Akcie

EPH ruší vstup na burzu
TASR - včera o 09:46
Český Energetický a průmyslový holding (EPH), jediný akcionár spoločnosti EP Infrastructure (EPIF) sa rozhodol, že nebude pokračovať v procese predaja menšinového podielu v EPIF formou primárnej ponuky akcií (IPO) na burze.
Neobyčajný príbeh: Pred 26 rokmi začínal s tisíckou, dnes mu biznis vynáša milióny
- včera o 00:01 - Názory čitateľov (4)
Neexistuje žiadne obchodné odvetvie, ktoré by podobalo tomu s obuvou. Tvrdí to Steve Madden, ktorý sa v ňom vie dobre pohybovať. Nečudo, veď topánky sú to jediné, čomu skutočne rozumie.
BCPB - Oznam
SITA - 26. 4. 2016
BRATISLAVA 26. apríla (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.4.2016) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za rok 2015.
BCPB - Oznam
SITA - 25. 4. 2016
BRATISLAVA 25. apríla (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.4.2016) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za rok 2015.
Alternatív budúcnosti bratislavskej burzy je viacero
Podľa článku v časopise centrálnej banky Biatec môže pomôcť bratislavskú burzu oživiť štát svojimi opatreniami alebo strategický investor. Extrémnou alternatívou ale môže byť aj ukončenie jej činnosti.
BCPB - Oznam
SITA - 22. 4. 2016
BRATISLAVA 22. apríla (SITA) -Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.4.2016) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za rok 2015.
Obrovská diera v dôchodkovom systéme: Američania nedostatok peňazí maskujú účtovnými trikmi
- 22. 4. 2016 - Názory čitateľov (19)
Americký dôchodkový systém už vytvoril dieru v rozsahu 3,4 bilióna dolárov. Tento deficit bude zvyšovať tlak na mestá a jednotlivé štáty, aby znížili výdavky či zvýšili dane, aby sa vyhli osudu, ktorý postihol Detroit. Akademická štúdia, ktorú má Financial Times k dispozícii, totiž ukazuje, že celkový deficit v amerických verejných penzijných fondoch je trikrát vyšší, než ukazujú oficiálne čísla, a naďalej rastie.
BCPB - Oznam
SITA - 21. 4. 2016
BRATISLAVA 21. apríla (SITA) -Zmena výšky úrokového výnosu:Sberbank Slovensko, a.s. ako emitent emisie hypotekárnych záložných listov, ISIN: SK4120008970, oznámila burze hodnotu úrokového výnosu 0,651 % p.a., platnú pre nasledujúce štvrťročné obdobie od 24.4.2016 do 24.7.2016.Upozornenie pre emitentov:Burza cenných papierov v Bratislave, a.s. (BCPB) upozorňuje emitentov cenných papierov umiestnených na trhoch BCPB na blížiaci sa termín (30.4.2016) pre splnenie zákonnej informačnej povinnosti emitentov za rok 2015.
Razia v Mitsubishi: Firma zmanipulovala testy spotreby, akcie stratili tretinu svojej hodnoty
- 21. 4. 2016 - Názory čitateľov (3)
Japonské úrady vo štvrtok uskutočnili neohlásenú prehliadku v kanceláriách automobilky Mitsubishi Motors, ktorá v stredu oznámila, že jej zamestnanci manipulovali pri niektorých modeloch s testami spotreby paliva. Vláda dala najavo, že bude vo vyšetrovaní prípadu postupovať prísne.
Vyhadzovanie peňazí z vrtuľníka: Čo môžeme dnes čakať od ECB?
- 21. 4. 2016 - Názory čitateľov (2)
Na marcovom zasadnutí ECB predstavila nové zbrane na boj s nízkou infláciou. V apríli ale analytici nič také neočakávajú. Počítať sa dá s tým, že ECB bude musieť rad svojich krokov dovysvetľovať a najmä objasniť, na čo sa ešte môžeme tešiť v ďalšom priebehu roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov