Bavorsko zakáže fajčenie marihuany na Oktoberfeste

Na najpopulárnejšom pivnom festivale na svete Oktoberfest sa ľudia budú môcť naďalej opíjať, fajčiť marihuanu ale nie. Bavorská vláda krátko po čiastočnej legalizácii marihuany v Nemecku uviedla, že zakáže konzumáciu tejto ľahkej drogy na verejných festivaloch a v pivných záhradkách, informovala agentúra AP.

Miestne úrady v Bavorsku budú podľa agentúry DPA tiež môcť zakázať fajčenie marihuany na verejných priestranstvách, ako sú vonkajšie bazény či parky, napríklad vrátane preslávenej Anglickej záhrady v Mníchove.

„Naším cieľom je obmedziť konzumáciu marihuany na verejných priestranstvách,“ uviedla bavorská ministerka zdravotníctva Judith Gerlachová.

Vláda argumentuje, že zákaz konzumácie marihuany na verejných festivaloch vrátane Oktoberfestu je potrebný s ohľadom na deti a mladých ľudí, ktorí sa festivalu pravidelne zúčastňujú.

Nemecko čiastočne legalizovalo užívanie marihuany na rekreačné účely v celej krajine

Krok Bavorska prichádza po tom, ako Nemecko začiatkom apríla čiastočne legalizovalo užívanie marihuany na rekreačné účely v celej krajine. Konzervatívci vedená zemská vláda v Mníchove sa proti tomuto kroku stavali odmietavo.

V dôsledku nového zákona budú môcť dospelí ľudia v Nemecku pri sebe beztrestne držať 25 gramov konope, doma potom môžu mať uložených celkovo 50 gramov. Na získanie marihuany budú môcť pestovať najviac tri rastliny. Od júla začnú fungovať pestovateľské kluby, ktoré budú slúžiť ako výdajné miesta pre svojich členov. Tí takto budú môcť mesačne získať až 50 gramov.

Bavorská vláda chce v rámci striktného výkladu zákona zakázať tiež fajčenie marihuany vo vyhradených fajčiarňach reštaurácií či kaviarní.

Viac o téme: festivaly , marihuana , Mníchov , Nemecko , Oktoberfest , pivo , spotrebitelia

Súvisiace články

Aktuálne správy