Akcie

Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Pre odraz od dna stačí desať krokov
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ako zastaviť svetovú paniku na akciových trhoch: Stačí desať krokov a odraz od dna bude reálny Čo sa mohlo pokaziť od trhového vrcholu, ktorý sa sformoval v čase vstupu Alibaba na newyorskú burzu, to sa pokazilo. Investor a televízny moderátor Jim Cramer prezrádza, čo je potrebné k tomu, aby akcie našli dno a odrazili sa od neho.
Túžba po výnosoch a priaznivé ekonomické údaje ženú dlhopisy rozvíjajúcich sa krajín hore
- 20. 10. 2014
Rizikové prémie prekonávajú o viac než 300 bázických bodov zrovnateľné dlhopisy ponúkané na vyspelých trhoch. Podnikové dlhopisy majú omnoho atraktívnejší profil rizika/zisku než štátne dlhopisy. Zvláštnu pozornosť si zaslúžia africké dlhopisy, naopak je potrebná väčšia opatrnosť v prípade Ruska, Ukrajiny, Venezuely a Turecka.
Búrka na trhoch: Boháči prišli o miliardy dolárov
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (6)
Prudký prepad búrz pripravil v októbri investorov o 3,3 bilióna dolárov. Vo veľkom predávali akcie z obáv zo spomalenia globálnej ekonomiky. Turbulencie výrazne dopadli aj na dolárových miliardárov. Ukázali tak, ako sú závislí na prudkých trhových výkyvoch.
Kačica o Schumacherovom nešťastí vyvolala pád akcií výrobcu kamier na burze
- 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ťažké zranenie Michaela Schumachera spôsobil držiak kamery GoPro na jeho prilbe. Táto správa, ktorá sa rýchlo rozšírila od bývalého francúzskeho komentátora F1 Jeana Louisa Monceta, obletela celý svet. Informácia nebola pravdivá a jej publikovanie zrejme prispelo k výraznému zníženiu ceny akcií výrobcu kamery.
Buffett napráva chybu, zbavuje sa Tesca
- 16. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Warren Buffett predáva akcie Tesco. Rešpektovaný investor a druhý najbohatší človek sveta znižuje podiel, ktorý drží jeho investičná skupina Berkshire Hathaway v najväčšom britskom maloobchodnom reťazci. Informácia prichádza zhruba dva týždne potom, čo Buffett označil svoju investíciu do Tesca ako "obrovskú chybu", a nie je teda nijako šokujúca.
Mapa Eboly kde hrozí najväčšie riziko: Predikcia do konca októbra 2014
- 14. 10. 2014 - Názory čitateľov (11)
Obavy z Eboly sa rozšírili do USA a Európy po tom, čo boli diagnostikovaní prví pacienti v Texase a Španielsku. Napriek prísnym opatreniam sa na území USA nakazila ošetrovateľka a strach z nákazlivej choroby začína desiť aj Európu.
Veríte predpovediam? Toto sú tie najlepšie a najhoršie za posledných 30 rokov
- 13. 10. 2014
Na finančnom trhu sa to prognostikami len tak hemží. Väčšinou majú extrémny sklon k optimizmu, alebo naopak k pesimizmu. Práve kvôli tomu takmer žiadne z nich nepredpovedali finančnú krízu. Keď však vypukla, otočili sa o 180 stupňov a katastrofu videli za každým rohom. Akciové trhy si to pritom v tej dobe namierili na cestu k novým maximám.
Pohľad na investičnú mapu: Kde sídlia najvýnosnejšie burzy súčasnosti?
- 11. 10. 2014
Niektoré svetové burzové domy vykazujú aj dvojcifernú návratnosť investícií, vyžaduje si to však istú dávku odvahy. Väčšinou totiž ide o exotickejšie trhy. Tu je zoznam piatich najrýchlejšie rastúcich svetových búrz.
Čo môže mať spoločné Warren Buffett a Jack Ma?
- 10. 10. 2014
Dve rozdielne osobnosti, dva úplne odlišné príbehy. Jeden je všeobecne považovaný za najlepšieho investora všetkých čias, druhý je jedným z priekopníkov novej éry a symbolom "kapitalistickej" Číny.
Ebola spustila paniku na burzách, dopravcovia a cestovky padajú
- 8. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Vpád eboly do Európy rozohral divokú hru s akciami európskych cestoviek a leteckých spoločností. Investori na starom kontinente oprášili katastrofické spomienky na epidémiu vírusu SARS pred jedenástimi rokmi, keď svetový turizmus prakticky utíchol, a dávajú na burzách od cestovania ruky preč. Prvé akciové obete smrteľného vírusu hlásia letecké spoločnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov