Akcie

Väčšiu šancu zarobiť mali tí, ktorí investovali priamo do firiem
TASR - včera o 12:16 - Názory čitateľov (1)
Hoci občania nespomínajú na kupónovú privatizáciu v dobrom, našli sa akcie, ktoré sa oplatilo vlastniť.
Čo hľadať za mimoriadnym výkonom akcií Microsoftu
- 21. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Akcie Microsoftu atakujú hladiny, aké ešte nikdy od čias spľasnutia dot-com bubliny. Vďaka cloud computingu a troche finančného inžinierstva.
Čo je lepšie zlato, akcie, umenie? Pri investíciách je omnoho dôležitejšia iná otázka
- 21. 10. 2016 - Názory čitateľov (7)
Všetci by chceli svoje úspory zhodnotiť čo najlepšie. Nenechajte sa strhnúť davom a nenakupujte to, čo ostatní. Urobte si vlastný plán, ako svoj majetok rozdeliť a ten potom dodržujte. Najprv si však ujasnite, či ste skôr konzervatívny investor, alebo hazardér, ktorý je pripravený aj na možnosť straty.
Investovanie na Wall Street: Pozrite sa, ako sa za pol storočia zmenilo srdce finančného sveta
- 18. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Charles Ellis patrí k najznámejším zástancom dlhodobého a pasívneho prístupu k investovaniu. Je to rešpektovaný autor niekoľkých bestsellerov o investovaní. Vo svojej novej knihe sa venuje aj zmenám, ktoré sa na trhoch udiali za posledných 50 rokov.
V Dánsku rastie nerovnosť, na vine sú negatívne úrokové sadzby
- 18. 10. 2016 - Názory čitateľov (2)
Škandinávske krajiny sú preslávené tým, že vďaka sociálnej politike majú nízku mieru príjmovej nerovnosti. Sú považované za krajiny, kde každý dostane dobré vzdelanie, vysokú mzdu a štedrú vládnu podporu. Dnes je ale už situácia iná, rovnosť je ohrozená, a opäť za to môžu nekonvenčné stimulačné opatrenia centrálnych bánk.
EPH = Křetínský: Z holdingu sa sťahuje Patrik Tkáč aj skupina J&T
- 17. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Daniel Křetínský bol doteraz najviditeľnejšie tvárou EPH, teraz holding úplne ovládne. Po ukončení série transakcií ohlásených pondelok bude vlastniť 94 percent. Zvyšných šesť percent akcií si medzi seba rozdelí súčasný manažment.
Flash crash na Wall Street: Za bilionový prepad mu hrozí až 380 rokov väzenia
- 17. 10. 2016 - Názory čitateľov (5)
Tridsaťsedemročný muž čelí v USA obvineniu z 22 trestných činov a hrozí mu až 380 rokov väzenia. Obchodník však vinu popiera a verejne iba oznámil, že v tom, čo robil, sa mu darilo dobre.
Neotrasiteľná Európa núka lacné akcie
- 15. 10. 2016 - Názory čitateľov (3)
Je takmer nemožné si dnes kúpiť noviny v ktorých by nebol titulok o ďalšej kríze niekde v Európe. Napätie medzi Ukrajinou a Ruskom, opakujúca sa hrozba Grexitu, strestesty bankového sektora, alebo politická neistota v Portugalsku a Španielsku. Pozoruhodné je, že sa nepíše o prebiehajúcej regionálnej hospodárskej obnove.
BCPB - Oznam
SITA - 14. 10. 2016
BRATISLAVA 14. októbra (SITA) -V súvislosti s výplatou výnosov:- štátnych dlhopisov emisie č. 223, ISIN: SK4120008871, dňa 15.11.2016, Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity informovala BCPB, že dátum výplaty bude 15.11.2016.V súvislosti s výplatou výnosov:- a dátumom splatnosti štátnych dlhopisov emisie č.
Dlhopisy dominovali obchodovaniu na burze aj v septembri
SITA - 13. 10. 2016
V deviatom mesiaci tvorili obchody s dlhopismi na bratislavskej burze až 99,8 % celkového objemu obchodov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov