Akcie

Býčie trhy v USA budú pokračovať i v roku 2015
- 20. 1. 2015
Finančné trhy sa v poslednom štvrťroku roku 2014 prejavovali zvýšením volatility a investori by mali očakávať i v roku 2015 ďalšie otrasy, s tým ako porastú úrokové sadzby v USA. Avšak verím, že americké trhy sa s týmto zvýšením pohodlne vyrovnajú. S utlmenou infláciou a nízkymi cenami komodít predpokladám, že rýchlosť a rozsah rastu sadzieb bude omnoho pomalší, než mnohí komentátori predpovedajú.
Európske akciové trhy na sedemročnom maxime, vďaka centrálnej banke
- 20. 1. 2015
Európske akciové trhy na začiatku nového týždňa stúpli a počas pondelka sa dostali až na sedemročné maximum. Švajčiarske akcie v pondelok čiastočne dohnali straty, ktoré utrpeli po štvrtkovom rozhodnutí centrálnej banky tejto krajiny zrušiť limit kurzu domácej meny voči euru.
Wiedeking pred súdom: Zatiaľ nikto nezarobil toľko, ako bývalý šéf Porsche
- 20. 1. 2015 - Názory čitateľov (2)
V Nemecku žiadny iný manažér nezarobil za rok toľko ako Wendelin Wiedeking. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Porsche si vo fiškálnom roku 2007/08 na účet pripísal celkovo 100 600 000 eur. Je tak prvý, kto v Nemecku prekročil hranicu 100 miliónov, informoval Der Spiegel.
Déjà vu: Prečo máme dôvod myslieť si, že stojíme pred ďalšou finančnou krízou
- 16. 1. 2015 - Názory čitateľov (37)
Odborníci hľadajú súvislosti. Už sa nechcú strápňovať, že nevedia ani predpovedať finančnú krízu. Skutočnosť je ale taká, že dnes sa deje presne to, čo predchádzalo kríze v roku 2008.
Inšpirujte sa: Kam ukladajú svoje peniaze najbohatší Američania
- 14. 1. 2015 - Názory čitateľov (5)
V nedávnom prieskume sa Spectral Group spýtal viac než tisíc milionárov (!) do akých oblastí a ktorých nástrojov ukladajú svoje peniaze najbohatší Američania. Výsledok bol celkom prekvapivý. Čo je ale dôležité, aj my, obyčajní malí investori si dokážeme preskupiť podľa tohto vzoru svoje vlastné portfólio tak, aby sme dosiahli podobné zisky ako superboháči.
Najlepšie investovanie, aké ste v priebehu dvoch rokov mohli urobiť
- 12. 1. 2015 - Názory čitateľov (4)
Výhradne preto, že niečo narástlo na cene ešte neznamená, že to bola nutne dobrá investícia. Kameňom modernej teórie investovania je, že výnosy sa musia posudzovať mierou rizika. Ale dá sa to nejako merať?
Biotechnológie nestratia svoju dynamiku ani v roku 2015
- 7. 1. 2015
Pre niektorých investorov je tento sektor bublina, pre iných hodnotná investícia. Áno, reč je o biotechnologických spoločnostiach, ktoré nevykazujú jedinú známku spomalenia rastu cien akcií. Biotechnologický sektor bol v roku 2014 jedným z najziskovejších odvetví. Od začiatku januára do polovice decembra tohto roka S & P 500 Biotechnology Index vzrástol o neuveriteľných 43,6 % a Nasdaq Biotechnology Index dokázal zhodnotiť o 36,9 %.
Základné pravidlá investovania: Poučky, ktorých by sa mali držať začiatočníci i pokročilí
- 6. 1. 2015 - Názory čitateľov (2)
Poriadne investičné vzdelanie je nad zlato. Aby ste dosiahli na prvú métu, potrebujete informácie a znalosti. Druhú métu získate po zoznámení sa s investičnými nástrojmi a organizáciou trhu. Pre tretiu je potom potrebná analytická metodológia. Nakoniec musíte porozumieť sami sebe ako investorovi a zobrať odvahu k realizácii svojich rozhodnutí.
Zoznámte sa, majster Trh: Ten, ktorý nepredvídateľne mení nálady
- 4. 1. 2015 - Názory čitateľov (8)
Je to v podstate psychicky labilný jedinec, ktorý sa vyžíva v sústavnej frustrácii druhých. Niet takého investora, ktorý by niekedy nepocítil silu jeho hnevu. Hoci prichádzať o peniaze nie je žiadna zábava, za jeho dômyselnosť sa nedá inak, než ho len milovať.
Vývoz ropy z Iraku vzrástol v decembri na najvyššiu úroveň od 80. rokov
TASR - 2. 1. 2015
Vývoz ropy z Iraku vzrástol v decembri na najvyššiu úroveň za posledné desaťročia a rekordné hodnoty, tentoraz v oblasti produkcie, oznámilo aj Rusko.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov