Akcie

MOL chce v Česku viac čerpacích staníc, zvýši tým odbyt Slovnaftu
TASR - včera o 20:57
Maďarská skupina MOL smeruje k tomu, aby sa stala dvojkou na českom trhu čerpacích staníc. Tie chce pritom zásobovať v najväčšej možnej miere z vlastnej rafinérie Slovnaft v Bratislave.
Zmena pozícií: Ako sa z Buffetta stal druhý najbohatší muž sveta
- 9. 12. 2014
Podľa hodnotenia časopisu Forbes je aktuálne dvojka v rebríčku najbohatších ľudí planéty Warren Buffett. Jeho bohatstvo dosahuje úctyhodných 74,4 mld. USD a prekonáva bývalú dvojku, teraz trojku rebríčka Carlosa Slima o 1,5 mld. USD. Ten má "iba" 72,9 mld. USD. Nedostihnuteľným kráľom bol doteraz Bill Gates. Warren Buffett ho už ale má na dostrel, Gatesove imanie je o niečo vyššie než 81 mld. USD.
Maďari chcú kúpou SE posilniť svoju pozíciu v regióne
Riaditeľ pre stratégiu spoločnosti MVM György Harmati uviedol, že ich firma, ako aj slovenský Slovnaft majú v konzorciu, ktoré chce kúpiť 66 % akcií Slovenských elektrární, rovnocenné postavenie. K dostavbe Mochoviec sa zatiaľ nevedel detailnejšie vyjadriť.
Skupina MOL ukončila v Česku prevzatie čerpacích staníc Lukoil
TASR - 3. 12. 2014
Skupina MOL dnes v Českej republike ukončila prevzatie 44 čerpacích staníc spoločnosti s r. o. Lukoil Czech Republic.
Bez rumunského Petromu by bol koncern OMV primalý na prežitie
TASR - 2. 12. 2014
Desaťročie, ktoré prešlo od prevzatia rumunského Petromu rakúskym koncernom OMV, bolo podľa šéfa OMV Gerharda Roisa pre oba podniky obdobím úspechov.
Zlato ako bezpečný prístav: Investícia, ktorá dnes nedáva veľký zmysel
- 28. 11. 2014 - Názory čitateľov (4)
Určite ste už počuli, že slávni investori a miliardári predpovedajú ekonomický kolaps. Aj to, že Fed tlačí toľko peňazí, že si za milión dolárov onedlho nekúpite dom, ale len búdu pre psa. Jedine zlato vám pomôže neprísť o svoje peniaze. Toto všetko najčastejšie vyjde z úst tých, čo zlato predávajú. Ale ako to je v skutočnosti?
A tento poznáte? Ako Buffetovu kariéru odštartovali cigary
- 23. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Veľa sa toho už popísalo o Veštcovi z Omahy, ale životný príbeh Warrena Buffetta stále má čo povedať súčasným investorom. A nielen im. Kto by sa nechcel poučiť z toho, ako sa stať druhým najbohatším mužom Ameriky?
Koncentrácia bohatstva: Najväčšie riziko, ktorému musia boháči čeliť
- 22. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Počet majetných ľudí, ktorých bohatstvo dosahuje 30 a viac miliónov dolárov, stále pribúda. Tento rok dosiahol nový rekord. Uvádza to čerstvý celosvetový prieskum, ktorého výsledky však zároveň poukazujú na nedostatočnú diverzifikáciu bohatstva tých najbohatších. Tým pádom ich majetok nie je chránený pred prípadnými šokmi, ktorým môže byť finančný systém vystavený.
Wall Street: Ako banky zneužívali svoje postavenie na komoditnom trhu
- 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Najväčšie banky na Wallstreet zneužívali vlastníctvo skladov, tankerov a ďalších technológií všeobecne majetku týkajúceho sa obchodovania s komoditami na to, aby získali neférové obchodné výhody a dominovali tak komoditným trhom. Tvrdí to správa z dvojročného vyšetrovania amerického senátu.
Enel by mohol za Endesu získať približne 3,1 mld. eur
SITA - 21. 11. 2014
Podľa zdrojov agentúry Reuters bude Enel predávať akcie spoločnosti Endesa v sume 13,5 eura za akciu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov