Akcie

Ruská ropa je pre Európu menším problémom ako plyn
TASR - 12:31
Prípadné obmedzenie alebo zastavenie dodávok ropy z Ruska kvôli aktuálnej situácii na Ukrajine by bolo pre Európu oveľa menším problémom ako v prípade plynu.
Malé peniaze, veľké starosti: Ako najlepšie zhodnotiť svoje úspory
- včera o 04:25 - Názory čitateľov (2)
Investovania už dávno nie je doménou bohatých ľudí, zhodnocovať svoje úspory čo najlepšie chce každý. Pri malých sumách je samozrejme zbytočné očakávať, že sa za pár rokov drobné zmenia na milióny. Také niečo môže sľubovať len niekto neseriózny.
Apple má v hotovosti takmer 160 miliárd dolárov, čo by si za ne mohla kúpiť?
- 14. 4. 2014
Technologickí giganti majú problém, ktorý by im ostatní mohli závidieť. Sedia na hromadách hotovosti a nevedia, čo s ňou. Alebo vedia?
Nemecko varuje: Oslavy konca krízy sú predčasné!
- 14. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Nemeckí predstavitelia narážali na eufóriu, ktorú minulý týždeň prinieslo vydanie prvých päťročných gréckych dlhopisov od roku 2010. Investori požadovali takmer sedemkrát viac ako Gréckom požadované tri miliardy eur.
Burza v Bratislave cez týždeň posilňovala
SITA - 13. 4. 2014
Burza cenných papierov v Bratislave pokračovala v miernom posilňovaní aj v uplynulom týždni. Slovenský akciový index si podľa zverejnených dát oproti predchádzajúcemu týždňu pripísal 1,6 bodu a stúpol na 222,92 bodu.
Šesťdesiat jednoduchých finančných pravidiel, ktoré sa zmestia do jednej vety
- 13. 4. 2014 - Názory čitateľov (3)
Na Amazone nájdete viac než 50 tisíc kníh o osobných financiách. V súčte obsahujú viac ako 3 miliardy slov. Tie najdôležitejšie odporúčania sa však dajú zhrnúť do niekoľkých viet.
Slovnaft dividendy nevyplatí, zisk za minulý rok odloží na investície
TASR - 10. 4. 2014
Akcionárom spoločnosti Slovnaft tento rok dividendy vyplatené nebudú. Zisk firmy po zdanení za rok 2013 vo výške 8,17 milióna eur sa presunie do nerozdeleného zisku z minulých rokov.
Slovnaft prevedie zisk 8,2 mil. eur do nerozdeleného zisku
SITA - 10. 4. 2014
Presunom vlaňajšieho zisku na účet nerozdeleného zisku chce spoločnosť Slovnaft zabezpečiť zdroje pre budúce investície. Akcionárom tento rok dividendy nevyplatí.
Varovné signály technologického sektora: Nafukuje sa bublina na akciových trhoch?
- 9. 4. 2014
V poslednom období sme boli svedkami veľkolepého pádu na akciových trhoch, z kopca to išlo predovšetkým v odvetví informačných technológií. V tejto súvislosti si niekoľko odborníkov vytvára paralelu s rokom 2000, kedy bublina na akciovom trhu začala praskať.
Za 1. štvrťrok 2014 sa na BCPB zobchodovali akcie a dlhopisy za 4,18 mld. eur
TASR - 9. 4. 2014
Celkový obrat obchodov realizovaných prostredníctvom Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) sa v 1.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov