Akcie

Z bázy indexu SAX dočasne vypadla firma Best Hotel Properties
SITA - 26. 5. 2015
Dôvodom dočasného pozastavenia výpočtu slovenského akciového indexu SAX s titulom Best Hotel Properties je zníženie nominálnej hodnoty týchto akcií. Do SAX-u sa opätovne zaradia po vygenerovaní novej ceny na burze.
Investujeme na dôchodok: Tri pojmy, ktoré musíte ovládať, aby ste nesporili zbytočne
- 25. 5. 2015 - Názory čitateľov (29)
Neutíchajúcou problematikou ostatných dní, predovšetkým kvôli otvoreniu druhého piliera, sú úspory na dôchodok. Ak si chcete v priebehu svojho života zlepšiť svoje šance na vytvorenie dostatočne veľkého finančného vankúša pre odchod do dôchodku, musíte si osvojiť určité zručnosti. Kľúčové sú pre vás tri základné finančné pojmy: úročenie, inflácia a rozloženie rizika.
Aká bude ďalšia kríza v Európe?
- 24. 5. 2015 - Názory čitateľov (5)
Európa už prešla rôznymi krízami, čo ju čaká tento raz? Pravdepodobne sa o rozruch postarajú inštitucionálni investori. Tí totiž dnes nakupujú finančné aktíva s mimoriadne nízkymi výnosmi a rizikovými prémiami.
Kažimír: Kým vláda nerozhodne inak, peniaze za ST môžu ísť iba na dlh
Peniaze, ktoré štát dostane za dopredaj 49 % akcií Slovak Telekomu doterajšiemu väčšinovému majiteľovi Deutsche Telekom, pôjdu prioritne na zníženie verejného dlhu. Zopakoval to dnes minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).
Okrúhle narodeniny: Majiteľ firmy venoval zamestnancom akcie za 9 miliónov eur
- 20. 5. 2015
Majiteľ talianskeho výrobcu luxusných okuliarov Luxottica Leonardo Del Vecchio sa rozhodol osláviť svoje osemdesiatiny odlišným spôsobom, než býva obvyklé. Namiesto toho, aby prijímal darčeky, radšej obdaroval svojich zamestnancov.
Americká ropa pokračuje v poklese, obchoduje sa okolo 59,50 USD za barel
Ceny ropy sa dnes ráno vydali opačnými smermi. Americká ropa pokračovala v oslabovaní po miernom znížení v pondelok (18.
Šéf úspešnej firmy GoPro: Kamaráti buďme, ale dlhy sa plaťme
- 18. 5. 2015
Pred 10 rokmi dal GoPro miliardár Nick Woodman sľub svojmu spolužiakovi, dnes ho to stálo 229 miliónov dolárov.
Predaj Slovak Telekomu môže byť podľa Moravčíka nevýhodný
Suma, ktorú má štát za predaj druhej polovice podniku získať, má byť podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka nižšia ako tá, ktorú dostal za predaj prvej polovice v roku 2000.
Európske regulované oligopoly nedokážu vytvoriť hodnotu
- 15. 5. 2015
Regulované spoločnosti, do ktorých významne zasahuje štát, za posledných desať rokov akcionárom príliš radosti nepriniesli.
Zápisník investora: Test dividendovej výnosnosti
- 13. 5. 2015
Nákup dividendových akcií je medzi investormi pomerne obľúbený. Existuje ale dôvod pre túto preferenciu? Testovacie prostredie je kvôli požiadavke na možnosť porovnávať stratégie úplne rovnaké, ako v prípade testu pomeru P/E.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov