Dôchodok

Strach z finančnej tiesne a chudoby má 69 % Slovákov
Takmer sedem z desiatich Slovákov má strach z finančnej tiesne a chudoby. Obavy a neistoty spájané s budúcnosťou pritom rieši 66 % Slovákov.
Centrálne banky sveta v Jackson Hole prediskutujú peňažnú politiku
TASR - 07:46
Od poslednej finančnej krízy sú popredné centrálne banky sveta v pohotovosti a s pomocou záporných úrokov a nevídanou záplavou peňazí chcú naštartovať stagnujúce hospodárstvo a nízku infláciu. Očakávaný efekt sa však nedostavil a dokonca Federálny rezervný systém USA (Fed) sa len ťažko dostáva z krízového režimu. Podľa agentúry DPA šéfka Fedu Janet Yellenová vo štvrtok 25. augusta pocestuje do Jackson Hole, kde sa majú stretnúť zástupcovia všetkých centrálnych bánk a možno prestavia výhybku globálnej peňažnej politiky.
Získať informáciu o stave individuálneho účtu možno aj elektronicky
TASR - včera o 09:16
Sociálna poisťovňa každému poistencovi vedie individuálny účet poistenca. Obsahuje informáciu o stave individuálneho účtu poistenca do 31.
Poľské MF plánuje na budúci rok rozpočtový deficit na úrovni 2,9 % HDP
TASR - 22. 8. 2016
Poľské ministerstvo financií (MF) plánuje na budúci rok rozpočtový deficit vo výške 60 miliárd zlotých (13,96 miliardy eur).
Každý deň nahlásia klienti Allianz-SP v priemere 209 škôd na živote a zdraví
TASR - 22. 8. 2016
Úraz na dovolenke, autonehoda s trvalými následkami, vážna choroba a následná dlhodobá liečba. Takýmto nečakaným životným situáciám, ktoré často vyústia do dlhodobej práceneschopnosti či invalidity, sa len ťažko dá vyhnúť.
SaS navrhuje nový mechanizmus stanovenia penzijného veku
Dôchodkový vek by sa podľa návrhu poslancov za SaS určoval po kalendárnych dňoch, kým podľa súčasných pravidiel platí jednotný dôchodkový vek na celý rok, teda sa stanovuje skokovo.
TSK zlepšuje vybavenosť zariadení sociálnej starostlivosti a zvyšuje komfort
TASR - 19. 8. 2016
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ukončil tento mesiac rekonštrukcie Domova sociálnych služieb (DSS) v Zemianskom Podhradí a Centra sociálnych služieb (CSS) LIPA v Kostolnej - Záriečí.
Počet dôchodcov, ktorí si nechávajú posielať dôchodok, stále narastá
TASR - 19. 8. 2016
Sociálna poisťovňa poukazuje v súčasnosti na bankové účty 940.656 dôchodkov, v hotovosti ich vypláca 404.615. V júli 2016 zaregistrovala 6763 žiadostí o zasielanie dôchodkov na účet v banke, čo predstavuje za posledné roky najvyšší mesačný nárast.
Americká firma Cisco Systems pripravuje rozsiahle prepúšťanie
TASR - 17. 8. 2016
Americký výrobca sieťového vybavenia Cisco Systems pripravuje podľa mediálnych správ rozsiahle prepúšťanie.
Novodobý Titanic: Globálne dôchodkové systémy sú stále viac vystavované riziku
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (10)
Predstavte si firmu, ktorá mieri smerom k záhube, pretože sa len arogantne rúti za krátkodobými ziskmi. Niektorí ľudia z jej vedenia sú si toho vedomí, ale ich názor je ignorovaný. Nič netušiaci zákazníci všetko zistia až vo chvíli, keď už bude neskoro a problémy dopadnú najmä na tých najchudobnejších.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov