Spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia dostane investičnú pomoc: Firma plánuje výrobu plastových roštov

Spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia dostane na zriadenie novej prevádzkarne v Michalovciach štátnu investičnú pomoc vo výške 1,229 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Firma plánuje na východe Slovenska spustiť výrobu plastových roštov vystužených sklenými vláknami (FRP). Investičné náklady by mali prekročiť 6,3 milióna eur a vzniknúť by malo do konca roka 2027 spolu 54 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci pre spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia, ktorý v stredu schválila vláda.

Firma sa pre zriadenie novej prevádzky rozhodla najmä z dôvodu dlhých dodacích lehôt pri dodávkach FRP roštov z Číny. Rošty sa používajú hlavne ako priemyselné podlahy a sú vhodné pre takmer každý druh priemyselného závodu. Z dôvodu vysokej odolnosti proti korózii sa FRP rošty často nachádzajú v chemických závodoch, čistiarňach odpadových vôd a veterných elektrárňach umiestnených na pobreží alebo otvorenom mori. Predpokladaná produkcia novozriadenej prevádzkarne je 2 500 ton FRP roštov ročne. Celá produkcia prevádzkarne je určená na export z toho 70 % na trh Európskej únie a 30 % na trhy tretích krajín.

Jediným spoločníkom Lichtgitter FRP Slovakia je nemecká spoločnosť Lichtgitter GFK Verwaltungs. Firma je súčasťou skupiny Lichtgitter, ktorá bola založená v roku 1929 a je jedným z najväčších svetových výrobcov plastových a kovových roštov. Skupina Lichtgitter zahŕňa 27 subjektov so sídlom v Európe, Ázii a USA, v súčasnosti je zastúpená v 17 krajinách a na celom svete zamestnáva približne 1 500 zamestnancov. V roku 2021 dosiahla skupina obrat 286 miliónov eur.

Viac o téme: investičná pomoc , Lichtgitter FRP Slovakia , plastové rošty FRP , vláda

Súvisiace články

Aktuálne správy