Český Energetický a priemyselný holding upozornil na podvodné video šíriace sa na sociálnych sieťach

Na sociálnych sieťach sa šíri podvodné video vytvorené pomocou umelej inteligencie (AI), v ktorom šéf Energetického a priemyselného holdingu (EPH) Daniel Křetínský odporúča investičnú platformu a sľubuje rýchle nadobudnutie peňazí. Česká skupina EPH, ktorá je spolumajiteľom Slovenských elektrární, na podvodné video upozornila v pondelok.

„Toto video je jasným príkladom podvodu a falošnej prezentácie, ktorá môže poškodiť investorov. EPH zdôrazňuje, že Daniel Křetínský ani nikto iný z vrcholných predstaviteľov firmy nepodporuje žiadnu konkrétnu investičnú platformu, a rozhodne nezdieľa žiadne odporúčania, ako dosiahnuť rýchly a bezrizikový zisk,“ uviedol EPH.

Skupina zároveň vyzvala spoločnosť, aby bola obozretná a neverila podobným manipuláciám. Taktiež apelovala na spoločnosti Meta a Google, aby prijali zodpovednosť za obsah na svojich platformách. „Žiadame tieto spoločnosti, aby okamžite zaviedli opatrenia na ochranu používateľov pred šírením podvodných reklám a videí, ktoré môžu spôsobiť investorom vážne finančné škody,“ uzavrela.

Viac o téme: Daniel Křetínský , Energetický a průmyslový holding EPH , podvodné správy , sociálne siete , umelá inteligencia AI

Súvisiace články

Aktuálne správy