Akcie

Zisk spoločnosti MOL prudko vzrástol
SITA - včera o 09:31 - Názory čitateľov (4)
Maďarská ropná a plynárenská spoločnosť vykázala v druhom kvartáli nárast čistého zisku o 27 % na 24 mld. maďarských forintov.
Objem obchodov na burze za polrok dosiahol 9,3 mld. eur
SITA - 23. 7. 2014
Celkovo najaktívnejším obchodníkom na bratislavskej burze bola v prvom polroku UniCredit Bank s obratom 2,799 mld. eur.
Zase je najbohatší: Mexický magnát Slim po roku porazil Gatesa
- 16. 7. 2014
Mexický telekomunikačný magnát Carlos Slim získal späť titul najbohatšieho človeka na svete, o ktorý ho vlani pripravil spoluzakladateľ amerického softvérového gigantu Microsoft Bill Gates. Informoval o tom časopis Forbes na svojich internetových stránkach.
Burza potvrdila sedem titulov v báze indexu SAX
SITA - 15. 7. 2014
Báza slovenského akciového indexu SAX sa po júlovej pravidelnej revízii nemení, naďalej v nej zostávajú akcie siedmich spoločností.
Akciový index SAX za týždeň oslabil o 0,82 bodu
SITA - 13. 7. 2014
Najväčšiu zmenu v rámci bázických titulov zaznamenali v uplynulom týždni akcie farmaceutickej firmy Biotika, ktoré oslabili o vyše 6 %.
Ako investovať do svetových akcií?
- 13. 7. 2014
Chceli by ste investovať do akcií, ale neviete, ktoré si máte vybrať? Základným stavebným kameňom portfólia môžu byť najvýznamnejšie svetové akcie. Ktoré tituly to sú a ako ich získať do portfólia?
Poznámky z investičného bojiska: Päť desiatok právd, ktoré musíte o súčasnom trhu vedieť
- 5. 7. 2014 - Názory čitateľov (1)
Tak ako všetci, aj ľudia pohybujúci sa na trhu, majú rôzne názory. Existujú však niektoré "pravdy", ktoré jednoducho platia. Investičný šéf PFP Wealth Management Tim Price zostavil zoznam svojich najzaujímavejších a "najpravdivejších" postrehov, ktoré počas pôsobenia na trhoch zaznamenal.
Kto tento rok špekuloval s jedlom, mohol zarobiť
- 4. 7. 2014 - Názory čitateľov (2)
Pre výber najlepších investícií ste nemuseli chodiť ďaleko. Stačilo si pozrieť jedálny lístok. Potraviny totiž tento rok uspokojujú nielen stravníkov, ale aj bankové kontá ostrieľaných investorov. Rebríčku top investícií prvého polroka dominujú základné poľnohospodárske komodity a komoditou budúcnosti by sa mohla stať voda, ktorá poráža na burze väčšinu konkurencie.
Akciový index SAX si cez týždeň len minimálne polepšil
SITA - 29. 6. 2014
Väčšina bázických titulov indexu SAX v uplynulom týždni stagnovala. Posilnili len akcie VÚB banky.
Ste pripravení? Týchto osem druhov rizík musí zvládnuť každý investor
- 28. 6. 2014 - Názory čitateľov (3)
Je slobodným rozhodnutím každého človeka, ako so svojimi peniazmi naloží. Každý za svoje činy ale nesie zodpovednosť. Ak hodláte svoje peniaze zhodnotiť ako investor, mali by ste poznať aspoň základné riziká, ktorým budete na trhoch čeliť. Pred tými nasledujúcimi vás totiž neochráni ani dokonalá diverzifikácie portfólia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov