Najväčšia slovenská banka bude mať masívny výpadok: Služby nebudú dostupné niekoľko hodín!

V sobotu 15. júna nebude dostupná väčšina služieb najväčšej banky na Slovensku – Slovenskej sporiteľne. Všetky platby, výbery alebo vklady tak uskutočnite radšej v predstihu.

Výpadok služieb nie je v bankovom sektore ničím výnimočným. Viaceré banky pravidelne skvalitňujú svoje služby. Pripravte sa, že počas soboty nevybavíte všetko, čo by ste potrebovali.

„Vylepšujeme naše bankové služby, aby sa vám s nimi pracovalo ešte pohodlnejšie. V sobotu 15. júna bude nedostupná väčšina našich služieb,“ upozorňuje Slovenská sporiteľňa na svojom webe.

Ktorých služieb sa týka blížiaci sa výpadok?

Výpadok niektorých služieb bude takmer počas celého dňa. Najviac postihnuté budú bankomaty a vkladové bankomaty Slovenskej sporiteľne. V čase od 4:00 do 21:30 nebude dostupné vkladanie peňazí cez vkladomaty a nebude možné vyberať peniaze mobilom.

V čase od 4:00 do 11:00 nebude možné používať službu Sporopay, mToken na podpisovanie a push, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami.

Zvyknete si pred odstávkou služieb banky vybrať pre istotu peniaze v hotovosti?

Od 4:00 do 23:00 budú zadané platby zobrazované ako spracovávané. Platby nemusíte opätovne zadávať, budú zúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23:00. Do 21:00 nebude dostupný ani Partner Portal. Medzi 11:00 a 23:00 nebude možné zriadenie alebo zmena produktov a služieb cez www.slsp.sk.

Obmedzenia pre internetbanking a aplikáciu

Internetbanking George, mobilná aplikácia George, Business24, Business24 mobilná aplikácia – v čase od 0:00 do 1:00 nebude možné aktivovanie, blokovanie, zmena limitov debetných kariet.

Čo sa týka služieb Internetbanking George, mobilná aplikácia George, Databanking, Business24, Business24 mobilná aplikácia, SMS služby a API rozhranie pre tretie strany, v sobotu 15. júna ich nebude možné používať v čase od 4:00 – 11:00.

Medzi 11:00 – 23:00 bude používanie týchto služieb obmedzené:

  • zadané platby do iných bánk a zahraničné platby budú v obratoch alebo v histórii zobrazené ako spracovávané. Platby nie je potrebné opätovne zadávať, budú zúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23:00,
  • splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, z ktorého sa platba realizovala,
  • nebudú zobrazené aktuálne zostatky na účtoch,
  • nebude možné nastavenie trvalých príkazov a inkás, nastavenie notifikácií, zriaďovanie a zmena produktov a služieb.

Treba počítať aj s tým, že elektronické výpisy za 14. jún 2024 budú doručené s oneskorením. „Veríme, že odstávka vám nespôsobí komplikácie. Za obmedzené používanie našich služieb sa vopred ospravedlňujeme. Ďakujeme vám za pochopenie,“ dodala SLSP na záver.

Viac o téme: banka , nedostupnosť služieb , odstávka , Slovenská sporiteľňa , výpadok

Súvisiace články

Aktuálne správy