Akcie

Goldman Sachs: Naozajstný záťažový test ešte neprišiel, nikto nevie ako to dopadne
- 23. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Finančná kríza priniesla príbehy krachov veľkých bánk ako Bear Stearns alebo Lehman Brothers. Zvládla by Wall Street opakovane niečo také? Finančný riaditeľ Goldman Sachs Harvey Schwartz varuje hlavne pred neistými dopadmi zmien na dlhopisovom trhu.
Ako som sa stal milionárom, bez toho, aby som vyhral v lotérii či obchodoval s akciami
- 23. 11. 2015 - Názory čitateľov (9)
Musel som vytiahnuť všetky svoje staré daňové priznania a doklady o príjmoch aby som dokázal popísať svoju desaťročnú cestu takmer z nuly po získanie imania čo mi dáva status milionára. Dozviete sa odpovede na všetky „klasické“ otázky. Koľko som zarobil? Mali som príjmy so šesťcifernou sumou? Pracoval som pre startup, ktorý sa cez IPO dostal na burzu? Mal som šťastie pri výbere akcií?
Buffett dôvod na smútok: Rok 2015 najhorší za štvrťstoročie
- 21. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Jedným z tradične najsledovanejších investorov, ktorý svojím slovom i činom dokáže zahýbať trhmi, je Warren Buffet. Tento rok sa mu ale šťastie, zdá sa neprialo.
Bezpečnostná rezerva: Základný princíp, ktorý stojí za hodnotovým investovaním
- 20. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
“Keby sa tajomstvo zdravého investovania malo zhrnúť do troch slov, dovolili by sme si vysloviť motto "bezpečnostná rezerva,” napísal Benjamin Graham vo svojej knihe Inteligentný investor (pôvodne vydanej v roku 1949).
Prieskum: Slovenské domácnosti dokážu ušetriť v priemere desatinu svojich príjmov, najviac v Prešovskom kraji
- 20. 11. 2015 - Názory čitateľov (8)
Pozrime sa nielen na finančnú stránku, ale aj to, aký majú majetok a či holdujú napríklad obchodovaniu.
Správny výber: Investície, ktoré vám môžu pomôcť zarobiť na globálnom otepľovaní
- 19. 11. 2015 - Názory čitateľov (5)
Globálne otepľovanie je skutočnosť, tvrdí to až 97 % z vedcov. Dokonca aj väčšina tých, ktorí sa označujú za "konzervatívnych". Debata by sa preto nemala niesť, či sme na strane popieračov klimatických zmien, alebo nie, mali by sme sa čo najskôr prispôsobiť vedecky preukázanému trendu globálneho otepľovania.
Európania majú v bankách stovky miliárd eur, nevyužitých
- 18. 11. 2015 - Názory čitateľov (17)
V bankách ležia ladom stovky miliardy eur, ich využitie nie je podľa Európskej komisie optimálne. Chce ich z bánk vytiahnuť na kapitálový trh, kde ich sprístupní firmám k investíciám. Kľúčovú úlohu majú zohrať aj finanční sprostredkovatelia.
Americké akcie stratili kvôli hrozbe útoku v Nemecku všetky zisky
- 18. 11. 2015
Americké akciové trhy stratili v utorok pod vplyvom hrozby bombového útoku v Nemecku takmer všetky denné prírastky a hlavné indexy zakončili obchodovanie takmer bez zmien. Predtým akcie solídne rástli, najmä vďaka nečakane lepším výsledkom popredných maloobchodných reťazcov.
Euro a akcie sa po útokoch v Paríži prepadli, pokles má byť ale krátkodobý
- 16. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Kurz eura dnes v Ázii klesol a pokračoval vo svojom zostupu k najnižším úrovniam za viac ako šesť mesiacov. Reagoval tak na piatkové teroristické útoky v Paríži.
Nemeckí ekonomickí experti: Okamžite ukončite kvantitatívne uvoľňovanie, hrozí riziko novej finančnej krízy!
- 16. 11. 2015 - Názory čitateľov (8)
Nízke úrokové sadzby predstavujú riziko pre finančnú stabilitu, ECB by mala okamžite ukončiť svoje bezprecedentné stimulačné opatrenia. V eurozóne hrozí vypuknutie finančnej krízy, varujú top ekonomickí poradcovia z Nemecka. Informácie priniesol The Telegraph.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov