Volkswagen zvolá v USA viac ako štvrť milióna vozidiel kvôli čerpadlu

Nemecký automobilový koncern Volkswagen zvolá v Spojených štátoch vyše 261.000 vozidiel pre problém s čerpadlom v palivovej nádrži, ktorý zvyšuje riziko požiaru. S odvolaním sa na americký Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) o tom dnes informovala agentúra DPA.

Opatrenie sa týka rôznych modelov hlavnej koncernovej značky VW aj luxusnej značky Audi s pohonom na predné kolesá. Predajcovia v zvolávaných autách vykonajú bezplatnú výmenu čerpadla.Koncern Volkswagen je najväčším výrobcom automobilov v Európe, jeho súčasťou je tiež Škoda Auto. Tá však na automobilovom trhu v Spojených štátoch nepôsobí.

K zvolávacej akcii teraz podľa NHTSA musí v USA prikročiť aj nemecký výrobca luxusných vozidiel BMW. V jeho prípade sa zvolávanie týka skoro 80.000 vozidiel. Dôvodom opatrenia je problém v brzdovom systéme, ktorý môže viesť k predĺženiu brzdnej dráhy.

Volkswagen Slovakia
Foto: SITA/AP

Spojené štáty sú pre firmy Volkswagen a BMW dôležitým trhom. Koncern Volkswagen vlani dodal zákazníkom v Severnej Amerike vyše 993.000 vozidiel, čo bolo takmer o 18 percent viac ako v predchádzajúcom roku. Automobilka BMW vlani zvýšila predaj v USA zhruba o deväť percent na takmer 396.000 vozidiel.

Viac o téme: autá , automobilka , automobily , USA , Volkswagen , vozidlá

Súvisiace články

Aktuálne správy