Dôchodok

Minimálny dôchodok je pre vládu prioritou, bude opätovne schválený (2)
TASR - včera o 17:46 - Názory čitateľov (4)
Novela zákona o sociálnom poistení, ktorou sa má zaviesť minimálny dôchodok na Slovensku, nie je diskriminačná.
Lagardeová aj Nowotny popreli vyhlásenie Grécka, že má dohodu na dosah
TASR - 28. 5. 2015
Generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes pre nemeckú televíziu ARD uviedla, že je potrebné urobiť ešte veľa práce, aby mohli Grécko a jeho veritelia uzavrieť dohodu o pomoci.
Grécko tvrdí, že s veriteľmi začína spisovať dohodu
SITA - 28. 5. 2015
Grécky vládny predstaviteľ povedal, že rokujúce strany počas rozhovorov zostavia návrh dohody na technickej úrovni, ktorá neobsahuje škrty v mzdách a dôchodkoch a počíta s nižším prebytkom primárneho rozpočtu.
NBS zaviedla nový Štatistický zberový portál na získavanie údajov
Národná banka Slovenska (NBS) má vlastný Štatistický zberový portál (ŠZP). Efektívnejšie tak bude môcť zbierať a spracovávať štatistické údaje od vykazujúcich subjektov, akými sú banky, subjekty poistného trhu, kapitálového trhu a trhu dôchodkového sporenia, správcovské spoločnosti, ako aj ďalšie subjekty s devízovou ohlasujúcou povinnosťou a s povinnosťou poskytovať štatistické údaje zo zákona.
Prezident Andrej Kiska prijme ministra práce
SITA - 27. 5. 2015
V stredu 27. mája o 15:30 prezident Andrej Kiska prijme v prezidentskom paláci ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.
Doplatky za lieky budú nižšie aj pri vyššej penzii
SITA - 27. 5. 2015
V súčasnosti zákon nárok na nižšie doplatky ohraničuje výškou dôchodku, ktorá nesmie presiahnuť 50 % priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov, čo je v súčasnosti 412 eur, po novom už toto obmedzenie platiť nebude.
Vyše 383.000 účastníkov 2. piliera je bez vymeriavacieho základu
Vyše 383.000 účastníkov 2. dôchodkového piliera si neodvádzalo k 30. 3. 2015 žiadne peniaze na svoj účet, pretože boli bez vymeriavacieho základu.
Tri najčastejšie finančné chyby, ktorých sa dopúšťajú páry
- 26. 5. 2015 - Názory čitateľov (1)
Či už ste novomanželia, alebo sa chystáte osláviť svoje strieborné výročie, bude dobré ak sa vyvarujete vážnym chybám pri správe svojich peňazí ako pár.
Situácia v chorvátskej ekonomike sa podľa EK dramaticky zhoršila
TASR - 25. 5. 2015
Podľa najnovšej správy Európskej komisie (EK) sa situácia v chorvátskej ekonomike dramaticky zhoršila a krajine, podobne ako Grécku, hrozí bankrot.
Konzervatívci ovládli v Poľsku úrad prezidenta, zlotý sa prepadol
- 25. 5. 2015 - Názory čitateľov (3)
Poľské voľby vyhral kandidát opozície Andrzej Duda. Jeho víťazstvo ale zvyšuje šance populisticko-konzervatívneho hnutia Právo a Spravodlivosť (PiS) v jesenných voľbách. A s jeho vládnutím nemajú investori práve najlepšie skúsenosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov