Akcie

Akcie eBay letia hore: Icahn uspel, Paypal sa oddelí
- včera o 14:57
Akcie celosvetovo najväčšej obchodnej platformy na internete eBay rastú o bezmála 12 percent. Pohyb vyvolala správa, že v roku 2015 dôjde na rozdelenie eBay-u platobnej divízie Paypal do dvoch samostatných, verejne obchodovaných spoločností.
GoPro predstavilo nové kamery: Akcie od IPO narástli už o 275 %
- včera o 13:53
Spoločnosť GoPro, výrobca minikamier pre adrenalínové športy včera s predstihom prestavila svoju novú modelovú radu Hero 4. Pôvodne sa očakávalo, že to bude až 8.10.2014.
Richard Lewis: Americký trh je plný bublín!
- včera o 13:40
Investori na americkom trhu musia byť v strehu. Americký trh je plný bublín. „Nesmiete presvedčovať sami seba, že neinvestujete v bubline,“ zdôraznil základné pravidlo pre investovanie v súčasnej situácii Richard Lewis, Head of Global Equities společnosti Fidelity Worldwide Investment.
Príbeh: Jeden z najbohatších ľudí na svete prišiel o všetko, stačilo málo a dnes je z neho chudák
- včera o 03:07 - Názory čitateľov (3)
Kedysi ôsmy najbohatší človek planéty, brazílsky megaloman Eike Batista, dopadol na dno. Súdy mu zmrazili účty, hrozí mu väzenie a z miliárd mu zostali len drobné.
Slováci od začiatku krízy schudobneli najviac v Európe, spolu s Nemcami a Belgičanmi
- 29. 9. 2014 - Názory čitateľov (12)
Podľa štúdie Allianz spôsobila politika ECB cez nízke úrokové sadzby od roku 2010 Nemecku straty vo výške 23 miliárd eur. Slovensko je na tom ešte horšie.
Požičané akcie: Prečo nestaviť na pád Alibaby
- 26. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Investori presvedčenie o tom, že akcie čínskeho internetového gigantu Alibaba sú bublinou, ktorá musí spľasnúť, majú teraz možnosť proti akciám vsádzať. V stredu vypršala trojdňová lehota, akcie sú už u nových majiteľov a tí ich cez svojich brokerov môžu ponúknuť na zapožičanie.
Euro krváca, čo bude ďalej?
- 25. 9. 2014 - Názory čitateľov (7)
Spoločná mena okázalo trpí, opäť zúria špekulácie, že ECB by mala robiť viac, ak chce ešte zachrániť čo sa dá. Špekulácie posilnil aj Mario Draghi, šéf centrálnej banky, keď v istom rozhovore vyhlásil, že sú pripravení nasadiť ďalšie nekonvenčné prostriedky. Na trhu sa šepká o tom, že sa únijná banka chystá na nákup štátnych dlhopisov, na správu euro zareagovalo poklesom na dvojročné minimum voči doláru.
Dividendový výnos bude i naďalej stúpať
- 25. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
V roku 2013 boli v celom svete vyplatené dividendy vo výške približne 1170 miliárd dolárov - čo zodpovedá 30 percentám nemeckého HDP. Takmer 25 percent z vyplatených dividend pochádza z rozvíjajúcich sa trhov – je to vzostupný trend. Znovuinvestované dividendy tvoria už od 70. rokov približne 40 percent celkovej návratnosti akcií. Udržateľná výplata dividend zaisťuje pravidelný príjem v období nízkych úrokových sadzieb.
Na prevod bezcenných akcií zostávajú posledné 3 mesiace
SITA - 23. 9. 2014
Za päť rokov, odkedy štát umožnil bezplatný prevod bezcenných cenných papierov vo vlastníctve fyzických osôb na Fond národného majetku SR, sa znížil počet účtov fyzických osôb v centrálnom depozitári o dve tretiny. Stále ich však zostávajú stovky tisíc.
Slovnaft otvoril na Rybničnej ulici v Bratislave čerpaciu stanicu
TASR - 22. 9. 2014
Spoločnosť Slovnaft, a. s., otvorila v Bratislave v mestskej časti Vajnory na Rybničnej ulici čerpaciu stanicu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov