Dôchodok

V Grécku čaká na vyplácanie dôchodku vyše 350.000 penzistov
Komu vznikne v Grécku nárok na dôchodok, musí čakať na jeho vyplácanie šesť až 24 mesiacov. Informuje o tom DPA s odvolaním sa na správy v dnešnej gréckej tlači.
Čistá strata zásielkovej spoločnosti FedEx v 4. kvartáli prudko klesla
TASR - 22. 6. 2016
Americká zásielková spoločnosť FedEx vykázala v poslednom štvrťroku obchodného roka 2015/2016 čistú stratu, ale výrazne menšiu ako pred rokom.
Starobnú penziu nad priemernou mzdou malo 8,3 tis. ľudí
Pomer priemerného starobného dôchodku k priemernej mzde ku koncu vlaňajška predstavoval 46,55 %, čo je v porovnaní s rokom 2014 pokles o 0,09 percentuálneho bodu.
Majetok sporiteľov v druhom pilieri sa znížil
Čistá hodnota majetku sporiteľov oproti 10. júnu klesla o 12,4 mil. eur na vyše 6,56 mld. eur.
Brexit môže byť najdrahším rozvodovým procesom v svetovej histórii
TASR - 20. 6. 2016
Odchod Británie z Európskej únie (EÚ) bude "najdrahším rozvodovým procesom v svetovej histórii". Vyhlásil to v rozhovore pre televíznu stanicu Bloomberg Television americký miliardár Wilbur Ross. Brexit má podľa neho "potenciál rozvíriť globálne trhy" a priznal, že zasiahne aj jeho investície.
Nemci transformujú realitný trh: Rastie dopyt po novom druhu bývania
- 19. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Nemecká populácia je najstaršia v Európe, po Japonsku druhá na svete. Dnešní seniori ale žijú úplne odlišné životy ako predchádzajúce generácie. Pravdepodobne strávia dlhší čas svojho života na dôchodku a pritom na vlastnú päsť. Nemeckí seniori hľadajú kreatívne, nové spôsoby, ako sa vyhnúť samote, ale zároveň sa vyhnúť umiestneniu v bezútešnom domove dôchodcov.
Diskriminácia starodôchodcov sa nezruší, návrh opozície neprešiel
Diskriminácia starodôchodcov sa neodstráni. Plénum Národnej rady (NR) SR totiž neposunulo do druhého čítania opozičnú novelu zákona o sociálnom poistení, ktorá mala vyriešiť tento problém.
Absolventovi-živnostníkovi vznikajú povinnosti voči poisťovni
TASR - 16. 6. 2016
Ak sa absolvent strednej či vysokej školy po ukončení štúdia rozhodne podnikať a založí si živnosť, stane sa samostatne zárobkovo činnou osobou (SZČO).
Vek odchodu do dôchodku sa budúci rok predĺži o 76 dní
Predlžovanie veku odchodu do dôchodku sa však nebude týkať osôb narodených do 31. decembra 1954, či žien narodených do 31. decembra 1961, na ktoré sa vzťahujú ustanovenia o znížení dôchodkového veku v závislosti od počtu vychovaných detí.
Brexit ohrozí ekonomiku a dôchodky
Britský premiér David Cameron verí svojej kampani za zotrvanie krajiny v Európskej únii (EÚ). Zopakoval svoj hlavný odkaz Britom, že brexit by poškodil ekonomiku.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov