Akcie

Výstavba D4 okolo Bratislavy má vyšší verejný záujem
SITA - 29. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Vláda rozhodla, že pripravovaná výstavba časti diaľnice D4 Bratislava, Jarovce - Ivanka pri Dunaji, sever má naliehavý vyšší verejný záujem, ako je záujem ochrany prírody. Keďže bude mať nepriaznivý vplyv na integritu chránených území prírody európskeho významu Natura 2000, môže byť povolená len za podmienky vykonania kompenzačných opatrení.
Dve neuveriteľne problémové ekonomiky majú na svete najhorúcejšie akciové trhy
- 29. 10. 2014
Mena sa rúca, inflácia je na dennom poriadku. Základné položky, medzi ktoré patrí mlieko, olej na varenie aj toaletný papier, sú v tak malom množstve, že ľudia ich dostávajú formou prídelu. Toto má byť ideálne prostredie pre investovanie na akciových trhoch?
Dokážu finanční experti robiť lepšie rozhodnutia, ako my ostatní?
- 29. 10. 2014
V oblasti financií pôsobia študovaní odborníci, ktorí pozorne sledujú dianie na trhoch, preto by mali byť zdatnejší vo finančných záležitostiach, než my bežní smrteľníci. Ako povedal psychológ Philip Tetlock po svojej 20 ročnej štúdii, odborníci majú menej presné predpovede než cvičené opice.
Bagre idú na odbyt, bude dobre!
- 27. 10. 2014 - Názory čitateľov (4)
Odborná verejnosť sa predháňa v tom, kto dá tie najpresnejšie odhady rastu globálnej ekonomiky. Čísla chrlí MMF, Svetová banka, popredné nadnárodné banky aj poradenské firmy. Všetci musia niekde zháňať údaje pre svoje analýzy, očistiť ich a robiť rôzne štatistické kúzla. Pritom existuje ďaleko jednoduchší indikátor. Predaj bagrov.
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Pre odraz od dna stačí desať krokov
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Stačí desať krokov a odraz od dna bude reálny Čo sa mohlo pokaziť od trhového vrcholu, ktorý sa sformoval v čase vstupu Alibaba na newyorskú burzu, to sa pokazilo. Investor a televízny moderátor Jim Cramer prezrádza, čo je potrebné k tomu, aby akcie našli dno a odrazili sa od neho.
Túžba po výnosoch a priaznivé ekonomické údaje ženú dlhopisy rozvíjajúcich sa krajín hore
- 20. 10. 2014
Rizikové prémie prekonávajú o viac než 300 bázických bodov zrovnateľné dlhopisy ponúkané na vyspelých trhoch. Podnikové dlhopisy majú omnoho atraktívnejší profil rizika/zisku než štátne dlhopisy. Zvláštnu pozornosť si zaslúžia africké dlhopisy, naopak je potrebná väčšia opatrnosť v prípade Ruska, Ukrajiny, Venezuely a Turecka.
Búrka na trhoch: Boháči prišli o miliardy dolárov
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (6)
Prudký prepad búrz pripravil v októbri investorov o 3,3 bilióna dolárov. Vo veľkom predávali akcie z obáv zo spomalenia globálnej ekonomiky. Turbulencie výrazne dopadli aj na dolárových miliardárov. Ukázali tak, ako sú závislí na prudkých trhových výkyvoch.
Kačica o Schumacherovom nešťastí vyvolala pád akcií výrobcu kamier na burze
- 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ťažké zranenie Michaela Schumachera spôsobil držiak kamery GoPro na jeho prilbe. Táto správa, ktorá sa rýchlo rozšírila od bývalého francúzskeho komentátora F1 Jeana Louisa Monceta, obletela celý svet. Informácia nebola pravdivá a jej publikovanie zrejme prispelo k výraznému zníženiu ceny akcií výrobcu kamery.
Buffett napráva chybu, zbavuje sa Tesca
- 16. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Warren Buffett predáva akcie Tesco. Rešpektovaný investor a druhý najbohatší človek sveta znižuje podiel, ktorý drží jeho investičná skupina Berkshire Hathaway v najväčšom britskom maloobchodnom reťazci. Informácia prichádza zhruba dva týždne potom, čo Buffett označil svoju investíciu do Tesca ako "obrovskú chybu", a nie je teda nijako šokujúca.
Mapa Eboly kde hrozí najväčšie riziko: Predikcia do konca októbra 2014
- 14. 10. 2014 - Názory čitateľov (11)
Obavy z Eboly sa rozšírili do USA a Európy po tom, čo boli diagnostikovaní prví pacienti v Texase a Španielsku. Napriek prísnym opatreniam sa na území USA nakazila ošetrovateľka a strach z nákazlivej choroby začína desiť aj Európu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov