Akcie

Súboj titanov: Rovnaká liga, ale rozdielne stratégie
- včera o 15:17
Jeden z nich vyrástol v USA ako syn poštára a mal spoločnú izbu s babičkou. Ten druhý sa narodil v Austrálii ako šieste z desiatich detí v dobre zaistenej domácnosti. Jeden začal predajom drahých kovov, ten druhý pred vstupom do bankovníctva pracoval pre McKinsey & Co.
Grécko je malá ryba, ale o stabilitu EÚ sa zaujíma celý svet
- 2. 7. 2015 - Názory čitateľov (3)
Hrubý domáci produkt 28 krajín Európskej únie je väčší ako HDP USA alebo Číny. Európska únia, aj keď nejde o jednoliatu ekonomiku, prispieva ku globálnemu ekonomickému výkonu najväčším dielom. Problémy v rámci eurozóny, aktuálne v Grécku, asi nebudú mať veľký priamy vplyv na úrovni medzinárodného obchodu, nemožno ich však podceňovať.
Princ Alwaleed zo Saudskej Arábie: Môj majetok pôjde na charitu!
- 2. 7. 2015 - Názory čitateľov (2)
Saudskoarabský miliardár, princ Alwaleed bin Talal, prisľúbil, že jeho kompletný majetok v hodnote 28,8 miliárd eur venuje v najbližších rokoch na charitatívne projekty. Princ vo svojom vyhlásení uviedol, že "dobročinný sľub pomôže stavať mosty a podporovať kultúrne porozumenie, rozvíjať komunity, posilniť postavenia žien, poskytnúť významnú pomoc pri katastrofách a vytvoriť tolerantnejší svet."
Do strany nie, radšej na burzu
- 1. 7. 2015
Čínska vládnuca komunistická strana bola silným zástancom toho, aby verejnosť investovala na jej rastúcom akciovom trhu. Štátom kontrolované médiá dokázali povzbudiť kohokoľvek, aby sa nevzdal nákupu akcií v dobrých či zlých časoch.
Číňania sa ešte nerozhodli, či pôjdu do kúpy SE
SITA - 29. 6. 2015
Spoločnosť China National Nuclear Corporation uviedla, že zatiaľ len zvažuje predloženie ponuky na kúpu podielu v najväčšom slovenskom výrobcovi elektriny, ktorý drží talianska spoločnosť Enel.
Dva druhy kapitalizmu, ktorý je skutočne lepší?
- 28. 6. 2015 - Názory čitateľov (5)
O kapitalizme zameranom na dlhé obdobie môžeme hovoriť v prípade, že vedenie firiem sleduje najmä dlhodobé ciele a ich akcionári nie sú len krátkodobými špekulantmi, ale držia akcie niekoľko rokov. Opakom tohto kapitalizmu môže byť "finančný" kapitalizmus, kde sa manažment firiem orientuje najmä na krátkodobé výsledky, akcionárov zaujímajú len okamžité zisky.
Zlato a Bitcoiny namiesto peňazí? Možno tak v Zimbabwe
- 26. 6. 2015 - Názory čitateľov (5)
Bude Bitcoin niekedy používaný ako bežné peniaze? Jeho zástancovia v to určite dúfajú a uvažujú o tom aj ekonómovia v centrálnych bankách. Tí sa zasa zameriavajú na to, ako by takáto mena oklieštila ich schopnosť ovplyvňovať infláciu a ekonomický rast. Ak na túto otázku ale chceme odpovedať, musíme si najskôr povedať, čo to vlastne peniaze sú.
Prestaňte sa už konečne klamať: Netrpíte poruchami finančnej identity?
- 25. 6. 2015 - Názory čitateľov (8)
Máte chuť vytiahnuť finančného kostlivca zo svojej skrine a pokúsiť sa riešiť niektoré problémy, ktoré vás ťažia a doteraz ste sa nechceli zmieriť s krutou skutočnosťou? Možno by ste si už mali konečne zodpovedať existenčnú otázku.
Stretnutie s Enelom: Vláda neprezradí, s akým postojom pôjde do Ríma
Ministerstvo hospodárstva SR chce, aby sa s postojmi a návrhmi slovenskej strany k predávanému 66-percentnému podielu Slovenských elektrární najskôr oboznámil Enel.
Čo vlastne ponúklo Grécko: Tsiprasovi zostáva posledných 48 hodín
- 23. 6. 2015 - Názory čitateľov (2)
Európski lídri sa dohodli a dávajú gréckemu premiérovi Alexis Tsiprasovi 48 hodín na to, aby urobil konečnú bodku za niekoľkomesačnom utrpení a presvedčil a vysvetlil veriteľom ponúkané úpravy gréckeho dôchodkového systému a zmeny v DPH, ktoré prichádzajú doslova za päť minút dvanásť formou nového konečne realistického návrhu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov