Dôchodok

Ak invalidný dôchodca splní nárok na starobný dôchodok, bude dostávať výhodnejší
Invalidný dôchodca po dovŕšení dôchodkového veku môže požiadať o starobný dôchodok. Žiadosť o jeho priznanie spíšu v príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne podľa miesta trvalého bydliska.
Medzinárodný poradenský deň o dôchodkoch bude 18. mája vo Viedni
TASR - 27. 4. 2016
Sociálna poisťovňa v spolupráci s rakúskou Dôchodkovou poisťovňou PV a Poisťovňou pre živnostníkov SVA pripravuje na 18.
Zmenili pravidlá odchodu do dôchodku: Čím dlhšie žijeme, tým viac odrobíme
- 25. 4. 2016 - Názory čitateľov (24)
Dnešní tridsiatnici pôjdu do dôchodku až ako 70-roční. Pravidlá odchodu do dôchodku sa zmenili a priblížili sa tak k pravidlám v EÚ. Zmena spočíva v tom, že čím dlhšie budeme žiť, tým viac si aj budeme musieť odrobiť.
O medzinárodné poradenské dni je čoraz väčší záujem
Sociálna poisťovňa spolu s partnerskými inštitúciami v okolitých krajinách už pravidelne organizuje medzinárodné poradenské dni pre poistencov, ktorí majú záujem riešiť si svoje dôchodkové záležitosti.
Ignorovanie kontrolnej lekárskej prehliadky sa nevypláca
Posudkoví lekári Sociálnej poisťovne skontrolovali v roku 2015 mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť (invaliditu) 49.548 invalidným dôchodcom.
SP vlani skontrolovala 50 tis. invalidných penzistov
Zdravotný stav sa zlepšil 1 425 invalidom, a preto sa ich invalidita znížila, ďalším 410 invalidným dôchodcom posudkoví lekári Sociálnej poisťovne invaliditu neuznali.
Obrovská diera v dôchodkovom systéme: Američania nedostatok peňazí maskujú účtovnými trikmi
- 22. 4. 2016 - Názory čitateľov (19)
Americký dôchodkový systém už vytvoril dieru v rozsahu 3,4 bilióna dolárov. Tento deficit bude zvyšovať tlak na mestá a jednotlivé štáty, aby znížili výdavky či zvýšili dane, aby sa vyhli osudu, ktorý postihol Detroit. Akademická štúdia, ktorú má Financial Times k dispozícii, totiž ukazuje, že celkový deficit v amerických verejných penzijných fondoch je trikrát vyšší, než ukazujú oficiálne čísla, a naďalej rastie.
Sprostredkovaniu životného poistenia sa vlani darilo
SITA - 21. 4. 2016
Objem sprostredkovaného poistného v rámci životného poistenia medziročne vzrástol o desatinu.
JPMorgan vysvetľuje: Takto si dokážete na dôchodok nasporiť takmer dva milióny
- 20. 4. 2016 - Názory čitateľov (13)
V jednoduchosti je sila. O zloženom úročení to platí dvojnásobne. Čím skôr začnete investovať alebo sporiť, lebo ako mladí si ešte môžete dovoliť byť agresívnejší, tým viac oceníte výhody zloženého úročenia na konci investičného obdobia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov