Dôchodok

Spotrebiteľské zmluvy a dokumenty s malými písmami sú už neplatné (2)
TASR - včera o 16:16
Spotrebiteľské zmluvy s písmom, ktorého výška je menšia ako 1,9 mm, sú neplatné. Menšie písmo sa už nemôže používať napríklad ani vo všeobecných obchodných podmienkach alebo v akýchkoľvek iných zmluvných dokumentoch, ktoré so spotrebiteľskou zmluvou súvisia.
Spotrebiteľské zmluvy a dokumenty s malými písmami sú už neplatné
TASR - včera o 09:16 - Názory čitateľov (7)
Spotrebiteľské zmluvy s písmom, ktorého výška je menšia ako 1,9 mm, sú neplatné. Menšie písmo sa už nemôže používať napríklad ani vo všeobecných obchodných podmienkach alebo v akýchkoľvek iných zmluvných dokumentoch, ktoré so spotrebiteľskou zmluvou súvisia.
Daňovníci by si nemali nechávať vystavovať potvrdenia na poslednú chvíľu
TASR - 3. 3. 2015
Sociálna poisťovňa (SP) v súvislosti s blížiacim sa termínom na podávanie daňových priznaní vystavuje fyzickým osobám potvrdenia o poberaní dávok.
Peniaze, či kariéra: Zásadné rozdiely vo východnej a západnej Európe
- 3. 3. 2015 - Názory čitateľov (10)
Kariérne plány mladých sa líšia naprieč Európou. Kým na Východe sú prioritou vysoké príjmy, na Západe je hlavnou motiváciou kariéra. Na Východe nie je jednotný názor na odchod do dôchodku, naopak na Západe sa očakáva, že s prácou skončia medzi 61 až 70 rokom života.
Na starobné dôchodky išlo vlani o 331 mil. eur viac
Na výplatu predčasných starobných penzií vynaložila Sociálna poisťovňa v minulom roku 102,9 mil. eur, čo je medziročne menej o 14,8 mil. eur.
Penziu chce Hlina podmieniť odpracovaním aspoň 5 rokov
Podľa návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorý predložil poslanec Alojz Hlina do parlamentu, by osoby starajúce sa o deti do šiestich rokov veku mali nárok na starobnú penziu len vtedy, ak boli najmenej 5 rokov poistení ako zamestnanci alebo samostatne zárobkovo činné osoby.
Zisk nemeckej poisťovne Allianz nenaplnil očakávania
SITA - 26. 2. 2015
Najväčšia poisťovacia spoločnosť v Európe vlani dosiahla čistý zisk 6,22 mld. eur, analytici očakávali, že bude vo výške 6,45 mld. eur
KOZ zabezpečí dôchodcom rekondičné pobyty za 5,6 milióna eur
Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR vyhlásila súťaž na zabezpečenie rekondičných pobytov pre dôchodcov za vyše 5,6 milióna eur.
KDH chce meniť pravidlá výplaty vdovskej a vdoveckej penzie
Poslanci za KDH navrhujú, aby mala vdova nárok na výplatu vdovského dôchodku aj po roku od smrti manžela, ak je invalidná pre pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 50 % namiesto v súčasnosti platných 70 %
Čistý zisk spoločnosti AXA v roku 2014 rástol
SITA - 25. 2. 2015
Poisťovňa AXA zaznamenala v roku 2014 nárast čistého zisku o 12 % na 5,024 mld. eur
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov