsko je známe prísnymi potravinárskymi štandardmi, prípady sťahovania potravín z trhu sú preto veľmi zriedkavé. V poslednom čase ale japonské médiá o zdravotných problémoch v súvislosti s potravinami informovali viackrát.

Na začiatku mája ochoreli po konzumácii pokazeného školského mlieka stovky študentov v severovýchodnej prefektúre Mijagi. V marci výrobca liekov Kobayashi Pharmaceutical stiahol z predaja doplnok stravy na zníženie hladiny cholesterolu, podľa svojich slov dobrovoľne. Tento mesiac firma uviedla, že prešetruje päť možných úmrtí po požití tohto prípravku. Vlani potom zo samoobslúh 7-Eleven zmizli ryžové gule onigiri, keď sa v jednej z nich našiel šváb.

Viac o téme: chlieb , hygiena , Japonsko , potraviny , spotrebitelia

Súvisiace články

Aktuálne správy