Dolár mierne posilňuje voči euru: Čaká sa na zverejnenie zápisnice zo zasadnutia Fedu

Americký dolár dnes mierne posilňuje voči euru, investori čakajú na zverejnenie zápisnice z posledného zasadnutia americkej centrálnej banky (Fed). Okolo 17: 45 SELČ jednotná európska mena voči doláru strácala zhruba desatinu percenta a pohybovala sa v blízkosti 1,0840 USD.

Investori dúfajú, že si vďaka zápisnici zo zasadnutia Fedu budú môcť urobiť lepšiu predstavu o budúcom vývoji úrokových sadzieb v Spojených štátoch. Zasadnutie sa konalo na prelome apríla a mája a banka podľa očakávania ponechala svoju základnú úrokovú sadzbu v pásme 5,25 až 5,50 percenta, čo je najvyššia úroveň od roku 2001.

Údaje o vývoji spotrebiteľských cien v USA zverejnené minulý týždeň podporili očakávania, že Fed tento rok začne znižovanie úrokových sadzieb. Niektorí predstavitelia Fedu však tento týždeň uviedli, že budú potrebovať viac dôkazov o poklese inflácie v USA, než začnú o znižovaní úrokov uvažovať.

Britská libra dnes mierne posilňuje, pretože aprílový pokles inflácie v Británii bol o niečo menej výrazný, ako sa očakávalo. Údaje o inflácii prinútili investorov obmedziť stávky na to, že britská centrálna banka na budúci mesiac zníži úrokové sadzby. Okolo 17: 45 SELČ si libra voči doláru pripisovala zhruba dve desatiny percenta a nachádzala sa blízko 1,2725 USD. Informoval o tom dnes Štatistický úrad. Analytici však v ankete agentúry Reuters predpovedali spomalenie inflácie na 2,1 percenta.

Viac o téme: americký dolár USD , ceny , euro , Fed

Súvisiace články

Aktuálne správy