Slovensko získalo novou emisiou benchmarkových dlhopisov 1,75 mld. eur

Pridajte názor  Zdroj:

20. 2. 2013 - Slovensko dnes umiestnilo na trhu novú emisiu desaťročného benchmarkového dlhopisu v hodnote 1,75 miliardy eur.

Bratislava 20. februára (TASR) - Slovensko dnes umiestnilo na trhu novú emisiu desaťročného benchmarkového dlhopisu v hodnote 1,75 miliardy eur. Dopyt dosiahol 2,2 miliardy eur pri kupóne 3,0 % a výnose do splatnosti 3,13 %. TASR o tom informoval riaditeľ tlačového odboru Ministerstva financií (MF) SR Radko Kuruc.

Z hľadiska celkových nákladov ide podľa neho o najlacnejší slovenský dlhodobý dlhopis v histórii. "Môžeme to hodnotiť ako prejav dôvery trhov v správnosť nastavenia ekonomickej politiky vlády SR a ocenenie konsolidačného úsilia," doplnil Kuruc.

Slovenská republika prostredníctvom Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) udelila mandát ako vedúcim spolumanažérom novej benchmarkovej emisie štátnych dlhopisov skupine bánk Deutsche Bank, ING, SG CIB a Slovenskej sporiteľni (Erste Group).

Slovensko má rating A2 s negatívnym výhľadom od agentúry Moody’s, rating A so stabilným výhľadom od agentúry S&P a rating A+ so stabilným výhľadom od agentúry Fitch.