Maloobchodné tržby vo Švajčiarsku sa nečakane vrátili k poklesu

Po januárovom raste, prvom za sedem mesiacov, zaznamenali maloobchodné tržby vo Švajčiarsku vo februári pokles. Vývoj na maloobchodnom trhu tak prekvapil analytikov, ktorí počítali s ďalším rastom, navyše, ešte rýchlejším než v prvom mesiaci roka. Informovali o tom portály RTTNews a tradingeconomics.

Tržby vo švajčiarskom maloobchode klesli vo februári oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 0,2 % po tom, ako v januári zaznamenali rast o 0,3 %. Januárové údaje predstavovali prvý rast maloobchodných tržieb vo Švajčiarsku od júna minulého roka.

Výsledky za február tak výrazne zaostali za odhadmi analytikov. Tí počítali so zrýchlením rastu tržieb, ktorý odhadovali na úrovni 0,4 %.

Tržby z predaja potravín, nealkoholických nápojov a tabakových výrobkov pokračovali v poklese

Tržby z predaja potravín, nealkoholických nápojov a tabakových výrobkov pokračovali v poklese, ktorý vo februári dosiahol 0,4 %. Tempo poklesu sa tak výrazne zmiernilo, keď v januári tržby v tomto segmente klesli o 1,6 %.

Vývoj na celkovom maloobchodnom trhu však negatívne ovplyvnili tržby z predaja nepotravinových produktov. Tie síce opäť vzrástli, tempo rastu však bolo oproti začiatku roka omnoho slabšie. Zatiaľ čo v januári vzrástli o 2,1 %, vo februári rast predstavoval 1,1 %.

Viac o téme: maloobchod , maloobchodné tržby , pokles , Švajčiarsko , tržby

Súvisiace články

Aktuálne správy