Lízingová spoločnosť BOC Aviation si objednala 20 lietadiel A320neo

Pridajte názor  Zdroj:

7. 1. 2020 - Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure v utorok oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.

Lízingová spoločnosť BOC Aviation so sídlom v Singapure v utorok oznámila, že objednala od koncernu Airbus 20 lietadiel A320neo, pričom 12 z nich pre kolumbijskú leteckú spoločnosť Avianca.

Objednávka má podľa katalógových cien hodnotu približne 2,2 miliardy USD (1,96 miliardy eur), ale letecké spoločnosti a lízingové spoločnosti si zvyčajne dohodnú zľavy.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Aviancu ako nového zákazníka,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ BOC Aviation Robert Martin.

„Týchto ďalších 20 lietadiel Airbus A320neo odráža našu disciplinovanú investičnú stratégiu pri budovaní nášho portfólia s populárnymi a vyhľadávanými lietadlami s novými technológiami, ktoré poskytujú spoľahlivosť a prevádzkovú efektívnosť,“ dodal.

Modely Airbus A320neo sú populárne medzi leteckými spoločnosťami, pretože majú nižšiu spotrebu paliva vďaka novým motorom a aerodynamickým konštrukčným prvkom.

Novou objednávkou stúpne celkový počet lietadiel Airbus vo flotile BOC Aviation na 470.

Ku koncu septembra prenajímala BOC Aviation celkovo 509 lietadiel 92 leteckým spoločnostiam v 40 krajinách.

Kolumbijská Avianca je druhou najväčšou leteckou spoločnosťou v Latinskej Amerike. Má približne 21.000 zamestnancov. V roku 2018 vygenerovala tržby v objeme 4,8 miliardy USD a prepravila 30,5 milióna cestujúcich.