Akcie

A tento poznáte? Ako Buffetovu kariéru odštartovali cigary
Veľa sa toho už popísalo o Veštcovi z Omahy, ale životný príbeh Warrena Buffetta stále má čo povedať súčasným investorom. A nielen im. Kto by sa nechcel poučiť z toho, ako sa stať druhým najbohatším mužom Ameriky?
Koncentrácia bohatstva: Najväčšie riziko, ktorému musia boháči čeliť
- včera o 06:43 - Názory čitateľov (3)
Počet majetných ľudí, ktorých bohatstvo dosahuje 30 a viac miliónov dolárov, stále pribúda. Tento rok dosiahol nový rekord. Uvádza to čerstvý celosvetový prieskum, ktorého výsledky však zároveň poukazujú na nedostatočnú diverzifikáciu bohatstva tých najbohatších. Tým pádom ich majetok nie je chránený pred prípadnými šokmi, ktorým môže byť finančný systém vystavený.
Wall Street: Ako banky zneužívali svoje postavenie na komoditnom trhu
- 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Najväčšie banky na Wallstreet zneužívali vlastníctvo skladov, tankerov a ďalších technológií všeobecne majetku týkajúceho sa obchodovania s komoditami na to, aby získali neférové obchodné výhody a dominovali tak komoditným trhom. Tvrdí to správa z dvojročného vyšetrovania amerického senátu.
Enel by mohol za Endesu získať približne 3,1 mld. eur
SITA - 21. 11. 2014
Podľa zdrojov agentúry Reuters bude Enel predávať akcie spoločnosti Endesa v sume 13,5 eura za akciu.
Rozhodujúcou pri podávaní záväznej ponuky bude situácia v Mochovciach
TASR - 20. 11. 2014
Pre slovenskú rafinérku Slovnaft a maďarskú energetickú firmu MVM Group bude pri rozhodovaní o tom, či predložia záväznú ponuku na odkúpenie 66-% podielu Enelu v Slovenských elektrárňach (SE) dôležitá najmä situácia v Mochovciach.
Áčka majú nového majiteľa, za autobazáre zaplatil 220 miliónov
- 20. 11. 2014 - Názory čitateľov (4)
Investičný fond Abris Capital Partners dokončil prevzatie skupiny autobazárov AAA Auto. Za 95 percent akcií zaplatil 220 miliónov eur a do konca roka bude vykupovať podiely minoritných akcionárov.
O Slovenské elektrárne sa zaujíma aj Slovnaft s MVM
TASR - 20. 11. 2014
Slovenská rafinérka Slovnaft, člen skupiny MOL, spoločne s maďarskou energetickou firmou MVM Group predložili nezáväznú ponuku na kúpu 66 % akcií Slovenských elektrární, ktoré chce predať taliansky Enel.
Akciový trh stojí na začiatku úrodného obdobia
- 18. 11. 2014
Podľa prieskumu spoločnosti Yardeni Research Inc je obdobie priebežných volieb v USA, ktoré sa konajú dva roky po prezidentských voľbách, pre americké akcie jedným z najvýživnejších častí roka.
Biotika za tri kvartály tohto roku v zisku 2,2 mil. eur
SITA - 17. 11. 2014
Zisk výrobcu liekov medziročne klesol o 300 tis. eur.
Buffet opäť nakupoval, už mu patrí aj najznámejší bubnujúci zajačik
- 13. 11. 2014 - Názory čitateľov (2)
Opäť nechal o sebe počuť, tentokrát sa jeho portfólio rozšíri o ďalšie veľké meno. Veštec z Omahy kúpil od Procter & Gamble firmu Duracell.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov