Akcie

Ďalší pokus o privatizáciu: Rusko chce kvôli chradnúcej ekonomike predať Aeroflot, železnice aj Rosneft
- 4. 2. 2016 - Názory čitateľov (5)
Ruský prezident Vladimír Putin uvažuje o privatizácii významných štátnych firiem. Zahraničným kapitálom chce pomôcť ekonomike, ktorá padla na kolená po prepade cien ropy a západných sankciách uvalených kvôli anexii Krymu.
Porovnanie indexov: Šperky dlhodobo prekonávajú infláciu, aj výkonnosť domácich akcií
- 4. 2. 2016
Analytická spoločnosť Next Finance predstavila nový ekonomický index, ktorý sleduje výhodnosť investičného diamantového šperku. ALO index, ako jediný nástroj v strednej a východnej Európe, bude kvartálne analyzovať hodnotu investičných diamantových klenotov s diamantmi a zlatom.
Európa pomôže Čínskemu drakovi vytrhnúť tŕň z päty: Vďaka Švajčiarom sa zníži závislosť na dovoze potravín
- 4. 2. 2016 - Názory čitateľov (1)
Štátny koncern ChemChina ponúka za švajčiarskeho výrobcu pesticídov a osív Syngenta rekordných 43 miliárd dolárov, ide tak o najväčšiu čínsku akvizíciu v zahraničí. Kým najľudnatejšia krajina sveta si od tohto kroku sľubuje modernizáciu svojho poľnohospodárstva, Švajčiari by mohli získať "privilegovaný" prístup na obrovský čínsky trh. To, čo sa ešte pred niekoľkými rokmi javilo ako ťažká exotika, sa stalo bežnou realitou.
Goldman Sachs odporúča: Aké firmy nakupovať ak sa bojíte recesie v USA
- 2. 2. 2016 - Názory čitateľov (2)
Od začiatku roka prežívajú akcie divoký štart pričom sa množia hlasy varujúce pred možnou recesiou americkej ekonomiky. Kam sa akciovo ukryť pred trhovým vlnobitím? Stratégovia z Goldman Sachs odporúčajú nakupovať akcie firiem so silnou rozvahou a len obmedzenou expozíciou v zámorí.
Európa ušetrí na lacnej rope denne 1 miliardu eur
Lacná ropa predstavuje pre Európu ako jej dovozcu ekonomické prínosy i riziká. Na jej nákupoch však denne ušetrí až 1 miliardu eur.
Čínske akcie padli na nové 1-ročné minimum
TASR - 28. 1. 2016
Čínske akcie dnes padli na nové jednoročné minimum. Panický výpredaj totiž pokračoval. Klesli aj japonské a americké burzy. Informovali o tom agentúry Reuters a DPA.
Správy z Davosu: Nálada je na bode mrazu
- 27. 1. 2016 - Názory čitateľov (2)
Je to trochu ako by ste prežívali svoje študentské časy, s tým rozdielom, že každý rok by ste nahustili do jediného dňa. Tak by sa dalo zhrnúť diania na Svetovom ekonomickom fóre za uplynulý týždeň. Prvý deň, ste len nesmelý nováčik, nie je jediného pozvania, ktoré by ste dokázali odmietnuť. Ale na štvrtý deň ste už oťukaný absolvent, pripravený na návrat do reálneho sveta.
Veľkí investori sa zbavujú akcií, už majú hojdačky a slabých výnosov dosť
- 27. 1. 2016 - Názory čitateľov (5)
Akcie nedokázali držať svoju rally dlhšie než dva dni za sebou a opäť sa prepadávajú. Prečo taký trest pre investorov, ktorí sa doteraz spoliehali na trend, ktorý tu fungoval bezchybne po celé roky?
Pre šikovných investorov volatilita veľa neznamená
- 26. 1. 2016 - Názory čitateľov (1)
Trhová volatilita je bežná a treba ju očakávať. Je výsledkom reakcie investorov na ekonomické, politické a korporátne zmeny. V tomto prípade ide o pokles ceny ropy na 12-ročné minimum. Ak to budeme mať na pamäti a racionálne sa naďalej budeme sústreďovať na dlhodobé ciele, príležitosti sa objavia. Rok 2016 pravdepodobne bude volatilným rokom na trhoch.
Správy z Davosu: Soros očakáva tvrdé čínskej pristátie
- 25. 1. 2016 - Názory čitateľov (18)
Miliardár maďarského pôvodu George Soros očakáva, že čínsku ekonomiku neminie tvrdé pristátie, ktoré ešte viac zväčší globálne deflačné tlaky, stiahne dole finančné trhy a podporí americké vládne dlhopisy. S odkazom na interview na ekonomickom fóre v Davose ho citovala agentúra Bloomberg.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov