Dôchodok

Enel dosiahol plánovanú výšku jadrového zisku za rok 2015
SITA - včera o 17:31
Talianska energetická skupina za minulý rok podľa predbežných výsledkov vykázala jadrový zisk bez zahrnutia vplyvov jednorazových transakcií v sume 15 mld. eur.
Grécko verí, že veritelia do konca februára uzavrú prvú revíziu
TASR - včera o 14:31
Grécko potrebuje, aby medzinárodní veritelia čo najskôr uzavreli prvé hodnotenie pokroku pri zavádzaní reforiem.
Lekári vlani uznali vyše 22 tisíc žiadostí o invaliditu
SITA - včera o 12:31 - Názory čitateľov (4)
Celkovo posudkoví lekári Sociálnej poisťovne vlani klasifikovali zdravotný stav takmer 27,5 tisíc osôb, ktoré žiadali o invalidný dôchodok.
Zisk Sanofi v 4. kvartáli klesol o 13,5 %
TASR - včera o 10:46
Francúzsky farmaceutický koncern Sanofi hlási za 4. kvartál 2015 pokles zisku. Dôvodom sú nižšie tržby z predaja niektorých liekov, napríklad na liečenie cukrovky, onkologických ochorení a liekov na predpis.
Nemecký trh môže podľa úradu práce zamestnať 350.000 utečencov
V Nemecku vzniká ročne 700.000 nových pracovných miest, preto by podľa vedenia Spolkového úradu práce (BA) nemal byť nijaký problém, aby trh práce najväčšej európskej ekonomiky integroval ročne 350.000 utečencov.
Výberová chronológia: Čo stihlo Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny za štyri roky
Pred necelými štyrmi rokmi, 4. apríla 2012 vymenoval vtedajší prezident SR Ivan Gašparovič za nového premiéra predsedu najsilnejšej strany Smer-SD Roberta Fica.
Veritelia Grécka ukončili prvé preverovanie pokroku pri reformách
Hlavní kontrolóri veriteľov Grécka dnes ukončili prvé preverovanie účtovníctva. Hlavnou témou boli dôchodkové a daňové reformy, ktoré už v Grécku viedli ku generálnemu štrajku.
Elektronické evidenčné listy dôchodkového poistenia treba urobiť osobitne
TASR - 5. 2. 2016
Aj keď zamestnávatelia ešte nemajú povinnosť zasielať evidenčné listy dôchodkového poistenia elektronicky, veľa z nich túto možnosť využíva už v súčasnosti.
SZČO a dobrovoľným poistencom rastú minimálne odvody
Minimálne odvody na sociálne poistenie pre SZČO sa od začiatku tohto roka zvýšili zo 136,57 eura na 142,20 eura, vyššiu sumu minimálnych odvodov treba zaplatiť na účet Sociálnej poisťovne najneskôr 8. februára tohto roka.
Rozsiahle štrajky v Grécku pokračujú
Protesty proti plánovaným zmenám v dôchodkovom systéme a zvyšovaniu daní v Grécku neutíchajú. Dnes poľnohospodári zablokovali dôležité cesty, ako aj priechody na hraniciach s Bulharskom a Tureckom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov