Dôchodok

Podnikateľskí lídri sú proti osamostatneniu Škótska
SITA - 27. 8. 2014
V Škótsku bude referendum o oddelení tohto územia od Veľkej Británie v septembri
Williams (FED): "Prvé zvýšenie úrokových sadzieb už v roku 2015"
Forexpro.sk - 22. 8. 2014
 Predseda Federálnej Rezervnej Banky v San Franciscu - John Williams povedal, že zvýšenie referenčnej úrokovej sadzby v lete roka 2015 je celkom "rozumným odhadom" na základe aktuálneho ekonomického pokroku a zároveň poukázal na široké zlepšenie na trhu práce.Williams na výročnom sympóziu v Jackson Hole vo Wyomingu vo štvrtok povedal: "Ak skutočne začneme zvyšovať sadzby, bude to závisieť na tom, ako sa bude dariť ekonomike ....
Kadúc chce obmedziť vek štátnych zamestnancov na 63 rokov
Kadúc tiež v novele stanovuje povinnosť pre zamestnávateľa a pre služobný úrad v oblasti verejnej správy vyhlásiť výberové konanie na zamestnanecké miesto starobného dôchodcu, ktorý súčasne s platom poberá aj starobný dôchodok
Taliansky premiér poprel, že vláda pripravuje zvýšenie daní
SITA - 22. 8. 2014
Taliansky premiér Matteo Renzi vo štvrtok odmietol, že by jeho vláda plánovala zvyšovanie daní, rozpočtové úpravy, či znižovanie dôchodkov
Opatrenia v sociálnej oblasti môžu zlepšiť situáciu mladých i seniorov
TASR - 21. 8. 2014
Opatrenia, ktoré prijíma vláda v oblasti sociálnych vecí, ocenil Inštitút pre výskum sociálno-ekonomických rizík a alternatív (IVRA).
KOZ SR súhlasí s navýšením minimálnej mzdy na 380 eur v budúcom roku
Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR podporí zvýšenie minimálnej mzdy v budúcom roku na úroveň 380 eur v súvislosti so zavedením odvodovej odpočítateľnej položky, ktorú pripravil rezort financií.
Sociálne opatrenia vlády sú podľa Kaníka neúčinné
SITA - 20. 8. 2014
Vláda sa podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka snaží napodobňovať opatrenia, ktoré boli prijímané v sociálnej oblasti ešte v rokoch 2002 až 2005 za druhej Dzurindovej vlády, ale robí to poväčšine nesprávnymi a málo účinnými nástrojmi.
DDS by sa nemali spoliehať len na úverové ratingy
TASR - 20. 8. 2014
Vláda dnes schválila návrh zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení, ktorú na rokovanie predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR.
Vianočný príspevok pre dôchodcov sa má zvýšiť na 87,26 eura
Časť poberateľov dôchodku by mala v tomto roku dostať vyšší vianočný príspevok. Podľa návrhu rezortu práce sa má zvýšiť maximálna suma vianočného príspevku na 87,26 eura zo súčasných 75 eur, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o 12,26 eura.
Allianz počíta v tomto roku s poistným 497 mil. eur
SITA - 18. 8. 2014
V minulom roku dosiahla Allianz-Slovenská poisťovňa predpísané poistné vo výške 517,3 mil. eur
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov