Americký index Dow Jones dnes klesol: Nasdaq vďaka Adobe posilnil

Americké akcie po sérii rekordných hodnôt v tomto týždni dnes oslabovali. Technologickému indexu sa ale nakoniec podarilo straty zmazať vďaka rastu akcií firmy Adobe a ďalších spoločností. Za celý týždeň potom indexy Nasdaq a S & P 500 vzrástli.

Index Dow Jones dnes klesol o 57,94 bodu, čiže 0,15 percenta, na 38.589,16 bodu. Širší index Standard & Poor ‚s 500 sa znížil o 2,14 bodu, čiže 0,04 percenta, na 5431,60 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrástol o 21,32 bodu, čiže 0,12 percenta, na 17.688,88 bodu.Za celý týždeň Dow Jones klesol o 0,54 percenta. S & P 500 však vzrástol o 1,58 percenta a Nasdaq o 3,24 percenta.Akcie spoločnosti Adobe dnes prudko posilnili, pretože firma zlepšila svoj ročný odhad tržieb vďaka vyššiemu dopytu po softvéri, ktorý využíva umelú inteligenciu na vykonávanie rôznych úloh.

Investori tiež spracovávali ekonomické údaje a snažili sa odhadnúť, ako skoro by centrálna banka USA (Fed) mohla znížiť úrokové sadzby. V stredu menový výbor Fedu znížil svoje projekcie počtu znížení úrokových sadzieb v tomto roku na jedno z troch.Predbežný prieskum Michiganskej univerzity ukázal, že index spotrebiteľskej nálady klesol v júni na 65,6 bodu, teda oveľa nižšie, ako sa čakalo, napísala agentúra Reuters.

Trh je vyčerpaný

„Tento týždeň ste zažili veľký rast, vedený technologickými spoločnosťami s veľkou kapitalizáciou,“ uviedol investor firmy 50 Part Investments Adam Sarhan. „Pod povrchom sa ale nachádza veľa oblastí, ktoré pôsobia slabo,“ dodal s tým, že trh je vyčerpaný a mal by prísť pokles.

úroky z amerických dlhopisov
Úroky z amerických dlhopisov výrazne stúpli. Foto: unsplash.com/Marek Studzinski

Americký dolár dnes posilnil ku košu šesť popredných svetových mien. K rastu voči euru mu pomohla politická neistota vo Francúzsku pred predčasnými voľbami. K jenu potom dolár rástol, pretože japonská centrálna banka prekvapila trhy svojím rozhodnutím o menovej politike, ktoré bolo menej prísne, ako sa čakalo.Dolárový index, ktorý sleduje výkon dolára ku košu šiestich popredných svetových mien, vzrástol o 0,3 percenta na 105,51 bodu. Euro voči doláru oslabilo o 0,3 percenta na 1,0708 USD. Dolár k jenu vzrástol o 0,2 percenta na 157,29 JPY. Euro voči jenu kleslo o 0,1 percenta na 168,37 JPY.

Viac o téme: akcie , Dow Jones , index , investovanie , pokles , USA

Súvisiace články

Aktuálne správy