Huawei vykázal strmý nárast zisku za prvý štvrťrok

Čínska spoločnosť Huawei Technologies vykázala strmý nárast zisku za 1. štvrťrok 2024. To signalizuje, že čínsky technologický gigant odoberá podiel na trhu so smartfónmi americkej spoločnosti Apple a ďalším konkurentom.

Čistý zisk Huawei za tri mesiace do konca marca 2024 vzrástol o 564 % na 19,6 miliardy jüanov (2,52 miliardy eur). Vyplýva to z hlásenia, ktoré bolo v utorok uverejnené na webovej stránke Národného centra pre medzibankové financovanie v Číne.

Tržby sa v 1. štvrťroku zvýšili o 37 % na 178,5 miliardy CNY. Obrovský nárast zisku podčiarkol oživenie koncernu Huawei napriek americkým sankciám. Dodávky smartfónov od čínskeho koncernu stúpli v 1. štvrťroku o 70 % po tom, ako Huawei podľa prieskumnej spoločnosti Counterpoint minulý rok nečakane uviedol na trh nový 5G telefón Mate 60 Pro s pokročilým sedemnanometrovým čipom vyrobeným v Číne napriek americkým sankciám. Podľa odborníkov tento čip nebolo možné vyrobiť bez zahraničných technológií, čo spochybňuje účinnosť sankcií USA.

Začiatkom tohto mesiaca Huawei predstavil svoj nový rad smartfónov Pura 70 s mierne vylepšeným čipom. Demonštruje tak svoju schopnosť udržať výrobu vyspelých polovodičov a zvýšiť tlak na Apple na čínskom trhu. Séria Pura 70 sa vypredala do dvoch dní od ich uvedenia na trh, tvrdia analytici spoločnosti Jefferies.

Viac o téme: Čína , Huawei Technologies , rast zisku , smartfóny , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy