Vláda zrušila osvedčenie o významnej investícii pre priemyselný park Záborské

Plánovaný investičný projekt Záborské Industrial Park už nie je významnou investíciou. Vláda na stredajšom rokovaní zrušila rozhodnutie o významnej investícii pre túto lokalitu pri Prešove, čo umožní výmaz predkupných práv a vecných bremien z katastra nehnuteľností k pozemkom tvoriacim strategické územie významnej investície. Stalo sa tak iba krátko po tom, čo spoločnosť Bosch informovala o zmene svojich zámerov na výrobu elektromotorov do bicyklov a odchode z východného Slovenska.

„Vzhľadom na prehodnotenie investície jedným z investorov smerujúcej do priemyselného parku Záborské, situáciu pri výkupe pozemkov, ako aj dostupnosť a úroveň pripravenosti iných priemyselných areálov v okrese Prešov, Ministerstvo hospodárstva SR prehodnotilo potrebu realizácie investičného projektu Záborské Industrial Park,“ uviedol rezort v schválenom materiáli.

Prevažná časť strategického územia bývalej významnej investície sa nachádza v katastrálnom území Záborské, okres Prešov, pričom časť nevyhnutnej externej infraštruktúry strategického územia sa takisto nachádza v katastrálnom území Petrovany, okres Prešov. Strategické územie tvorili pozemky s rozlohou viac ako 115 hektárov.

Viac o téme: investícia , vláda

Súvisiace články

Aktuálne správy