Obrat spoločnosti GymBeam vzrástol predbežne na viac ako 170 miliónov eur

Košická spoločnosť GymBeam odhadla svoj obrat za minulý rok na viac ako 170 miliónov eur, čo je oproti 105 miliónom eur z roku 2022 rast o vyše 60 %. Prevádzkovateľ fitness e-shopu v regióne strednej a východnej Európy získal vlani aj 1,5 milióna nových zákazníkov. Informoval o tom v stredu šéf GymBeamu a jeho zakladateľ Dalibor Cicman.

Jedným z najväčších míľnikov bol podľa Cicmana Black Friday, keď sa spoločnosti podarilo predať rekordný milión produktov a dosiahnuť tak medziročný nárast o 76 %. Generálny riaditeľ Dalibor Cicman dodal, že spoločnosť sa plánuje zamerať predovšetkým na upevnenie svojej pozície na existujúcich trhoch s dôrazom na najnovší trh v Taliansku a regióny Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Najsilnejšími však zostávajú český a slovenský trh.

Košická spoločnosť chystá najväčšie zmeny v oblasti logistiky. V tomto roku by mala disponovať piatimi logistickými centrami, ako aj novým automatizovaným skladom v Košiciach. Od tejto investície vo výške takmer šesť miliónov eur firma očakáva automatizáciu 80 % objednávok. Okrem toho plánuje aj otvorenie skladu v Taliansku. Firma rastie aj počtom zamestnancov. Ku koncu minulého roka mala spoločnosť viac ako 500 ľudí.

Viac o téme: 2023 , e-shop , fitness , GymBeam , logistika , obrat

Súvisiace články

Aktuálne správy