Akcie

Centrálne banky už strácajú kontrolu: Žijeme vo svete, kde je príliš veľa dlhov a málo rastu
- 2. 10. 2015 - Názory čitateľov (9)
Centrálne banky sedem rokov nalievali na trhy dodatočnú likviditu, pozitívny efekt sa však začína vytrácať. Likvidácia devízových rezerv rozvíjajúcich sa trhov na čele s Čínou navyše znamená, že ďalšie peniaze už ekonomikám nepomôžu. Trhy čaká sekulárna stagnácia.
Goldman Sachs: Akciový trh prestane fungovať, ak nebude nikto nakupovať
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (4)
Tim O'Neill z Goldman Sachs varuje: "ak bude pasívnych investovaní priveľa, trh fungovať nebude.
Čo vo svojom finančnom živote zmeniť: Zopár dôvodov, prečo sa nikdy nestanete milionárom
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (8)
Bohatí ľudia sa zvyčajne nerodia len tak. Väčšina trávi svoj život tým, že pracuje tvrdo, míňa málo, šetrí a rozvážne investuje. Môže to znieť ako jednoduchá stratégia, ale skutočnosť, že drvivá väčšina nie sme milionármi dokazuje, že to asi tak ľahké nebude.
Icahn: Boh vie, kam toto speje, je to veľmi nebezpečné a mohlo by to mať katastrofálne následky
- 29. 9. 2015 - Názory čitateľov (5)
Miliardár a investor aktivista Carl Icahn otvorene kritizuje kroky amerického Federálneho rezervného systému, upozorňuje na neplánované dôsledky veľmi nízkych úrokových sadzieb na ekonomiku a finančné trhy.
Netrhajte si zbytočne vlasy, stačí pokojne sedieť a čakať
- 25. 9. 2015
Nikto nemá rád nudu, sme od prírody neposední. V dnešnom svete navyše už ani nedokážeme spomaliť. Nie je ale zbytočná aktivita v investovaní škodlivá?
Európski investori prišli o miliardy, chystajú sa ďalšie žaloby na Volkswagen
- 25. 9. 2015 - Názory čitateľov (6)
Európski akcionári nemeckej automobilky Volkswagen zvažujú, že budú po firme súdnou cestou žiadať odškodné za straty, ktoré im spôsobil škandál s podvodmi pri meraní emisií pri naftových vozidiel.
V čom sa mýlia tridsiatnici: Pri investovaní je čas na našej strane
- 24. 9. 2015 - Názory čitateľov (4)
V poslednom čase sme svedkami rôznych zmätkov na akciových trhoch. Dobrou správou je, že trhy majú vždy tendenciu vrátiť sa späť. Dokonca aj rady významných investorov sa neraz dajú zhrnúť do jedinej vety, stačí len sedieť a čakať až sa vaše portfólio zotaví. Ale zatiaľ čo mladí investori sú presvedčení, že majú dostatok času, mohli by si týmto postojom uškodiť viac, než by si mysleli.
Zelený DiCaprio sa zbavuje investícií do fosílnych palív
- 23. 9. 2015
Hviezda filmov "Vlk z Wall Street" a "Blood Diamond" svoje plány oznámil už v priebehu minulého roka. Herec sa sa týmto krokom pripája k boju proti globálnemu otepľovaniu.
Nový Lehman Brothers: Bude škandál Dieselgate pre Volkswagen likvidačný?
- 23. 9. 2015 - Názory čitateľov (14)
Automobilka Volkswagen nedávno preskočila Toyotu, stala sa najväčším výrobcom áut na svete. Na výslní si však dlho nepobudla kvôli škandálu spojenom s manipuláciou emisií naftových vozidiel v USA. Môže to byť pre spoločnosť likvidačné?
Škvrna na dobrom mene technologickej excelentnosti: Škandál stiahol akcie nemeckých automobiliek
- 22. 9. 2015 - Názory čitateľov (1)
Nemecký gigant tvrdí, že motor, ktorý je zdrojom škandálu s emisiami je osadený v 11 miliónoch vozidiel po celom svete. Nemecký automobilový priemysel utrpel riadnu ranu, akcie aj ďalších výrobcov strácajú.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov